Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nekem egy jó ideje az egyik ujjamon apró vízhólyag kinézetű pontocskák vannak és rettenetesen viszket és, ha kiszúrom vagy kikaparom akkor e fórum

Nekem egy jó ideje az egyik ujjamon apró vízhólyag kinézetű pontocskák vannak és rettenetesen viszket és, ha kiszúrom vagy kikaparom akkor e (tudásbázis kérdés)


22. gyöngyi (válaszként erre: 2. - Viktor0309)
2008. nov. 14. 15:48
Nekem is mosószerallergia volt.Kaptam rá kenőcsöt a bőrgyógyásztól és mosogatószert váltottam.
21. 52d67c6df3 (válaszként erre: 2. - Viktor0309)
2008. nov. 14. 12:58

Nekem is volt ilyen.

Allergia váltotta ki ekcéma.

Én a mosogatószerre voltam allergiás. Amint elkezdtem gkesztyűben mosogatni, lassan megszűnt.

2008. nov. 14. 11:12

Nem akarok bunkó lenni, de a rühesség is így néz ki. Igen, már láttam ilyet, onnan tudom.

Legjobb, ha dokihoz mész, és nem itt kérsz tanácsot.

2008. nov. 14. 11:04

Ekcéma, ez egyértelmű.

Az ekcémának általában allergisá eredete van, vagy pedig valami belső folyamat, pl. legyengüléskor is előjöhet.

Nagyon jó rá az Elocom kenőcs, de csak bőrgyogyi írhatja fel. 1-szer kell egy nap bekenni, és nagyon gyorsan elmulasztja. (szteroidos)

Nekem most már csak ritkán jön elő, de akkor bekenem, és elmúlik másnapra. Pedig voltak kegyetlen isőszakok is...

2008. nov. 12. 20:36

nekem akkor jön elő egy ujjamon ha műkörmösnél vtam.

sztünk a zselét reszeli annak a porára lehetek allergiás...

2008. aug. 15. 14:33

menj el orvoshoz!


sztem ahogyan már előttem írták lehet allegria, de belgyógyászati dolog is...

mielőbb menj el dokihoz!


ami biztos, hogy a hisztamintól viszketnek a hólyagok és arra jó, ha szódabikarbónás oldatot csinálsz.

pl.1,5 dl víz, késhegynyi szb.


jobbulást!

2008. aug. 15. 13:39
Nem lehet hogy valamelyik, (estleg új)írótollad okozz ekcémát? Én emiatt kénytelen voltam megválni egy szép ajándék tollamtól.
15. Kókusz (válaszként erre: 2. - Viktor0309)
2008. aug. 14. 23:50

Nekem is pontosan ilyen hólyagok szoktak előjönni az ujjaimon, aztán szörnyen rondán lehámlanak.

Nekem anno évekkel ezelőtt, amikor elmentem vele bőrgyógyászhoz, azt mondta, hogy a fémallergiám miatt van. Arról már évek óta tudtam, hogy allergiás vagyok a fémre, de ez új volt. A mosogató és tisztítószerekben lévő fémszármazékoktól begyulladnak az apró verejtékmirigyek az ujjamon, és ettől lesznek a hólyagok. Kaptam rá valami kenőcsöt, de semmit sem ért. A megoldás: gumikesztyűben csinálom a mosogatást és a takarítást. Bár nem tudom, egy férfinál ez a probléma mennyire áll fenn :) De ha kiütést kapsz a fémdolgoktól (óraszíj, övcsatt, fémgomb), akkor valószínűleg erről lehet szó.

Mindenesetre menj el bőrgyógyászhoz!

2008. aug. 5. 14:40
Ekcéma. Legalábbis az én háziorvosom annak titulálta. Csak néha jön ki, leginkább így nyári időszakban, bár még nem tudtam rájönni hogy pontosan mitől is. Nekem az Elocom krémet írták fel rá, és helyre is szokta hozni.
2008. aug. 5. 11:34
Mosószer vagy szappanallergiád lehet. Menj bőrgyógyászhoz!
2008. aug. 5. 11:27
Leginkább ekcéma lehet. Nézd meg, mire lehetsz allergiás. Új mosó vagy mosogatószer, kézkrém, esetleg gyógyszer. Egyes antibiotikumoknak lehet ilyen mellékhatása. A fogamzásgátló is lehet bűnös:-)
11. ts
2008. aug. 5. 10:27
Tényleg jobb ilyennel dokihoz fordulni, mert magától nem fog elmúlni... egyre nagyobb felületen jelenik majd meg.
2008. aug. 5. 10:19
Nascar valószínűleg egy a bajunk.:S De nekem,ha el is múlik rá 1-2 nappal megint elkezd viszketni és előjönnek ugyanezek a pontocskák:S De elmegyek majd az orvoshoz még mielőtt esetleg más testrészemen is előjönne ez a valami.
2008. aug. 2. 22:48
Nekem a lábujjamon szokott ilyen lenni időnként, Hidrocortison kenőcstől múlik el. De azért jobb lenne megmutatni egy orvosnak, hogy tényleg olyan-e.
2008. aug. 2. 22:34
Csak ne keseredj el, amikor azt fogja mondani a bőrgyógyász, hogy: "Akkor PRÓBÁLJUK MEG ezt a kenőcsöt." :)
2008. aug. 2. 21:55

Viktor

Ne az okosságokat hallgasd, hanem sipirc a bőrgyógyászatra.

2008. aug. 2. 21:53
Allergia tuti, nekem is van és a férjemnek is általában műanyag vagy műszál allergia az ilyen jellegű tünet .
2008. aug. 2. 21:51
Az egyik ujjam oldalán nekem is szokott lenni egy apró, viszkető bigyó, de soha nem lyukasztom ki, elmúlik magától. Nem tudom, hogy ez ugyanolyan-e, soha nem hámlik, de nem bántom, csak dörzsölöm, ha már nem bírom, de nem fakasztom ki. És mindig ugyanoda jön, de nem tudom, hogy mitől.
2008. aug. 2. 21:51
Próbálj venni a gyógyszertárban Mosdókenőcs-öt. Csak azzal mosd a kezed néhány napig. Biztos el fog múlni.
2008. aug. 2. 21:50
Viktor! Allergiás vagy valamire? Milyen kézmosót használsz?
2008. aug. 2. 21:47
elkezd hámlani az ujjamról a bőr:S
2008. aug. 2. 21:47
Nekem egy jó ideje az egyik ujjamon apró vízhólyag kinézetű pontocskák vannak és rettenetesen viszket és, ha kiszúrom vagy kikaparom akkor el

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook