Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Jelenléti bónusz szabályos így? fórum

Jelenléti bónusz szabályos így? (beszélgetős fórum)


2023. aug. 27. 18:49
Igen, szabályos.
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Epresturmix)
2023. aug. 25. 17:11
Igen, így volt a másik helyen is, ezért lehetett kérni tesztelést ha betegnek érezted magad. Hát persze senki nem kért. Közben meg ment a kör e-mail. hogy jé senki nem beteg. Eközben meg tudtuk, hogy minimum az osztályom 80% beteg volt. Kellemes volt amikor szegény kolléganőim maszkban legyintettek, hogy ne menjek közelebb, mert hát bizony ők is betegek. Persze én is az voltam, már akkor :(
10. Epresturmix (válaszként erre: 5. - Elbb)
2023. aug. 25. 16:06
Nálunk az. Egész éves bónuszt bukok el amit egyben fizetnek ki. Nekem jelenleg van 9 nap táppénzem az évre. Kb 20 ezer forintot kapok pluszba. De elengedtem azt is…
9. Epresturmix (válaszként erre: 7. - Mimy63)
2023. aug. 25. 16:05
Rengetegen vannak. Októberben jön a zárás. Ha adott évben nem mész táppénzre, akkor majdnem egy egész éves bónuszt kapsz szép kártyàra. Sokan ezért jönnek be betegen.
8. Epresturmix (válaszként erre: 5. - Elbb)
2023. aug. 25. 16:03

Én azt nem tartom igazságosnak, hogy amikor itt volt a kovid, mindenkin átment, meg ők is teszteltek minket hetente és ha pozi lett a teszt hazaküldtek. Oké, hogy hívtak és fizették a taxit, de ugye táppénzre vagy szabira mehettél a betegséged alatt. Na és a jelenlétim a táppénz miatt adott hónapra ugrott. Miközben mindig arra hívták fel a figyelmet, hogy ne fertőzzük egymást és ha van kontakt személy, maradjunk otthon. Továbbá az sem volt igazságos, hogy amíg az irodai dolgozók elmehettek home officeba, nekik így nem ugrott szinte soha! Adtunk be kérelmet, de semmi változás nem történt ezügyben. Ráadásul ugye csak a táppénzes fizut kaptuk ami jóval kevesebb. Plusz ugye mozgóbérben vagyunk. Szánalmas volt.


De tudnám sorolni ezeket még. 😠

7. mimy63 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 25. 14:44

A bónusz - ahogy a neve is mutatja - a fizetésen felül jár. Aki mindenféle kis dologgal otthon marad, azt majd ösztönzi, hogy ezt ne tegye.

De ha valaki tényleg beteg, és a bónusz miatt nem marad otthon, az egy ökör, már elnézést.

6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Elbb)
2023. aug. 25. 14:09
Köszönöm, itt épp azt mesélik, hogy évente egyszer sem mennek el amikor pl mindenki influenzás lesz, hanem jönnek, pont emiatt.
5. elbb (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 25. 13:59
Én nem tartom igazságtalannak. Okés, számít a pénz, de ez egy adható bónusz. Kb mint a minőségi bónusz egy termelő üzemben. Ha valaki rendszert csinál a táppénzből, az tényleg ne kapjon. De ha teszem azt, évente egyszer van valami felsőléguti nyavajája, és azzal nem megy be, akkor azért nem egy nagy veszteség a bónusz. De ez csak az én véleményem.
4. Alnisa (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 25. 13:54

Pont ez a lényeg, hogy ne menj betegállományba.

Egyébként meg valszeg azért nem kaptál, mert a próbaidő alatt általában nem járnak ezek a dolgok.

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Elbb)
2023. aug. 25. 13:42
Az hogy aki az adott hónapban nem volt betegállományban egy napot sem. Így sztem persze nem fog menni senki betegállományba, még ha beteg akkor sem.
2. elbb (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 25. 13:40

Mi nem volt? Nem kaptál jelenlétit, miközben minden nap voltál az adott hónapban? Vagy voltál betegállományban és azért nem kaptál? Pontosítsd kérlek.

Amúgy a jelenlétinek pont az a lényege, hogy ha az adott hónapban nincs hiányzásod, akkor bónuszt kapsz. Ez sok helyen bevett szokás, és általában a munkaszerződésben is tesznek róla említést.

2023. aug. 25. 13:14
Röviden csak: Most kezdtem egy új cégnél dolgozni néhány hónapja. Ahol ha az adott hónapban van jelenléti bónusz, amit akkor kapsz ha nem mész betegállományban. Eddig nekem ilyen nem volt. Szabályos ez így, mi a véleményetek róla?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook