Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Jogi kérdésem lenne fórum

Jogi kérdésem lenne (beszélgetős fórum)

4. mydnight (válaszként erre: 3. - 563b626108)
2012. jún. 7. 12:00

Azt tudtommal (felnőtt) a helyi bíróságra kell benyújtani.

Gyámhivatalhoz kiskorú esetén lehet fordulni.

Opció még a helyi önkormányzat szociális osztálya, de szerintem az is a helyi bíróságra fog irányítani.

2012. jún. 7. 11:57

szia

köszönöm szépen az infot, egy másik fórumon azt javasolta egy joghallgató, h a helyi bíróságra nyújtsam be, de felveszem a kapcsolatot a gyámhivatallal is. bár az eset nem kiskorú elhelyezéséről van szó, felnőtt és ő maga nem is egyezne bele, h gondnokság alá helyezzék, de azért megpróbálom.

2012. jún. 7. 10:00

Szia!


Nem vagyok egyik sem, de ügyvédi irodában dolgozom. Mire irányulna a kérdés? Én annyit tudok, hogy a gyámhivatalhoz kell fordulni, hogyha valakinek a gondnokság alá helyezését kérelmezik... ők megindítják az illetékes bíróságon a pert (felperes a Gyámhivatal lesz), kirendelnek egy ügygondnokot, aki az alperest képviseli és megkezdik a tárgyalásokat. Általában úgy működik, hogy az ügygondnok ellenkérelmet ad be a bíróságnak, melyben elutasítja a keresetet (ez kötelező), majd a bíróság kirendel egy orvosszakértőt, aki megállapítja, hogy tényleg szükséges-e a gondnokság alá helyezés, és a bíróság így dönt. Általában nem húzódik el nagyon az eljárás.

2012. jún. 7. 09:44
Jogász /ügyvéd / joghallgató tanácsát szeretném kérni gondnokság alá helyezés kérelmével kapcsolatban.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook