Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Jeriko rózsája! fórum

Jeriko rózsája! (beszélgetős fórum)


29. krizi1
2012. febr. 15. 00:45

PÁROMNAK GYEREKKORÁBAN VOLT EGY ILYEN NÖVÉNYE AKKOR MÉG SIVATAG RÓZSÁJA NÉVEN,MAJD EGY KÖLTÖZÉS SORÁN ELTŰNT.SZKEPTIKUS VOLTAM A NÖVÉNY KÉPESSÉGEIT HALLGATVA,DE Ő CSAK ÁRADOZOTT ÁRADOZOTT RÓLA,ÉS BÁNKÓDOTT NEKI MÁR ILYEN TÖBBET SOSE LESZ.ÉVEKEN ÁT SEHOL NEM BUKKANTUNK RÁ,MAJD KARÁCSONY ELŐTT EGY VIRÁGÜZLETBEN LÁTTAM EGY KIS DOBOZT JERIKO RÓZSÁJA FELIRATTAL.GONDOLTAM NA EZ AZ,MEGVAN!!!SZENTESTE MEGLEPETÉS,ÓRIÁSI ÖRÖM(NEM IS TUDOM,HOGY TUDTAM TITOKBAN TARTANI)ÉS VÁRTAM A CSODÁT, A CSODÁT A GUMÓ NÖVÉNNYÉ VÁLTOZÁSÁT.ELTELT 1 ÓRA-SEMMI,2 ÓRA-SEMMI,3 ÓRA SEMMI-PÁROM NEM ÉRTETTE,RÉGEN EZ IGY MŰKÖDÖTT,SEBAJ MONDTA NA MAJD REGGELRE-BIZTOS SOKAT SZÁRADT A DOBOZBAN.REGGELRE EGY GUSZTUSTALAN SZÁRADT LEVÉLCSOMÓ LETT A VIZBE ÁZTATOTT GUMÓBÓL.--CSALÓDÁS-A CSODA ELMARADT.

TALÁN EZEK A RÓZSÁK MÁR NEM A RÉGI RÓZSÁK.TALÁN TÚL SOKÁIG VOLTAK DOBOZBAN,TALÁN ILLENE HASZNÁLATI UTASITÁST MELLÉKELNI HOZZÁJUK.MINDENESTRE MAJD TAVASSZAL UJRA PRÓBÁLKOZUNK VELE,ADDIG HAGYJUK ISMÉT KISZÁRADNI.DE A RÉGEN BEVÁLT GYAKORLAT ÉS TAPASZTALAT ITT CSŐDŐTT MONDOTT.NEKEM NAGY CSALÓDÁS VOLT.

28. b9da99c0c2 (válaszként erre: 1. - Motherboard)
2011. dec. 18. 11:50
Volt ,érdekesség :)
2011. dec. 18. 11:41

Nekünk is volt, én is a Bon Prixről rendeltem, de soha nem volt olyan szép zöld mint a képen.

Az alja mindig száraz maradt, szürke volt, hiába volt vízben

Biztos nem adnék érte még 1* pénzt

2010. jún. 30. 11:48
Várom a válaszokat,megköszönném ha valaki tudna segíteni.
2010. jún. 28. 12:56

Sziasztok!


Van valakinek Jerikó rózsája?

Mit tesztek vele,hogyan gondozzátok hogy olyan gyönyörű szép zöld legyen ,mint a képeken?

2010. máj. 13. 17:27
A bron prix oldalán lehet megrendelni. Körbe jártam minden virágüzletet. Ismerik, de nincs nekik. Húsvét utáni héten kaptam meg. A 2 tő + a szállítási díj 2.700,-Ft körül van. Tényleg egy száraz valami, beletettem edénykébe, fölülről és alulról is megengedtem vízzel. Másnap reggelre teljes pompájába kinyíltak a levelei. Olyan az illata, mint az őszi ázott avaré. Amikor elmentem 3 napra, tényleg egy kicsit összehúzódott a levele, de ahogy kapott vizet, nagyon szép lett. Én nagyon örülök neki! Most próbálok olyan edénykét keresni neki, amibe tudok egy kis agyagos földet tenni, mert úgy tűnik, hasonlóban volt.
2008. máj. 9. 19:58
Én csak egyszer öntöttem alá vizet,utána hagytam kiszáradni.Amikor ujra eszembe jutott ismét öntöttem alá vizet.Sojnos az enyém elkallódott költözéskor és azóta nem kaptam sehol.
2008. ápr. 14. 22:03

Először be kell egy kicsit áztatni, utána csak a tányér alján legyen víz. Én úgy emlékszem, hogy kb 1 hétig hagytam a tányérban, aztán már nem öntöttem vizet alá. És szépen összecsukódott.


Régen volt már.

2008. ápr. 14. 21:31
Elolvastam az oldalt a Jerikó-rózsájáról és azt irja hogy folyamatosan kell potolni a vizet alatt.A dobozon amiben kaptam az állt nem szabad alá többé vizet tenni csak az első alkalomkor mert tönkre megy .Most melyik az igaz?
20. motherboard (válaszként erre: 19. - 1366d1807f)
2008. ápr. 14. 21:16
Köszi.
2008. ápr. 13. 19:20

Ezt az oldalt nézzétek meg, most találtam!


[link]

18. 1366d1807f (válaszként erre: 17. - Motherboard)
2008. márc. 31. 21:02

Biztos nem te rontottad el, ne okoljátok magatokat. Szerintem rossz körülmények között tárolhatták, vagy egyszerűen rosszul kezelték.

Vegyetek egy másikat. És a pénztárnál bontsátok ki, akkor még vissza lehet adni, ha nem néz ki egészségesnek.

17. motherboard (válaszként erre: 16. - 1366d1807f)
2008. márc. 31. 20:32
Hagytam megszáradni és szószerint szétporlott a végére.A drága párom magát okolja,mert rosszat hozott,de nem láthatott bele a dobozba.
16. 1366d1807f (válaszként erre: 15. - Motherboard)
2008. márc. 24. 14:05
Ha még nem dobtad ki, akkor próbáld meg lemosni a penészt, és hagyd kiszáradni. 3-4 hónap múlva próbáld meg újra. Addig hadd pihenjen.
2008. márc. 24. 13:14
Amikor megkaptam vizbe állitottam,nem pótoltam a vizet és a 4.napon még nem volt csak félig kinyilva teljesen bepenészedett.Még vártam 3 napott és akkorára szószerint ugy nézett ki mint a rohadt alma.
14. 1366d1807f (válaszként erre: 13. - Motherboard)
2008. márc. 24. 10:57
Miért, mi történt vele?
2008. márc. 21. 13:08
Nem maradt meg a rózsám.
12. 1366d1807f (válaszként erre: 11. - Denique)
2008. márc. 13. 08:14

Na, ez nem jutott eszembe, hogy: pihenni hagyni.

Igen, pihenni kell hagyni. Hogy miért, azt nem tudom.

2008. márc. 13. 08:05
Köszi a gyors választ. Akkor nem idegesítem magam azon, hogy száraz a levelek vége, hagyom pihenni a növényt.
2008. márc. 12. 16:20

Ja, nem szoktam locsolni! Ott van a könyvespolcon. Az ember azt hinné, hogy egy száraz gazcsomó. Volt, hogy 3 év után tettem vízbe, akkor is kinyílt.


Egy hétnél tovább ne adj neki vizet, hagyd, hogy összecsukódjon. Aztán félév múlva megint kezdheted.


((nagyon szépek a gyerkőceid!!))

9. 1366d1807f (válaszként erre: 8. - Denique)
2008. márc. 12. 16:15

Már régen foglalkoztam vele, de úgy emlékszem, hogy előbb be kell áztatni langyos vízbe az egészet pár percig.

Aztán én egy levesestányérba tettem annyi vizet, mintha félig etted volna meg a levest. Aztán ezt a labdát beletettem és ha jól emlékszem másnapra kinyílt, szinte teljesen szétterült, beterítette a tányért. Amikor elfogyott a víz, akkor már nem öntöttem bele. Utána szépen összecsukódott 1-2 nap alatt. Állítólag félévente lehet ezt megcsinálni.

2008. márc. 12. 15:46

Nekem kb. 1 hónapja van ilyen növényem. Ahogy megkaptam, vízbe tettem és kinyílt, de a levelek végei szárazak maradtak.

Edri, mit csináljak vele? Hagyjam abba a locsolást? Mi fog történni a növénnyel? Visszahúzódik labdává? Mitől nyílik ki neked újra és újra? Néha meglocsolod?

7. 1366d1807f (válaszként erre: 5. - 20eebe3d4c)
2008. márc. 12. 15:37

Tényleg izgalmas, mert szemmel lehet látni, ahogy kinyílik. Ha van elég türelmed figyelni.


Forró vízbe még nem próbáltam, csak langyos vízbe tettem.

6. 1366d1807f (válaszként erre: 3. - Motherboard)
2008. márc. 12. 15:36

Nekem kb. 15 éve van egy ilyen "labdám". Nincs letakarva, csak a könyvespolcon van, az ásványaim között.


Sokszor kinyílt már.

2008. márc. 8. 20:28
izgalmas lehet!
4. Nyuszó68 (válaszként erre: 3. - Motherboard)
2008. márc. 8. 19:46
Sajnos ezekre a kérdéseidre nem tudok válaszolni. Az előzőt is a netről olvastam,mert engem is már régóta érdekel.De nekem személyesen nincs ilyen virágom.
3. motherboard (válaszként erre: 2. - Nyuszó68)
2008. márc. 8. 19:17
Köszönöm a tájékoztatást.Azt tudod-e hogy a magját el lehet-e ültetni?Ha elhasználta a vizet és ujra száraz akkor hogyan rakjam el pl.papridobozba teljen sötétbe vagy elég egy virágcseréppel letakarnom.
2. Nyuszó68 (válaszként erre: 1. - Motherboard)
2008. márc. 8. 18:51

JERIKÓ RÓZSÁJA


A mesebeli halhatatlanság, örök élet és örök ifjúság titka rejtőzik ebben az első pillantásra csak egy száraz, szürke és jelentéktelen gombolyagnak látszó "labdában".

Jerikó rózsája: csak neve szerint, mert sem nem rózsa sem nem jerikói ,de a természet elbüvölő varázslataként halhatatlan növény.

Levele apró, lapát alakú ,fürtjét (ha szerencsénk van, ki is virágzik) apró fehér virágok alkotják, termése kétmagvú. Az első keresztes lovagok és szentföldi zarándokok hozták Európába a kora középkorban, mint szent növényt, mert csodálatos természete szerint évek, évtizedek, sőt- mint ma már tudjuk- évezredek múlva is fel lehet "ébreszteni".

A rózsa száraz labdája akkor nyílik ki, amikor vízzel érintkezik. Tehát ha hideg vízben áztatjuk, akkor 8-10 óra alatt, ha pedig forró (akár fővő vízben!), akkor 10-20 pec múlva kezd zöldülni.Áztatás után egy lapos edénybe tesszük. Alulról nedvesíthetjük még pár napig. Amikor a vizet elhasználta újra összecsukódik, és két nap alatt teljesen szárazzá válik.

Tilos locsolni! Tilos egy hétnél tovább vízben tartani! (Levelei elpenészesednek) Életszükséglete a hosszú, száraz időszak. Évente kétszer-háromszor zöldíthetjük ki.

Hogyha helyesen kezeljük halhatatlan növényünk lesz, amely hosszú ideig csak egy száraz labda ugyan ,de örök életű.

2008. márc. 8. 16:31
Sziasztok!Kapott-e már valaki közületek Jerikó rózsáját?Ki mit tud róla?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook