Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Isten szeret teged! fórum

Isten szeret teged! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯
2007. júl. 23. 20:26

"Bocsánat,inkább úgy mondom,hogy minden vallásban közel áll hozzám."


A koránból nem a biblia istenét ismered meg, mint ahogy a buddhizmus sem Jézusra, a megváltásra mutat, hanem az önmegigazító cselekedetekre.

A biliai kereszténység reménysége egyedülálló, és az összes többi vallással összeegyeztethetetlen.

410. 0c97fbb607 (válaszként erre: 407. - Ac1096844d)
2007. júl. 23. 20:23

"Ugyan az az Isten nem tud közel állni hozzád"



ezt nem egészen értem....(értetlen)

2007. júl. 23. 20:15
Reméled? Mit is? :-)
2007. júl. 23. 20:15
Remélem
2007. júl. 23. 20:12

Ugyan az az Isten nem tud közel állni hozzád.

Én speciel örülök, hogy valaki kizárólagosan üdvösségre vezetett, mert egyébként nem ment volna, s csak áltattam volna magam, hogy akkor most mi is a helyzet.

A vallások tőlem is távol állnak, mert emberrel és szervezettel kötnek össze.

De az Úr nem áll távol, mert Ő magához von. És nem hagyta, hogy tökéletlenségemben keresgéljem a hozzá vezető utat, hanem megmutatta:-)

2007. júl. 23. 20:08
minden vallás közel áll*
2007. júl. 23. 20:08
Bocsánat,inkább úgy mondom,hogy minden vallásban közel áll hozzám.
404. 0c97fbb607 (válaszként erre: 401. - Ac1096844d)
2007. júl. 23. 20:06

Nem tudok előírásszerűen élni,nem tudom elfogadni azt,hogy valami kizárólagosan vezessen "üdvösséghez".

Hiszek valamiben,amit most nem részletezem,de abban azért hiszek mert tapasztaltam ,éreztem ,átéltem,megéltem,elfogadtam.

Hiszek Istenben.Érzem őt,közel magamhoz.Látom a gyermekeimben ,érzem a férjem simogatásában,a mindennapokban.

De már most tudom,hogy a vallás....bármilyen vallás ,távol áll tőlem.

2007. júl. 23. 20:01
Mellesleg igen:-)
2007. júl. 23. 19:58

Mellesleg néha a válasz onnan érkezik ,ahonnan nem várnád,vagy nem épp arra számítassz.

Sokszor meg elsiklik felette az ember és csak később jön rá,hogy már rég megkapta a választ.

2007. júl. 23. 19:57

Teremtménye, és gyermeke, az nagy különbség.

Az, hogy meghalj, az valóban eljön mindenkire, de rajtad ál (És ez a biblia tanítása, és nem karaok vitatkozni, csak az Igét tárom eléd) hogy hogyan tovább, és nem sorsszerű.

Pont ezért kell az Írást tanulmányozni, hogy ne legyenek kétségeid, mert Isten mindenre elegendő módon kijelentette, hogy hogyan lehet vele megbékélni.

Én nem Istenről beszélek most, (mint egyetemes jóról)aki mindenkinek Istene(vagy akit mindeki keres meglátása szerint), hanem a Mennyei Atyáról, aki az Ő gyermekeinek az Atyja.

Nem sorsszerű az elkárhozás. Isten azt mondta a zsidóknak, hogy: előtökbe adtam az áldást, és az átkot, az életet és a halált. Válaszd azért az életet, hogy élhess.

És nem azt mondta, hogy ha jókedvemben találsz, akkor megmentelek, de ha épp úgy akarom, akkor neked annyi, mert úgy lesz sorsszerű.

Ez jó hír, vagyis örömhír, ez az evangélium:-)

400. 0c97fbb607 (válaszként erre: 396. - Mandella)
2007. júl. 23. 19:55
Talán azért,mert minden kérésed után ott lappangott ,az " á ,úgysem......
399. 0c97fbb607 (válaszként erre: 398. - Ac1096844d)
2007. júl. 23. 19:49

Jobban vagyok ,mint gondolnád!

Mindíg is a gyermeke voltam,mint mindannyian itt a földön.

Az üdvösséget ,mint fogalmat sem ismerem,nem tudom mit takar.

Ha holnap meghalnék,akkor meghalnék.

Ha ez a sorsom,akkor elfogadom.

2007. júl. 23. 19:44

A gyermeke vagy már? Elfogadtad az üdvösséget, amit felkínál. Új teremtés vagy Krisztusban?

Ha holnap meghalnál, mi történne veled? Hogyan tovább? Mit mond a szíved? Rendben vagy Istennel?

Hmm? Komolyan kérdem, hogy segíteni tudjak.

397. 0c97fbb607 (válaszként erre: 395. - Ac1096844d)
2007. júl. 23. 19:44
De van,Isten.
396. mandella (válaszként erre: 390. - Ac1096844d)
2007. júl. 23. 19:41

Nos, engem nem hallgatott meg. :(

Nem egyszer, és nem kétszer nem hallgatott meg. Sokszor nem. :(((

2007. júl. 23. 19:34

Ezt csak akkor állíthatod, ha megvizsgáltad a vallásokat és összehasonlítottad őket.

Nyugodt szívvel állíthatom, hogy nincs közös nevező a vallások, és a kereszténység között.

Csak arra kell gondolni, hogy mit jelent ki a biblia. A többi vallás kijelentés ehhez még csak nem is közelít, inkább ellentmond neki.

Egyik vallás sem tanítja azt, hogy mivel az ember képtelen Isten szent tökéletességéhez fölérni, Isten maga lett emberré, és tökéletes áldozatként, saját magára(végsősoron) róta az emberekre jogosan váró itéletet, hogy aztán kegyelemből magához fogadhassa őket.

Ez a kegyelem, ami hiányzik a vallásokból.

Mindegyik így vagy úgy de saját cselekedetek, és saját szentség fölmutatása révén igyekszik közeledni Istenhez, vagy istenéhez.:-)

Ha neked Isten megjelenne, és azt mondaná, hogy

a.) Hozzám nem közelízhetsz, csak akkor ha önerőből tökéletessé (!) teszed magad

(ez lehetetlen)

vagy b.)

Mivel lehetetlen, hogy tökéletessé válj önerőből, hisz eredendően rossz vagy, a kegyelmemből megváltalak, gondoskodom a szentségem mértéke szerinti áldozatról, hogy az igazságom ne csorbuljon, és szeretetből meghívlak a családomba, megtisztítalak, és az ÉN igazságomat adom neked!


Melyiket választanád? Melyikben van megnyugvás, és béke?

394. 0c97fbb607 (válaszként erre: 393. - Ac1096844d)
2007. júl. 23. 19:23

Szerintem több út is van Istenhez....ezt kicsit félve írom le,mert kapásból megcáfolod,ismerlek már annyira:)

Sokat olvastam régebben ezt azt.Buddhizmus,hinduizmus,keleti filozófiák....mind ,mind egy út,sok közös vonás van bennük,főleg a lényegüket tekintve.

2007. júl. 23. 19:19

Na ennek örülök:-) Ezért is adta nekünk. A használati szó azért furcsa, hisz nem használhatjuk Istent, de azért van itt az Ige, hogy egy tökéletes mérőzsinór legyen mindenben, és megmutassa azt az utat, amelyet Ő rendelt, ill. útmutató, hogy megismerjük őt.

Nem "úgy kell élnem", hogy Isten majd elfogadjon, hanem Isten elfogad, és ezért tudok neki tesző életet élni.

392. 0c97fbb607 (válaszként erre: 390. - Ac1096844d)
2007. júl. 23. 19:15

Azért ez a biblia téma nem hagy nyugodni.

Nekem olyan érzésem van evvel kapcsolatba,mintha használati útmutató lenne Istenhez:)

391. 0c97fbb607 (válaszként erre: 389. - Mazsi-drazsi)
2007. júl. 23. 19:04

Nem.Valami megváltozott,de nem minden.

Miért kellett így történnie?Nem tudom,te sem fogod tudni bármennyire is rá akarsz jönni az igazságra.Nincs válasz,csak pont van a végén,nagy kérlelhetetlen ,végérvényes fekete pont.

Mint amikor kiirják ,hogy vége sz első résznek.

De most jöhet a második rész,neked folytatnod kell,nincs mese.

Egyébként a miértre egyetlen választ azért tudnék.

A halál,szerintem egy valamit megtanít,vagy figyelmeztet minket,arra ,hogy nincs holnap,sem tegnap,csak ma van,mindig csak ma.Használd ki minden percét,pillanatát,de ne bánkódásra....

2007. júl. 23. 18:38

Jó hírem van:-)

"Ha énbennem maradtok, és az én beszédeim bennetek maradnak, kérjetek, amit csak akartok, és meglesz az néktek" Jézus szavai a János 15/7 szerint

...

"Nem ti választottatok engem, hanem én választottalak titeket, és én rendeltelek titeket, hogy ti elmenjetek és gyümölcsöt teremjetek, és a ti gyümölcsötök megmaradjon; hogy akármit kértek az Atyától az én nevemben, megadja néktek!" szintén Jézus a János 15/16-ban.


És az is üzeni nekünk, hogy mindenben hálát adjunk, vagyis bárbiben is vagyunk, Ő megerősít és kihoz. Nem azt mondja, hogy mindenért hálát adjunk, hisz a gonosz dolgok nem Istentől jönnek.

De minden helyzetben élő reménységünk van, és Ő az Úr Jézus, aki mindenkor él, hogy közbenjárjon érettünk.

Bizony, aki kér az kap:-) Hallelúja:-)

Miért is mondom?"Ez az a bizodalom, amellyel Őhozzá vagyunk, hogy ha kérünk valamit az Ő akarata szerint, meghallgat minket. És ha tudjuk, hogy meghallgat minket, akármit kérünk (persze az Ige vonalában) tudjuk (hit által) hogy megvan nekünk, amit kértünk tőle." I.János 5/14,15


Istennek minden ígérete Jézusban lett igenné, és ámenné. Nekünk el kell fogadnunk, és birtokba vennünk most, amit Ő már drága áron megszerzett.


És a topichoz hűen zárom: Isten szeret téged:-)

2007. júl. 21. 10:18
Eddig úgy gondoltam, hogy nem kérni kell Istentől, hanem köszönetet mondani neki azért, ami van. De most nem tudok megköszönni. Végérvényesen megváltozott minden.
388. valesz (válaszként erre: 387. - Mazsi-drazsi)
2007. júl. 21. 01:29
Talán nem is mindig kell tudni,csak hinni benne!Én ápolónő v és mindig a sebészetre vágytam dolgozni de csak a krónikus jutott hosszú évekig!Ez idő alatt 2× el is vetéltem!Ezután átkerültem a sebészetre,még a hónap végén tehetbe estem és most lesz 1 éves a lányom!
387. mazsi-drazsi (válaszként erre: 386. - Valesz)
2007. júl. 21. 01:16
én is úgy gondolom, hogy semmi sem véletlen. de attól még nem tudom meg, hogy mi miért van így?
386. valesz
2007. júl. 21. 01:12
Biztos szeret mert megadta nekem amire olyan nagyon vártam,a kislányom!Bár jol "megdolgoztatott" érte,de bizos volt oka rá!Én ebben hiszek,:Mindennek megvan az oka!Már többször beigazolódott az életemben!
2007. júl. 21. 01:10
A miértekre. Hogy miért történt így? Hogy miért ilyen hamar? Hogy miért nem kapott(tunk) még egy lehetőséget? ...
384. 0c97fbb607 (válaszként erre: 383. - Mazsi-drazsi)
2007. júl. 21. 01:06
Mit kérdezel tőle?Mire vagy kíváncsi?:)))
383. mazsi-drazsi (válaszként erre: 380. - 0c97fbb607)
2007. júl. 21. 00:57
mostanában mindig kérdezek, de lehet hogy türelmetlen vagyok és azért nincs válasz...
2007. júl. 20. 10:01
Hát, remélem, hogy igen.
❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook