Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Isten szeret teged! fórum

Isten szeret teged! (beszélgetős fórum)


141. alazat (válaszként erre: 140. - Skorpio.74)
2007. márc. 14. 16:04

Meghato elmeny lehetett.

Hala az Urnak, hogy eppsegben hazaerhettel.

2007. márc. 12. 09:38
Sziasztok! a hétvégén éreztem életemben másodjára, hogy az Isten szeret, és velem van!!! Nagy köd volt, szakadt az eső, vagy a köd, azt nem tudom, leggyorsabb ablaktörlőt kellett használnom. Csak úgy tudtam menni, hogy a mellettem lévő fehér sávelválasztót néztem. Aztán egyszercsak elém lépett a semmiből valaki. Fekete kapucni, lehajtott fej. Tényleg akkora köd volt, hogy a kocsim orrát nem láttam. Elütöttem. Gyomrom összement, fék.... Kiszálltam, kiabáltam, hogy segítség....., ekkor vettem észre, hogy zebra volt, és a balra kanyarodó nagy autótól nem láttam. - én egyenesen mentem volna. Lámpa nem működött.és az ember a földön fekve szólt, hogy ne kiabáljak, úgysem hallja senki. Felállt, és továbbment. Azután az első lehetőségnél félreálltam, bekapcsoltam az elakadásjelzőt, és bevallom gyomor - kéz -és lábremegés közben kitört belőlem a sírás. De azután belegondoltam, hogy nagyobb baj is történhetett volna, de ez nem víhasztal.
139. 3b4055e2b2 (válaszként erre: 138. - Alazat)
2007. márc. 12. 08:59
...és itt az ideje,hogy ezt észre is vegyék!
138. alazat
2007. márc. 8. 14:04
Boldog, oromteli nonapot!Isten aldja meg a noket, akiket oly csoodalatosnak teremtett meg.
137. alazat (válaszként erre: 136. - Roni nagyi)
2007. márc. 8. 14:03

ugy van!

Isten mar szuletesunk elott tudott rolunk, es azert hivott eletre, mert akar minket, terve van velunk. Es mivel hogy az Istent szeretoknek minden javukra vallik, meghivott kovetesere, szeretetere...amivel mi is es masokat is boldogga tehetunk.

aldjon az ur minden not nok napjan!

2007. márc. 7. 21:48
Kedves alázat/ Olvasva kedves soraidat Isten végtelen szeretetéről engedd meg, hogy idézzem Ef.2,4-5 verseket"De Isten, gazdag lévén irgalomban, az ő nagy szeretetéért, amellyel minket szeretett, minket is , akik halottak voltunk a vétkek miatt, életre keltett a Krisztussal együtt-kegyelemből van üdvösségetek!Mielőtt ismertük volna Istent, ő ismert és szeretett minket! Naponta megköszönhetem Istenünk felé vonzó szeretetedet.
135. roni nagyi (válaszként erre: 133. - 3b4055e2b2)
2007. márc. 7. 21:30
Nem önmagamban hiszek, hanem Isten Igéjében, mert a 2 Tim.3,16 szerint " A teljes Írás Istentől ihletett, és hasznos a tanításra, a feddésre, a megjobbításra, az igazságban való nevelésre",nekem iránytű és nem mese a cselekedetekről, és célom a növekedés a hitben és megélése a mindennapokban. Bocsánat, de nekem hitem szerint ez így van! (egy protestáns)
134. 3b4055e2b2 (válaszként erre: 122. - Alazat)
2007. márc. 6. 12:26
Kedves alázat!Bizom benne,hogy még nagyon sokan érzik és élnek Isten szeretetével,mint ahogyan Én is!Nem volt könnyű az Én útam sem.De így van, Vele könnyebb és ezért nagyon hálás vagyok!Ha Valaki képes oda figyelni a sorsa alakulására és változtatni rajta,akkor ott az Isteni segítség.Ha nem akkor az a sok pofon amit rosszul él meg a lélek,talán helyrebillenti.A lehetőség Mindenkinek ott van!Kivánom Neked és a Párodnak,hogy az útatokon végig a felemelkedettség szeretetével járjatok!
133. 3b4055e2b2 (válaszként erre: 115. - Roni nagyi)
2007. márc. 6. 12:17
Kedves roni nagyi! A hit Önmagadban van és nem a bibliából lehet megszerezni.A Biblia cselekedeteket mesél el,amelyből tanulni lehet.
132. dogiz
2007. márc. 6. 11:04

Pál apostol: A szeretet himnuszából részletek

"A szeretet hosszútűrő, jóságos; a szeretet nem irigykedik, a szeretet nem kérkedik, nem fuvalkodik fel.

Nem cselekszik éktelenül, nem keresi a maga hasznát, nem gerjed haragra, nem rója fel a gonoszt.

Nem örül a hamisságnak, de együtt örül az igazsággal;

Mindent elfedez, mindent hisz, mindent remél, mindent eltűr.

A szeretet soha el nem fogy...

Most azért megmarad a hit, remény, szeretet, e három; ezek között pedig legnagyobb a szeretet."


A valódi szeretet nem is fogyhat el, hiszen nem függ semmitől, csakis saját magától. Ez mindennek alapja.

131. alazat
2007. márc. 6. 10:17
megkerlek ti is imadkozzatok reni79 -ert. Hogy jol dontson. Koszonom
130. alazat (válaszként erre: 125. - Szendmen)
2007. márc. 6. 10:15
nem ertem a hozzaszolasod
129. alazat (válaszként erre: 126. - Castellina)
2007. márc. 6. 10:10
Ezek szerint nem. Vagy tulsagosan elrejtette gondjait, hogy mas ne vegye eszre.
128. alazat (válaszként erre: 127. - 4716605536)
2007. márc. 6. 10:08

idezem: nem kell tulzasba vinni

A masik, hogy sosem tudtak elfogadni igy, vagyis inkabb anyumra vonatkozik

habar lassan mintha megis kezd elfogadni. azt hiszem nala az a nehezebb, hogy nem vagyok olyan mint o...es nehezen tudja elfogadni a massagomat, taqlan azert is mert sosem ertett meg

127. 4716605536 (válaszként erre: 122. - Alazat)
2007. márc. 6. 09:23

köszi a választ, szép, és kedves történet. Örülök, hogy boldog vagy/vagytok a férjeddel. Maradjon is így :)


Ha lehet még egy apró kérdésem: a családod hogy reagált a hirtelen változásra az életedben?

126. Castellina (válaszként erre: 124. - Alazat)
2007. márc. 6. 09:23
Valóban, ő is csak ember, nem itélem el. De vajon a gyülekezetben egyetlen ember sem volt, aki odafigyelt volna rá? Senki nem vette észre, hogy gondokkal küzd?
2007. márc. 6. 09:12

köszi szépen neki!

báár a kapcsolatunk közelrőlsem bensőséges:P

124. alazat (válaszként erre: 121. - Castellina)
2007. márc. 6. 09:08

Isten nyugasztalja!

A pap is ugyanolyan ember, mint te , mint en, mint barmelyikunk.Neki tobb a felelossege, tobb mindenert kell elszamoljon, de o sem elitelendo, hanem imainkra van szuksege. az ima nagy ero!!

123. alazat (válaszként erre: 120. - Enikö)
2007. márc. 6. 09:07

ugy van' Isten nem egy eroszakos Isten de o mindenit szeret, meg azt is aki nem fogadja el.En azt hiszem , hogy igazabol nekunk van szuksegunk Istenre, ahhoz hogy boldogok lehessunk es nem Istennek rank.Vagy?

O csak akkor lepik be szivedbe amikor te kinyitod szived ajtajat.O most is kopogtat. de szived ajatajat csak te magad nyithatod meg, mert csak bentrol van kilincs rajta.

122. alazat (válaszként erre: 114. - 4716605536)
2007. márc. 6. 08:59

szia kedves!

elso sorban nem akarok senkire raeroltetni semmit, mert nem vagyok eroszakos fajta. es mert ebben nem latok szeretetet. A szeretet az elengedesben latom sokszor es elfogadni mindenkit olyannak amilyen. nem lehet embereket megvaltoztatni, esetleg onmagunkat...de a szeretet , Isten keoes csodakra, mert neki semmi sem lehetetlen.

Az eletem is egy csoda, (nem vart gyerek voltam),mert ha ot nem ismertem volna meg, akkor egy depreszios lehetnek, talan mar nem is elnek.

Nagyon sok negativum tapasztalat ert gyerekkoromban, szeretetlenseg, aztan rengeteg elvaras szuloktol, emerektol....nem tudtam onmagam lenni, szabad.Aztan egyszer valaki kisugarzasanak befolyasolasara elmentem templomba. Lassan mindannapi templombajaro lettem , mert ott ereztem meg azt a belso, beket, szabadsagot. Lassan kezdtem felismerni Isten kozelseget, melyseges szeretetet.Olyan jo volt ott lennem.Nem lehet szavakkal kifejezni. Szentlelke betoltott. Teljesen megvaltozott eletem.Isten volt akiben megbiztam, akire rahagyatkoztam, akiert erdemes volt elnem, aki igazan szeretet. Az ove akartam lenni teljesen. Annyira vagytam ra.Elkeztem keresgelni, hogy milyen formaban tudnak teljesen az ove lenni. akar szerzeteskent is.Kozben tobbszorosen tapasztalhattam jelenletet. Szereteteben kezdtem megnyilni, mert egy nagyon zarkozott lany voltam.Kezdtem szabadda vallni, hiszen o nem akkor szeret amikor taljesitettem valamit, hanem onmagamert.Ma mar nem akarok embereknek tettszeni, nem azt keresem, hogy felnezzenek ram, hogy valaki legyek barki szemeben. Csak ot akarom kovetni.itt lehet talalkozni a szabadsaggal, amikor nem valsz olyanna mint a tobbseg...vagyis nem azt kell tennem amit a divat kovet, nem azt amit tobbsege az emberek, hogy megkell feleljenek, ha valamit elkell erjenek nyalnak, vagyis ketszinuek. Mikor hol vannak azt az arcukat mutatjak. Nem Istenben ez kimarad.Igaz sokan nem neznek normalisnak...de valalom, mert nekem Isten egyedul elg, es benne minden megvan.amiota az ove vagyok sok serulesem begyogyult, vagy eppen folyamatban vannak a gyogyulas utjan. Istenben bizni, ki sem lehet mondani, milyen csodasan tud o vezetni.Egy csodalatos, megtert ferjjel ajandekozott meg.Aztan gondviseleserol ne is beszeljek.Sokszor megtapasztalhattuk Kincsemmel.Besztercerol eljottunk Marosvasarhelyre eskuvo utan a semmibe, mert nem volt semmink, egy ket ismeros...es olyan csodasan kialakult. Igaz berben lakunk, mar a masodik helyen, mindkettonknek olyan a munkahelye ahol jol erezzuk magunkat.Beke van a szivunkben, csodalatos modon szeretjuk egymast Istenben. Benne

olyan csodasan tud alakulni egy kapcsolat.es mindent megad amire szuksegunk van.Megvagyunk elegedve mindennel, es tudjuk, hogy o a maga idejeben mindent megad. Annyira tud fajni amikor embereket latok lelekben elsorvadni, mert nekik nincs szukseguk egy ilyen csodalatos Istenre. maguk akarnak mindent megoldani, sajat erejukbol....kinlodnak, szenvednek....beketlenek, nem talaljak helyuket..

Nem tudom mennyire valaszoltam kerdesedre.

Isten a szeretet, o a szepseg...aldjon meg teged, benneteket!

2007. márc. 6. 08:38
A múlt héten temettek el a városban egy öngyilkos katolikus papot.
120. enikö (válaszként erre: 119. - Rika)
2007. márc. 6. 07:51

szioka!!!!te Istenben higgyél...és ne a papokba!!!

de igazából meg kell hogy nyisd a szíved ahoz hogy Őt befogadd!!!!

:))

119. rika
2007. márc. 6. 07:48

Én nem hiszek benne. És igazából a papokat sem szeretem. Képmutatásnak tartom...bocsi...ahol én lakom azt mondja állandóan a pap, hogy így adakozz meg úgy adakozz...ő meg sportkocsival jár.

Akkor hogy is van ez????

118. enikö
2007. márc. 6. 06:21

Ámmen!!!!!!!

:))))))

:))))))

117. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 115. - Roni nagyi)
2007. márc. 5. 21:38
Elolvastan Castellina hozzaszolasat ujra, szerintem felreertettel valamit. Nem Alazatra irta.
116. Castellina (válaszként erre: 115. - Roni nagyi)
2007. márc. 5. 20:50
Nem bélyegeztem meg senkit. Én csak azt állítottam, hogy vannak a templomba járó emberek között olyanok, akikről írtam. Nem állítottam, hogy mindenki olyan.
115. roni nagyi (válaszként erre: 97. - Castellina)
2007. márc. 5. 20:33
Tisztázni kellene talán azt az alapvető dolgot, hogy a hit hallásból van a Biblia szerint. Talán nem kellene megbélyegezni a templomba járó embereket, hiszen nem tudjuk mennyi bánatot, betegséget, fájdalmat hordoznak és van egy hely ahol őszintén nyugalmat találnak. Aki nem élte át a hit erejét, Isten irgalmas és könyörülő kegyelmét Krisztus által, annak csak üres vallás!
114. 4716605536 (válaszként erre: 110. - Alazat)
2007. márc. 5. 18:01

szia újra itt, alazat :)


Igen, ismerem őket. Minden vallásban vannak képmutatók, ez tény, és olyanok is, akik lelkiismeretesen próbálják követni a hitük által előírt szabályrendszert. Ez tisztelendő, amíg nem akarják foggal-körömmel ráerőltetni másra.


Mesélsz kicsit arról, hogyan, mikor, miért fordultál ennyire erősen Istenhez?

113. alazat (válaszként erre: 112. - Reni79)
2007. márc. 5. 17:49
persze, hogy szivesen allok rendelkezesedre
112. reni79 (válaszként erre: 111. - Alazat)
2007. márc. 2. 13:55
Szia!Privibe szeretnék tőled tanácsot kérni!Ha nem gond.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook