Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Itt a nyár, a szandál és papucs ideje. Nekem meg ronda... fórum

Itt a nyár, a szandál és papucs ideje. Nekem meg ronda... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
2023. jún. 10. 09:38
Ne szégyelld. Nem tehetsz róla! Némelyik ember meg csak a kezére csináltat szép körmöt, miközben a lába már rohad. Inkább a bütyök és egy szépen ápolt láb.
2023. jún. 9. 23:29
4 körmöm lila a futás miatt. Nem érdekel, hogy kinek nem tetszik. Örülök, ha nem cipőben van a lábam:)
49. tien (válaszként erre: 48. - Timycat)
2023. jún. 9. 22:32

Az utolsó mondatodban van az igazság.

Suszter lennék 😉( tervezéstől a kivitelezésig )

48. timycat (válaszként erre: 31. - Globus)
2023. jún. 9. 22:08

22 évig hordtam sporton kívül mindennap reggeltől estig kizárólag magassarkút, ami nálam 10 centinél kezdődik.

Most vannak ízületi problémáim, de nem a magassarkútól. A problémám elején készítettek teljes röntgent a lábaimról és hüledezve mondta a doki, hogy hát a bal nagylábujjnál egy minimális bütyök van (bal lábas vagyok), de egyébként a tökéletes tappancs tankönyvi példája lehetnék, dacára a sok-sok évig heti cca 60 km futásnak és a magassarkú imádatnak.


Mióta laposba kényszerültem és bactatja valami az ízületeimet már én is látom a bal bütyköt, amit eddig csak a röntgen mutatott. Szóval ha valakinek rendben van a csontozata, izületei, szalagjai, izmai, picit figyel a tappancs tornára azt cipő tönkre nem teszi.


Az viszont tény, hogy nem vásári car cipőket hordtam sosem.

47. globus (válaszként erre: 33. - Channa*)
2023. jún. 9. 20:53
Nem tudom, hogy mi az oka annak, amiért utálok cipőt venni. A 38-as méret hossz szerint jó, mégis fáj benne a nagylábujjam körme. Pedig rövidre vágom...ha egy számmal nagyobbat veszek, kijár a sarkam. Tényleg amputáltatni kellene az I-es nagyujjpercet 😀
2023. jún. 9. 18:06
Sztem nem az a bak amikor valakinek eldeformálódott a lábfeje, hanem amikor egyértelműen igénytelen, ápolatlan
45. 71ddaa07fa (válaszként erre: 44. - Channa*)
2023. jún. 9. 08:35

Amennyiben az ember ilyen cipőkbe nyomorgatja a lábait nem vitás, hogy kialakul a deformitás. Ez valóban nem genetika, hanem az emberi hülyeség. Ugyanúgy, mint mikor valaki tányérajkú vagy a zsiráfnyakú lesz, amit bizonyos eszközökkel érnek el.


Ha sokáig hord az ember ilyen x számmal kisebb cipőt valószínű mindenkinél kialakul az ilyen fajta láb, akár hajlamos a deformálódásra, akár nem. Hasonlóan ahhoz, mint mikor a görögdinnyét szögletes üvegben nevelik, az is szögletessé fog válni.


De, mint írtam, láttam már fiatal 20 év körüli vagy annál fiatalabb nőket is, akiket érint ez a probléma.

Jártam már tornász versenyen is, ahol pár fiatal lánykát is érintett ez a probléma, holott a fél életüket mezítláb töltik.

Persze lehet az mondani, hogy feltehetőleg ezek a sportolónők járnak balett edzésre és a spicc cipő miatt alakult ki náluk ez a deformitás. Azonban, ha ez így lenne és a genetika nem befolyásolná ezt a dolgot nem csak 1-1 ilyen fiatal tornásznál lehetne ezt észlelni, hanem szinte az összes ezzel a problémával küzdene.

44. Channa* (válaszként erre: 39. - 71ddaa07fa)
2023. jún. 9. 07:36

Bocs, hogy megint neked írom!


Tehát, amire utaltam:

[link]


A nem megfelelő cipővel alkotják az ilyen lábakat. Ez tuti, hogy nem genetika. Én pont ilyet képzelek el, a bütyök kapcsán. Ha a cipő nem jó, akkor deformálja a lábfejet, így a legjobb az, ha a cipőt lecseréljük, veszünk bütyök korrigálót és ha segített, csak bízom benne, hogy segít, utána figyelni a cipőre!

43. tumbo2 (válaszként erre: 41. - Channa*)
2023. jún. 8. 12:32
nekem a csontom nagyon vékony.párszor el is tört.én láttam az egy gésa emlékiratait,abban táncolni kellett,az pedig megnyomorított lábbal nemigen ment volna.az talán előbb volt,mikor a hülye férfiak egy apró,tipegő lábút szerettek volna.gondolom aki rizst vetett,meg dolgozott látástúl vakulásig,nekik a szülők nem kötözték el a lábait.
42. michelle.r (válaszként erre: 13. - 69fcad429e)
2023. jún. 8. 11:03
Az enyémnek is. De addig járt mindenki nyakára, amíg nem talált valakit, aki azt mondta, nem biztos benne, de próbálja ki. És bejött.
41. Channa* (válaszként erre: 39. - 71ddaa07fa)
2023. jún. 8. 10:36

Igen, függ a csontozattól, akinek a csontja gyenge, annak sokkal hamarabb eldeformálódva egy rossz cipő a lábait.


Jusson eszedbe a gésák lába! Már gyerekkortól nyomorítják a lábukat egy rossz lábbelivel.


És utána jusson eszedbe a bütykös láb…

40. tumbo2 (válaszként erre: 39. - 71ddaa07fa)
2023. jún. 8. 08:57
életemben egyszer viseltem magassarkút az esküvőmön.gyerekkorban meg az ember olyat hord,amit vesznek neki,lehetőleg a legolcsóbbat.
39. 71ddaa07fa (válaszként erre: 32. - Channa*)
2023. jún. 8. 08:51

Biztos, hogy a rossz cipő választás a fő oka ennek, azért is alakul ki inkább a nőknél ez a probléma.

Ugyanakkor azt gondolom, ha valakinek olyan a csontozata, hogy hajlamos rá, akkor ez a probléma örökölhető is.

38. tumbo2 (válaszként erre: 36. - Tumbo2)
2023. jún. 8. 08:50
legtöbben,haha,kettő van,de az biztos a rossz gyerekkori cipők tették tönkre a lábunkat.a lányom cipőire sosem sajnáltam a pénzt.
37. tumbo2 (válaszként erre: 26. - Channa*)
2023. jún. 8. 08:48
nekem az orvos írta föl.szépen körülrajzolták a lábam,nem olyan puha anyagból csinálták,amit választottam,pont akkorát csináltak,mint a lábam,tehát az ujjaimat sem tudtam mozgatni benne.a lábam visz a sírba,ha előbb más nem.
36. tumbo2 (válaszként erre: 35. - ,zumba)
2023. jún. 8. 08:39
az tényleg borzasztó.kaptam egyet a lányomtól,abban jártam dolgozni,naponta majd egy órát.kaptam bokasüllyedést,lúdtalpat,azóta olyat nem hordok,a legtöbb cipőmben betét van.
35. ,zumba
2023. jún. 8. 08:35
Vannak ezek a teljesen egyenes talpú sarok nélküli cipők, papucsok. Sosem venném fel: nincs azoknál a lábboltozat tartása kialakítva. Ennek ellenére mégis sok egyén lábán látom.
34. Myra
2023. jún. 8. 08:17
Ez legyen életed legnagyobb problémája😀
33. Channa* (válaszként erre: 31. - Globus)
2023. jún. 8. 07:35

Te is észre vetted, hogy a cipők orr kiképzésénél, már azt sem nézik, ha valakinek más formája van a lábának?


Neked és nekem is a nagyujjunk a leghosszabb, de a cipők szerint, a második ujjnak kell hosszabbnak lenniük és kész. Erről beszélek, amikor azt mondom, hogy rossz helyen kezd el szűkülni...

32. Channa* (válaszként erre: 29. - 71ddaa07fa)
2023. jún. 8. 07:34

Mivel, nem értek hozzá, így nem szeretnék vitatkozni;)


De a nem jól kialakított lábbelik, sajnos ide vezetnek.

Nem mindig a sarok magasság a lényeg.


Nálam a hibás cipő egy bakancs szerű cipő volt, ami egyébként kényelmes volt, nem szorított, stb., és még is megtette azt, ami nem volt jó.


Nálunk is van a családban bütykös lábú nő, nincs lúdtalpa és tök szép volt a lába, egy ideig. És emlékszem rá, hogy ő vígan hordott bármit, mert csak kicsit nyom itt vagy ott, majd kitágul, majd betörik. Hááát, a lábára lett igaz. Sem a lánytestvéreinek, sem az anyjának, sem a lányának, sem az unokáinak nem ilyen a lába.


Ha megnézed a cipőket, akkor sok esetben látható, hogy rossz helyen kezd el szűkülni az orra. Túl hamar, ami bizony nem jó a láb csontjainak. Már egyáltalán nem érdekel senkit, hogy a lábak különbözőek. Nincs olyan, hogy szélesebb vagy keskeny talpú a cipő. Egyforma! Ha hordod, akkor hordod, ha nem akkor nem. Nem érdekel senkit, hogy neked pl. széles a lábfejed, akkor is akkora a cipő és kész, majd kitaposod. És így is lesz. Kitaposod és akkor látszik, hogy a talpad nem is fért el a talpon, hanem magát a cipő felsőrészt deformáltad el jobb esetben.


Van az a mondás, hogy a szépségért meg kell szenvedni. Én nem így gondolom. Nem kellene, ha az anatómiát figyelembe vennék a gyártás során.


Nem, a Scholl sem teszi meg. A scholl edzőcipőtől a férjemnek a kisujjainál bőrkeményedés lett. Innentől tudom, hogy miért van Sholl tyúkszemtapasz;) Mindezt 2 hét alatt sikerült megcsinálnia ennek a cipőnek, ami nem volt olcsó, és a férjemnek sincs lúdtalpa. Elküldték bevizsgálásra és kiderült, hogy a cipő a hibás. Vissza is kaptuk a pénzt.


Tehát, én sosem veszek olyan cipőt, ami csak kicsit nyom. Ha ez nem derül ki vásárláskor csak akkor amikor hordom, akkor inkább kidobom szinte használatlanul, minthogy a lábaimat tönkre tegyem.


Cipőt késő délután kell venni, és járkálni kell benne. Az nem elég, hogy ülve bele ment a lábunk...


Ja, az edzőcipő: ez is okozhat ugyan úgy gondot. Elég, ha egy varrás rossz helyen van...

31. globus (válaszként erre: 29. - 71ddaa07fa)
2023. jún. 7. 23:59
Azért a magassarkú miatti súlypont eltolódás a lábboltozat elülső csontjaira egyáltalán nem egészséges. Az emiatti vádlifeszülés lehet, hogy csinos, de kompenzáló folyamat. Egy darabig...
30. michelle.r (válaszként erre: 7. - 71ddaa07fa)
2023. jún. 7. 23:41
Ezt a csodát sikerült ma személyesen is megtekintenem Budapest belvárosában. 🙃
29. 71ddaa07fa (válaszként erre: 28. - Channa*)
2023. jún. 7. 22:09

Mondjuk cipőt hord az ember. :))


Dédmamának tudom, hogy volt, illetve a nagymamámnak valamint az összes ( 6 ) lánytestvérének is. Nem hiszem, hogy mindegyikük elkövette azt a hibát, hogy rossz cipőt hordtak.

Van, aki a munkájából kifolyólag szinte egész nap magassarkúban kénytelen szaladgálni, mégsem lesz soha bütyke, más pedig sportcipőn kívül mást sem hord és mégis kialakul neki.

28. Channa* (válaszként erre: 27. - 71ddaa07fa)
2023. jún. 7. 21:57
Hajlam biztos kell, de valaminek kell történnie, hogy ki is alakuljon. Ezt kell elkerülni valahogy.
27. 71ddaa07fa (válaszként erre: 26. - Channa*)
2023. jún. 7. 21:55

A szakirodalom említést tesz róla, hogy lehet örökletes is.


Egy biztos hajlam kell rá.

26. Channa* (válaszként erre: 25. - 71ddaa07fa)
2023. jún. 7. 21:45

Szerintem ezt nem lehet örökölni.


Nekem is majdnem lett, de az ortopéd orvos mondta, hogy valamelyik cipő csináljak. Dobjam ki.


Igaza volt, el is múlt.

Nekem a kisujjamnál indult el.


Azóta nagyon figyelek a cipőkre.

25. 71ddaa07fa (válaszként erre: 24. - Channa*)
2023. jún. 7. 20:45
Lehet örökletes is. Láttam már olyan húsz év körüli hölgyet is, akinek már benne volt a senderika a lábujjában.
2023. jún. 7. 18:45

A bütyköt a cipők okozzák, így olyat kell venni, ami nem deformálja tovább a lábakat és kell venni bütyök korrigáló cuccokat.


[link]


[link]


Kalapácsujjra:


[link]

23. Channa* (válaszként erre: 21. - Alinka01)
2023. jún. 7. 18:39

Egy bütyökműtét után fél év a felépülés.

A kalapács ujjnál meg tudni kellene, hogy mitől van. Sokszor a cukorbetegség miatt alakul ki. Nem tudom, hogy lehet e tenni ellene ez esetben, mert a lábujj idegek szerintem nem regenerálódnak.

22. 820e00bff1 (válaszként erre: 7. - 71ddaa07fa)
2023. jún. 7. 15:34
Nagyon szèp 😜
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook