Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ismertek olyan gyereket, aki a hangos zenétől, tűzijátéktól fél, és emiatt hány?Mit lehet tenni? fórum

Ismertek olyan gyereket, aki a hangos zenétől, tűzijátéktól fél, és emiatt hány?Mit lehet tenni? (tudásbázis kérdés)


15. Skar
2009. szept. 21. 00:02

Ha nagyon aggódsz vagy egyéb furcsaságot is tapasztalsz fogadd meg zebracsikó tanácsait, de jó eséllyel kinövi ő ezt.


Amúgy meg nem akarok senki lelkébe gázolni, de ahol kisgyerek van és bömböl a tévé, ott nem a gyerek a furcsa...

14. McKenzi (válaszként erre: 6. - Ritamoto)
2009. szept. 20. 22:34

kisfiamat is nehéz volt becsalogatni a búcsúba, (azért a lufiért bement:))

de másnap is arra mentünk még voltak kint páran már nem volt hangos a zene és mondta, hogy tegnap túl hangos volt

nem gondolom, hogy ez baj lenne, kicsik még - és valahol igazuk is van, mert amikor mondja, hogy túl hangos, akkor igaza is van.

Talán az is közrejátszik nálunk, hogy (még) egyke, és amúgy is csendesebb gyerek, tehát nálunk nincs soha nagy hangzavar, talán nem szokta meg. Talán ez lehet nálatok is

2009. szept. 20. 21:57
a kisfiam is három éves és haza kellett jönnünk a tüzijátékról mert megijedt a dübörgéstől - ahol álltunk ott valóban borzasztó hangos volt. de azt sem szereti ha túl hangosan szól a zene vagy a tévé. Egyébként legutóbb kiszívtuk az orrát porszívóval akkor úgy felzaklatta magát, hogy hányt is.
12. pmjudit (válaszként erre: 5. - Zebracsikó)
2009. szept. 20. 20:28
Szerintem sem - ilyen esetben, mindenképpen valami probléma van a háttérben.
11. cb4c323adf (válaszként erre: 2. - Ritamoto)
2009. szept. 20. 20:25

az én nagy fiam is 5 éves korág félt üvöltött a tüzijátékon, ha hangos zene ment a tvben ,egyes reklámoktól is,és nagyon nem szerette a hangos nevetést mindig sirt!!

Kicsi korában egy ilyen nevetéstől ijedt meg!!Nektek nem volt valami egész kicsi korában?? nekünk 5 hónapos volt akkor!4

10. ében11 (válaszként erre: 9. - Zebracsikó)
2009. szept. 20. 20:05
igen. az enyém valamelyik este köhögött-ettől sírt-és ettől behányt.
2009. szept. 20. 20:04

amúgy sok gyerek van, aki csak az erős sírástól is hány.

Érzékenyebb vegetatív idegrendszer.

2009. szept. 20. 19:59

hát van ilyen...mi most voltunk először tűzijátékon(3 éves a gyerekem).koncert is volt de nem mentünk közel.moziba is bementünk vele mesére...de megmondom őszintén én nem vittem olyan helyre ahol hangzavar lett volna-a mozival is ez volt a gondom-mert ugye mesét nézett az nem baj.

én 3-4 évesen féltem az autó hangjától nem mertem beülni(pedig eleven voltam!)...és most a tűzijáték alatt is rengeteg gyerek sírt...pár hónapostól a 4-5 évesig.szerintem normális.a gyerekek jobban érzékelnek,szagokat ízeket és valószínű a hallásuk is jobb.

nem hiszem a zajtól hányt inkább felizgatta magát nem akart ott maradni-is emiatt pörgette túl magát.jövőre tehettek újabb próbát...addig sokat fog nőni, változni!

2009. szept. 20. 19:54
Én elvinném mozgásvizsgálatra. Lehet, hogy az egyensúlyrendszere túlérzékeny és ez okozza a sok hányást. Vagy a szemével is lehet baj, a térlátás zavara is okozhat ilyesmit.
2009. szept. 20. 19:50
És nem egy sarokban ülő, bamba gyerek, hanem nagyon is eleven, és borzasztó rossz, kis vagány, vadóc.Szóval senki sem hinné róla.Mégis valamiért nagyon érzékeny.A búcsúba tőle sokkal kisebb gyereke is voltak, rengetegen, élvezték, és ő meg úgy félt, hogy be se tudtunk menni.És utólag úgy meséli, mintha mi se történt volna.
5. zebracsikó (válaszként erre: 4. - Pmjudit)
2009. szept. 20. 19:45
Egy egészséges gyermeknek nem szabadna hányni az erős zajoktól.
2009. szept. 20. 19:41

Nem kell olyan helyre vinni, ahol hangos zene és tűzijáték van.

Én a két éves fiamat még nem vittem tűzijátékra.

2009. szept. 20. 19:39

Nem, de vannak olyan gyerekek, akiknek szuperérzékeny a fülük, mostanában kutatják ezt a területet. Az audiológusok bizonyos frekvenciatartományon belül mérnek, de bizonyos gyerekek még az e feletti tartományban szóló hangokat is meghallják.

Nagyon sok autistáról derült ez ki, ezeket a gyerekeket sokkal jobban irritálja a zaj, mint a többit, nagy káoszt hallanak, a fülük és az agy nem tud szelektálni.

Új kutatási terület ez.

Ha érdekel, meg tudom mondani, ki foglalkozik ezzel különleges érzékeléssel Budapesten.

2009. szept. 20. 19:38
Az én fiam sajnos ilyen.Amúgy is nagyon hányós tipus, de pl. nem tudtunk vele elmenni a búcsúba, mert már amikor messziről meghallja a dübörgő zenét, öklendezett, és hányt.Ugyanez volt aug.20-án tűzijátékon.3 éves.
2009. szept. 20. 19:36
Ismertek olyan gyereket, aki a hangos zenétől, tűzijátéktól fél, és emiatt hány?Mit lehet tenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook