Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ismertek olyat, akinek tényleg lett baja a szoláriumozástól? fórum

Ismertek olyat, akinek tényleg lett baja a szoláriumozástól? (beszélgetős fórum)


16. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 15. - Globus)
2020. júl. 14. 18:16
Osztom ezt a véleményt.
15. globus (válaszként erre: 14. - 9b10f3d7ff)
2020. júl. 14. 17:54

Nemrég beszéltem egy idősebb gyerekorvossal, éppen a D vitamin olaj adagolásáról. Azt mondta, hogy csak a napsütéstől mentes, azaz őszi-téli hónapokban szükséges, egyebekben ha naponta éri a gyerek testét akárhol! 20 percnyi közvetlen fény, az elegendő. Érti ez alatt, hogy nincs bekenve a baba napvédő faktoros készítménnyel.

Ami tényleg sok, kifeküdni 9 órakor és bejönni este... ez valóban bőrpirítás.

14. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 13. - Pteri)
2020. júl. 14. 17:40
Érdekes ez a napozás dolog. Sokan ajánlják D vitamin pótlásra, más meg egyenesen ördögtől valónak tartja. Ki tudja hol az igazság? Az aranyközéputat kellene betartani szerintem.
13. pteri (válaszként erre: 12. - 9b10f3d7ff)
2020. júl. 14. 14:41
Igazad van. Ismerek olyat, aki egész életében szolizott , napozott és nem lett bőrrákja. Olyan volt 50 évesen, mint az aszalt szilva, de szerinte az a szép. Apukám és nővére nagy napimádók. Nővére ha nem jut naphoz szolizik. Apukámnak 2-szer volt bőrrákja. Nagynénémnek nagyon csúnya, kiterjedt napfény okozta keratózisa. Sebészek megoldották, kicsit megijedtek és kb. 1 évig nem napoztak. Azóta csak azért is. Nekem 1-szer volt egy foltom, ami bőrrákmegelőző állapotban volt. Sebész kivágta, bőrgyógyász azt mondta úgy járok, mint az őseim, ha nem fogadok szót. Én azóta szoliba be nem tettem a lábam. Napra is csak kevesebbet. Viszont volt egy ismerősöm, aki szintén hajlamos volt bőrrákra, gyerekkora óta nem volt napon se fedetlenül. Mégis az 4.v.5. bőrrák átterjedt az agyára és 40 évesen vége lett. Tehát senki nem tudja előre, és mindenki annyit kockáztat, amit neki megér.
12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 13. 18:46

Több ismerősöm is járt, még nem tudok egyikről sem, hogy bőrrákja lett, Koruknak megfelelően néznek ki, van aki fiatalabbnak is.


Azt mondják egyébként, hogy hajlamosít a bőrrákra.

Viszont nem szolis ismerősnek meg bőrrákja lett.

Olyan ez, mint a dohányos sem lesz mind tüdőrákos, de a nemdohányzó is lehet. :/

11. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 13. 17:42

Egyet ismerek.

A hátán lett bőrrák.

Azóta napra sem megy és a gyerekeit is betegesen kenegeti naptejjel.

10. globus (válaszként erre: 2. - Vigyefene)
2020. júl. 13. 17:23
Egyszer vettem bérletet, 6 alkalom után lett elegem, maradékot eldobtam.
2020. júl. 13. 17:22

Bőrrákost nem. Csak 1 olyant, aki most 55-60 év körüli, egész életében barnított, minimum 75-nek látszik.

Lehet, hogy emellett napozott is, ezt nem tudom. Ezt a bőrt nevezik típusosan cserzettnek.

2020. júl. 13. 17:18
nem
7. Guruljka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 13. 17:09

Bőrgyógyászati portálon kellene kérdezned.

Itt is van melanoma fórum:

[link]

2020. júl. 13. 15:03
*aki
5. NomNom (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 13. 15:03

Olyat konkrétan nem, akkor bőrrákos lett (ez nem jelenti hogy nem is lesz), de olyat igen aki jár rendszeresen és 40 alatt már olyan volt a bőre mint nagyanyámnak 80 évesen. Ráncos is és foltos is.

Azt gondolom, hogy ez a barna bőr mánia, meg hogy nyáron nem lehet az ember hófehér éppúgy a reklámok és a közösségi oldalak káros hatása, mint hogy mindenkinek vékonynak kell lennie stb... Folyton ezt látjuk, el is hisszük.

Szóval ha félted a bőröd hagyd a fenébe, úgy szép ahogy van. Én könnyen barnulok, de iszonyat érzékeny a bőröm úgyhogy félretettem már régen a hiúságomat és nem érdekel ha ősszel nem úgy nézek ki mint aki egész nyáron a tenger vagy a Balaton mellett fetrengett.

4. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 13. 14:32
Nem ismerek ilyet. Én 25 éve járok, sosem volt semmi bajom. Hófehér bőröm van alapból, de a mai modern szolikban én már leégni nem is tudok. 15 évvel szoktak fiatalabbnak nézni, tehát az sem stimmel, hogy öregít.
2020. júl. 13. 13:18

Igen. Egy szolimániás ismerősömnek bőrrákja lett a lábán (az orvosa szerint 100% hogy a szoláriumtól), de még időben kiderült és le tudták műteni. Utána pár héttel már ment vissza szolizni. Azóta nem tudom, mi van vele.


És szerintem a szolis ismerőseim ráncosabbak is mint azok akik nem szoliznak, de ezt azért nagyban befolyásolja a genetika is.

2. vigyefene (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 13. 13:12

Személyesen nem ismerek.

De van egy barátom, (nő), akinek volt több üzlete.

Valahogy azt veszem ki szavaiból, akik elmaradtak a használattól, nem dicsekednek vele.

Ezért szeretik a tagsági díjakat előre befizettetni, amit nem lehet vissza kapni.

Különböző helyeken, különböző törvények/jogok vannak.

2020. júl. 13. 12:57
Nekem nincs ismerősöm akinek tényleg lett volna baja a szoláriumozástól, barnák de ennyi. Van aki függő szó szerint de nála sincs sem bőrrák sem semmilyen más egyéb következmény. Én nagyon fehér bőrű vagyok és vágyom szoláriumba viszont mivel próbálok tudatos bőrápoló lenni így tiltakozom ellene. Nagyon sokszor fordultam már ki a szolárium parkolójából mert arra gondoltam annyiszor elmondják, hogy ráncosít és bőrrákot okoz. Mégsem ismerek egy embert sem aki viselné a következményeit. Ti igen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook