Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Izraelben nem kellene már látszódnia a számokon, hogy majdnem a teljes lakosság be van oltva? fórum

Izraelben nem kellene már látszódnia a számokon, hogy majdnem a teljes lakosság be van oltva? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
62. andi6020 (válaszként erre: 56. - Hmkati)
2021. márc. 21. 19:48
Nagyon durván ravasz vagy. Csak pillázok.
61. globus
2021. márc. 21. 15:21
Mi a megoldás? Osszátok meg szegény tudatlanokkal.
60. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 57. - Channa*)
2021. márc. 21. 15:06

Azért azt ismerjük be, hogy nagyon sok kutató és orvos ellenzi azt a fajta kísérletezést ami folyik és aminek elég komoly kockázatai vannak. Lehet, hogy bizonyos mellékhatások nem néhány hónap alatt, hanem évek múlva lépnek fel.


És akkor mit csinálunk majd ha 5 év múlva a Föld lakosságának fele rákban elmegy? Mossuk kezeinket, hogy hát igen de krízishelyzet volt, mert az Influenza 2.0 1%-át kiírtotta volna az emberiségnek ha nem lépünk...Pf

59. unom (válaszként erre: 55. - Hmkati)
2021. márc. 21. 13:41
Te is névtelen és arctalan vagy itt, ez nem jutott eszedbe?
58. Bless the child (válaszként erre: 56. - Hmkati)
2021. márc. 21. 13:36
Etikát gondolom még nem tanultál abban az időben?
2021. márc. 21. 13:28

És miért érzed úgy, hogy ki kell nyitnod a szelencét?

És miért pont mos? Miért nem 1 évvel ezelőtt?


És ha már ápoló vagy, akkor miért is kellett elővenned a járványtan könyvedet? Ezt nem tanultad meg akkor, amikor sulis voltál, mert épp hiányoztál?


Nem értem az ilyen embereket.

Rajtad kívül van itt jó pár eüs, akiknek sokkal jobban hiszek, még akkor is ha időnként összeugrunk;)


Egyébként most mi a Célod azzal, amit írtál?

A frászt akarod ránk hozni?

Vagy ezzel akartál nyugtatni?

Azt akarod sugallni, hogy törödjünk bele a sorsunkba? Vagy?


Ja, melyik oltástól lett ez a GB szindrómád vagy mi?

Hogy tudod élni az életed? El tudod magad látni? Tudsz dolgozni?

56. Hmkati
2021. márc. 21. 13:07
Mellesleg az is ehy nalam jól bevalt kommunikacios módszer hogy kicsit torzitom az infot. Mert igy tudom kinyitni a szelencet, azaz mwgszolaltatni.Most is bejott.
55. Hmkati
2021. márc. 21. 13:04
Köszönöm a tájékoztatást. Ehhez csak annyit : nev es a arctalan nekem azt mond, amit akar. Hiteltelen, ha sajat magát nem vallalja.
54. timycat (válaszként erre: 41. - Hmkati)
2021. márc. 21. 11:54

Azt azért nézd meg, hogy a "híresebbc mutációkat olyan helyeken mutatták ki először ahol eredendően vírus tagadó volt a hozzáállás pl brazil, brit.

A vírus oltástól függetlenül mutálódik. Minél több immunrendszerrel találkozik annál több esélye van.


Másrészt szerinted mikor kellene elkezdeni oltani? Mióta kifejlesztették az oltásokat volt olyan időpont, hogy nem terjedt a vírus? Vagy hagyjuk abba az oltást, engedjük szabadon és várjuk a végét?

2021. márc. 21. 11:36

Arra jó ez a topik mondjuk, ha már így szóba került, akit érdekelnek a ritkább autoimmun-neurológiai kórképek, az esetleg most tájékozódhat pl. a Guillain Barre-ról, mert ez sajnos/hálistennek egy olyan betegség, ami egy átlagembernek maximum egy Dr. House részből lehet ismerős.


[link]

52. andi6020 (válaszként erre: 45. - Hmkati)
2021. márc. 21. 11:28
Az jó.
51. asgardi (válaszként erre: 49. - Hmkati)
2021. márc. 21. 11:25

Nekem nem kell elmagyarázni, pláne nem magas lóról. Lehet értek ám hozzá annyira, mint Te. (Mégha nem is saját tapasztalatból).

Továbbra is sajnálom, ami Veled történt, remélem ettől függetlenül relatíve nyugodt életet tudsz élni.

50. asgardi (válaszként erre: 48. - Hmkati)
2021. márc. 21. 11:23

Vannak itt más kompetens szakmabeliek (orvosok és kutatók), akik nem a többi fórumtársat és Téged lenézve ugyanúgy írogatnak, neadjisten, ha Téged vagy bárki mást ki mernek javítani, a fejüket leharapják.

Kicsit kezd ez unalmas lenni.


Nem ugyanabba a családba tartozik, mint az influenza. Az influenza különböző törzsei és altípusai (Pl. H1N1, H5N1..) az Orthomyxoviridae családba, a koronavírusok pedig a Coronaviridae családba tartoznak(, mint az általad említett MERS és SARS). Az valóban közös bennük, hogy mindegyik RNS vírus.


Az oltások szezonális influenza esetében készülnek úgy, hogy elemzik, melyik törzs fertőzött leginkább, így valószínűségi alapon lesz egy vakcinád, ezen semmi újdonság nincs.


A probléma az, hogy a segítő szándékú tájékoztatás nem mindig "up to date" és teljesen hiteles. Ebből meg indul majd a hülyeségcunami.

Engem nem igazán érdekel, melyik osztályon dolgozol, és sajnálom, hogy GB-s lettél, egyáltalán nem személyeskedni akarok, de egyszerűen nem tudok elmenni amellett szó nélkül, hogy a jogásztól a szomszéd Mari néniig hirtelen mindenki ért a témához és próbál okosabb lenni, mint az, aki mondjuk az életét tette fel rá.


Jó egészséget egyébként!

49. Hmkati
2021. márc. 21. 11:12
Ja hogy mi az a Guileen - Barré szindróma? Nos ez volt az, ami miatt felfüggesztették az egyik vakcina engedélyeztetését. Mert bizony előfordult ez a bénulásos szövődmény a tesztelők közt. Ez is meg jelent, elhangzott a hírekben, tehát nem titok. Sőt fel van tüntetve mint lehetséges oltási szövődmény. Mellesleg az sem titok, hogy valamennyi oltás VÉSZHELYZETI ENGEDÉLLYEL RENDELKEZIK. Ami nem azonos a forgalomba hozatali engedéllyel. Ahhoz hogy e végleges engedélyt megkaphassák, szükségesek további vizsgálatok. Mint milyen fokú védettséget ad, s ez meddig tart? Mik és milyen gyakoriak a szövődmények? Melyik korosztályban, milyen egészségi állapot mellett lesz véglegesen javasolhatók? De ezeket is elmondják legalább hetente egyszer a hírekben.
48. Hmkati
2021. márc. 21. 10:56

Azt írtam utána olvastam. Igen felelevenítettem a tanultakat,a járványtanból.

Az influenzavírus is ugyanabba a családba tartozik mint COVID-19 okozója az az koronavírus, és RNS-vírus. Mutálódik is! Ezért kell évente oltani, hisz kb 40 féle variánsa van: csak pár H5N1, H1N1, H5N8, H2N8,MERS, SARS, Ázsiai innlienzavírus. De ide tartozik a sertés és madárinfluenza is ebbe a családba. És több hasonló változat. Az oltások az alapján készülnek hogy melyik variáns okozta a járványt a déli féltekén, ahol fél évvel megelőzi a mi járványunkat.

Köszönöm annak aki azt irja gúnyolódásból, hogy szakértő vagy? Nos csak ápolónő a végzettségem. De bocsánatot kérek attól akit megbántottam azzal, hogy megpróbálok TÁJÉKOZTATNI, segíteni a tisztánlátásba.

Mellesleg csak azokat az információkat foglaltam össze, amik a hírekben SZAKÉRTŐKTÓL elhangzottak.

Mielőtt megkérdeznéd melyik osztályon dolgozom. Guillen-Barré szindróma miatt bénultam le, virusos légúti fertőzés következtében.

2021. márc. 21. 10:44
Én pont azt látom, hogy Izraelben kezd igen jól alakulni a járványhelyzet, de lehet rossz oldalakat figyelek.
46. asgardi (válaszként erre: 43. - Andi6020)
2021. márc. 21. 10:35
Itt hirtelen mindenki orvos és biológus lett. Tudhatnád.
45. Hmkati (válaszként erre: 43. - Andi6020)
2021. márc. 21. 10:34
Utána olvastam.
2021. márc. 21. 10:04

Az én véleményem nem számít, de mégis ide firkálom.

A maszk másik neve=szájkosár, amit a kutyákra szoktak tenni, h kevesebbet ugassanak/harapjanak.

43. andi6020 (válaszként erre: 42. - Hmkati)
2021. márc. 21. 09:56
Te is virológus vagy?
42. Hmkati (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 21. 09:54
Nyájimmunitás? Vicc! RNS-Vírusról beszélünk, ami 10-12 óránként szaporodik, ugyanennyiszer van esély a mutációkra. Nyájimmunitás csak akkor alakulna ki, ha a vírus megszánna minket és lemondana a mutálódásról. de ezt nem fogja a kedvünkért megtenni.
41. Hmkati (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 21. 09:47
Már tavaly bejelentették, hogy az a cél hogy a maszk véglegesen az öltözködési kultúra részévé legyen. Nem véletlenül reklámozzák már divatmárkákkal. S hogy a vírus bizony végleges letelepedési engedééllyel bír. Semmi nem fog változni. Egészségügy is végleg korlátozott fog maradni, hisz kevés a személyzet, s ehhez rendelik hozzá. Ami sajátos megoldás lesz. Véleményem szerint a vírus fertőzőképessége és mutagenitása fokozódni fog, már elkezdődött, s erről már beszelnek is, a vakcina ellenállása. Utóbbi nem meglepő! Hiszen a járvány kellős közepén adják. Ez bizony mutációkra kényszeríti a vírust. Oltásnak a járvány lefutására nincs hatása! Az a megelőzést szolgálná, nem pedig a lefutás gyorsítását. Gondolj az influenza oltásra: október-novembertől adják, nem pedig mikor már dúl. Az oltás éppen hogy mivel fokozza a mutációkat egy dúló járvány esetén, fokozhatja a betegség súlyosságát, gyakoriságát, így a mortalitást is. De ez csak az én véleményem, amit pont az izraeli történesek adtak.
40. Amaunet (válaszként erre: 38. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 14. 16:59

De megbetegedhetsz, csak nem kerülsz kórházba, lélegeztetőgépre.


Ha elkapod megbetegszel. Lehet, hogy tünetmentesen, de beteg vagy és fertőzhetsz.

Akármilyen kis mennyiségben is van jelen a szervezetedben fertőzhetsz. Lehet, hogy ami neked kis mennyiség az másnak halálos adag.

Nem csak a kilélegzett levegővel lehet fertőzni, hanem tapintással, érintkezéssel is.

39. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 32. - Df1e1c376c)
2021. márc. 14. 15:37
Csak mert ott a legmagasabb az átoltottság...
38. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 37. - Amaunet)
2021. márc. 14. 15:36

37


Azt a részét nem értem csak, hogy ha az immunrendszered kordában tartja a vírust annyira, hogy nem betegszel meg, akkor mégis hogyan tudsz másokat megfertőzni? Tehát annyira lecsökken a vírusmennyiség a szervezetedben, hogy nem betegszel meg, mégis másokat megfertőzől?


Tudtommal más hasonló tulajdonságú vírus/vakcina még nem volt.

37. Amaunet (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 14. 15:17

Minden vakcina esetén közlik, hogy első oltásra milyen hatásfokkal véd az ellen, hogy ne a kórházban köss ki, ha megbetegszel. Majd azt is, hogy a második oltással milyen hatásfoka lesz.

Azt is közlik, hogy az oltásoktól hány nap, mire ezt a hatásfokot elérik.


Az első oltást követően kb. 4-5 napig még nincs az ígért hatásfokán a vakcina.

Közben megbetegedhetsz és át is adhatod a vírust.

Sőt, az oltást követően is!

Az oltás nem a fertőzés vagy fertőzőképesség megakadályozására van. Csak azért, hogy ne kerülj kórházba, ne halj bele.


Remélem, érthető.

36. Guruljka (válaszként erre: 34. - Simple)
2021. márc. 14. 14:59

Valamit. De:

Más az éghajlat, a kultúra, az emberek általános hozzáállása. Ahol a nőknek is kötelező a katonai szolgálat, ott azért várhatóan más az emberek általános egészségi állapota is.

35. birebora (válaszként erre: 6. - Simple)
2021. márc. 14. 14:32
Nem jelenik meg magyarul, miről szól?
34. simple (válaszként erre: 32. - Df1e1c376c)
2021. márc. 14. 14:22
Azért mert jelenleg ott van a legtöbb beoltott ember. (nem darabra, hanem arányaiban) Így ami ott történik most az oltások után, abból lehet valamit levonni.
33. df1e1c376c (válaszként erre: 32. - Df1e1c376c)
2021. márc. 14. 13:54
A történelmünk során körbe vagyunk véve, együtt élünk. Mi közünk az izraeliekhez?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook