Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jó magyar egészségügy fórum

Jó magyar egészségügy (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Jó magyar egészségügy

1 2 3
43. antica
2013. márc. 14. 19:49

Sziasztok!

Többen is emlegetéttek itt a Hippokratészi esküt.

Közületek hányan olvasták? Lehet sokan nem értetek velem egyet de a fele baromság.


[link]

Az viszont Hippokratész is megírta, hogy a jó orvost meg kell fizetni, ami valjuk be Magyarországon nem történik meg.

42. d71ef05a8e (válaszként erre: 41. - M0ncsa)
2013. márc. 14. 19:40
Ebben természetesen tökéletesen egyetértek veled. Csakhogy nem történt meg.
41. M0ncsa (válaszként erre: 40. - D71ef05a8e)
2013. márc. 14. 18:36

Az elmult rendszerek filozofiaja szereny tortenelmi tudasom szerint 1989-ben ervenyet vesztette, ami, akarhogy is szamolok, 24 eve volt. Ennyi ido boven eleg (lett volna) "aktualizalni" a fizeteseket.

Kapitalizmusban elunk, ezt akartuk, akkor igy is kell viselkednunk.

40. d71ef05a8e (válaszként erre: 39. - M0ncsa)
2013. márc. 14. 18:29
Azért nem árt tanulmányozni a történelmet és az elmúlt rendszerek filozófiáit, különös tekintettel a társadalmi osztályok közötti mesterséges egyenlőség erőltetésére.
39. M0ncsa (válaszként erre: 15. - D71ef05a8e)
2013. márc. 14. 17:58

Ugy lettek kalkulalva?? Ezt meg hol hallottad?

Az aneszteziologusok, tisztiorvosok, laborans orvosok, es meg sorolhatnam, mind-mind nem kapnak halapenzt, a fizetesuk van, oszt csokolom. Megpedig ugyanaz az ehber, ami a sebesznek jar.


Azert alacsonyak az orvosi fizetesek, mert az allamnak nincs penze. Evvan.

2013. márc. 14. 17:28
Én is szülés után talâlkoztam normâlis,figyelmes dokival a 6hetes ellenőrzésen.Kedves volt,mindenre felhívta a figyelmem,mindent elmondott.És abban a kòrházbanahol szültem és majden gondok lettek,mert nem császároztak és beszorult a fiam feje a medencémbe.Attól is féltem,h az a mély árok,ami a fején körben volt,eltűnik-e teljesen.Szerencsére nem sérült szellemileg,de nekem hónapok kellettek,h rendbejöjjek.Az első kettőt Kanadában szültem.A kisebbik óta is eltelt 10év,de hiú ábránd volt,h valami pozitívat is tapasztaljak.És az a szörnyű,h ésszerűtlenségekre költik a pênzt.Ott 1nap utân hazamehettem ha simân szültem,mégsincs probléma,h valakinek a gyerekjel emiatt gond lett volna.Kevesebb pénzből oldanak meg dolgokat,mert praktikus minden,de mindegy.Itt az csinâlhat,gyárthat dolgokat,aki valakinek valakije vagy pénze van,nem pedig az,aki a legalkalmasabb.
37. j357
2013. márc. 14. 16:21
Én általában magánrendelésre járok, bár nyilván ott is ki lehet sajna fogni nemtőrödöm orvost (az első gyermekem szülődokijával így jártam sajna, ráadásul a hatodik hónap után kezdett el nagyon flegmán viselkedni és akkor már nem akartam átmenni más orvoshoz), de amikor elmentem egy rutinvizsgálatra SZTKba, ott csináltak UHt is és nagyon rendes volt a doki.
36. d71ef05a8e (válaszként erre: 34. - Zorg27)
2013. márc. 14. 16:04
Sehol. Nem létezik. MInt ahogy esélyegyenlőség sincs, hiába beszélnek róla. Ez a dolgok természete és semmilyen pozitív diszkriminációval, kompenzálással nem lehet ezen változtatni. Jó, ha az erre irányuló törekvéseknek legalább egy kis töredéke célba ér, de leginkább szóf****s és ablakon kiszórt pénz minden, amit ezekben az ügyekben megmozdítanak.
35. szafaripók (válaszként erre: 34. - Zorg27)
2013. márc. 14. 16:02

Fizeted ja, mennyit is pontosan? És egy vizsgálat (mondjuk teljes terhesgondozás, szülés, esetleg császár) mibe is kerül? És akkor még a fizetésekről nem is beszéltünk...

El van ez cseszve, ahogy azt kell...

34. Zorg27
2013. márc. 14. 15:23
Úgy beszél itt mindenki, az eü-ről mintha az egy ingyenes dolog lenne, de nem az, hiszen fizetjük a TB-t, mire is???? Azt gondolom, hogy nem szabadna kiváltságnak lenni, hogy csak az kap normális ellátást aki a nem kevés TB befizetése után még borítékol az orvosnak!! Sajnos nagyon elkurvultak a dolgok, mert az emberséget, nem Forintban kellene mérni.. Hol is van az egyenlő bánásmód???
33. LedZsi
2013. márc. 14. 15:15

Sajnálom...

Próbálkozzatok magán úton, hátha...

Nem ez kellene hogy legyen a természetes, de ha másképp nem megy...

Fel a fejjel:-)

32. szafaripók (válaszként erre: 31. - Boldogzokni)
2013. márc. 14. 14:13
A feltételes mód használata itt a kulcs... sajnos...:(
2013. márc. 14. 14:11
Szerintem az alaposság anyagiaktól függetlenül elvárható kellene legyen!
30. jak27 (válaszként erre: 1. - Cucumber128)
2013. márc. 14. 13:40
Sajnálom, hogy ez történt veled! Egyet kell értenem az előttem szólókkal, hogy ha megteheted, mindenképp magánorvos. Sajnos ez sem 100%-os garancia semmire, de mindenképp nagyobb odafigyelést, emberséget kapsz, ha fizetsz. Ez egy gusztustalan dolog, de sajnos így működik. Én saját bőrömön tapasztaltam meg, csak sajnos már későn... Nem császározott meg az ügyeletes (pedig fennállt a téraránytalanság), sőt, úgy haza akart küldeni, hogy lezuhant szívhang miatt vitt be a mentő, és még egy kiba... áramlásmérést sem csináltak. 2 éves a kislányom, és még mindig isszuk ennek a levét, elhúzódott a kitolás, és nem úgy fejlődik, mint ahogy kellene. Szóval, ha lelkileg valaha rendbe jövök, és bele merünk vágni egy újabb baba vállalásába, csak és kizárólag magándokival!!!
29. szafaripók (válaszként erre: 28. - Jak27)
2013. márc. 14. 13:38

Nem mondtam, hogy egyetértek a helyzettel, de én azt is gondolom, hogy nem egyedül az orvosok hibája - ez egy többszereplős egyenlet.

Aki meg végigjár egy orvosit, nem nagyon fog elmenni kétkezi munkásnak...

Nekem szerencsém volt az orvosommal, de azt is gondolom, hogy megtérült az a rengeteg utánajárás, ami megelőzte a választást.

Azért teszik meg, mert megtehetik, mert sokan nem gondolnak bele, és nem tudják, milyen lehetőségeik lennének...

28. jak27 (válaszként erre: 11. - Szafaripók)
2013. márc. 14. 13:33
Akkor váltson szakmát, és legyen mondjuk gyári munkás, mert a szalagon robogó cipőkhöz nem kell kedvesnek lennie, és garantáltan ott sem fogja magát halálra keresni... Ebben az országban nagyon kevesen kapnak normális fizetést, de szerintem ez nem jogosítja fel arra, hogy a nem tejelő pácienseket semmibe vegyék.
2013. márc. 14. 13:16

Azt gondolom, már a dolgok legelején tisztázni kell mindent a dokival, az anyagiakat is.

Ha valaki sokallja, nem akarja, keressen mást. Utólag szerintem senki ne panaszkodjon.

Informálódni kell minden egyébről is, és akkor jó esetben nem kerülsz ilyen helyzetekbe.

26. annadi (válaszként erre: 21. - D71ef05a8e)
2013. márc. 14. 13:06

ebben teljesen igazad van :)

Elég butácska, aki előre ad egy ilyen dologért pénzt, hiszen akkor derül ki mennyire játszik fontos szerepet a doki...

A szomszédnak szóltam nehogy adjon annyi pénzt!!!vNem tudom mi volt mert 2 hétig szülés után is lázas volt úgy engedték haza és vitték vissza egy e.üs kaparásra :((

Pedig ez is a doki felelőssége lássa minden kijött-e...

És a doki is úgynéz ki, ahogy leírtad :) És igen fel van kapva mostanság...

2013. márc. 14. 13:06
zanpara=aznapra
24. d71ef05a8e (válaszként erre: 21. - D71ef05a8e)
2013. márc. 14. 13:05

Nem beszélve azokról az elhavazott, felkapott orvosokról, akik egyáltalán nem a baba és az aynuka érdekeit tartják elsősorban szem előtt, hanem megindítják a szülést az ügyeleti idejükben, akár készen áll már a baba zanpara, akár nem. Mert ők akkor érnek rá. Kolléganőm sztárorvosa pl. nem volt hajlandó hétvégén szülést levezetni, legkéőbb pénteken beindította mindnekinek, akár kellett, akár nem. De legalább egy 90 km-re lévő városba utazgatottt hozzá a kolléganő egy kisvárosból terhesgondozásra, alkalmanként az útiköltségen kívül még 12.000 Ft volt a sima terhesgondozás, ha már volt UH is, akkor plusz 3000, és maga a szülés 150.000 előre elkérve.


Szerintem itt a kolléganő volt a hülye, az orvos meg élt a lehetőséggel. De nem mentem fel, félre ne értsetek, egy ilyenhez akkor se mennék, ha kergetnének.

2013. márc. 14. 12:58
Szia! Nagyon sajnálom, hogy így jártál, sajnos a mai egészségügy tényleg csapnivaló és elnézést kérek az ápolóktól akik lelkiismeretesen végzik a munkájukat. Sajnos a dokik legtöbbje az alacsony fizetésük miatt..szóba sem állnak veled csak ha fizetsz. Sajnos ez van..jobbulást kívánok neked!
2013. márc. 14. 12:50
Vérforraló az eset. De nem csak Magyarországon fordul elö ilyen. Én Ausztriában éltem át hasonlót. (Pedig de nagyra tartják az itteni egészségügyet!...)
21. d71ef05a8e (válaszként erre: 16. - Annadi)
2013. márc. 14. 12:49

Egyértelmű, hogy inkább rendes fizetést kéne kapniuk!!!!! Sokkal tisztább lenne az egész helyzet, és nem lenne mód a személyválogatásra az alapján, hogy ki tud áldozni magánrendelésre és ki nem!


Azért a 120-150-300 ezer egy szülésért viszont már abszolút a mi hibánk. Sima szülésnél ugyanis szinte semmi szerepe nincs az orvosnak, tehát AZÉRT tényleg nem érdemel ennyit. MOndjam azt, hogy az is hülye, aki először megadott ennyit, és megad a mai napig, és ezért persze az orvos bolond lenne már kevesebbel beérni?


Vagy mondjam azt, hgy sikk lett bizonyos orvosoknál szülni, akik emiatt annyira el vannak havazva, havonta 10 kismamájuk szül, hogy avégén még annyi figyelmet sem fordítanak az emberre, mint az SZTK-s kollégák vagy az ügyeletes....


Én azt látom, ha jó a modora egy orvosnak, viszonylag fiatal és "jófej", akkor akár érdemtelenül is felkapott lehet, bónusz, ha emellett még szakmailag is a topon van.


De sok olyan történetet hallottam tényleg, ahol a felkapott szülész-nőgyógyász úgy hagyta cserben a kismamáját a szüléskor, hogy csak úgy koppant, a pénzt meg előre elkérte. Bocsánat a durva kifejezésért, de szerintem azzal van a baj, aki előre odaadja, csak hogy elmondhassa, hogy ő is X.Y.-nál szült.

20. szafaripók (válaszként erre: 18. - Krisz42)
2013. márc. 14. 12:46

Én bármennyit hajlandó lettem volna fizetni a szülésnél, ha az olyan ellátást jelent, amit kaptam. A vicces, hogy a dokim egy fillért nem kért, ezt előre meg is mondta. De kapott egy jelképes összeget a 6hetes kontrollon, de enélkül is bejárt hozzám minden nap a kórházban.

Már azért megérné újra gyereket vállalni, hogy újra találkozzunk!:))))

19. szafaripók (válaszként erre: 14. - Annadi)
2013. márc. 14. 12:44

Így van. De nem csak az orvosok kapnak.

Nézd meg mondjuk a (vidéki) papokat, akik mindig kapnak egy kis házi disznótorost, kocsonyát, mert nála nincs asszony, aki megcsinálja, stb.

Gyakorlatilag minden szakmában van mód az ajándékra és a pénzre, a kérdés a mérték, és hogy mit ad/kap cserébe az ember...:(

2013. márc. 14. 12:41
Én sajnálom a 150-200ezret egy szülésért és akiket ismerek,azok nincsenek megszakadva,râadásul aki nem fizet szülésnêl,arra ők rá se néznek.Akkor tényleg nagyon megterhelő az ügyelet:(Akkor minek van benn?
17. tnde (válaszként erre: 1. - Cucumber128)
2013. márc. 14. 12:35
Nekem egy ilyen görcsből petefészekciszta,majd mivel félrekezeltek,rossz gyógyszerek,gyógyszermérgezés amibe majdnem belehaltam.Úgyhogy további no comment.És hogy ne hagyjuk magunkat.Hülyeség,igazad van,ők jobban tudják,hogy mi is fájhat.Mi nem tudjuk,csak imitáljuk.
16. annadi (válaszként erre: 13. - D71ef05a8e)
2013. márc. 14. 12:22

Én nem tartom helyesnek ezt az egészet. Mert pl az én dokim már annyi pénzt össze "keresett" hogy nem tudja hova dugja a NAV elől.

És lehet inkább rendes fizetést kellen kapniuk. A szomszédomnak azt mondta az orvosa 300 ezer lesz a szülés!!!! Szerintem ez nem normális dolog.

15. d71ef05a8e (válaszként erre: 14. - Annadi)
2013. márc. 14. 12:22
Mi rontottuk el, és mégsem. Annak idején úgy lettek kalkulálva az orvosi bérek, hogy abban benne volt a hálapénz, kb. mint ahogy ma a pincér bérében benne van a borravaló (ami elvi síkon aztán végképp teljesen értelmetlen dolog, mert ha az orvos azért kapja a fizetését, hoyg ellásson, akkor a pincér nem azért, hogy kihozza azt a tál levest?). Így tudták fenntartani azt a látszatot, hogy az értelmiségi sem keres többet, mint a munkás-paraszt.
14. annadi (válaszként erre: 9. - Foxika)
2013. márc. 14. 12:17
Szerintem ezt mi betegek rontottuk el valamikor, valahol. Amikor elkezdődött ez az egész zsebbe dugom dolog. Pl. háziorvosnak sohasem adnék, de tudom a nyugdíjasoktól rengeteget kapnak, így is... A nőgyógyász a legjobban kereső szakma egyike ma az országban... És ezt nem lehet már helyrehozni csak egy másik generáció tehetné. Mi ebbe nőttünk fel, ezt látjuk és elvárják tőlünk...szomorú. De már én is találkoztam 1 rendes dokival, igaz ügyeletbe volt és említettem kinek a páciense vagyok, lehet akkor ha ezt nem mondom nem lett volna olyan kedves, de nem kapott tőlem semmit...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook