Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Isten vagy a majmok? fórum

Isten vagy a majmok? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
126. 130454e42d (válaszként erre: 125. - Grizus)
2013. dec. 15. 09:28

Ez konkrétan nem igaz, hogy minden tudós vallásos volt, Einstein sem volt az. Napjainkban Hawking sem vallásos. A világ magyarázatához semmi szükség istenekre, angyalokra, piroskára meg a farkasra :)

Ez nem jelenti azt, hogy mindent értünk, meg tudunk magyarázni. Pl. a gravitációt sem tudjuk, hogyan működik. Még nem tudjuk :)

A különféle hitrendszerek alapja az, hogy az emberek félnek attól a választól, hogy: nem tudom. Ezért kitalálnak mindenféle magyarázatot, isteneket, ördögöt, angyalokat, lélekvándorlást és hasonlókat, majd ezek nevében gyilkolják egymást.

125. grizus (válaszként erre: 124. - 130454e42d)
2013. dec. 15. 09:19

Hát ebbe most ne menjünk bele... az emberek tették ilyenné a világot, Isten pedig nem jótékonysági intézmény, hogy mindent szépre fessen. Tanulni jövünk ide és ez kemény tapasztalatokkal is jár. És Isten végképp nem rózsaszín egyszarvú.

Ami meg a tudományt illeti, az engem is érdekel, de azt hiszem, nem egészen úgy, ahogy Téged. Egyébként az összes nagy tudós, aki eléggé belemerült pl. a fizikába, egy idő után kénytelen volt megállapítani, hogy annak a mélyén is muszáj hogy legyen valami, amit jobb híján Istennek nevezhetünk. A legnagyobb tudósok mélyen vallásosak voltak, a szónak valódi és nem egyházi értelmében.

124. 130454e42d (válaszként erre: 123. - Grizus)
2013. dec. 15. 09:13

Én nem érzem, hogy semmit nem érne az életem, mert nem hiszek a rózsaszín egyszarvúban.

Számomra a tudomány sokkal érdekesebb, mint bármilyen kitalált történet, és elfogadhatóbb is. Ráadásul kevés az esély, hogy a húrelmélet miatt gyilkolják egymást az emberek, a vallásokba pedig ez bele van kódolva a történelmi tapasztalatok szerint.

Körülnézve, ha tényleg valamelyik isten teremtette ezut a világot akkor ritka perverz lehet, semmi tisztelnivaló nincs benne. Ha van jobb lenne ha nem lenne :D

123. grizus (válaszként erre: 122. - 130454e42d)
2013. dec. 15. 09:06
Számomra a materializmus elfogadhatatlan. Elég anyagias tudok lenni különben, de úgy ahogy van lelkem és tudok érezni, nyilvánvaló, hogy van valami az anyagon túl. Különben az élet lyukas garast sem érne.
122. 130454e42d (válaszként erre: 121. - Grizus)
2013. dec. 15. 08:11

Ismerek szívátültetett embereket, nem több a változás, mint más nagyműtét esetén.

Az asztrológia érdekelt, foglalkoztam vele elég behatóan, horoszkópokat is készítettem. saját tapasztalatom alapján nem több a találati arány, mint bármely más "jóslás", személyiségelemzés esetén.

Ha neked jó hinni tedd azt, ebben sose fogunk megegyezni. Szerintem a hit önvigasztalás, akiknek szüksége van rá hajrá.

121. grizus (válaszként erre: 120. - 130454e42d)
2013. dec. 15. 08:04

Ezt egy előadáson hallottam Purisaca Golenya Ágnestől, ő elég érdekes dolgokkal foglalkozik, írónő. Egyébként nagyon sok történet van szívátültetettekről, akik új szokásokat vettek fel, máshogy gondolkodtak, megváltoztak a műtét után. De ha ezeket Te nem hiszed el, akkor csak akkor hinnéd el, ha veled vagy egy ismerősöddel történne, amit pedig nem kívánok.

Ami Istent illeti, számomra nagyjából hitelesnek tűnik a szellemtan, az antropozófia, pl. Váradi Tibor tanításai, előadásai, általában a gnosztikus tanok, apokrif iratok, az asztrológia, Hamvas Béla. A bibliát soha nem olvastam végig együltő helyemben, ez egy megnyírbált változat, de persze ebből is sok minden eljut az emberekhez. Lényeg, hogy az Ószövetségnek és az Újszövetségnek igazából semmi köze egymáshoz, ez egy teljesen önkényes egybeolvasztás, utóbbi nem következik az előbbiből. Olvasok ezt-azt, nézek előadásokat de mindig azt érzem, hogy rengeteg tanulnivalóm van még. És ez bizonyára így is van.

120. 130454e42d (válaszként erre: 119. - Grizus)
2013. dec. 15. 07:57

Erről a kimutatásról tudnál linket adni? Mármint, hogy a szív gondolkodik.

Akkor akik szívátültetésen estek át azok másképp gondolkodnak? Ne haragudj, ezt én nem hiszem, egy a sok hoax közül.

Alapból hiszed, hogy van isten, és ezt az általad elképzelt istent akarod megismerni. Melyik könyv alapján? Ha a Biblia, akkor melyik változat? Ha nem, akkor melyik könyvet fogadod el?

119. grizus (válaszként erre: 118. - 130454e42d)
2013. dec. 15. 07:49

Nem érted? Pont azért gyilkolják egymást, mert azt hiszik, hogyha én A istent tisztelem Te meg B-t, akkor az két különböző dolog. Ezek csak ránkerőltetett kulturális különbségek, a háborúk pedig ennek nyomán kreáltak és kivétel nélkül mindet hatalmi szempontok irányítják, hiszen a hivatalos vallás mindig is a hatalom támogatója volt, legalábbis az utóbbi 2000 évben biztos. Isten mindezek felett áll.

Egyébként racionális szempontok alapján nem lehet hinni, a hit az agy másik részével történik, mint a ráció és irracionális folyamat. Tulajdonképpen a szív hisz - kimutatták, hogy a szív tud gondolkodni és előbb gondolkodik, mint az agy. A szív nagyon rejtélyes szerv a mai napig. Én igazából nem vagyok hívő, istenkeresőnek, szellemben járó embernek tartom magam. Én mindenkit meghallgatok, a buddhistát, a krisnást, a szellemtanost, a hagyományos katolikust is. Minden vallás lehet bigott és valóban építő is. A fő szempontom nem az, hogy hinni akarok, hanem ismerni akarom Istent, az Ő törvényeit és a szellemi világot, ezeket a dolgokat.

118. 130454e42d (válaszként erre: 117. - Grizus)
2013. dec. 15. 07:28

Tehát semmilyen racionális szempont nem volt, mikor elhitted, milyen is az általad tisztelt isten.

Amit mondasz róla minden hívő ugyanazt mondja a sajátjáról, mégsem egyeznek, sőt, akár gyilkolják is egymást a hitük miatt. Mi ebben a pozitívum?

117. grizus (válaszként erre: 116. - 130454e42d)
2013. dec. 15. 07:14
Hogyhogy milyen szempontok szerint választottam?! Már a kérdés is értelmetlen. Nincs ilyen. Egyetlen igaz isten van, tökmindegy ki hogy hívja. Nem Allah és nem Krisna, ha erre gondoltál, de amúgy ez is tökmindegy, hogy minek nevezzük. Isten és kész.
116. 130454e42d (válaszként erre: 115. - Grizus)
2013. dec. 15. 07:00
?Mindegyikről ezt mondják a hívei. Milyen szempontok szerint választottál?
115. grizus (válaszként erre: 114. - 130454e42d)
2013. dec. 15. 06:55
Hogyhogy kire, az egyetlen igaz Istenre, a többi csak belőle származik, az ő gyermeke vagy az ő valamelyik aspektusa, nézőpont kérdése.
114. 130454e42d (válaszként erre: 113. - Grizus)
2013. dec. 15. 06:41
Arra a többb száz istenre gondolok akiket az emberek tiszteltek/tisztelnek, és mind meg van róla győződve, hogy az övé az egyetlen igazi. Nem tudhatom, a sok közül melyikre gondoltál.
113. grizus (válaszként erre: 112. - 130454e42d)
2013. dec. 15. 06:15
Természetesen AZ Isten, ha erre gondoltál. Bár állítólag van neki női párja is. Na ők. Már ha erre gondoltál.
112. 130454e42d (válaszként erre: 111. - Grizus)
2013. dec. 13. 13:40
Melyik a sok közül?
111. grizus (válaszként erre: 110. - Guatit)
2013. dec. 13. 11:10
Igen... De az egész elején természetesen Isten áll (a majmokat is Ő teremtette).
110. guatit
2013. dec. 12. 20:14
Egyik sem, ufók voltak:)
109. °°°Bibie°°° (válaszként erre: 108. - Slyte)
2013. máj. 5. 22:07

..áh, csak össze vissza beszélek..:))


de a tojás hamisitás az iagz..:D

108. Slyte (válaszként erre: 107. - °°°Bibie°°°)
2013. máj. 5. 22:03

Te zseni vagy! Megfejtetted, hogy a kínaiak. :)


Amúgy nem is értem a "majom" kérdést, mikor ilyen soha nem hangzott el senkitől... :D

2013. máj. 5. 22:01
..a kinaiak már a tojást is hamisitják.., igy nem kizárt, hogy se isten se a majom nem valos..:))
106. Slyte (válaszként erre: 105. - Slyte)
2013. máj. 5. 22:00
*utasítani
105. Slyte (válaszként erre: 97. - Kanella)
2013. máj. 5. 21:59

Ez is jó kérdés.

Tyúk, vagy tojás? :)


Az ember és az állat között pedig alap különbség, hogy az állat ösztön lény, míg az ember sokszor az ösztöneivel ellenkezően cselekszik, ha úgy helyes.

pl. egy tüzelő macska nem fog visszautasí senkit, míg az ember igen, főleg, ha van párja.

104. 130454e42d (válaszként erre: 103. - Kanella)
2013. máj. 1. 17:24

A Biblia egy régi könyv, akinek tetszik, olvassa, de nem több más könyveknél. A fizikáról ne itt keress válaszokat, olvass Hawkingot, nagyon jól ír, érthetően, és vannak más szerzők is.

Az emberi viselkedésről ajánlom Dawkins könyveit :)

Persze, hogy nem ember, senki nem állította. Az állítás annyi, hogy képesek elvontabb gondolkodásra, mint eddig hittük.

103. kanella (válaszként erre: 98. - 130454e42d)
2013. máj. 1. 17:16
A feltetelezesek jok de tudomanytalanok ill.egyikre sincs elfogadhato valasz.Az alatok osztonlenyek de nem rendelkeznek tudattal erre nem letezik semmifele tudomanyos bizonyitek.A nagybummra se kaptam senkitol meg magyarazatot ill arra,hogy a molekulak a levego a viz mibol szuletett?????Es a tudat a gondolkodas a lelek mint olyan mibol van hiszen ezek nem kezzelfoghato dolgok?Mindenesetre az allatok nem rendelkeznek egyikkel se az osztoneik szerint idomithatok mert mas "kodrendszer"szerint mukodnek.Igen a majom kozel all az emberhez de nem ember mert akkor nem lenne majom....bocs nem vitatkozni akarok, sot gyozkodni se senkit en csak a velemenyem irtam le.A Biblia pedig egy teljesen apokrif, allegorikus irat ami tele van aforizmakkal es nem lehet szo szerint ertelmezni vagyis sokan mint egy tortenelem konyvet tanulmanyozzak pedig nem az ill.nem annak szantak de ezt is hosszu lenne fejtegetni.....
102. grizus
2013. máj. 1. 01:27
Természetesen Isten, a majmokat felejtsétek el. Ja és persze jöttek az annunakik - ma is nyögjük őket - és genetikailag módosítottak az emberen, így lett a homo sapiens meg a homo sapien sapiens, és ebből kéne visszatalálnunk a saját vonalunkhoz a belénk kódolt negativitások előttre.
2013. ápr. 30. 18:53
Ebből is egy kicsit, meg abból is egy kicsit.
100. selena78 (válaszként erre: 97. - Kanella)
2013. ápr. 30. 15:55

Az ember a legtökéletesebb alkotás lenne?


Aztán mi van a vakokkal, süketekkel, szellemileg visszamaradottakkal...csak úgy általában a betegekkel? Ők a selejt? Rossz volt a minőségellenőrzés? Kimentek garanciából?

Egyáltalán mennyi a jótállási idő az embernél?


És mi a helyzet az alacsonyabb rendű állatokkal? Akik olyasmire képesek, amiről az ember csak álmodozhat. Olvasgass kicsit pld. a csigákról.


Biztos vagy te abban, hogy az állatok nem gondolkodnak? Nem éreznek? Néztél már egy kutya szemébe, aki elveszítette a gazdáját?

99. 569a7df0cf (válaszként erre: 97. - Kanella)
2013. ápr. 29. 22:08

Az allatoknak is vannak erzeseik, gondolkodnak is, meg eszkozhasznalok is vannak kozottuk.

A hivok sem tudjak Isten letet bizonyitani, meg azt sem, hogy a lelek letezo valami.

98. 130454e42d (válaszként erre: 97. - Kanella)
2013. ápr. 29. 21:41

Te komolyan úgy láttad, hogy az ember tökéletes? Nem tökéletesebb, mint bármely állat. Az ember nem uralkodik a természeten, csak azt képzeli.

A Bibliában hinni? Nekem elképzelhetetlen. Egyszerűen ellentmond a józan paraszti észnek.

Nagy bumm baromság: mit tudsz róla? Tudod, hogy alapjában nem mond ellent e teremtésnek?

Tudtad, hogy a majmok jeleket alkotnak, átkozódnak? lehet, van, amelyik még valami istenben is hisz.

2013. ápr. 29. 21:18
Van egymasik hasonlo forum ahol mar a negyezerakarhanyadik beirasnal tartunk de meg mindig nem sikerult megfejteni mi vot elobb a tyuk vagy a tojas?Hit es nezet kerdese es Teremtesparti vagyok , szamomra az alapkerdes ,hogy az a bizonyos kozos os mibol lett?Mibol lett az ur a bolygok a Fold a vizek,hegyek,allatfajok....es csak vegyuk az embert mint olyat.Az oskolaban kellett boncolasra jarnunk mert az anatomiat nem lehet maskent megtanulni, es ott vilagosult meg szamomra az Igazsag mint olyan vagyis az ember a legtokoeletesebb alkotas....mindennek megvan a maga helye es funkcioja a leglogikusabban felepitve... ez nem veletlen muve...nagy bumm-baromsag-ezt Valaki megalkotta es a masik amire a darwinistak meg nem tudtak megfelelni,hogy a tudat , a szellem,lelek mibol lett?Az erzesek a gondolkodas...En meg nem lattam majmot vagy mas allatot ami a naplementeben gyonyorkodne pl.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook