Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ha az örökség rám eső részét nem kaptam meg, akkor hova fordulhatok? fórum

Ha az örökség rám eső részét nem kaptam meg, akkor hova fordulhatok? (tudásbázis kérdés)


1 2
24. Napsugár8 (válaszként erre: 22. - Bichi)
2023. jan. 18. 16:40

Lehet, hogy hivatalosan adta el a nagyi, és a jogos örökös mégsem volt ott a hagyatékin.


Amíg közjegyző mellett dolgoztam, nem egy olyan tárgyalás volt, hogy jogos örökös adatait nem diktálta be az elhunyt közvetlen családtagja, azt hitte, hogy akkor azzal kicselezte az illetőt az örökségből. A közjegyző csak azt a személyt értesíti a tárgyalás időpontjáról, akiket örökösként megjelölnek. Akit nem jelentenek le, az nem lesz kiértesítve.


Egyrészt ezért van az, hogy a közjegyző a Magyar Közlönyben meghirdeti, hogy xy elhunyt hagyatéki tárgyalása min. 45 napon túl, x időpontban, hogy aki olvassa, legyen ideje jelentkezni. De számtalanszor van, hogy jóval később szerez tudomást az örökhagyó haláláról, és pót-hagyatéki tárgyalási eljárást kér...


Mondjuk az nekem is fura, hogy az anya bankszámlájára utalták, az ott egy kissé sántít.

23. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Tündibaba2)
2023. jan. 18. 16:17
Hát ennek fussál neki mégegyszer, mert ez így értelmezhetetlen.
22. Bichi (válaszként erre: 17. - Jozsi.38)
2023. jan. 18. 15:42

49 éves a fórumindító, de szerintem ez egy "felesemigaz" történet.

Ezek a dolgok nem bemondásra mennek, hogy én szólok, hogy nekem utald, ahogy azt sem értem, hogy ki adta el az apja lakását, mert ha nagymama hivatalosan mondott volna le apuka javára, akkor itt most a fórumindító lenne az egyik örökös.

Szóval ezek szerintem nem hivatalos dolgok, csak most próbál futni egy kört a pénz után, vagy rohadtul nem tud fogalmazni...

21. timycat (válaszként erre: 17. - Jozsi.38)
2023. jan. 18. 15:31
Akkor nem örökölt volna a nagymama. Totál katyvasz az egész.
20. fincsi5 (válaszként erre: 7. - Channa*)
2023. jan. 18. 14:15
Igen, mielőtt ügyvédhez menne, a jegyzőhöz kellene először.:)))
19. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Tündibaba2)
2023. jan. 18. 11:06
Ugyvedhez; mert zavaros.
18. liliom10 (válaszként erre: 1. - Tündibaba2)
2023. jan. 18. 10:49

Ebből annyit értek, hogy apád részét anyádnak utalták. Az apai rész a gyerekeké, a Tiéd és a húgodé ! Nem anyád örökli !!! A szüleid elváltak ? Ha anyád apáddal élt volna, de nem résztulajdonosként, akkor benne maradhatott volna a lakásban. De ha apád halálakor már elváltak, és külön éltek, az egész öröklési dologhoz semmi köze ! Ki az a rokon, aki anyádra hallgatott ? És hogy merte a részeteket elutalni anyádnak ? A lakást hogy merte eladni ?

Menj gyorsan jegyzőhöz, ügyvédhez, még anyádék el nem költik az örökségedet ! Nem értem, hogy a hagyatéki eljárásra miért nem mentetek el, miért nem hívtak ?

Apád lakása csak az ő nevén volt ? Az adásvételi szerződést ki írta alá eladóként ?

17. jozsi.38 (válaszként erre: 16. - Timycat)
2023. jan. 18. 10:10
úgy értelmezhető, hogy lemondott a fia javára az örökségről, ha jól értem. Ami nincs leírva, hogy a fórumindító és a testvére nagykorúak-e.
16. timycat (válaszként erre: 1. - Tündibaba2)
2023. jan. 18. 09:20

"nagymamám örökölt(apám anyja)de ő átadta az örökségét apámnak."


Hivatalosan, közjegyző előtt a hagyatéki eljárás során?

2023. jan. 18. 09:01
Én is igy tudom. Ismertem olyan családot ahol előbb az anya, majd az apa halt meg a gyerek árván maradt. Rokonok vették magukhoz. A gyámhatóság azonnal intézkedett a gyerek érdekeit nézve.
14. Napsugár8 (válaszként erre: 13. - Birebora)
2023. jan. 18. 08:55

Az anyjuknak és a gyámhatóságnak!

Amikor a mi családunkban történt tragédia, a kiskorú gyerekek örökrészét köteles volt sógorom tartós betétként elhelyezni úgy, hogy ahhoz csak a gyerekek férhettek hozzá, 18 éves korukban! És be kellett mutatni a dokumentumokat, fénymásolatban beadni... a bank pedig az éves kamatokat évenként tőkésítette...

Meglehet, hogy itt anyuka az új párjával "felélték" az apai örökséget.

13. birebora (válaszként erre: 12. - Napsugár8)
2023. jan. 18. 08:45
Igen, úgy értettem. De ha meg nem, akkor az anyjuknak nem lett volna kötelessége a gyerekek érdekeit nézni?
12. Napsugár8 (válaszként erre: 10. - Birebora)
2023. jan. 18. 08:33
Amennyiben akkor már nagykorúak voltak.
11. andi6020 (válaszként erre: 1. - Tündibaba2)
2023. jan. 18. 08:25

Na, elolvastam vagy 15x.

Lennének kérdéseim. Sok.

Pl Hogy adta át az örökséget nagyanyád apádnak? Szóban, vagy készült róla papír?

Ki adta el a lakást?

2023. jan. 18. 08:23

A hagyatéki tárgyaláson ott lett volna a helyed a húgoddal együtt.

Egyébként ügyvéd, közjegyző.

9. Napsugár8 (válaszként erre: 7. - Channa*)
2023. jan. 18. 08:20
Köszi! Akkor annyival is több az esélye FI-nek.
2023. jan. 18. 08:18
Minden fontos jogi kérdéssel én ügyvédhez fordulnék, mert van náluk olyan, hogy jogi tanácsadás.
7. Channa* (válaszként erre: 5. - Napsugár8)
2023. jan. 18. 08:03

Nem köti!


A családban történt olyan, hogy az unokatestvéreimet nem értesítette az apjuk új kapcsolatából született gyerek a közös apja haláláról. Amikor ezt a nénikém megtudta, akkor bement a lakóhely szerinti önkormányzat jegyzőjéhez, elmondta neki, és ő intézkedett.

Időkorlátról nem tudok, de itt is eltelt több év.


Nem volt újratárgyalás sem.

6. OldPinokkio (válaszként erre: 1. - Tündibaba2)
2023. jan. 18. 08:00

A leírásod kesze és kusza.

Foglald össze újra szájbarágósan, tedd időrendbe.

Így, szerintem, minden válasz felelőtlen tanács.

Kivéve, hogy fordulj ügyvédhez.

5. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Tündibaba2)
2023. jan. 18. 07:20

Az egy dolog, hogy az a bizonyos közjegyző, aki a hagyatéki eljárást lefolytatta, de meglehet, hogy köti a hivatali titoktartás.


Beszélj előtte ügyvéddel, erősen peres ügynek vélem.

Ha akkor még kiskorú voltál, amikor az apai részed édesanyád számláján landolt, akkor a gyámhatóságnak kellett volna odafigyelnie.

Amennyiben már nagykorú voltál, és nem lettél megidézve a hagyatéki eljárásra, ez esetben a hagyatéki újratárgyalást szoktak kezdeményezni. Kérdés, hogy ennek van-e valami időkorlátja????

4. Channa* (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2023. jan. 18. 07:03
Én se értettem, de majd a közjegyző kibogozza;)
2023. jan. 18. 06:54
Lehet, hogy az én hibám, de kétszer elolvastam, egy kukkot sem értek az egészből.
2. Channa* (válaszként erre: 1. - Tündibaba2)
2023. jan. 18. 06:52

Menj a jegyzőhöz és ott mond ezt el.

Majd ő megmondja, hogy mit lehet tenni.

2023. jan. 18. 06:37
Sziasztok!Tud nekem valaki segíteni?Apám tavaj májusban meghalt.Még amig élt volt egy rokonunk Pesten akinek a le származottai örököltek.Gyerekei nem voltak igy a testvérek örököltek.Tehát az illető után a nagymamám örökölt(apám anyja)de ő átadta az örökségét apámnak.Mikor apám meghalt utána lett el adva a lakás ezt most tudtam meg.És azt is most tudtam meg hogy apám része el lett utalva anyám számlájára.Azt hazudta a rokonnak hogy mi a hugommal azt mondtuk hogy utalja az ő számlájára a mi részünket is.Mi nem is tudtunk semmiről a hugommal.Nagymamám nevét is alá hamisitotta állitólag.De mivel apám meghalt akkor az a pénz engem illett meg a hugomat meg anyámat tudtommal.De erről egy szót nem szolt anyám most tudtam meg hogy a nagymamám is meghalt.Mit tudok tenni?Anyámtól rá kérdeztem válaszra se méltat.Ő időközben össze állt egy nincstelen alakkal aki rá akaszkodott mert van pénze mármint anyámnak és nem fogom hagyni hogy apám örökségét el herdálják főleg úgy hogy az nem az ővék.Mit tudok tenni hova forduljak segítségért?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook