Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Isten szeret teged! fórum

Isten szeret teged! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯
201. alazat (válaszként erre: 200. - Mazsi-drazsi)
2007. ápr. 30. 09:57

csodálatos!

Igen a jelenben kell elfogadnunk az embertársainkat. Nem lehet megváltoztatni senkit sem, de elfogadni, szeretni igen.És ez változtatja meg az embert :-)

Az Úr árasszon el benneteket az Ő békéjével, szeretetével......puszi nektek, és nagyon örülök nektek. Hála , és dicsőség Jézusnak, hogy vagytok!!!!

200. mazsi-drazsi (válaszként erre: 199. - Ec63a7fc29)
2007. ápr. 29. 13:28

Én a jelenben szeretem a másikat, érdemével, hibájával együtt. És nem tudom mivé formálódik, nekem már most úgy jó, ahogy van.

És Isten amikor szeret, úgy szeret, ahogy vagyok, csak nem mindig ért velem egyet.

2007. ápr. 29. 13:25

Isten nem azt szereti bennünk, amilyenek pillanatnyilag vagyunk, hanem azt, amivé válhatunk, ha rábízzuk magunkat az ösvényére.


Mi is így szeretjük a gyerekeinket: Nem azt a rosszaságot szeretjük, amit éppen elkövet(mert elköveti!), hanem látjuk magunk előtt azt a remek embert, amivé formálódhat majd az évek alatt.

2007. ápr. 29. 13:18
Isten szeret minket, legfeljebb nem helyesli azt, amit teszünk. Mi meg így vagyunk a gyerekeinkkel.
197. H MAYA
2007. ápr. 29. 13:14

Isten szeret minket, és ezt naponta be is bizonyitja.Az más dolog, hogy észre vesszük-e?

Ha jól megy a dolgunk,nem figyelünk oda természetesnek tartsuk,de ha valami baj történik velünk,mindjárt azt mondjuk "ISTENEM SEGITS".

És Ő segit ,de mi megköszönjük-e a segitséget?,nem azt mondjuk rendbe jöttek volna a dolgok különben is.

Ezek vagyunk mi gyarló emberek.

196. ec63a7fc29 (válaszként erre: 195. - Mazsi-drazsi)
2007. ápr. 29. 13:14
Látom egy nyelvet beszélünk, csak te ügyesebben, kevesebb szóval.
2007. ápr. 29. 12:51

mi köze a vallásnak Istenhez???

a vallást emberek csinálták, Isten meg van.

2007. ápr. 29. 12:49

Ha Istent akarom megismerni, akkor több módja van: Biblia, Istentisztelet, Hit, stb...


Istent objektíven kell szemlélni. Ő nem attól létezik, vagy sem, hogy én, vagy sokan hiszünk-e Benne, vagy sem. Nem attól van. Ha van, akkor van tőlem függetlenül.


A következő lépés elhinni, hogy szeret-e Isten engem. Ez sem tőlem függ. Ha szeret, akkor szeret olyankor is, ha nem veszek róla tudomást, vagy ha nem hiszem el hogy szeret.


Mi is az objektív valóság? Van-e Isten? Szeret-e?

193. 0c97fbb607 (válaszként erre: 190. - Alazat)
2007. ápr. 28. 20:11
Isten azért teremtette a világunkat ,hogy örvendezzünk,és nem egyfolytában azzal törödjük,hogy mi a bűn és mi nem az!!Ezt a Bűn szöveget a vallás csinálta,amit pedig emberek alkottak,nem a Jóisten!
192. CILUSKA (válaszként erre: 190. - Alazat)
2007. ápr. 28. 19:18
Úgy érzem, nagyon mélyen vallásos vagy. Ez ritka dolog a mai rohanó, másokat eltaposó, pénz központú világban. Erős vár a mi Istenünk.
191. alazat (válaszként erre: 186. - Poszek)
2007. ápr. 26. 17:29
szép!!!
190. alazat
2007. ápr. 26. 17:28

sziasztok.

Mély dolgokról 1rtatok.Jó olvasni.

olyan egyszerű a válasz azt hiszem...minden szenvedésnek, rossznak gyökere a BŰN.Igen testvéreim.Isten a világot jónak teremtette, az embert is azzá, de az ember elrontott valamit, amikor nem engedelmeskedett Istennek, és ő maga akart az Isten lenni.És így van manapság is.Azt hiszem, ha csak egy pillanatra is az Isten átadná nekünk azt a rengeteg fájdalmat amit egyszer elszenvedett értünk és a keresztre vitte, és vállalta a halált azért, hogy minket megváltson abban a pillanatban összeroskadnánk.

Igen Isten annyira szeretett minket, hogy egyszülött Fiát adta értünk.

Az Úr áldjon benneteket és adjon nektek békét, világosságot, hogy mellette dönthessetek, hogy átadhassátok szíveteket, hisz annyira vágyik rátok , rám elveszett gyerekeire...

189. mazsi-drazsi (válaszként erre: 184. - KIRA7)
2007. ápr. 24. 20:29
Amikor baj van, akkor sokakban felmerül a kérdés, hogy van-e Isten és hogy hogyan engedheti. Amikor minden rendben van, sőt valami jó történik, zömmel ezt természetesnek vesszük. Én úgy goldolom, adunk és kapunk, és mind ennek a miértjét mi nem tudhatjuk.
188. KIRA7 (válaszként erre: 187. - 4716605536)
2007. ápr. 24. 20:21
Te most megfogalmaztad helyettem is ezt a kérdést.Köszike.
187. 4716605536 (válaszként erre: 186. - Poszek)
2007. ápr. 24. 19:33

"minden szenvedés valamire rávezet , vagy az adott embert , gyermeket teszi jobbá" ---> hogy tesz "jobbá" egy gyermeket, ha mondjuk gyógyíthatatlan betegségben nagyon korán meghal?!?!


"a halált így egy nagyon jó dolognak fogja fel" --> :-DDDDDDDDDDD


Nem hiszem, hogy Jézusnál nagyobb hite lett volna bárkinek is, mégsem járt örömtáncot, ugrándozott, hallelujáuzott, örvendezett abban a bizonyos kertben, mondván, de jó, holnap meghalok, a halál olyan "nagyon jó dolog"! Vért izzadt a rettegéstől, pedig ha valaki, Ő aztán tudta, mi van ezen a látható világon túl.

186. poszek (válaszként erre: 184. - KIRA7)
2007. ápr. 24. 18:51

Igazából nehéz erre választ adni . Az biztos ,hogy minden Isten kezében van , mindent Ő irányít és mindennek megvan az értelme . Egy csomó olyan dolog történik a világban , ami az adott pillanatban túl fájdalmas vagy érthetetlennek , igazságtalannak tünik akár a saját kis életünkben, akár a nagyvilágban.

Istennél mindenre konkrét magyarázat van .Nem biztos , hogy mondjuk egy afrikai aidses kisgyermek kevésbé boldog, mint egy amerikai milliomos csemete ..., másrészt minden szenvedés valamire rávezet , vagy az adott embert , gyermeket teszi jobbá , vagy a világ tanul valamit belőle.


És az is nagyon fontos , hogy ez a földi élet csupán jelentéktelen állomása az életünknek , egyfajta próba , odafönnt vár minden , így minden minden csak 'halálunk' után válik majd világossá .Ezt elhinni , nagyon mély hit kell , óriási kegyelem , ha az ember már itt a Földön tudja , hogy van Isten és , hogy örökké él majd , csak egy másfajta dimenzióban és a halált így egy nagyon jó dolognak fogja fel...

185. CILUSKA
2007. ápr. 24. 18:38

Isten szeret minket !

Ma a kedvesemmel elmentünk a háziorvoshoz, és utána találkoztunk egy családdal, akikkel nagyon szerettünk volna már régen találkozni, de eddig nem jött össze.

Ennek így kellett történnie !

A Jóisten így akarta : hogy mi is és ők is, akkor és ott - találkozhassunk !

Köszönöm Istenem !

184. KIRA7
2007. ápr. 22. 20:57

Nekem csak egy aprócska kérdésem lenne.Miért kell ártatlan gyermekeknek meghalniuk?Ők sem istennel élték mindennapjaikat?Miért kell gyermekeket a szüleiktől elvenni,csak mert nem tudják megteremtenni nekik a feltételeket?Olyankor hol van Jézus?Miért nem segít nekik bőséggel.Gyerekek ezrei élnek nehéz körülmények között,nekik miért kell szenvedni?Ők mit követtek el?

Annyira tudom mit írtok vissza.Én mindent elhiszek,csak azt nem ,hogy a gyerek vétkezett és azt sem hiszem el,hogy a gyerek a szülő bűneiért szenved.

183. alazat
2007. ápr. 6. 17:04
Áldott Húsvéti ünnepeket!
182. alazat (válaszként erre: 181. - Lizus0103)
2007. ápr. 4. 15:12
az Nem Istennel élte Mindennapjait
181. Lizus0103 (válaszként erre: 179. - H MAYA)
2007. ápr. 3. 18:22
És aki öngyilkos lesz? Ő is el bírja viselni a terheket?
180. alazat (válaszként erre: 179. - H MAYA)
2007. márc. 20. 17:57
ugy van!
179. H MAYA
2007. márc. 18. 20:40
Igen, Isten szeret ,és csak akkora terhet ró ránk amennyit eltudunk viselni.
2007. márc. 18. 20:28
Remélem igen.
177. Kelle
2007. márc. 18. 20:07

Isten,gondviselés, Jézus nevezd bárminek jelen van az életünkben. Velem van minden nap,minden órában vígyázz rám.Ha becsuk egy ajtót kinyit egy másikat. Nem járok templomba , de hiszek.

Hiszek, hogy Ő, én Szent szellemnek hívom vígyázz rám és családomra , segít, hogy mindíg minden helyzetben a legjobb döntést hozzuk.Ezer jele van az életemben. Szinte röstelek róla írni anyira a lelkemhez tartozik.Kis korom óta érzem jelenlétét, de a teljes elfogadáshoz kellett egy mély pont, egy ember aki imádkozott értem és meghallgata lelki gondjaimat.Áldom azóta is , hogy Isten felém küldte.A Biblia már a kézbevételnél nyugalmat ád.A HIT erőssé tesz.

Kívánom mindenki tanálja meg a saját hitét.

176. alazat
2007. márc. 18. 17:38
Akinek megtalaltam email cimet elkuldtem egy vagy tobb pps-t szeretettel. Estleg ha meg valaki szeretne, akkor akar privat uzenetkent elkuldheti es akkor ot is megajandekozhatnam:-)
175. alazat
2007. márc. 18. 17:31

sziasztok!

Isten nagyon szeret benneteket!

Isten letezik. Honnan tudom? Hisz naponta beszelek vele.Nyissatok meg sziveteket, es ha mellette dontotok, hozzatok is szolni fog. csak nyitott szivetekre var.

Aldott hetet!

174. zacyne
2007. márc. 16. 13:53
Szia
173. panka2
2007. márc. 16. 13:51
Na tovább állok D Szép napot mkinek DÉs köszönöm a beszélgetést :)
2007. márc. 16. 13:49
Azt hogy mindennek megvan a maga oka
❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook