Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyire fontos egy 2 éves gyermek életében a napirend? fórum

Mennyire fontos egy 2 éves gyermek életében a napirend? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. márc. 4. 21:34
Fontos de neha orvosi kivizsgalas vagy egy Születesnapi programm vegett atmenetileg fel lehet függeszteni..
46. ebba518fdb (válaszként erre: 44. - Golfáramlat)
2010. ápr. 12. 23:53
sajnos sok minden közbeszólhat, de ügyesek vagytok, hogy így meg tudjátok oldani.. :-)
45. ebba518fdb (válaszként erre: 42. - Zsanci79)
2010. ápr. 12. 23:51
:-) muszáj rugalmasnak lennünk amennyire csak lehet, mert fontos, hogy ők is tudják élni a "saját kis életüket".. :-)
2010. ápr. 12. 23:39

Igazság szerint a napirend a legfontosabb az ilyen kisgyermekek számára.

Csak az a baj, hogy az "egyebek" gyakran közbeszólnak.


Én pl. visszamentem GYES mellett dolgozni. Azóta borult az egész addigi megszokott rend.

Bölcsibe helyhiány miatt nem veszik be, ezért úgy oldjuk meg, hogy a férjem és az anyukám felváltva vannak vele, amikor én dolgozom. (Jelzem, hogy a férjem is dolgozik 3 műszakban, olyankor anyukám jön.)

Innentől kezdve el lehet képzelni a mi életünket... Lótunk, futunk, szaladunk. Ettől sajna nem tudjuk teljesen megvédeni a gyerekeket.


Ettől függetlenül minden szuper: Nekünk legalább van munkahelyünk, illetve egy állandóan "hívható" nagymama!

43. zsanci79 (válaszként erre: 42. - Zsanci79)
2010. ápr. 12. 22:57
Ja ő 16 hónapos, és még elmondani nem tudja, h "anya, idő van" :))))
42. zsanci79 (válaszként erre: 38. - Ebba518fdb)
2010. ápr. 12. 22:55
Így ajó, nálunk is így van, és jó is így, nekünk bevált. A leglényegesebb nálunk a délutáni alvás és esti lefekvés időpontja. Mondjuk ő érzi is, h mikor ban, mert "követeli". Hálózsák odahozásával, fürdőkádhoz mennéssel, stb
2010. ápr. 12. 22:44
Rendkívül fontos.
2010. márc. 10. 17:17
nagyon
2010. márc. 10. 15:38
Nagyon.
38. ebba518fdb (válaszként erre: 4. - Kismajacka)
2010. márc. 10. 14:34
Szia! Nekem két fiam van (3,5 és 1,5 évesek). Én nem ragaszkodom "merev" napirendhez, a lényeg nekünk, hogy minden ugyanabban a sorrendben történjen, de ha csúszunk 1-2 órát, az nem nagy probléma.. ettől még kiszámítható a napunk, viszont így hagyom őket is a saját kis ritmusukban működni.. :) az esti lefekvés amit igyekszem mindig ugyanabban az időpontban "végrehajtatni"..:)
37. Wenta (válaszként erre: 36. - Sajert)
2010. márc. 10. 14:30
Muki most ébredt beteg lesz nyűgös. Du 1-2 ig szunyózott este 1/2 8 kor fürdés alvás.
36. sajert (válaszként erre: 35. - Wenta)
2010. márc. 10. 14:10

Ilyen ismerősöm nekem is van :-DD.


Volt, hogy tőlünk télen - mínuszok röpködtek kint! - este 6-kor elmentek, és mondták hogy még mennek a játszótérre motorozni úgy este nyolcig, és akkor talán 10-1/211-ig elalszik a gyerek!! Engem hat ökörrel se lehetett volna kirángatni. Sötét volt, hideg volt, UTÁLOOM a sötétet meg a hideget. Brrr. Jó lenne ha tavasz lenne.


Még mindig alszik :-(.

35. Wenta
2010. márc. 10. 13:46
Fiam 4 éves van napirend szigorú. Ismerőseimnél nincs a 3 éves csajszi 11-kor eset fenn viriból este 8-kor bicikliztetik az utcán, hogy lefáradjon reggel 5 kor játszani kell vele. Nem volt napirend amikor anyunak mehetnéke volt akkor aludt a kocsiban a parkban ahol érte. Hát megérte ?
34. sajert
2010. márc. 10. 13:32

Nálunk is napirend van, persze nem percre pontos.

Lehet hogy bújkál valami bajság a gyerekben, mert este 8-tól reggel 9-ig aludt, enni nem evett semmit, fél tizenkettőkor meg szólt, hogy Zozó alszik, és befeküdt az ágyába. Azóta alszik!!

Egyébként meg 7-1/28 körül kel, reggeli 1/29-9, utána játék, vagy csavargás, 12-1/21 körül ebéd, 1-től alvás. Cirka 2-2,5 óra alvás után uzsi, majd 1/27 vacsi, 7-től fürdés, 1/28-8-tól alvás.

Alvásért, fürdésért, evésért nem hisztizik (25 hós). A délutáni alvásnál rendszerint szól, hogy Zozó alszik, és befekszik az ágyába cipőstül :-D. Az ágyban fekve szedem le róla a felesleges ruhadarabokat, meg a cipőt :-DD.

33. kevian
2010. márc. 10. 13:00

A gyerekorvos szerint még a 18 évesnek sem árt ha van. Sőt, minden embernek biztonságérzetet ad, ha tudja mi fog vele történni. Persze, egy nagy gyereknél vagy felnőttnél már, nem ugyan azon dolgok fontosak. :)

Szóval összegezve, nagyon-nagyon fontos a napirend!!!

2009. jan. 31. 17:20
a legfontosabb!
31. kathlee (válaszként erre: 29. - Berenik)
2008. máj. 21. 08:40
Egyetértek veled! Nekem 6 hónapos a kilányom, és már kívülről tudja, hogy miutén mi következik. Egy példa: Napközben, hogy elaludjon, kicsit paskolni kell a fenekét. Este fürcsi, utána evés, és ahogy beteszem az ágyba, már alszik is. Ha véletlenül vmi miatt 10-20 percel később fürdetjük, már sír, mert hiányérzete van
2008. máj. 20. 22:45
Nagyon!!!
2008. máj. 20. 20:16
A gyerekeknek még nincs időérzékük. Valamikor 5-6 éves kor kürül alakul ki. Ezért fontos a napirend. Nem kell mereven ragaszkodni az időhöz, de a megszokott sorrend kövesse egymást. pl. ha este előbb fürdött, majd vacsizott, soha ne cseréljük fel.
2008. máj. 6. 12:33
nagyon fontos!!ha betartod a rendet és szigorúan vaszed a gyerekkel később sokkal könnyebb lesz!tudja majd hogyki a főnök és kevésbé fog hisztizni!
2008. máj. 4. 15:14
Az állandóság a fontos. Biztonságot ad.
26. 0260f21e84 (válaszként erre: 24. - Kismajacka)
2008. márc. 5. 00:09

ez de jo :))

nekem meg mindig fontos, en ilyen susu vagyok, hogy az allandosag, meg megszokott idopontok, meg napirend igenis fontos. Marcsakugy miheztartas vegett is hasznosak :)

2008. márc. 4. 23:57
Fontos! Kellenek a kapaszkodók!
2008. febr. 29. 19:42

Sziasztok!


Majdnem egy évvel ezelött inditottam el ezt a fórumot, mert komoly problémáim voltak a kisfiam evési, alvási szokásaival. Nos azóta sok minden történt:)


Tudtam én magamtól is, hogy fontos a napirend egy gyermek életében, de azért kiváncsi voltam mások véleményére is, leginkább megerösitésként.

Volt nekünk is szép kis napirendünk kb. 8 hónapos koráig, de különbözö okok miatt teljesen fejreborult minden, én pedig hagytam, hogy teljesen napirend nélkül éljünk.

A következmények késöbb jelentkeztek: nehezen elalvás, aludni nem akarás, nem evés, stb.


Nos örömmel jelentem, hogy ezek már a múlté. Igaz jó sok idönek kellett eltelnie, amig sikerült helyrehozni a bakit, de mondhatom, hogy ma már szinte percre pontos napirendünk van. Kisfiam magától megy délután lefeküdni, ha közeledik az evés idö magától kéri a reggelit, ebédet, stb., magától megy fürdeni (ez is baj volt, minden este harcoltunk a fürdés miatt). Egyetlen gondunk van: az esti elalvás. Elmegy lefeküdni, de egy óra minimum mig elalszik. Az idözités lehet a baj, mert a délutáni alváshoz megtaláltuk a tökéletes idöpontot, bemegy, lefekszik, max. 5 perc múlva alszik. Szóval ezen kell még kicsit dolgoznunk.


Sokkal jobban érzi magát ö is, és persze ettöl én is.


Nagyon szépen köszönöm a véleményeket, remélem másoknak is tudunk segiteni a tapasztalatainkkal!

2008. jan. 20. 17:46
Szerintem meg nagyobb korban is nagyon fontos, a lanyom 4 eves es meg most is ragaszkodunk a megszokott napirendhez mivel lassuk azt hogy igenyli is, a delutani 2-3 oras alvas meg ma is megvan, ha kimarad bizony latszik hogy nagyon faradt.
22. M_Marcsa (válaszként erre: 15. - 7934d1ac97)
2007. dec. 4. 11:42

Ha neki ez a bioritmusa, ok. És a rendszer is megvan.

Az enyém 8 körül kiüti magát, és reggel 7 körül kel.

21. Krysty
2007. dec. 4. 07:59

Nagyon fontos!

A lányom 3 éves és akárhol vagyunk, ha lehet ragaszkodunk a megszokott napirendhez és ha véletlenül borul nagyon nyügi tud lenni.

2007. dec. 4. 06:30
A napirend minden életkorban fontos.
19. daroki
2007. dec. 3. 18:14
Én is a rendszeresség híve vagyok.Így csináltam mind3 gyerkömnél,a kiscsajomnál még tartom is,a fiúk már nagyobbak,önállóbbak,de még így is megvan az esti szertartás amihez ragaszkodom az ő esetükben is.
2007. dec. 3. 17:48
Minden kisgyermek életében nagyon fontos a napirend, hiszen biztonságot, megnyugvást ad a rendszeresség és a megszokott tevékenységek.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook