Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Jártál már Spanyolországban? fórum

Jártál már Spanyolországban? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
45. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 44. - SSissykke)
2008. jún. 11. 20:42
Biztos jol fogjatok magatokat erezni! :)
2008. jún. 11. 20:39

Sikerült beírnom. :) Tényleg gyönyörű... Köszi a segítséget és információt.

Na majd ha hazajöttünk, megírom hol s merre jártam, mit néztünk meg és hogy hogy tetszett! :)

43. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 42. - 1a50c86bb0)
2008. jún. 11. 20:23
Na szoval nem tudom bemasolni jol, de a "museums" szo egyben van, valamiert az -st eltolja.
2008. jún. 11. 20:22

[link]


(azt hiszem az elobb roszul masoltam)

41. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 40. - SSissykke)
2008. jún. 11. 20:17

[link]

<---itt megtalalod, amit irtam, tenyleg nem szabad kihagyni!

2008. jún. 11. 20:13

Úgy rémlik az is benne van a tervben! :) Csak sajnos valahova eltűntettem a papírt, amin a programok voltak! :D

De már csak egy hónapot kell várnom és élőben is megcsodálhatom! :)

39. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 38. - SSissykke)
2008. jún. 11. 19:49
Valenciaba is erdemes elmenni, van egy nagy oceanpark, tele kulonleges epitmenyekkel, allatokkal, nagyon latvanyos.
2008. jún. 11. 19:46

Köszönöm, hogy leírtátok!! :)

Nagyon érdekes beszélgetés volt. Sok mindent elárult az országról, spanyolokról. :)

Barcelonát nem hagyom ki én sem! Házasodni meg tuti nem fogok. :D

37. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 36. - Petka)
2008. jún. 11. 19:10
A mi barataink is a ferjem oldalarol baratok, a felesegeikkel joban vagyok, de aki hozzam a legkozelebb all, az egy holland no, tehat nem spanyol, a ferje pedig karibi, de az emberekbe itt alapvetoen nem sok erzes szorult. Ha valaki bajba kerul, itt igazan jellemzo, hogy olyankor eltunnek a baratok :)
36. petka (válaszként erre: 35. - 1a50c86bb0)
2008. jún. 11. 18:59
Lehet hogyha nekünk is lettek volna barátaink, és jobban megismerjük a helyet, esetleg egy idő után kibírható lett volna. A barátaink legfőképpen feketék voltak, mert a férjem is az. Ők nem nagyon tudtak nekem segíteni beilleszkedni, mert nekik is megvolt a zárt közösségük.
35. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 34. - Petka)
2008. jún. 11. 18:53
Ambivalens, mert vannak barataink, mar ismerjuk a varost mint a tenyerunket, megvannak a megszokott bevasarlohelyeim, azokban az uzletekben mar ismernek, itt a kedvenc focicsapatunk, de az embereket alapvetoen se en, se a ferjem nem szeretjuk. Folyton jatszmaznak, egyaltalan nem okosak es nem is megbizhatoak. Volt, hogy a ferjem bement a bankba az igazgatohoz, aki mellesleg szomszedunk, es az siman elugatta, hogy annak az embernek, aki elotte ment ki, mennyi penze van naluk, nem sok esz szorult belejuk.
34. petka (válaszként erre: 32. - 1a50c86bb0)
2008. jún. 11. 18:43
Te szeretsz ott élni?
2008. jún. 11. 18:42
találkoztunk románokkal, akik dolgoztak ott, hát tudtak magyarul, angolul , franciául, meg spanyolul. És vmi növényt szedtek. Na gondoltam beállíthatták volna őket a nemzetközi jegypénztárba :)
32. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 31. - Petka)
2008. jún. 11. 18:40
Van medence a hazban, de meg egyaltalan nincs meleg, ezen kivul elotte is igen meleg klimaju helyen eltem, megszoktam, sot 20 fok alatt mar kabatot huzok :)
31. petka (válaszként erre: 30. - 1a50c86bb0)
2008. jún. 11. 18:38
Hogy bírod hogy nincs se folyó, se tó. Én ott úgy éreztem hogy megfulladok.
30. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 29. - Petka)
2008. jún. 11. 18:37
A fovarosban.
29. petka (válaszként erre: 26. - 1a50c86bb0)
2008. jún. 11. 18:36
Megkérdezhetem, hogy te melyik részen élsz?
28. petka (válaszként erre: 26. - 1a50c86bb0)
2008. jún. 11. 18:35
Tudom láttam olyan ruhákat :)
27. petka
2008. jún. 11. 18:34
Nekem a legrosszabb élményem Madrid Atocha pályaudvaron volt. Először is bazi nagy, merre induljak? Végre megtaláltuk a jegypénztárakat, millió ember egy nagy csarnokban. Mondom aztán most hova álljunk sorba? Próbáltunk kérdezgetni, de csak azt mondogatta valami HP hogy "fira" gondolom ez sort jelent. Én szívesen kivárom a soromat, csak tudnám melyikbe álljak vazze. Kiderült hogy az összes sorban csak előre váltható jegyeket lehet venni, csak az első 2 sorban árulták az aznapi jegyeket. Tök logikus.1 órát álltunk sorba jegyért. Este fél 8-kor a 9 órás vonatra kaptunk csak jegyet, mert az összes többi tele volt. Egyébként félóránként mentek a vonatok Madridból Barcelonaba. És ami a legjobb, Atocha pályaudvar közepén szökőkút, tele növényekkel, állatokkal. Majdnem meghaltam attól a párás melegtől, és ez februárban volt. Szóval eszük az baromi sok van.
26. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 24. - Petka)
2008. jún. 11. 18:28

Akkor azt is tudod, hogy a spanyol egy csomo munkat nem hajlando elvegezni, na azokat csinaljak a dzsungelbol erkezok.

Maffia is mukodik, ami idehozza oket, alljak az utikoltseguket, aztan meghatarozott ideig, 2-3 evig a fizetesuket leadjak nekik,cserebe szallast es elelmet kapnak.

Ha bemesz egy munkaruha boltba, ott bizony lehet kapni cseledruhakat, amilyeneket a szappanoperakban latni.

2008. jún. 11. 18:27

meg vicces volt madridbn 44 fok árnyékban, és a szökőkút mellé teljesen felöltözött biztonsági őrt állítottak, hogy senki ne nyúljon bele a vízbe... akkor azt gondoltam ezek nem normálisak, a biztonsági őr se, meg aki odaállította...

nem akartam volna ott maradni. Egy csomót magyaráztam rajzoltam mire megértették, hogy biztos el lehet jutni portugáliába sok átszállással...jajajj

24. petka (válaszként erre: 22. - 1a50c86bb0)
2008. jún. 11. 18:24

Tudsz róla, hogy Zapatero elnök pénzjutalmat ajánlott annak, aki hajlandó megtanulni angolul? Ő is tudja, hogy mennyire szánalmasak. Hát igen, a kiejtés az tényleg röhejes. cash-kas, dzs betűt egyáltalán nem tudják kiejteni.

Láttam azt a sok kisnövésű inkát, igaz hogy beszélik a spanyolt, de nekik sem olyan könnyű ott munkát találni. Csak a segédmunkákat kaphatják meg.

23. böbe83 (válaszként erre: 18. - Petka)
2008. jún. 11. 18:22
ja és a nemzetközi jegypénztárban sem. úgy kellett kiszednem a lányt a turinform boxból, hogy beszéljen velük. Mert júliusban, csak szeptemberre volt jegyük Lisszabonba...
22. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 19. - 1a50c86bb0)
2008. jún. 11. 18:19
Bizonyos szinteken egyebkent beszelik az angolt, a kiejtesuk viszont rohejes (azt a szot, hogy :message" pl. ok ugy ejtik, hogy mesics, ahogy leirtam :), az utca embere viszont nem beszeli, elobb talalni franciaul beszelot, mint angolul.
21. petka (válaszként erre: 19. - 1a50c86bb0)
2008. jún. 11. 18:18
Teljesen ugyanez a tapasztalatom :)hiába beszéltem én ezeknek hogy no hablo espanol, kurvára nem érdekelte őket, csak mondták jó gyorsan. Jó, volt egy-két kedves ember, de a többség olyan amilyet te is írtál.
2008. jún. 11. 18:18

Sziasztok!

Mi tavaly voltunk Lloret de mar-ban!

Nagyon szép minden,hihetetlen kedvesek az emberek,bár szerintem kicsit drága,ha viszonyítani lehet akkor Görögo.olcsobb.

Viszont nagyon sok a zsebes és a virágárusokkal nagyon vigyázni kell,mert minket az első napon majdnem teljesen kifosztottak,még jó,hogy észrevettem,és elkezdtem ordibálni akkor a kilopott pénzt a börönd mellé dobták!!

Szóval virág és egyébb kistáskás árusokkal nem szabad szóba állni!!!

Barcelona gyönyörű!:)

A kiabálást nem tapasztaltuk a spanyoloknál inkább az olasz túristák akik nagyon élnek és üvöltenek!!!!:)

19. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 18. - Petka)
2008. jún. 11. 18:15
Mivel az angol utan a spanyol a masodik legnepszerubb nyelv a vilagon, az egykori spanyol gyarmatokrol jon a legtobb bevandorlo ide, elvarjak, hogy mindenki beszelje, aki veluk kommunikalni akar. Engem egy dolog zavart csak az elejen, ha mondtam, hogy nem ertem, ok ugyanugy eldaraltak a mondokajukat, persze ugyanolyan gyorsan, es ennyi. Magamra vethettem, ha nem ertettem meg :))
18. petka (válaszként erre: 17. - Böbe83)
2008. jún. 11. 18:12
Tényleg csak Barcelonaban tudnak angolul. Madridban is próbálkoztunk az angollal, de nem nagy sikerrel. Azért egy 5 milliós fővárosban talán illene tudni angolul. Egyébként a nyelvtudatlanságuk volt a legvisszatetszőbb számunkra. Hotelben, üzletben, állomáson, semmi.
2008. jún. 11. 18:06

én csak nyaralni voltam. Inter rail jeggyel. hát vonatuk nem nagyon van. Sztem csak barcelonában tudnak angolul. Akkor voltam portugáliában is az százszor jobb. Mindenki kedves, és tud angolul is. Bár, aki tengerparton volt annak igazán tetszett. Mindenesetre én ennél kalandosabb utakat szeretek, ahol lehet beszélgetni is. Meg egy kicsit megismerni kik élnek ott. Mondjuk semmiképp sem szerettem volna összejönni ott vkivel. Kicsit olyan mónika show szereplőinek nézném őket.

És tényleg éles hangon kiabálnak. Egyik éjjel próbáltunk aludni egy vonatút során, de beszéltek, aztán az egyik néni elkezdett "halkan" énekelni. Mindegy érdekes, de nem mennék még egyszer oda. Ha tengerpart, akkor olaszo. is jó, és szép is.

Egyébként Barcelona tényleg szép, főleg a Gaudi park, meg az épületei. És rengeteg oktogon van ott:)

16. petka (válaszként erre: 15. - 1a50c86bb0)
2008. jún. 11. 17:58
Igazad van, sok a német meg angol (nyelven beszélő) ember. Mi olyan helyen laktunk, ahol nem voltak turisták, hacsak nem eltévedtek. Amikor kimentem Illetesbe (kikötő környéke) ott sok német van mint állandó lakos is. Az a rész gondozott és szép. Meg ami nekem szúrja a szememet az az, hogy mindenhol együtt van a régi és az új. Úgyértem építkeznek roham tempóban, viszont az új ház mellett ott van a régi, rozzant, omladozó ház.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook