Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Jóga, mint a lelki betegségek megelőzési és kezelési eszköze fórum

Jóga, mint a lelki betegségek megelőzési és kezelési eszköze (beszélgetős fórum)


2007. nov. 18. 13:18
Van valakinek még kedve erről a témáról beszélgetni?
10. iz_eniko (válaszként erre: 9. - Freshlinda)
2007. okt. 19. 23:26

Köszönöm szépen :)

Oktatót itt nem találok,kisvárosban lakok.

Az általad emlitett könyvet megpróbálom megszerezni,dvd-t szintén.

9. freshlinda (válaszként erre: 8. - Iz_eniko)
2007. okt. 19. 12:12

Lehet kapni jóga DVD-ket (nekem is van jópár, Wai Lana féle jóga dvd-m), bár én először jártam jógázni egy oktatóhoz, és csak utána tértem át az otthoni jógázásra. Léteznek jógával kapcsolatos könyvek is, nekem Christina Brown: Jógabiblia c. könyve van meg, amiben rengeteg színes fotót is talász.

Összességében, ha van rá lehetőséged, először egy jóga oktatót keress a közeledben, hogy megtaníthassa a helyes légzést, mert az nagyon fontos.

Kellemes jógázást!

2007. okt. 19. 11:15
Csak hallásból ismerem.Meg lehet ezt tanulni autodidakta módon? Ha igen,hol lehet utána nézni?
2007. szept. 5. 10:51
Rákospalotán és vonzáskörzetében tud valaki jóga lehetőséget ? Esetleg a délelőtti órákban ?
6. druida (válaszként erre: 5. - Emmus)
2007. ápr. 17. 15:48

Talán állítsd fel az általad vállalható vagy fotosnak tartott igényeket. Ehhez válaszd ki a két jógagyakorlási forma közül a hozzád közelebb állót.

Vannak áthidaló megoldások is. Ezek általában valamilyen folyamat, jelenség (allergia, pánik, hízás-fogyás, kozmetikai témába tartozó jelenségek, stb.) megváltoztatásra irányuló ismeretek beszerzésekor érhetők el. Pl. egyes tanfolyamokon. Ahol tanítanak jógaelemeket is (nálunk is van ilyen tanfolyam), vagy eleve valamelyik jógarendszerre alapozzák a teljesen más témakörben átadott ismeretanyagot.

Ekkor több jógarendszerbe is belekóstolhatsz és megtalálhatod a neked leginkább kellemeset. Ugyanis a jobb helyeken nem csak a gyakorlatokat tanítják, hanem az irányítási rendszerrel is megismertetnek. És nem a mi kultúránktól meglehetősen távol álló vagy számunkra túl bonyolult vallási rendszerbe csomagolva teszik ezt, hanem az itteni hétköznapi élet történéseinek ismeretében az ott zajló folyamatokat elemzve és elmagyarázva adják át az ismereteket, amelyek segítik a jóga igazi megértését.

A jóga alapállatpota: életforma. Szinte mindenben megtalálható a jóga útja, és minden magunkkal vihető rajta. (Kérdés, hogy mindenfélét akarunk-e cipelni, vagy csak a tényleg fontos dolgokat szeretnénk.) A Krsna Tudatú Hívők elég jól, érdekesen és színesen adják át ezeket az ismereteket. Sajnos a jógával rajtuk kívül kevés jó oktató foglalkozik valóban kimerítően errefelé. A legtöbben Budapesthez képest vidéken találhatók, és nem mindegyik foglalkozik alkalomszerű oktatással. Inkább az asram-rendszerűvel.

2007. ápr. 16. 13:40

igen?

mi a megoldás Druida?


köszi!

Emma

2007. ápr. 16. 11:08

A jógát kétféleképpen érdemes gyakorolni: egyedül és a klasszikus asramokban. A többi csak közelítő élményt ad (meglehetősen távolit). Sajnos mi itt a nyugati társadalmakban sok dolgot előre csomagolva szeretünk fogyasztani. De más az élmény, amikor elülteted a palántát, locsolod, gondozod és ha megérett a gyümölcs, akkor élvezed. A (számodra) tökéletes eredményt.

A jóga nem tornagyakorlatok mozgások sorozata. Ennél sokkal-sokkal több. Épített környezetben csak néhány helyen lehet tökéletesen végezni. Európában egy ilyen sincs. Csak természetes környezetben van néhány. Mindenki számára elegendő és elérhető távolságokban levő.

A jóga módszereit is kevesen tudják igazán jól átadni. De elegendően vannak mindeki számára.

Eddig arról írtam, hogy mi nem a jóga.

De hogy micsoda valójában?

A megoldás.

2007. ápr. 16. 10:08

tudnátok ajánlani joga helyeket a nyugati környékén?


köszönöm!!!!!

2007. ápr. 11. 15:57

A jóga: egy öröm. Ha van időm jógázni, boldognak és elégedettnek érzem magam.

Aztán a jóga: siker. Semmi sem okoz nagyobb sikerélményt, mint az, amikor érzed, hogy egyre ügyesebb vagy, egyre jobban sikerülnek az ászanák. Egyre jobban uralod a tested.

Nekem, ez a jóga.

2007. ápr. 11. 15:42
Mit jelent számotokra a jóga?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook