Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jó, rossz, igazságos vagy nem?! fórum

Jó, rossz, igazságos vagy nem?! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Jó, rossz, igazságos vagy nem?!

1 2
10. epresfank76 (válaszként erre: 9. - Loch ness)
2012. ápr. 5. 10:59

Hát az én fiamat is egy ilyen egy életre elintézte.Említett problémái miatt kis létszámú fejlesztő osztályban kezdet meg az elsőt.Két tanító nénije volt.Az egyik gyönyörűen bánt vele.Egy fejletlen finom motorikájú gyereknek nagy erőfeszítés szépen leírni egy számot vagy egy betűt.

Egyik meg tudta dícsérni,h ha csak kicsit ment ki a kockából az egyes szám,a magyaros meg megalázta,mert nem sikerült és maszatos is lett mert balkezes és ahogy írt húzta át rajta a kezét.Egy egészséges terhelhető gyerek leht bírja negatív kritikát,és jót is tesz neki,de egy problémáűs gyereknek csak komplexusai lesznek tőle.Addig munkálkodott,míg nem volt hajlandó a gyerek dolgozni az óráján,és behívtak,h nézzem meg mit csinál.Fetrengett a földön,ami valóban nem való egy iskolába,de ő váltotta ki belőle.Rákényszerítettek,h legyen magántanuló,egy hónap iskolába járás után.Később meg tudtam ez jogtalan, egy elsős gyerek aki akkor szocializálódik nem lehet magántanuló.És én tanítottam meg írni olvasni,néha bejártunk a suliba.És ahogy tanultunk otthon,jöttek elő a gyerekből a rossz élmények.Kiderült,h úgy akarta motiválni a szép írásra,h megmutatta az egész osztálynak a csúnya írását a munkafüzetben,és röhögtek rajta.Egész tanulmányai során végigkíséri ez a tanulási undor,meg probléma,sajnos szenvedünk.Már nem soká nagykorú,remélem valahogy végigszenvedi a szakiskolát,és valami munkát tud találni magának.Ja és jártunk magániskolába egy ideig ott volt egy tanító néni,és ha rosszul adta össze a pontokat megköszönte ha szólt neki valaki,sőt megkért mindenkit adják össze ők is!

2012. ápr. 5. 10:22

És még örülhetsz, hogy nem kezdte gyanúsítgatni a gyereket, hogy ő írta át a pontokat...

Gyereket kigúnyolni és megalázni, pláne az egész osztály előtt - olyan nincs! Figyeld nagyon a helyzetet, mert engem egy ilyen "pedagógus" a gúnyolódásával meg a megalázásaival évtizedekre tönkre tett, bár szerintem ő ennél még sokkal durvább volt.

2012. ápr. 5. 10:17
Nem tudom, miért hiszi magáról egy tanár, hogy tévedhetetlen. Amikor még tanítottam, természetes volt, hogy amikor kiadtam a dolgozatokat, az volt az első, hogy mondtam a gyerekeknek, számolják össze a pontokat. Ha valami nem jó, szóljanak, mert igen, én is hibázhatok, főleg, ha negyven dolgozatot javítok egymás után.
7. Pen80 (válaszként erre: 6. - Epresfank76)
2012. ápr. 5. 10:05
Egyetértek veled.
2012. ápr. 5. 10:03

Hát egyetértek zsakagival nagy a nyomás a pedagógusokon,de azért nem ártana néha felülvizsgálni az alkalmasságukat.Mert lehet,h belefáradnak egy idő után.Én azt vallom,aki nem bírja ne legyen pedagógus.Ehhez elhivatottság kell.

Nekem van egy sajátos nevelési igényű,hiperaktív,magatartás zavaros fiam,nem megyek bele miért lett ilyen,de nem azért mert neveletlen.Jó biztos vannak neveletlen gyerekek,de a problémás gyerkekre(szüleikre)könnyen rásütik,h nincs megnevelve.Én mindig együttműködő szülő voltam,tisztában azzal,h nehéz a fiammal,de iskolába járni kell.Mindenféle szakvéleménye volt,az iskolák kiemelt normatívát kaptak utána,mégis meg van a véleményem sok pedagógusról.Én inkább azt érzem,h nem is vették a fáradtságot,h megtalálják a hangot a fiammal.És ezért nincs is kedve tanulni, a tanárok nem szeretik,mert nekik szakmai kudarc,ha érzik,nem tudnak mit kezdeni egy gyerekkel.

Mondjuk át kéne alakítani az egész oktatási rendszert is nálunk,én megértem,h kevés eszközük van a pedagógusoknak,de igenis sok kárt tudnak okozni egy-egy gyerekben,a nevelési módszereikkel.Mert lehet h látszólag működik a nevelési elve,csend van az órán,de hogy mi van a gyerekek fejében arról fogalmuk sincs.Tisztelet a kivételnek!Mindig volt egy tanítónéni,vagy felsőben egy-egy szakos tanár,aki tudott bánni vele,és tanult is nála a fiam.

5. Pen80 (válaszként erre: 3. - A14deb9047)
2012. ápr. 5. 09:59

Én nem vagyok hajlandó alkalmazkodni valakihez, aki alázza a gyerekemet.

Általában én is a pedagógus pártját fogom, de ez szerintem durva. Erre nincs mentség. Ha belefáradt a tanításba, keressen más munkát.

2012. ápr. 5. 09:53

szerintem nem érdemes azzal fáradozni,hogy megítéld ezt a tanárt,inkább keress megoldásokat:pl a dolgozatot vidd az igazgatóhoz,h adja össze ő..ill.kérdezd meg,hogy a tanároknak kötelességük-e kiadni hazavinni,v csak szülőin mutatják meg a dogákat az érdeklődő szülőknek.

ha piszkálja a gyereket,érezze meg,hogy te veszed a fáradságot,és át fogsz nyúlni a feje fölött,az igazság érdekében.

2012. ápr. 5. 09:42
Az éremnek két oldala van: könnyebb a szülőnek alkalmazkodni néhány pedagógushoz, mint neki akár több száz tanítványhoz, szülőkhöz.
2012. ápr. 5. 09:22

Szia :)

Csak annyit tudok hozzászólni, h ismerős"Bea néni" stílusa. Nem hiszem, hogy őt ismerném, csak ezt a "fajta" pedagógust.

A szülő ha kérdez, minden rendben van, utána a gyereket használja boxzsáknak :(

Sajna, a mi sulinkban szinte az összes tanár ilyen.

Itt az a gyerek a jó, akinek a szülei bejárnak bájologni tantónénivel.

Én mondtam, mikor a legidősebb fiam volt ált. iskolás, h ne engem, v a hozáállásomat osztályozza, hanem a gyerek tudását.

De hiába.

Sajna évről évre rosszabb :(

Rengeteg példát tudnék írni tanulásra és magatartásra egyaránt, de azt hiszem, felesleges.

Lehet, h nem ártana a pedagógusokat bizonyos időközönként pcszihiátriai alk. vizsgálatnak alávetni.

Igen, egyet értek veled: nagy a nyomás rajtuk is.

Mivel a szülők többsége úgy van vele, az iskola ne csak tanítsa, nevelje is a gyereket, mert neki erre nincs ideje, a tanárok többsége nagyon"elszállt" :(

2012. ápr. 5. 09:08
Régebben azt gondoltam csak a rossz tanuló, neveletlen gyerekek szülei panaszkodnak a tanárokra. Sose értettem, hogy miért támadnak szülők a pedagógusokra, én mindig a pedagógusok pártját fogtam. Pedig nekem is volt ami nem tetszett, de most nagyon felbosszantott az egyik állítólagosan legigazságosabb, legjobb tanár viselkedése.

Ugrás a teljes írásra: Jó, rossz, igazságos vagy nem?!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook