Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ismertek olyan alapítványt, amelyik félárva gyermekeket segít? fórum

Ismertek olyan alapítványt, amelyik félárva gyermekeket segít? (tudásbázis kérdés)

12. fancsika09 (válaszként erre: 11. - 36a26f5226)
2010. okt. 8. 10:13
Igen, ezeken már túl vannak, mert fél éve, hogy meghalt a férj, csak gondoltam, hátha vki esetleg ismer vmi más lehetőséget is.Én is árván nőttem fel, bár nekem 11 évesen már nem volt egy szülőm sem, és én anno a 90es években kaptam a Soros alapítványtól egyszeri 30000ft-ot, abból akkor csináltattam egy cserépkályhát a szobámba, épp kitelt belőle.
2010. okt. 7. 23:19
Kell hozzá a halotti anyakönyvi kivonat, és a gyermek/ek/ születési anyakönyvi kivonata...
10. 36a26f5226 (válaszként erre: 1. - Fancsika09)
2010. okt. 7. 23:18

Megigényelte az illető az árvasági segélyt a nyugdíj hivataltól??


Mert a kiskorú, vagy tanuló gyermekeknek jár, az első diploma megszerzéséig, nappali tagozatosan...


És nem mindegy, hogy pár tízezressel több, vagy kevesebb a jövedelem... És még nyugdíjas utalványt is adnak hozzá...

2010. okt. 7. 17:49
őőő talán még a hitel felvevő intézetnél is megpróbálhatná a csökkentést hátha belemennek különleges elbírálással... vagy az idő meghosszabbítást hátha megoldható
8. fancsika09 (válaszként erre: 3. - Tücke)
2010. okt. 7. 17:11
Köszönöm, elmondom ezeket neki!Csak az a baj, hogy havi több tízezer az a hitel, amit fizetnie kell a lakás után, ezért gondoltam arra, hogy alapítványhoz fordulunk.
7. Tücke (válaszként erre: 5. - Arcansas)
2010. okt. 7. 17:10
én Pesten jártam gimibe és ha a könyvek nem is voltak ingyen de a kajám nagyon sokáig ingyen volt mert anyu egyedül nevelt öcsémmel minket... bár én jóban voltam az eggyel fölöttem járókkal és tőlük kaptam a könyveket meg...
6. fancsika09 (válaszként erre: 5. - Arcansas)
2010. okt. 7. 17:09
Még a tankönyveket is ki kellett fizetniük!Aranyosak , nem?
2010. okt. 7. 17:02

ha özvegy,akkor járnia kell neki az özvegyi járulék,és több családi pótlék,plusz aki elvált,ill egyedül neveli a gyerekét,az általában ingyen kapja a tankönyveket..nálunk így volt gimnáziumban,azoknál a gyerekeknél akiknek vagy egyedülálló v pedig 3gyerekes családban voltak,nekik a menza is ingyen volt(de ez vidék),plusz ott van az önkormányzati támogatás,ha több helyről befolynak ezek a pénzek,szerintem már könnyebb lesz nekik!

Érdeklődnie kellene az iskolánál,a tankönyvek és a menza miatt,valamint a polg.mesteri hivatalban ovábbi járulékokért...

2010. okt. 7. 16:55
bocsi lehet ez már megvalósult de jobb ötletem nincs....
2010. okt. 7. 16:55
sztem az önkormányzat is tudna segíteni... a suliban ha megoldható akkor étkezési támogatást lehet kérni ami a sulis menzát vagy teljesen ingyen vagy féláron számolja... azért nem mind1 hogy 2 gyerek után 10.000Ft a kaja vagy 5000 ( csak egy összeget mondtam ... nem tudom mennyibe kerülhet a kaja a suliban manapság ... mi még ovisok vagyunk... a másik ha megoldható akkor a felsősökkel is megéri jóban lenni mert a könyvek ált nem nagyon változnak és avval is lehet spórolni...
2010. okt. 7. 16:48
az otp elnökének csányinak van egy hátrányos helyzetű gyerekeket támogató alapítványa, annak kellene utána járni...
2010. okt. 7. 16:40
Segítséget szeretnék kérni!Egy ismerősöm özvegyen neveli két középiskolás gyermekét, iszonyat nehezen!Ismertek alapítványt, aki a taníttatásukban anyagilag segíteni tud?40 évesen lett özvegy a barátnőm, és a gyerekei 17 és 15 évesek.Ráadásul egy rakás hitelt is fizetnie kell!A férje tüdőembóliát kapott, 39 éves volt.Kérem, aki tud, vagy ismer segítséget számukra, írjon!Köszönettel:Fancsika09 Nagyszülők nem tudnak segíteni nekik.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook