Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A játékfüggőség mennyire ártalmas egy család életében? fórum

A játékfüggőség mennyire ártalmas egy család életében? (beszélgetős fórum)


2019. okt. 9. 16:31
Nagyon
2019. okt. 7. 12:30

Rámehetnek egész emberéletek is ...most az jutott az eszembe , hogy egy olyan 24 éve ,jött be egy nő a boltba (ahol dolgoztam ,akkor még nem volt telefonja mindenkinek )

hogy akasztott embert talált ...később kiderült , hogy kártyázott . Csatlakozom az előttem szólókhoz, nagyon veszélyes :-( Egy másik ismerősöm börtönbe került miatta (játékgép)..

22. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 1. - Hanka101)
2019. okt. 7. 10:41
Nagyon veszélyes! Minden rámehet:(
2019. okt. 7. 10:20

Ezen változtatni nem fogsz tudni, ez olyan költő kérdés fórum.

Ami infót fórumokon"csepegtettél"ez már az elején se volt jó kapcsolat. Én ilyen emberrel nem tudtam volna élni.

2019. okt. 2. 13:16

Elnézést, amiért eddig nem reagáltam, sajnos sok minden más bajis van az életben. Bár EZ A BETEGES JÉTÉKFÜGGÖSÉG is az.

Igen , valaki kérdezte , a férjem , akiről szó van.

Szerencsére még a házat nem játszotta el, persze lehet csak azért , mert nem az ő nevén van.

Amúgy mivel én tényleg kisnyugdíjas vagyok, az ő nyugdíjának a harmadát kapom, nem hagy beleszólást mennyit és mikor teszi fel."Mert ez most biztosan bejön"

Volt, hogy 50 ezer ment el egy meccsel.

Megalázó helyzet, ha az embernek kérni kell!!!

Pláne majdnem 70 évesen.

19. globus (válaszként erre: 17. - Amaunet)
2019. szept. 23. 18:54

Mert a játék szórakozásról szólt, társaságról, vidámságról, elektronikai eszközök híján hosszú téli esték unaloműzéséről. Mai játékok? Nyerés, elsőség, győzelem, ranglista, pénz-pénz-még sok pénz.

Nem azért, mert rászoruló. Azaz mégis: gyógyszerre szorul, kezelésre.

18. Amaunet (válaszként erre: 14. - 0adc8842b1)
2019. szept. 23. 18:53

Pedig hidd el, nem hülyeség!

Téli estéken kollégiumban sokat kártyáztunk, társasoztunk. Filléres alapon. És nem lett egyikőnkből sem játékfüggő.

2019. szept. 23. 18:50

Meg jelent ez a kép előttem.


[link]

Munkácsy Mihály: Tépéscsinálók


Ilyen estéken előkerült a magyar kártya és a maguk termelte bort itták. Anekdotáztak, meséltek.

Volt mikor babszemekkel játszottak.

Itt azért a szegény embert nem kapta el játékőrület.:)

16. Guruljka (válaszként erre: 14. - 0adc8842b1)
2019. szept. 23. 15:38
Nem hülyeség, régen sok családapa jött össze hetente egy nap ultizni, filléres alapon. Megvolt a heti szórakozásuk, és megmaradt a család pénze is.
2019. szept. 23. 14:50
Szerinted???
14. 0adc8842b1 (válaszként erre: 1. - Hanka101)
2019. szept. 23. 14:38

Vagy tud valaki határt szabni, vagy nem. Vagy mellette kell lenni és ennyit játszhatsz, többet nem, vagy észre sem veszed és még ezt, még azt és mennek akár a százezrek is.

Mi az hogy filléres, meg jelképes. Hülyeség. A nyeremények látsazat, a sok millió elkalandozik az emberek fejében és máris adóssága lehet.

13. simple (válaszként erre: 11. - Globus)
2019. szept. 23. 13:55
Igen nálunk is ez megy. Borzalmas. Hónapról hónapra élnek, semmi tartalékuk nincs. Én jóval szerényebb fizetésből anno lakást vettem például. A mai napig leesett állal figyelem, hogy ennyit keresnek és semmilyük nincs.
2019. szept. 23. 13:51
Szerintem minden függőség ártalmas. Egy család életében különösen, mert a szenvedélybeteg nem tudja határok közé szorítani az adott dolgot, idővel egyre többet fog rákölteni.
11. globus (válaszként erre: 10. - Simple)
2019. szept. 23. 13:20
Kolléganőmék vállalkozásában is dolgozik ilyen alkalmazott. Szinte a küszöböt rágja, lakása nincs, anyjánál lakik megtűrve, összes pénzét szerencsejátékra költi. Mert mindig "majdnem" nyer... amúgy dolgos, szorgalmas, jóravaló lenne, csak nem áll meg kezében a pénz.
10. simple (válaszként erre: 1. - Hanka101)
2019. szept. 23. 13:06
Nagyon. Nálunk vannak olyan alkalmazottak, akik tippmix-eznek. Sosincs egy fillérjük sem, mindent eljátszanak. Van aki 800 ezret is megkeres, de állandóan előleget kér, hogy ne rakják ki az utcára a bérelt lakásból, úgy hogy kisgyereke van. :( Szörnyű. Ugyanolyan beteg emberek mint az alkoholisták, tönkretesznek mindent és mindenkit maguk körül.
2019. szept. 23. 13:04
Az exem napi szinten Tippmixelt. Nem nagy tétben játszott de akkor is volt hogy kb. 60.000 Ft elment rá egy hónapban… Sajnos nem volt erre "fölösleges" pénzünk így ez eléggé bosszantó volt. Én őt már függőnek nevezném és én ezt nem is tudtam tolerálni. A mostani párom is szokott Tippmixelni de nála ez csak annyiból áll hogy hétvégén rak egyet vagy kettőt. Ez nyilván még belefér, van hogy néha én is rakok egyet. Tehát nem mindegy hogy milyen mértékben csinálja valaki.
2019. szept. 23. 12:39
Nyilván ha eltippmixezi a fizetését, a megtakarított pénzt, a házat, kocsit, akkor elég ártalmas....
7. Asinel 75 (válaszként erre: 1. - Hanka101)
2019. szept. 23. 11:56
Nagyon
6. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Hanka101)
2019. szept. 23. 11:56

"Ahol. ha vegeter egy meccs akar milliokat is lehet vessziteni"


Pontosan annyira ártalmas, amennyit veszít.

Ha csak filléreket, mert kicsiben, csak a játék öröméért csinálják, akkor nincs gond.

Ha nagyban teszi, és felteszi rá a házat/lakást, összes bankbetétet, akármit,... nem kis gond!

2019. szept. 23. 11:54

Gondom nem tudsz reagálni mert nem vagy olyan helyzetbe(egyedül)

Sejtem ki vagy, bár töröltethetted a fórumaid. Ha valóban a férjed függő, te ebbe helyzetbe semmit de semmit nem tudsz csinálni, max gondolkodol mi lenne ha..

Aki nem vehet magának amit megkívántam, mert kisnyugdíjas..... És te ebbe az emberben vagy, voltál szerelmes...

4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Hanka101)
2019. szept. 23. 11:44
Namégegyszer
3. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Hanka101)
2019. szept. 23. 11:40
Kicsit zavaros az írásod. Csak nem a férjed a játékfüggő?
2. Lávli (válaszként erre: 1. - Hanka101)
2019. szept. 23. 11:16

Az ultizás, ha csak a játék öröméért és a társaságért történik, filléres, jelképes összegekben játszva, meg jót is tesz.

De ha a pénznyerési vágy hajtja a játékost pl tippmixelve, arra rámehet a család, ház, minden.

2019. szept. 23. 11:12

Mennyire lehet veszelyes a jatekfuggoseg egy csalad eleteben. Černém miota až eszemet tudom imadott ultiznipokerezni. Vagy akarmilyen kartyajatekot jatszani.

A i persze penzbe kerul. Něm beszelve a tipmix-rol. Ahol. ha vegeter egy meccs akar milliokat is lehet vessziteni

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook