Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Isten szeret teged! fórum

Isten szeret teged! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯
501. fe20557d00 (válaszként erre: 498. - Ac1096844d)
2007. aug. 21. 18:25

:)

A Biblia tanítása is attól válik igazzá,ahogy az adott egyén értelmezi,az ő saját éltére vontkozóan.

Értem amit írtál.Akkor a bűnt ki teremtette a Sátán?És a Sátánt?;)

Tudom én ha értelmet viszel a hitbe,már nincs értelme,mert értelemmel fel nem fogható!Na ezt jól megaszontam.

A legjobb barátném és a párom is vallásos én nem.A barátnőmmel 10 éve vagyunk nagyon jó talán "áldott barátnők".A párommal nagyon szeretjük egymást.Néha ők mutatnak nekem újat,más megoldást...néha én nekik...azt hiszem nagyon sokszor ez így jó is!!!

500. 0c97fbb607 (válaszként erre: 499. - Kuli...)
2007. aug. 21. 18:25
Igen,én is így érzem.
499. Kuli...
2007. aug. 21. 18:22

Isten megnyilvánulása tetteinkben ez a hit sztem.Az Istent ki lehet cserélni a szeretet szóra.

Egónk próbálja elnyomni sokszor a legbensőbb énünket ami isteni.Isten mindenütt ott van így bennünk is.

Minden születésünk egy esély istentől a belső spirituális fejlődésünk javítására és a végén jön a megvilágosodás,amikor egónk már nem tudja irányítani tetteinket.

Én így látom és ezt tudom elfogadni

498. ac1096844d (válaszként erre: 496. - Fe20557d00)
2007. aug. 21. 18:16

"Ha az ember válsztotta a bűnt,akkor az Isten álatal teremtett emberben lakozik a bűn választása ,tehát Isten teremtette egyúton a bűnt is."

**********************************


Nem Isten teremtette a bűnt, a bűnt az ember választotta, ki magát szabad akaratból vonta ki Isten fennhatósága alól, s adta el magát a sátánnak, még ha nem is látta be a valós következményeket.

Ha eléd tesznek két poharat, és kötlik veled, hogy melyikben van a méreg, és te direkt abba iszol, mert mi van, ha mégsem, és meghalsz, akkor ISTEN ÖLT MEG?

Isten családot akart, aki szabad akaratból s nem kényszerből viszont szereti.

Isten az Igében egyértelműen kinyilvánította, hogy miben kell hinni, hogy mi a hit, hogyan működik. Nem kell a véges értelmi képességünkre támaszkodva kitalálni, hogy hogyan is van ez, és bár szabad akarat, hogy ki miben hisz, Isten nem áldja meg akármelyik utat.

A boldogságod abban rejlik, hogy az Ő általa(és nem egyházak) útját választod.

De te döntesz. Eléd teszi az áldást, és az átkot.

Vele áldott az élet minden perce, nélküle nem az, még ha hozhat látszólagos megelégedést, vagy gyönyört.

DE te döntesz te, és nem Isten helyetted.

Isten áldott életet, örök életet ígér. De azt nem mondta, hogy minden utat megáld.

De bizony van út, ami önmagában áldott.

Kérdés, hogy akarsz-e rálépni?

El lehet filozofálni, a mai emberekről, egyházak viselkedéséről, a mi tetszik, mi nem tetszikről, de ettől még nem leszel az úton, ami áldott. És ez nem egyházhoz való tartozás, nem dogmák követése, hanem Jézussal, az élő istennel való személyes kapcsolat.


Ja, és van egy jó hírem, Isten nem személyválogató, vagyis, ha én áldott életet élhetek, neked is áll a zászló.

De hogy nem kötelező, az tuti:-)

497. fe20557d00 (válaszként erre: 495. - Ac1096844d)
2007. aug. 21. 18:00

Tudod nekem nem a hittel van a problémám,sőt nagyra becsülöm azt aki hisz és tisztelem is.Ezt mindenki maga érzi és dönti el.

Csak a hit mögé bújva vallásosnak mondott emberek néha mikre képesek!!!És ekkor veszít értékéből....sajnos.

Gyilkolászás Isten nevében...stb.

Az ismerettségi körömben is hány olyan pár került össze akiknél az egyik fél vallásos volt a másik pedig nem.A legtöbb esetben a nem vallásos igazodott... szorította hátra "hitét" alárndelve magát.Valahogy ez nem is kérdés,de miért?Ők mindig kategórikusan kijelentik,hogy így kell!!Mi ez ha nem őnzés....amit szerintem a biblia sem pártol.

496. fe20557d00 (válaszként erre: 495. - Ac1096844d)
2007. aug. 21. 17:52

Senki nem vádol senkit.A hit sokra képes,de a tapasztalat is!

Sajnos a mai hit csupán arról szól hogy a mai ember a maga igényére fordítja,és a valódi értéke elvétve látható.

Tudatlan valóban az aki nem tanulta a Bibliát és nem vallásos nevelést kapott!De az emberi psziché legalább akkora teremtő.

Ha az ember válsztotta a bűnt,akkor az Isten álatal teremtett emberben lakozik a bűn választása ,tehát Isten teremtette egyúton a bűnt is.

2007. aug. 21. 17:40

Nem Isten választotta a bűnt és az átkot, hanem az ember, annak ellenére, hogy előre lett figyelmeztetve. nem vette komolyan Isten adott szavát, és most iz ez a baj, mikor kidolgozta a megmenekedés útját, és ajándékba felkínálja, de az emberek most sem veszik komolyan.

És még Őt hibáztatják.

A biblia erre egyértelmű választ ad, bár nem muszály elhinni, csak az ismeret hiányának tükrében visszás -e vádló hangnem a teremtő felé...

2007. aug. 21. 16:42
Ha ez a szeretete ami a világban történik...akkor lehet jobb ha én magamat szeretem és magamban bízok.
2007. aug. 21. 16:16

Nem titkolja az, de, ahogy írja, hit nélkül lehetetlen Istennek tetszeni.

Meg kell bíznod abban, hogy amit mondott, akkor is igaz, ha még nem látod.

A szeretetéről pedig legnagyobb mértékben a kereszten tett tanúbizonyságot.

2007. aug. 21. 10:32
lehet,hogy szeret,de jól titkolja!
491. ac1096844d (válaszként erre: 489. - Rozália)
2007. aug. 21. 07:05

Hát még mi milyen ügyesen titkoljuk, hogy szeretjük Őt!

:-)

2007. aug. 20. 05:35
Én úgy hiszem igen.
2007. aug. 20. 04:51
A napokban írta egy ismerősöm mail-ben, hogy "jó neked, Isten szeret téged". Egy biztos. Van úgy, hogy ügyesen titkolja...:)
2007. aug. 20. 01:57
Én hiszem , hogy szeret . Csak probára tesz már 46-éve .
2007. aug. 20. 00:35

köszi:-)

nekem van hitem, igaz nem a Bibliában leírtak szerint.

éppen haragban vagyok Istennel.

én bíztam benne, de...

2007. aug. 17. 15:37

Nem önmagától jön, az kétségtelen. Az újjászületéskor adja Isten a hit mértékét, de te vagy a ki erre építesz. Azt írja az Ige, hogy a hit hallásból jön, az Ige hallásából.

Ha nincs, lehet. A hit jelent bizalmat is.

Hit, bizalom abban, hogy amit Isten mond magáról az igaz, hogy amiről azt állítja, hogy megtette érted, vagy oda adta neked az igaz, úgy van, és te ezt elfogadod. A hit nem valami természetfölötti akrobata mutatvány, hanem bizalom Isten kijelentett igéretében, hogy Ő azt be is váltja. Én mondom, még senki sem kapta hazugságon:-)

Ha pedig azt nem tudod, mi a tiéd, mi az amit megszerzett neked Isten a megváltásban, keresd, és kutasd az újszövetségben.

Csak legyen nyitott a szíved, egyébként nem jut be rajta semmi.

:-) Üdv.

485. mazsi-drazsi (válaszként erre: 482. - Ac1096844d)
2007. aug. 16. 23:12

szerintem a hit nem elhatározás kérdése. az vagy van, vagy nincs.

mostanában inkább nincs:-(

2007. aug. 13. 15:24

Nem Ő önmagában létező, független a te hitedtől, de te csak a hiten keresztül tudsz vele kapcsolatba kerülni,

Vagyis nem hiszem ha lázom, hanem látom (vagyis megnyilvánul, de nem fizikailag, vagyis a szemednek) ha hiszem:-)

483. mandella (válaszként erre: 482. - Ac1096844d)
2007. aug. 13. 14:45
ezek szerint ha elkezdenék benne hinni, hirtelen létezővé válna - számomra?
2007. aug. 13. 14:41

Nem lehetsz benne biztos, hisz még nem próbáltad.

A 100millióknak bejött neked ne jönne be?

:-)

Ha hiszel benne, kinyilvánítja magát neked, amíg nem hiszel, nem tudja, hisz számodra nem létező.

Akkor minek?

De te döntesz, hoyg hiszel-e vagy sem, abban, amit egyértelműen kijelentett.

De hogy nem működik, csak működtetés közben tudod meg.

481. mandella (válaszként erre: 480. - Csilla80)
2007. aug. 13. 13:59
hát persze, hogy képes vagyok erre, cak nem hiszem, hogy ettől bármi is változna. Sőt! Nemhogy nem hiszem, biztos vagyok benne, hogy semmi nem lesz jobb, és semmi nem fog változni.
480. csilla80 (válaszként erre: 479. - Mandella)
2007. aug. 12. 23:37
Csak hunyd le a szemed es beszelj,mond el amit erzel es amit szeretnel,erre biztosan kepes vagy...
2007. aug. 12. 20:49

tudjátok, van egy nagyon jó (a legjobb) barátnőm, aki keresztény. eleinte nem volt az, de megtért. azért (is) a legjobb barátnőm, mert tiszteletben tartja az én ateizmusomat, soha egy pillanatig nem akart megtéríteni, legalábbis bántóan, túlzóan erőszakosan nem. és én is tiszteletben tartom az ő hitét.

és most, mikor túl vagyok egy szakításon és egyéb borzalmakon, azt mondta nekem, hogy imádkozzak, hogy jóra forduljon minden. DE én erre képtelen vagyok!

2007. aug. 12. 19:58
és vajon milyen érzés az, ha tudod: isten szeret téged? valaki mondja már el nekem!
477. mandella (válaszként erre: 473. - Csilla80)
2007. aug. 12. 19:07

de a szelet érzem a bőrömön, tapasztalom a mozgását.

jajj, vajon ha Isten büntet, azt is érzem? a "bőrömön"?

nos, igen, ha így nézzük, lehet

2007. aug. 12. 18:26

A papirlapot ugy-e figyeled?Ha igazan figyelsz,eszreveszed Isten jelenletet az eletedben...

En nem akarok meggyozni senkit,velem annyi rossz tortent mar,hogy 3 embernek is eleg,de hiszem,hogy Isten az aki erot adott elviselni a bajokat...

Megegyszer hangsulyozom,hogy nem akarok meggyozni senkit,nem akarom bizonyitani,hogy Isten letezik,senkinek,eleg ha en tudom...

475. emagdi (válaszként erre: 473. - Csilla80)
2007. aug. 12. 08:35
mit értesz Isten alatt?
474. mazsi-drazsi (válaszként erre: 473. - Csilla80)
2007. aug. 12. 08:25

A szél azért sokkal látványosabb, mint Isten.

Ha szélben egy papírlapot teszel az asztalra, akkor egyértelmű, hogy a szél fújta le. De amikor a Te életedben történik valami jó vagy rossz, akkor aki nem hisz, nem érzi hogy az Istentől van. Mi az, ami Isten akarata és mi az, ami az enyém???

2007. aug. 11. 23:33
Mi emberek,sokfelek vagyunk... hiszunk es nem hiszunk... de kerdezem en csak ugy... azoktol,akik nem hisznek Istenben,hogy a szelben hisznek??? Mert a szelet sem lehet latni megis letezik...
2007. aug. 1. 20:51
De megáldani szeretne, nem mást. És közelvonni magához, mert ebben van a legnagyobb áldás.
❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook