Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Isten hozott kis Maja! :) fórum

Isten hozott kis Maja! :) (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Isten hozott kis Maja! :)

20. panndi
2015. febr. 27. 12:07
Nálunk hasonló volt a dolog, bár minden rendben ment szülésnél, de a kisfiam PIC-re került azzal, mint Maja. Ő három nappal megúszta, illetve a PIC kórházban volt, és ráadásul igen családbarát, szóval nem panaszkodhatom :) Sokáig rossz volt rágondolni, hogy élete első napjaiban pont az kimaradt neki, amire a legnagyobb szüksége lett volna. De itt van velünk, és ez mindent felülír :)
2015. jan. 14. 09:43

Nekem sem volt a zárójelentésben semmi... szerencsére nem volt ilyen komoly gond, viszont ugyanezzel küzdöttem mint a cikkíró, hatalmas epegörcsök, félidőn túl viszketés... diétáztam ahogy tudtam, hogy kibírjuk koraszülés nélkül... befektettek mert kicsi a gyerek, öt hétig voltam bent, szerencsére 38,5 hétnél magától beindult a szülés, tágulási vérzéssel, nulla fájásokkal (furcsa ez is, mindegy)... 2500 grammra, egyórás passzírozás után ráírták a záróra, hogy érett, egészséges újszülött, csak magamnak köszönhetem, hogy háromhónaposan már dévényes látta, és félévesen forgott minden irányban... háromhetes volt a lányom mikor életmentő epehólyag eltávolításom volt (a májértékeim a nyolcszorosát, tízszeresét mutatták már akkor a normálisnak), ahol műtöttek, azt mondták Isteni szerencse, hogy végig tudtam vinni a terhességet, sem nekem, sem a gyereknek nem lett semmi baja, ne adj Isten a legrosszabb... a dokimnak hathetes kontrollon azért jól megmondtam a magamét, és felhívtam a figyelmét arra legközelebb azért mert kicsi a gyerek és befektetik a nőt, a gyereket nézik naponta kétszer (oké, ennek örültem), dehogy az anyuka problémájával, mi is lehet egyébként az oka az egésznek azzal nagyívben nem foglalkoznak... - igaz nemigen lehetett volna mit csinálni, mindenesetre én magamnak kértem bent epés diétás menüt is... arra is húzták a szájukat... második lányomat szintén 38 hétre normál súllyal szültem, nagyon-nagyon gyors, már-már viharos lemenetelü szüléssel...


Tényleg ennyit az egészségügyről!

2015. jan. 13. 17:36

Én nem tudom ki hogy van vele, de én hiába kértem gyakoribb vizsgálatot még a maszek doki sem érezte szükségét, ha meg mentem sztk.-ba akkor sem vettek komolyan. Pedig így utólag visszanézve igazam volt, sajnos. Amikor nem volt gondom, nem is mentem orvoshoz.

Amikor véreztem akkor is hazaküldött az ügyelet másnap kaptam meg a veszélyeztetett státuszt, mert már dőlt belőlem. Szerencsére a baba megmaradt, de nem jutottunk volna idáig, ha komolyan vesznek az ügyeleten. De szinte hülyének éreztem magam, hogy zavarom őket a kis csip-csup problémámmal.

17. bibity (válaszként erre: 1. - Zsu9077)
2015. jan. 13. 16:59

Nagyon jól tetted, hogy nem fogadtad el a valótlan zárójelentést!

Ezzel az utánad következő kismamáknak is segítettél, hiszen a kórház látja, hogy igenis lehet bajuk a nemtörődömségből. Ügyes voltál!

Amúgy én véletlenül tudtam meg, hogy a záró, amit kezedbe kapsz, nem azonos a belső dokumentációval! Nekem is problémamentes szülés volt a zárómon, de szülés után, szintén viszketés miatt leküldtek egy belgyógyászhoz, és kezembe adták a belső dossziémat. Na, ebből megtudtam, hogy vészesen véreztem, és, hogy ritka vércsoportom ellenére az éjszakai szülés miatt nem gondoskodtak előre vérről! Amit végül nem kaptam, de nagyon rosszul voltam, és vérszegény lettem. Nekem volt fogadott orvosom, aki szemrebbenés nélkül eltette a pénzemet, és nem szólt semmit a komplikációról, amire én nem emlékeztem, mert szinte félájult voltam...

Így utólag, kár volt fizetnem, de akkor ott nem állt össze bennem a kép, csak utólag, hiszen veszélyeztetett azáltal, hogy nem hozatott vért.

16. M0ncsa (válaszként erre: 15. - Zsu9077)
2015. jan. 13. 16:48

Igy van :)

Megjegyzem, ez a valasztott orvososdi elegge magyar specifikum, nalunk pl. eleg hulyen neznenek, a ilyesmivel allnek elo :D Kettot szultem, elsot surgossegi, masodikat programozott csaszarral az epp ugyeletes dokinal, es minden szempontbol tokeletesen elegedett voltam, le a kalappal mind a dokik, mind a szulesznok, mind a noverek elott.

Najo, nem volt minden tokeletes: a masodik alkalommal lehetett volna kevesebb szunyog :D

2015. jan. 13. 16:36
Sziasztok! Az az igazság,hogy magam sem tudom,mennyire volt jogos a felháborodásom,hiszen magamra vethetek,hogy nem választottam orvost,de valószínűnek tartom,hogy elkerülhetőek lettek volna a problémák,ha jobban odafigyelnek ránk.Tudom azt is,hogy terhelve vannak nagyon azok az orvosok,akik még ebben az országban dolgoznak,inkább csak nő társaimnak szeretnék üzenni,hogy nyugodtan álljanak ki magukért,kérjenek gyakrabban vizsgálatot,ha úgy érzik,hogy szükség van rá és ne hagyják magukat,hátha jobban elkerülhető a baj.És valóban nem érdemes orvos nélkül bevállalni a szülést -pláne az elsőt,amikor még amúgy sincs semmi tapasztalata az embernek- , mert nem veszélytelen a dolog.Köszönöm a hozzászólásokat,hasonló jókat Nektek is!:)
14. artmami (válaszként erre: 12. - Zsezse88)
2015. jan. 13. 16:03

Igaz ami igaz a választott orvos sem garancia semmire. Én a 18 héten hagytam ott a dokimat, mert megcsinálta azt a szemétséget egy kismamával, aki végig hozzá járt terhesgondozásra (15 ezer/alkalom), hogy amikor elindult a szülés nem lehetett elérni. Sem ők, sem a kórház… Utána kiderült, hogy komplikációk lettek, így császár lett a vége, amit az ügyeletes orvos csinált meg, mert telefonon megüzente a fogadott doki a kismamának, hogy sajnos nem ér rá bemenni. Azóta nem is hallottak róla…

De alap esetben szerintem is jobb, ha van az ember mellett valaki aki fix. Legalább egy választott szülésznő, mert hiába van ott az ember párja, ha gond van, ő pont annyira lesz pánikban mint az anyuka…

13. 3a5c305959 (válaszként erre: 12. - Zsezse88)
2015. jan. 13. 15:48
Tudom hogy 2 ujjnyit irt, viszont ha valoban 4 cm-re lett volna nyitva mikor elalltak a fajasai akkor bekotottek volan nala az oxyt, amit nem tettek (vagy nem irta?). Ebbol gondoltam hogy 2 cm az a 2 ujjnyi.
2015. jan. 13. 15:39

Örülök, hogy végül mindketten jól vagytok!

Gratulálok!

Sajnos az ilyen és ehhez hasonló esetek miatt én sosem mernék választott orvos nélkül szülni!


Ironica! Nem 2 centit, hanem 2 ujjnyit írt, az 4 cm és akkor szoktak burkot repeszteni!

11. 3a5c305959 (válaszként erre: 10. - M0ncsa)
2015. jan. 13. 15:18
Nem persze, annak benne kell lennie hogy meconiumos volt a viz. Egyszeruen nem tudom el sem kepzelni hogy ez nem volt benne. De ha nem volt akkor jogos hogy nem irta ala. En sem irtam volna.
10. M0ncsa (válaszként erre: 9. - 3a5c305959)
2015. jan. 13. 15:07
Ige, ezen en is gondolkodtam, mennyire jogos a felhaborodas, de mivel nem ismerem a protokollt, inkabb nem szoltam semmit. Viszont a zarojelentesben nem szerepelhet, hogy problemamentes szules volt, ha egyszer nem - ebben igaza van a cikkironak.
2015. jan. 13. 14:53

Sokaig gondolkoztam hogy leirjam-e amit gondolok, de vegul ugy dontottem igen, bar nem lesz jo fogadtatasa tudom. Sajnalom ami a kislanyoddal tortent, remelem mar jol van, azt a fiatal orvost felelossegre kene vonni, mert nem hiszem el hogy tiszta magzatvizbol ez lenne kevesebb mint 24 ora alatt. Viszont a tobbi serelmedet nem egeszen ertem. 4 cm-nyi tagulas alatt 4-6 orankent vizsgaljak a noket. Nem azert nem neztek rad mert letojtak a fejed, hanem mert ez a protokol. Es 4 cm alatt nem is javasolt a burokrepesztes. Nincs az a normalis orvos aki burkot repesztett volna nalad 2 centinel ugy hogy nincs ra indikacio. Sajnalom hogy a vegkimenetel rossz lett de a cikkedbol nekem az jon le hogy sok emberre merges vagy akikre nem kene. Meg azt is el tudom kepzelni hogy az a fiatal orvos sem hanyagsagbol vagy nemtorodomsegbol hibazott hanem egyszeruen mert emberek vagyunk es vetunk hibakat. Ezert kene a tapasztalatlanabb orvosokat jobban felugyelni. Nekem nem az jott le a cikkbol hogy nem figyeltek rad, bar nem voltam ott, nem hallottam ahogy beszeltek veled. Lehet abban volt valami ami negativan erintett.

Tovabbi szep napot!

2015. jan. 13. 14:01

Nem tudok mit az egészségügyhöz hozzáfúzni. Szégyen és gyalázat, hogy ilyen nőgyógyászok, szülészek, és még sorolhatnánk vannak az országban. És még ők esküsznek fel az esküjükre! Flháborító!

A történtetedet elolvasni....nem volt szép élmény, ahoy neked sem. De örülök, hogy a végén minden jó lett és kívánom, hogy az élet kárpóoljon titeket azokért a napokért! Minden jót kívánok!

2015. jan. 13. 13:32

A cikked befejezését KIEMELTEN FONTOSNAK tartom.Ki kell állnia minden egyes embernek magáért.

Èn pcos vagyok és velem sem törődtek még panaszt nem tettem a városházán,mert elegem lett.

Gratulálok Majához és sok boldogságot ezentúl!

2015. jan. 13. 13:10

Gratulalok, nagyon ugyes voltal! Kulon dicseretes, hogy nem irtad ala a hamis zarojelentest, belevalo no vagy, a kislanyod es a ferjed buszkek lehetnek rad :)

Orulok, hogy minden rendben, sok boldogsagot es egeszseget kivanok!

5. rinike (válaszként erre: 1. - Zsu9077)
2015. jan. 13. 11:48
Egyetértek a cikk címével: Isten hozott kis Maja! Örülök, hogy nem lett gond!
2015. jan. 13. 11:40

Velünk is így szúrtak ki. Majdnem hasonló a mi történetünk is. :(

Azonnal lépnem kellett volna, de nem értettem hozzá és sajna hittem az orvosoknak. Kicsi híja hogy nem lett nagyobb baj.Én is hiába mondtam, hogy nem stimmel valami, tojtak ránk. Aztán születéskor ugyanúgy magzatszurkos víz. Szerencsére már nagyobb a gyerekem és rendben van, de voltak kétségeim.

Örülök, hogy jól vagytok! Minden jót kívánok nektek!

2015. jan. 13. 11:40
Annak idején (6éve) az én lányomat is a Gyerek klinikán hozták helyre a szülés után!
2015. jan. 13. 11:17

Sziaaa… Nagyon sajnálom, hogy ezt kellett átélnetek… Az ilyen lelki sebek lassan gyógyulnak, de bízom benne, hogy a picikéd gyógyír lesz rá.

Felháborító a sok magát félistennek gondoló orvos és az a kiszolgáltatottság amit ilyenkor megtapasztal az ember.

Én biztos, hogy nem mernék nekivágni a szülésnek választott orvos nélkül, mert legalább egy olyan arc legyen ott akivel van valami kapocs. Aki már legalább egy picit ismer.


De ne gondolj már ezekre a dolgokra. Bátor voltál, hogy ellenkeztél. Lehet, hogy Maja életét mentetted meg vele… ezt sokan nem merik megtenni ha egy fehér köppenyt látnak..

Sok boldogságot Nektek!!!!

2015. jan. 13. 09:20
A mi történetünk 2014. februárjában kezdődött, ekkor derült ki, hogy terhes vagyok. Nálam az első jel a reggeli rosszullét volt, néhány nap után sejtettük, hogy mi áll a háttérben. Én is vettem egy tesztet, ami alá is támasztotta, hogy kisbabát várok.

Ugrás a teljes írásra: Isten hozott kis Maja! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook