Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Isten szeret teged! fórum

Isten szeret teged! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... ❯❯
231. e399e02287 (válaszként erre: 230. - Reni79)
2007. máj. 2. 14:27
én is így gondolom.
230. reni79 (válaszként erre: 229. - E399e02287)
2007. máj. 2. 14:25
Öszintén !Nekem mindig azt mondták hogy a vallás a gyenge emberek mentsvára.
2007. máj. 2. 14:24
ühüm...nemtom, itt mennyire lehet őszintén véleményt nyílvánítani? ha valamire nem lehet magyarázatot adni, akkor annyi a válasz: Isten úgyis tudja, Isten így döntöt, tehát csak jó döntés lehetett. annyira álszent ez az egész. ennek az egész vallás dolognak mindig is volt egy másik, elsődleges funkciója. tökéletes abban, hogy az embereket összefogja és, hogy sokan ne adják fel. csak azt nem értem, hogy sok ember ahelyett hogy vmi megfoghatatlan, láthatatlan dologhoz imádkozik és várja a sült galambot, miért nem magában hisz, és tesz azért hogy elérje céljait.nem akartam senkit megbántani, és kíváncsi lennék hogy tud-e vki olyat mondani ami esetleg meggyőzne.
228. reni79 (válaszként erre: 227. - Alazat)
2007. máj. 2. 14:23
Igazad van.Nem kell megértenünk mindent.
227. alazat (válaszként erre: 225. - Reni79)
2007. máj. 2. 14:14
nem mindent kel megérteni,nekünk embereknek
226. alazat (válaszként erre: 225. - Reni79)
2007. máj. 2. 14:14
100%osan
225. reni79
2007. máj. 2. 09:03
Tegnap ott voltam a malév pályán és láttam mikor a kisgyereket felkapta a szél és 20 méter magason repült aztán a földhöz csapodott.Végig néztem ahogy ujraélesztik és még most is élet-halál közt van!Öt is szereti isten???????Ezt magyarázza meg valaki!!!!
224. Cinka
2007. máj. 1. 22:24
Hát ezzel a szöveggel.. Isten szeret bla bla bla.. elhiszem, miért ne hinném, na és akkor mi van?Mert mi lenne, ha nem szeretne? Akkor lennék gazdag, sikeres és gyönyörű???
223. alazat (válaszként erre: 221. - Cinka)
2007. máj. 1. 21:47

nem igazából értem, hogy mivel nincs mit kezdjél?

Nem fogalmaznád meg konkrétabban?

Köszi

Amúgy jó éjszakát!

ui.Nekem is írhat bárki privátba.

222. ec63a7fc29 (válaszként erre: 221. - Cinka)
2007. máj. 1. 21:35

Pontosabban mivel nem tudsz mit kezdeni?

Ha nagyon nem publikus, akkor lszíves priviben.

221. Cinka (válaszként erre: 219. - Ec63a7fc29)
2007. máj. 1. 21:19
Nem tudok mit kezdeni vele...
220. alazat (válaszként erre: 219. - Ec63a7fc29)
2007. máj. 1. 20:56

szia drága Kleca!

Köszönöm a segítséget.

Ami hozzáfűznivalóm van: A szeretet nem mindig érzelem....az jó, ha érezzük , ez egy jó, kellemes, erőtadó ajándék, de akkor is szeret Isten is, más is, ha nem érezzük.

Puszi

219. ec63a7fc29 (válaszként erre: 218. - Cinka)
2007. máj. 1. 20:06

Hívő, válasz kánaáni nyelven: Símulj bele az Ő akaratába! Olvass Bibliát, imádkozz, s majd megmutatja az ő szeretetét.


Másik, hétköznapi válasz: Egyébként ha érzed hogy szeret, egyszerűen örülj neki.

218. Cinka
2007. máj. 1. 19:21
Engem szeret marhára, az bizti... biztos így van, csak nem tudok mit kezdeni vele..
217. alazat (válaszként erre: 206. - KIRA7)
2007. máj. 1. 18:28

FOLYTATÁS!

legjobb megoldásnak látom, hogy elköltözzetek. Egyik legegészségesebb dolog.Nem hiába mondja a szentírás... Ezért a férfi elhagyja apját és anyját, ragaszkodik feleségéhez, és lesznek egy testté."

Mózes első könyve 2:24

És bátorítalak, hogy nem kell megvárni, míg ház lesz...stb.Házasság után mi is elköltöztünk 90 km-re szüleimtől, párom meg még messzebb van szüleitől.Nem volt se anyagi hátterünk, se semmink, és mégis olyan szépen kialakult. MIndketten munkahelyet kaptunk, nagyon sok barátot...Amint írtam előbb Isten tenyerén hord.

Arra jó vigyázni, hogy ezért, vagyis az ottlákás miatt anyósodnál az ne házasságotok kárára menjen.Nem éri meg, sőt ha jól értettem már gyerek is van.Ne féljetek, hanem cselekedjetek.

Isten veletek!

Bármilyen kérdésed akad az írottak alapján szívesen állok rendelkezésedre...

Öleléssel

én

216. alazat (válaszként erre: 206. - KIRA7)
2007. máj. 1. 18:15

Kezdem sajnos elölről, mert amit előbb megszültem eltűnt.

első dolog.

Amíg anyósod lakásában laktok addig nincs beleszólásod a háztartásban.Neki csak hálát mondhatsz, hogy befogadott. Ez neki nem kötelessége.

második dolog

Sok szülő van, sajnos, akik önmaguknak nevelik gyerekeiket, és épen ezért nem tudják elengedni őket.Ezért sok fiatal szenved.(Köztük voltam én is.)Aztán egy szülő, csak a jót akarja gyermekének, még akkor is ha az egy életre lelkileg nyomorékká teheti.(Ennek is esete vagyok)De én meggyógyúltam ebből, és épen ezért vagyok ilyen amilyen vagyok, és annyira vágyok más emberek gyógyulására is, mert a jót azt mindenkinek kívánom.

Még egy fontos dolog, hogy a gyűlölet csak gyűlöletet szül. A szeretet, elfogadás , csodát szül, vagyis szeretetet.Ez nem egyik napról a másikra

ezt küldöm mielőtt eltűnne :-)

215. alazat (válaszként erre: 214. - Ec63a7fc29)
2007. máj. 1. 17:52

SZIASZTOK MINDENKINEK!

Kleca megvan bocsájtva neked , mert bocsánatot kértél, de másképpen nem bántottál meg:-), csak az utóbbi időben nem volt alkalmam géphez ülni.Otthon voltunk szüleimnél, majd ők voltak itt. Ma meg majálisolni voltunk......Szép az élet!

Válaszolva először is kérdésedre. Arról az úrról beszéltem aki megváltott, aki életemnek Ura, aki tenyerén hordoz, és aki szeret Téged, mindenkit......Ennél egyszerűbben nem tudok:-)

214. ec63a7fc29 (válaszként erre: 202. - Ec63a7fc29)
2007. máj. 1. 09:49

Bocsi, hogy durva voltam, köszöntünk a topicban, s várjuk a véleményedet. De nem mindeki beszél itt kánaáni nyelvet. Ha meg akarunk érteni, akkor légyszí egyszerűen, hétköznapi szavakkal fogalmazz.

Köszi.

213. ec63a7fc29 (válaszként erre: 207. - Nayloon)
2007. máj. 1. 09:46
Igen nayloon, nagyon jó, hogy gondolkodsz erről.Az a kérdés, ha meghalunk, akkor mi lesz velünk utána. Vannak akik a Bibliából veszik a tapasztalataikat, vannak akik más szent könyvekből, s vannak akik bármilyen hihetetlen, tapasztalatból. Ha ez utóbbiakat kérdeznéd, nagyon meglepő ---s a tiedhez hasonló --- válaszokat kapnál. Azért vannak néhányan, akik meghaltak, s valami miatt most mégis élnek. De rájuk nem hallgat a kutya sem.
212. nayloon (válaszként erre: 208. - Mazsi-drazsi)
2007. máj. 1. 09:35
nekem nem az
211. ec63a7fc29 (válaszként erre: 210. - KIRA7)
2007. ápr. 30. 20:46

Én visszakekeckednék, de humorosan.

Ha a koszt szereti, vinnék be neki lapáttal, s szétszórnám a földön. Minden, amit csinál, felnagyítva visszakapná tőlem. Sosem veszekednék vele. Aztán meg röhögnék azon, ahogyan ő kap idegrohamot az én hülyeségeim miatt. A legnagyobb dózist úgy érheted el, ha előtte megfigyeled, jegyzetelsz, s kitalálod mivel lehet szegény asszonyt kikészíteni.

Működik, próbáld ki! ( Férjen tesztelve a módszer.)

210. KIRA7 (válaszként erre: 209. - Ec63a7fc29)
2007. ápr. 30. 20:34

Kedves kleca!

Nagyon örülök,hogy figyelsz rám.Köszönöm neked.Tudom,hogy ez a megoldás lenne a legjobb.Már arra is gondoltam,hogy lehet,hogy ezért csinálja.Szerintem azt szeretné ha csak én mennék el a gyerekekkel,a fia meg maradjon.Már régen is elmagyaráztam neki,hogy a fiát már régen elvesztette,mert pici korától nem törődött vele.

De ettől függetlenül dolgozunk rajta,hogy eltudjunk menni.

Tudod,kleca mit nem értek?Ez a Nő annyi rosszat tett már sok emberrel,és még itt van.Miért mindig a jók mennek el?miért nem az ilyenek?Ez a Nő túlél még engem is,pedig 32év előnyöm van.

209. ec63a7fc29 (válaszként erre: 206. - KIRA7)
2007. ápr. 30. 19:00

Drága KIRA7, ne bántsd a boszikat! Ők ennél jobb fejek kell hogy legyenek.


Anyósod nagy rokonságban van az enyémmel. Az én gyógyszerem a távolság. Ha hív, akkor legszívesebben azt mondanám, hogy szívesen megyek, a temetésére. Többször úgy kiakadtam tőle, hogy nincs rá jó szó. A tied is a szent asszonyok közül való? Mert ő hibázhat, neki Isten majd megbocsájtja...

A takarítás: A legutálatosabb emberek, akik maguk körül ilyen koszt tartanak. Mert ehhez is egyfajta gyomor kell. Megérné fogadni egy takarítás erejéig egy fizetett munkaerőt, mondjuk fogadj egy bejárónőt, akivel beszéld meg, hogy teljesen nyugodtan mondja el a jóasszonynak a véleményét a rendről.


Nem tudtok elköltözni? Mert az megoldás lehetne.

208. mazsi-drazsi (válaszként erre: 207. - Nayloon)
2007. ápr. 30. 18:36

erre a megnevezhetetlenre van az a szó, hogy Isten.

Erő, energia, szeretet.

207. nayloon (válaszként erre: 205. - Ec63a7fc29)
2007. ápr. 30. 17:54

Én úgy gondolom, hogy biztosan van egy nálunk magasabb szint, ami irányít bennünket, valahonnan léteznünk kell, de miért éppen isten lenne, lehetne bármi más erő, vagy energia!!

Miért pont Isten!

206. KIRA7
2007. ápr. 30. 17:47

Sziasztok!Azon tanakodtam,hogy ide írjak,vagy a Dühöngőbe.Ennél maradtam mert úgy gondolom,hogy talán itt választ kapok./Ez is egy jel lehet./

Kezdem.

Ma reggel az anyósom elment itthonról.Úgy gondoltam,hogy hasznossá teszem magam,és leolvasztom a hűtőt,kimosom meg miegymás.

Kihúztam,megvártam míg leolvad,és kitakarítottam széppen belül,és már kezdtem kívűl is,amikor hazatért az anyósom és meglátta mit csinálok.

Letette a cuccát a szobájába,elment wc-re,még le sem vetkőzötthanem kivágtatott a konyhába és szó szerint kiturt.Elkell azt mondanom,hogy azz Ő takarítása szart sem ér.A hűtő oldalát,a csempét vizes szivaccsal átmaszatolta/képzelhetitek milyen/fel sem söpört a hűtő alatt,hanem azt is szétkente.Teljesen kiborultam.Azt azért hozzá teszem,hogy soha nem takarít,csak Én a napokban megjegyzéseket tettem neki,hogy jó lenne ha az alapvető higiénés feltételeket fenntartanánk a lakásba mert lassan nem látunk a "kosztól".Meg azt is mondtam,hogy jó lenne ha mindenki nagyobb intenzitással takarítana,mert ha kijön az ANTSZ,lezárják a lakást.

Ennek ez lett az eredménye amit ma csinált.Mindenki tudja,hogy Ő elvan a koszba de most megakarta nekem mutatni,hogy Ő milyen "tiszta".Nem tudom mit tegyek!Már teljesen tönkre mentem lelkileg is.Meddig hagyja ISTEN ezt a NŐT ezen a földön?Miért nem tesz valamit?

A házasságunk is pengeélen táncol.Én mindig találok mindenre megoldást,mindent megtudok oldani,erős vagyok de ez a NŐ egy boszorkány.


Segítsetek nekem!!!Köszönöm mindenkinek előre is.

205. ec63a7fc29 (válaszként erre: 204. - Nayloon)
2007. ápr. 30. 14:26
Te mit gondolsz erről?
204. nayloon
2007. ápr. 30. 14:04
Van egyátalán Isten???
203. 0c97fbb607 (válaszként erre: 201. - Alazat)
2007. ápr. 30. 13:16

Mit szólsz egy olyan emberhez,aki semmibeveszi Isten írott igéit,aki nem tiszteli a papokat,de még a pápát sem???

Mit szólsz olyan emberhez aki csak úgy egyszerűen hisz?????

2007. ápr. 30. 10:12

kedves alazat!

Te milyen nyelvet beszélsz? Mi itt az újmagyarral próbálkozunk.


"Az Úr árasszon el benneteket az Ő békéjével, szeretetével......" Milyen Úrra gondoltál?

Üdvözlünk Kánaániában.

❮❮ ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook