Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Isten szeret teged! fórum

Isten szeret teged! (beszélgetős fórum)


111. alazat (válaszként erre: 94. - 9c5ea9abb5)
2007. márc. 2. 13:50
igen sajnos sok olyan ember van aki abban latja oromet, hogy masok csaladjaban rosszat tegyen, vagy mert annyira gyenge, hogy nem tud nemet mondani.Oket sem kell elitelni, de egy fajdalmas dolog az biztos...Egyszer en is szerelmes lettem egy hazas emberbe. de csak en tudom mennyit szenvedtem megtartani a tavolsagot. es hala az Urnak mindezek mellett osszejott a csaladja, mert mar valason gondolkodtak.szerelmesnek lenni az meg nem rossz, de amikor mar mas eletet, es eppenseggel az enyemet is tonkreteszem mert nem tudok uralkodni magamon akkor az mar nagyon rossz
110. alazat (válaszként erre: 108. - 4716605536)
2007. márc. 2. 13:44

Ismered oket ezek szerint?

Szerintem nem a vallastol fugg a kepmutatas, az onzo emberek, vagy barmi rossz, hanem az emberektol.Es minden vallasban vannak ilyenek...

nem lehet egy embert beskatujazni pl. rossznak azert mert szulei azok voltak, vagy mert valaki kornyezetebol ezt, meg azt a rosszat tette, mert nem biztos hogy olyan ...

109. alazat (válaszként erre: 105. - 4716605536)
2007. márc. 2. 13:41
de igen kell keresni valaszt, ha az elosegiti istennel valo kapcsolatodat
108. 4716605536 (válaszként erre: 107. - 4716605536)
2007. márc. 2. 13:38
és talán a legkevésbé képmutató
107. 4716605536 (válaszként erre: 106. - Alazat)
2007. márc. 2. 13:38
a kereszténységen belül a legszimpatikusabb, legemberibb csoport a karizmatikusok számomra, egyszerűen csak kíváncsiskodom :)
106. alazat (válaszként erre: 103. - 4716605536)
2007. márc. 2. 13:35
mivel leszel te tobb ha en elmondom ezt, hogy igen vagy nem?
105. 4716605536 (válaszként erre: 102. - Alazat)
2007. márc. 2. 13:33
akkor szerinted ha felmerülnek kérdések hittel, Istennel, az Írással kapcsolatban, ne is keressünk rá választ, hanem bólogassunk arra, amit prédikálnak nekünk, mert biztosan igazuk van, végülis ők a papok/pásztorok/lelkészek?
104. alazat (válaszként erre: 101. - 4716605536)
2007. márc. 2. 13:33
szerintem az nem fontos mit hiszek en vagy mit hiszel te...mert egy Istenunk van, az a fontos hogy mindenki a maga hite szerint megbanja buneit, azt amit a lelkiismerete mond, persze ha az tiszta es nem sajat akarat szerint van beallitva, es elnyomva annak igazi hangja. Is Isten biztos megbocsajt annak aki hozza fordul....mindegy hogy kinek milyen eszkozon keresztul
103. 4716605536 (válaszként erre: 102. - Alazat)
2007. márc. 2. 13:28
érdekel a téma, ezért szólok hozzá. Már nem először írsz ajándékokról. Karizmatikus kaztolikus vagy? Ott szokás ilyesmikről egyáltalán beszélni.
102. alazat (válaszként erre: 101. - 4716605536)
2007. márc. 2. 13:27
szia orulok, hogy hozzaszolsz.Azt hiszem az emberek mindig ott tevednek el a jo utrol, hogy mindenre valaszt kernek.Mindent tudni akarnbak es eppen ezert veszitik el Istent mert nem orea figyelknek, hanem a magyarazatokra, nem O a fontos, hanem sok mas.Mint pl. egyesek csak arra figyelnek, hogy mivel ajandekozza meg oket, az adomanyokra, de nem arra akitol kaptak, mert minden jo tole szarmazik
101. 4716605536 (válaszként erre: 99. - Alazat)
2007. márc. 2. 13:24
és szerinted csak papon keresztül oldozhat fel Isten? Feltétlenül kell hozzá egy eszköz? Ha én valamiről tudom, hogy Isten szerint bűn, és őszintén a szobám magányában megbánom előtte, akkor az nem ér semmit, mert nem ültem be egy gyóntatófülkébe?
100. alazat (válaszként erre: 97. - Castellina)
2007. márc. 2. 13:24
sajnos tenyleg sokan azert mennek mert szokassa valt eletukben. de vannak akik Isten iranti szeretetbol teszik, akik meggyozodtek Isten jelenleteben, akik elnek Istennel a mindannapi esemenyekben....es van ilyen...
99. alazat (válaszként erre: 96. - 3b4055e2b2)
2007. márc. 2. 13:22
igazad van. a papok nem oldozhatnak fel, de Isten altaluk igen. Ok csak eszkozei az Urnak aki nagyon szeret teged
98. weberkitti (válaszként erre: 92. - Castellina)
2007. márc. 2. 12:50
Teljesen egyetértek Veled!!
2007. márc. 2. 10:05
Minden ember saját maga találja meg a vallását. A megtapasztalás útján. Ha tanítanák, az nem az én hitem lenne, hanem mások hitét veszem át, lehet hogy különösebb meggyőződés nélkül. Csak egyszerüen egy befolyásolható ember vagyok, aki mindent elhisz, amit mondanak neki. Vagy csak azért vagyok katolikus, mert a szüleim is azok voltak és bele születtem. Sose fogom keresni az igazságot, mert azt hiszem megtaláltam. Ilyen emberek járnak hétvégén templomba, mint a birkák, és nem élik meggyőződéssel a vallásukat, mert nem az ővék, nem belőlük ered, hanem a környezetük erőltette rájuk.
96. 3b4055e2b2 (válaszként erre: 94. - 9c5ea9abb5)
2007. márc. 2. 09:49
Szia!Minden embernek megvan a saját hite és a sorsa mutatja meg Neki az igazságot,rávezeti.A vallás tanult dolog és nem Magunkban van.Ha valaki megtanul a lelkiismeretével együtt élni akkor van a legközelebb Istenhez!De sajnos sokan ugy rendezik a lelkiismeretüket,hogy megpróbál gyónni és feloldatni büneit.A papok soha nem fogják ezt megtenni csak képletesen.
95. 3b4055e2b2 (válaszként erre: 91. - 12667dcac6)
2007. márc. 2. 09:41
Ezek már tudományosan kezelt dolgok.Magyarországon a Revital alapitvány foglalkozik ezzel a témával,sok orvos,természetgyógyász és médium bevonásával.Nagyon sok könyv is megjelent ebben a témában.Van egy bizonyos létsík ahol a halálközeli élményen átesettek beszámolnak arról,hogy milyen a túlvilág.Sőt vannak esetek amikor valaki emlékszik előző életére és bizonyítékot is talált rá.Persze ezekhez a dolgokhoz nyítottnak kell lenni,hogy elfogadjuk és tudjuk a létezését.Sokat tapasztaltam és ez több évbe tellett.
94. 9c5ea9abb5 (válaszként erre: 21. - Alazat)
2007. márc. 2. 09:32

Szia!

nem arra gondoltam, hogy a másik vallás jobb - nem is tértem át - csak miután más vallást is megismertem jöttem rá hogy a sajátomban van olyan amivel nem tudok azonosulni, persze a másikban is van olyan. A másik vallás az iszlám.

Olvastam hogy volt szó az álszent emberekről: nekem is van olyan ismerősöm aki minden vasárnap eljár templomba, mégis családos pasija volt, és ez olyan kiábrándító:-(

93. 3b4055e2b2 (válaszként erre: 84. - 4716605536)
2007. márc. 2. 09:30
Szia!Kell ennél nagyobb pokol mint ami itt a Földön van?Már a Föld anyácska is túl van terhelve.Ez a Föld ránk van bizva és Mi pokollá változtatjuk.Sajnos.A szenvedést Mi magunknak hozzuk létre.De hál Istennek még sok jó lélek van akik azon dolgoznak,hogy jobb legyen.
2007. márc. 2. 09:25
A vallás egyházak fölött áll. A hit ember és Isten magánügye,semmi köze nincs hozzá semmilyen szervezetnek. Ha valaki egy kicsit ismeri a történelmet, tudhatja, hogy az egyházak célja az emberek írányítása a vallás ürügyén, a hatalom megszerzése. A katolikus egyházról az a véleményem, ami arról a papról, aki vizet prédikál és bort iszik. Amit a történelem folyamán véghez vittek a szeretet nevébe burkolva (keresztes háborúk, inkviziciók, vagy a vérfertőző pápák..) mind önmagukért beszélnek. Lehet, hogy most sok katolikus lelkébe gázolok ezzel, lehet, hogy jót is tett valaha az egyház, de azzal már nem menti fel őket, előttem legalábbis nem..
91. 12667dcac6 (válaszként erre: 59. - Alazat)
2007. márc. 2. 07:40
Ez egy könnyelmű kijelentés.Honnan tudod,hogy mi van a halál után??Ezt csak azt tudja aki már nincs köztünnk.
2007. márc. 2. 03:55

Erdekes lehet alazat egyenisege. Kivancsi lennek "elotte" milyen volt.

En hiszek Istenben, de nem ugy, mint valamilyen globalis "mindenhatoban", en ugy velem Isten az emberekben megnyilvanulo szeretet. A lelkunk josaga.

2007. márc. 2. 00:38

Tokeletesen megertem Posh ervei, hasonlo gondolatok jutottak eszembe (en nem tudnek idezni a Bibliabol, es konyveket szamozassal megjelolni) - le a kalappal elotte.

Alazatot, vagy nagyon sok rossz erte, vagy extra erzekeny szemelyiseg. Igaz talan jobb, ha valaki a hiteben lel mankora, mintha a drogokhoz nyulna.

Kivancsi lennek, miert igy kepes csak tulelni dolgokat es mi volt, amit csak igy volt kepes atveszelni. Persze ezt a kerdest magamban mindig felteszem az emberekrol. Mennyivel egyszerubb az allatoknak, megvaltoztatjak a szinuket, szembe pisilik az ellenseguket stb, es kesz. Mi meg megprobalunk viselkedni, konfliktusokat kezelni, de ugy, hogy a leheto legkevesebb pofont kapjuk, kis kapaszkodokat csiszolunk erzekenysegunk szerint, mint a vallasossag, karos szenvedelyek, udvariassag, ugy hisszuk ez segit, vagy csak igy megy. Nem szeretjuk oda tartani a masik orcankat is. Neha nem tudom, melyik verzio a nagyobb szabadsag. Ha mi probaljuk alakitani az eletunket, vagy ha minket alakit az eletunk es hagyjuk szabadon. Azt semmikeppen nem tartom szabadsagnak, ha nem gondolhatok "rosszra" mert bunt kovetek el es vezekelnem fog kelleni, kulonben elkarhozok. Pedig a tulzott hit vallalasara sem a kornyezet kenyszerit, szabadon magunktol valasztjuk, akkor tehat egyik verzio sem a szabadsag. Az ember alapvetoen gyava, fel az igazi szabadsagtol. Ki mennyire, maga donti el. Nem kotelezo bottal jarni.

: /

2007. márc. 1. 20:28
Te jó ég!!
2007. márc. 1. 20:22
hasonló választ vártam. jó éjt.
86. alazat (válaszként erre: 84. - 4716605536)
2007. márc. 1. 20:21

ezt vele beszeld meg. Ha figyelsz ra biztos valaszol.En imadkozom ezert a szandekert, mert fontos vagy nekem.Es tanusitom, hogy jo vele.

Jo ejt!

85. alazat
2007. márc. 1. 20:19

Nyugodalmas jo ejt nektek!

Koszonom megegyszer, hogy idot szantatok erre az ugymond beszelgetesre...

jo volt igy lelekben veletek lenni.....

84. 4716605536 (válaszként erre: 82. - Alazat)
2007. márc. 1. 20:18
örvendek, akkor nyílván nincsen pokol, hiszen ha olyan nagy, ráadásul örök szeretettel szeret, nem lök majd szenvedésbe, sőt, még csak nem is bírná elviselni, hogy szenvedjek majd. ráadásul egy örökkévalóságon át. nem csak egy rövidke ideig. ugye?
83. alazat (válaszként erre: 78. - 4716605536)
2007. márc. 1. 20:17

Jezus mondja: En vagyok az ut, az igazsag es az elet!

es en ateltem a nelkule valo eletet, amely ures volt es sivar, es atelem most vele amely tele van ajandekokkal, remennyel, bizalommal....

82. alazat (válaszként erre: 78. - 4716605536)
2007. márc. 1. 20:16

Isten ugy szerette a vilagot, hogy egyszulott fiat kuldte el, hogy mindaz aki hisz benne elete legyen.

Teged is nagyon szeret, orok szeretettel.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook