Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogy igazságos? Mondjatok véleményt fórum

Hogy igazságos? Mondjatok véleményt (beszélgetős fórum)


2021. nov. 24. 11:47
Nem vállalkozó... Sehol nem írtam ilyet.
2021. nov. 24. 09:25

a)


a munka ne az alapján legyen elosztva, hogy ki nem vett részt az első etapban, hanem ki alkalmas rá, ki végzi azt el az adott pénzért a legjobban és leggyorsabban.


egy vállalkozónak nem az az érdeke, hogy mindenkinek elérhetővé tegye a pluszt, hanem a munka elvégzése, gyorsan és olcsón...

2021. nov. 24. 07:48
A
13. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 23. 19:27
Az igazságos az lenne, ha más is részesülhetne a pénzből. De az élet nem ilyen, nem így működik. El kell engedni a témát, vagy próbálkozni másik helyen.
12. Cicamica3 (válaszként erre: 11. - Cicamica3)
2021. nov. 23. 19:16
Mondja a lelkem,de a gyakorlatban munka van és abból mindenkinek ki kell vennie a részét.
2021. nov. 23. 19:14
B
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Channa*)
2021. nov. 23. 19:12
Ehhez a konkrét munkához nem kell olyan extra szakmai tudás, tehat hellyel közzel el tudja végezni a dolgozók közül bárki. Nyilván nem egyformán, de nem ezt díjazzák, hanem a jelenlétet.
9. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 23. 19:04

A mi főnökünk úgy próbál beosztani bennünket, hogy mindenkinek jusson egy kis plusz bevétel.

Nekem több szokott jutni, mert egyszer csak azt veszem észre, hogy ebben a projektben is benne vagyok, majd abban is, stb. 1 év alatt, ahány projekt van, mindbe belekerülök. Nem, nem kivételeznek velem, hanem a szakmai tudásom miatt kerülök be, és bár én jellemzően plusz vagyok a projektben, de mindig kapok plusz pénzt.


Persze, a legigazságosabb az lenne, ha mindenki ugyan annyi plusz pénzhez jutna, de van amikor felülírja a szakmai tudás.

Mert pl. hiába szeretne más kolléga helyettem kapni pluszt, ha ő nem tudja elvégezni a melót...

8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Napsugár8)
2021. nov. 23. 18:38
Nem kell összefogni, mindenki önállóan dolgozik. De így jóval kevesebb ledolgozott órája lenne egy személynek.
7. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 23. 18:34

Munkaközösségtől, kollektívától függ.

Kicsit furcsállom, hogy egy csoport annyira ráér, hogy pluszmunka mellett még másik pluszmunkát is be tudna vállalni, lehet, hogy nincs elég munkája? :) Igazságosabb lenne a másik csoportra hagyni. Szerintem.

2021. nov. 23. 18:34

Én is meggondolnám, hogy részt veszek-e benne.

Ha egy feladatot sok részre osztanak, kell egy nagy tudású személy, aki összefogja a részeket. Ha ilyen nincs, akkor meglehet, hogy a végeredmény nem lesz megfelelő minőségű. Elég egyetlen ember hibája, és mindenki más munkáját is semmivé tesz, és a lóvé máris ugrott.

Ha jó a szervezés, akkor azt mérlegeld, hogy a rád jutó munka mennyisége, és az érte járó pénz hogyan aránylik egymáshoz. Akár átszámítod pl. órabéres díjazásként, vagy a jelenlegi havi fixedhez arányosítod, és attól teszed függővé, hogy megéri-e.

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Alessandro)
2021. nov. 23. 18:32
Köszönöm, lehet h igazad van.
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Scherlock)
2021. nov. 23. 18:31
Szó sincs vergődésről. Kérdés az volt, melyik fair?
2021. nov. 23. 18:27

Sehogy.


Kevés pénz miatt vergődni? :D

2. Alessandro (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 23. 18:25
Az élet sokszor nem igazságos és nem mindig fair alapokon nyugszik. Ezt tudomásul kell venni és legbölcsebb elfogadni az addig kialakult rendszert az adott munkahelyen. Ez a legnyugisabb módszer és nem csatázni, felforgatni, újragondolni mindent, mert az csak munkahelyi vitákhoz vezet. Főleg, ha nem is nagy összegekről van szó. Hidd el, a nyugalmad érdekében nem érdemes! Alkalmazkodj ahhoz, ami van, és örülj annak a kis plusznak, ami neked jut.
2021. nov. 23. 18:03

Adott egy munkahelyi csoport, amelyből néhány (fix) személy egy plusz munkáért külön díjazásban részesül. Adódik egy másik lehetőség plusz pénzért, amelyben bárki részt vehet(ne), de minél többen vannak ebben a második munkában, annál kevesebb a pénz, mert értelemszerűen több felé oszlik.

Szerintetek hogy fair?

a) az elsőként említett fix csoport ugyanúgy vehessen részt a másik melóból is, ezáltal 2 plusz kereseti lehetőségük adódik.

b) hagyják meg azoknak a lehetőséget, akik az elsőből nem részesülhetnek?


Remélem, értelmesen fogalmaztam meg, köszi a válaszokat.

(Ui.: Nem hatalmas összegekről van szó, de mindenkinek jól jönne a pénz.)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook