Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Jogi kérdésem lenne! fórum

Jogi kérdésem lenne! (beszélgetős fórum)

5. szuszuek (válaszként erre: 3. - Jossie)
2012. jan. 16. 13:51
már elég sokat belefizettünk a hitelbe,volt valamennyi kp-nk is,tehát neki kéne valamennyicskét nekem fizetnie!
4. szuszuek (válaszként erre: 3. - Jossie)
2012. jan. 16. 13:49

igen ez lenne a lényege!


a másik,hogy vettünk fel anno egy megelőlegező szocpolt 2 gyermekre!

viszont nekem nemrég született egy kislányom, a mostani férjemtől!


ezt elfogadja az államkincstár?


állandó bejelentett lakcímem az az ingatlan,amiről beszélünk!

2012. jan. 16. 13:35

Igen. Ebben az esetben úgy kötik meg az adásvételi szerződést, hogy az ügylet ellenértéke a hitelrész (tehát, mintha kifizetnéd neki a pénzt), a tárgya pedig az ingatlan (a Te részed). :)


És nem tudom, hogy jól értelmeztem-e, de ahogy írtad, hogy akkor mondasz le a házrészedről, mikor lejár a kölcsön. Ez egy egyszerű pontként fog szerepelni az adásvételi szerződésben, mely szerint akkor válik tulajdonossá, amikor rendezve van a hitel.

2012. jan. 16. 13:33
Szerintem maradjon simán közös tulajdon, lakjon benne, fizesse a hitelt, aztán ha meglesz a tőkéje, akkor fizessen ki.
2012. jan. 16. 13:12

Van az exemmel egy közös lakásunk!

kizárólagos használója ő!

ő fizeti a hitelt is rá!

úgy volt,hogy eladjuk,de ő mégis megtartaná,viszont egyedül nem engedi a bank a hitelfelvételt!kezese jelenleg nincs!

azt mondta 2015-ig nem tudja elintézni a papírokat,így hogy nincs kezese,addig gyűjtögetné a pénzt!


az lenne a kérdésem,hogy megoldható e az,hogy az én részemet ő kifizetné,ügyvédi papírral,és én lemondok a ház részemről ,ha lejár a kölcsönünk?

kivitelezhető ez?


így én is megkapom a részem,és neki sem kell kezessel,új hitelt kérvényeznie!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook