Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ismerős a 2 hónapos babáját főtt s.répával, banánnal "etetgeti". Nem lesz baja a kicsinek? fórum

Ismerős a 2 hónapos babáját főtt s.répával, banánnal "etetgeti". Nem lesz baja a kicsinek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
82. ében11 (válaszként erre: 74. - Gabilive)
2009. jún. 23. 10:48

nem hiszem a tápival volt baj.tehéntejből készítik de sokat módosítanak rajta.inkább a te tejcsiden keresztül lehet allergiás-ha a kismama iszik tejet.

enyém is kapott pici pótlást mert nem szopizott eleget, de attól nem lett baja.főleg nem két hó múlva.

81. ében11 (válaszként erre: 69. - B2d0b7d91e)
2009. jún. 23. 10:45
1 évesen persze már mindent szinte,mikor fogzik onnantól kezdve az enyém amúgy is szívesen rágott.nem is mondják hogy ennyi idősen ne egyen, nem is értem miért mondta neked hogy csak tejci?
80. ében11 (válaszként erre: 68. - Pné Veronika)
2009. jún. 23. 10:42

igen a 2 hós baba még nem emészt, nekem az 1 éves sem teljesen volt ami átment rajta és ott volt a kakijába.

a babák sokat erősödnek 2-3 hó alatt, nekünk meg az nem sok idő nem értem miért nem lehet megvárni,6 hó összesen, nagyon kevés idő, a babának meg pont elég hogy megerősödjön.amúgy az immunrendszerük 3-4 éves korig fejlődik erősödik, a bélrendszer a fő védővonal-anyatej a bélflórát erősíti ha ezek rendben vannak egészséges a baba.

79. ében11 (válaszként erre: 64. - Kriszta71)
2009. jún. 23. 10:38

régebben szerintem inkább az élethelyzethez igazították azt a szoptatni dolgot, anyukmnak és a mamámnak sem volt kényelmes, mert sok volt a tennivaló otthon,ezért minden praktikát bevetettek hogy ne kelljen szoptatni-az orvosok meg védőnénik nem mentek ezzel szembe.

ezért volt hogy tejbegrízt főztek a pár hós öcsémnek, az ettől majd jót alszik a gyerek címszóval-így is lett, anyu tehette a dolgát otthon.

valószínű azért aludt az öcsém egy egész napot, mert a pici gyomrát nagyon megterhelte az a tejbegríz-anyu utólag azt mondta ez nem volt a legjobb ötlet.szóval nem volt tökéletes, és legjobb a babáknak-hogy mindent kaptak.

az anyatejcitől soha nem történik ilyesmi, az mindig a legjobb akkor minek elrontani, a gyereken kisérletezni?

2009. jún. 23. 10:33
16 évvel ezelőtt az orvostudomány azon az állásponton volt, hogy minél előbb etetni kell a babákat. A lányom 3 hetes korától ismerkedett az ízekkel, 6 hónapos korára szinte már mindent evett, és 18 hónapig szopizott mellette. A kisfiam tavaly szeptemberben született, sajnos őt nem tudtam szoptatni, tápszerezem, de 3 hónapig éjjel- nappal ordított, azt hittük hasfájós. Aztán kiderült, éhes. Kb.3.5 hónapos korától hozzáetetek, és furcsa mód elmúltak az ordítások. Nincs azzal semmi baj, ha hozzáetet, de azért a pici babának szüksége van az anyatejre, vagy a tápszerre. Mondjuk én még s. répát nem adnék, de a gyümivel nincs baj.
77. ében11 (válaszként erre: 59. - B2d0b7d91e)
2009. jún. 23. 10:33

jaj ez nagyon buta dolog, azért van tej mert azt tudja megemészteni, abból szívódik fel a tápanyag, mert ideális az összetétele-tejalapú.ha nem ez lenne a legjobb, amitől egészségesen fejlődhet a baba akkor nem termelődne!

még az állatok is ezt kapják az anyjuktól,mikor fogzanak meg már mást ez így a normális.ha nincs tej tejalapúval kell pótolni-mert a baba emésztéséhez kell igazodni.ilyet sehol nem írnak hogy 1-2 hós baba szilárd táplálékból is fel tudja venni ami neki jó.persze nem lesz baja tőle, de csomó értékes tápanyaghoz nem jut hozzá!a tejben egyszerre van benne minden vitamin és a többi tápanyag.ha egy pici állat tejci nélkül marad, nem nyers-főt ételt turmixolnak el neki, hanem tejalapú porral etetik, sőt sokszor a tehéntejjel sem tudják megitatni,mert megbetegedhet tőle.

amúgy a szoptatás a legjobban zsírégető.

76. gabilive (válaszként erre: 69. - B2d0b7d91e)
2009. jún. 23. 10:30
Na,azért nem hiszem,hogy a táplálkozáson múlik,hogy valaki 180 cm-sre nő,mert akkor én is annyi lennék,engem is etetett anyukám mindenfélével,ahogy akkoriban szokás volt:)
75. ében11 (válaszként erre: 61. - Pné Veronika)
2009. jún. 23. 10:26

te jó ég!

nincs pénze tápszerre?szerinte a gyümölcs zöldség húsi és bébipapik mennyibe fognak kerülni?

én se tartottam be mindent pontosan, alkalmazkodni lehet helyzetekhez, a babához-de pont a párom is mondta eszébe nem jutott volna 2 hósan a gyereknek szilárd ételt adni!

mi lesz vele később, most még eszik meg alszik a baba, de ha ez is terhes neki, mi lesz a fogzás ésatöbbi szituban?

74. gabilive (válaszként erre: 66. - 8e8c2f0ee9)
2009. jún. 23. 10:25
Az én babámat is hamar megismertették az allergizáló étellel,konkrétan első nap a kórházban tehéntejet tartalmazó tápszerrel tömték,mikor még nem volt tejem.2 hónapos korára ki is jött rajta a tejallergia,hiába csak szoptattam.Már az is sok volt a szervezetének,amit én megittam.Most nőtte ki nemrég,kemény másfél év tejmentes diéta után!
2009. jún. 23. 10:17
Nekem ikreim vannak.Ők is anyatejet kaptak 6 hós korukig.Pedig nem tanultak meg szopni úgy fejtem nekik és cumisüvegből itták.Mégsem voltam rest éjjel felkelni fejni és etetni.Sajnos még így is az egyikük már most allergiás a gyomokra(6 éves).
72. 8e8c2f0ee9 (válaszként erre: 68. - Pné Veronika)
2009. jún. 23. 09:49

Egyetértünk, én is ezt a nézetet vallom, hogy anyatejen kívül nincs másra szüksége még ilyen pici korban. De leírtam, mit hallottam. Én is 6 hónapos koráig kizárólag anyatejet adtam Neki!

Ja a gomba, pont tegnap mondták anyósomék, hogy ne vegyünk teljes kiörlésű lisztet, mert gombát tartalmaz. Igy éljen az ember egészségesen :P

71. Pné Veronika (válaszként erre: 70. - B2d0b7d91e)
2009. jún. 23. 09:00
Na igen, nesze neked bio-kaja... :-(
2009. jún. 23. 08:55

Nem csak műzliben lehet ez a gomba, hanem a teljes kiőrlésű lisztet tartalmazó ételekben:(

Hát ennyit az egészséges táplálkozásról, életmód változtatásról:)

2009. jún. 23. 08:52

Nem akartam bántani a védőnőket! Én az enyémről írtam. És valóban igaz, hogy tanulják, de a gyakorlat szerintem többet számít.

Az én gyerekem egy nagyon nyugodt kiegyensúlyozott baba és kisgyerek, nagy gyerek, felnőtt.

A második éjszakától végi aludt minden éjjelt. Nem volt sírós, hasfájós és egyebek.

1 évesen már szinte mindent evett. Külön főztem neki. A gyerekem kicsit több volt, mint 1 éves, a védőnő meglátogatott minket, a gyerekem reggelizett (vajas kenyér, párizsi, paradicsom), és teljesen kiakadt, hogy miért etetem ilyenekkel a gyereket, elég neki a tej.

Én úgy gondoltam, hogy a gyerek méreteiből adódóan, valamint a sok mozgás miatt szüksége van a szilárd táplálékra, így nem fogadtam meg a tanácsát. A gyerekem egyébkén 12 évesen 180 cm magas volt már. Előtte is a saját korosztályában mindig minimum 1 fejjel magasabb volt a többieknél, így azt hiszem jogos volt az etetéssel kapcsolatos elképzelésem.:)

68. Pné Veronika (válaszként erre: 66. - 8e8c2f0ee9)
2009. jún. 23. 08:32

Lehet, hogy igazatok van, de pont tegnap láttam a hírekben egy 5 éves kislány esetét, aki valamilyen gabona(műzli?)-től lett beteg.

A sok vegyszerezett vackot vetetik meg az emberrel és nem hiszem, hogy az akár egy 2 hónapos akár egy pár éves, vagy akár egy felnőtt étrendjébe ez beiktatható legyen. :-( Nem lehet kiszűrni teljesen mindenféle káros anyagot, de egy 2hós, 5 éves gyerek szervezetében is vannak ellenállásra serkentő anyagok, csak éppen nem mindegy mennyi. Nem várható el (bár, milyen egyszerű lenne...) hogy egy 2hós kicsi ugyanúgy tudjon táplálkozni, mint egy 5-6-7 hós. Jó nem csak a főzelék a "napi kajája", de akkor is. Idő kell neki, hogy ki tudja választani a neki megfelelő tápanyagokat és a kis szervezete ehhez még gyenge. Szerintem.

Ráadásul nem egy "vasgyúró", mint amilyen az én kis tündérkém volt (2hónaposan 62 cm és 5,5kg), hanem egy törékeny 3,5kg-os pici baba...

2009. jún. 23. 07:01
Az én védőnőmnek egy gyereke van, és az egész városban messze a legjobb védőnő. Nagyon aranyos, nagyon kedves, és kötelességtudó. Bármikor hívhatom, ha valami baj van, vagy valamit nem tudtam. ÉS emellett a szakmai tudása is magas színvonalat üt meg. Én csak köszönettel tartozom neki mindenért!
66. 8e8c2f0ee9 (válaszként erre: 64. - Kriszta71)
2009. jún. 23. 06:58
Svédországban, Norvégiában, és egyre inkább hazánkban is lehet hallani egy új álláspontról, miszerint minél hamarabb meg kell ismertetni a babákat az allergizáló ételekkel, még addig, mig a kicsi szopizik, mert az anyatej védi őt. Azt viszont nem tudom pontosan, hogy hány hónapos koráig mondják, hogy csak anyatejet egyen a baba. Ahogy változik a világ, úgy változnak a vélemények. Én ettől függetlenül nem tartom helyesnek pláne a banánt, amit éretlenül szednek le a fáról, tele van különböző vegyszerekkel, és azoktól érik meg...
65. 8e8c2f0ee9 (válaszként erre: 53. - Pné Veronika)
2009. jún. 23. 06:53

Ne is mond! Milyen sok kismamát lehet látni, aki füstöl, sztem szörnyű, hogy nem bírják megállni. Én igaz könnyen beszélek, mert nem bagózok. De pl kávézni kávéztam, és amikor elhatároztuk, hogy gyereket szeretnénk, onnantól le is mondtam a kávéról, nehogy ártson a babának. Sztem nem véletlen, hogy a különböző szűrővizsgálatok, és egyéb orvosi vizsgálatok mellett annyi beteg gyermek születik. (Persze tényleg van, hogy nem veszik észre a dokik, hogy baj van :(((( )

Az én kisfiam már majdnem 15 hónapos, és még mindig szopizik. Nem is veszem el tőle. Semmi értelme, hogy leszokjon a ciciről, és helyette tápszert adjak neki. Tehéntejet biztos hogy még jó ideig nem fogok neki adni. Ezért nem is értem a szomszédodat. Van aki megszakad, hogy legyen egy kis teje, és tudjon adni a babájának, neki meg sok van, és mégsem akarja. Sztem ez szomorú. És olyan drága az anyatej...

2009. jún. 23. 06:43
Régebben az volt a nézet,az én gyerekeimnél is,hogy két hónaposan kezdjük el a gyümölcs adását,és négy hónaposan a főzeléket.A kissebbik gyermekem 13 éves még nála is ezt mondta a gyerekorvosom.Akkoriban jött be az az álláspont,hogy minnél tovább csak anyatej,de legalább fél évig.Tehát nem hiszem hogy baja lenne tőle egy gyereknek,hisz nagyon sokan igy nőttünk föl,csak manapság mást tanácsolnak.Igy kevesebb allergizáló dologgal találkozik a gyerkőc valóban,de sokaknál probléma a darabos,ill változatos ételre átállás mert a gyerkőc később ismeri meg a változatos ízeket és kicsit nehezen fogadja el.
63. gabilive (válaszként erre: 59. - B2d0b7d91e)
2009. jún. 22. 22:46

Azzal nem értek egyet,hogy ha egy védőnőnek nincs gyereke,akkor nem tudja,mit hogy kell csinálni.Elvégre ezt tanulta,nem?A szülészorvosok sem szültek soha,mégis le tudnak vezetni egy szülést.Ennek ellenére nem biztos,hogy mindig igazuk van.Nekem pl a védőnőm is,és a gyerekorvos is azt javasolta,hogy 2-3 hónaposan kezdjek almát adni.Csak én nem fogadtam meg,mert egy másik védőnő és orvos pont az ellenkezőjét mondta,és nekik jobban hittem.

Abban viszont igazad van,hogy mindenki etesse úgy a gyerekét,ahogy akarja.Én nem is szoktam soha senkinek sem szólni emiatt,sem tanácsot adni,főleg,ha nem is kéri.

De ha valaki azért nem szoptatja a gyerekét,hogy előbb lefogyjon,vagy hamarabb cigizhessen,ahogy Veronika irta,akkor igenis lehet rá mondani,hogy "rosszul csinálja".

Anyáink korában ,30 évvel ezelőtt,azért tanácsolták,vagy inkább sulykolták az emberekbe azt,hogy nem kell sokáig szoptatni,mert a kommunizmusban ezzel akarták megakadályozni a túlzott kötődést anya és gyermeke között.Erről nemrég volt műsor a tv-ben.Na meg akkoriban nem is maradhattak olyan sokáig otthon az anyák,mint manapság,és az,hogy vissza kellett menjenek dolgozni,nem igazán kedvezett a szoptatásnak,tápszerek meg nem voltak olyan nagy választékban.Ebből egyenesen következik,hogy korábban el kellett kezdeni a hozzátáplálást.

62. Pné Veronika (válaszként erre: 58. - Erikpipi)
2009. jún. 22. 21:25
Na igen, ezt mondtam neki én is, erre az volt a válasza, hogy a lánynál sem volt semmi baj...Hm, én nem mernék rizikózni. :-(
61. Pné Veronika (válaszként erre: 59. - B2d0b7d91e)
2009. jún. 22. 21:24

A baj az, hogy bőven lenne teje, mert 1-1 étkezés alkalmából már alapból megindul a teje, de már csak napi 1 liter üdítőt iszik meg, mondván, akkor nem tud miből termelődni. Tápszerre nincs pénzük, ezért nem értem, hogy miért íyg csinálja.


Amúgy anno az én védőnénimnek sem kellett minden szavát szentírásként venni, (nem is tettem), de a józan ész határain belül gondoskodtam a gyerekeimről.

Egy 4kg-os pici babának még nincs ráállva a szervezete a "szilárd kajára"... Ez ebben az esetben kényelmi szempont.

Meg persze a mindenkori kritikák: "Hogyhogy nem fogytam még le, Ha többet cigizek, hamarabb visszaállok a súlyomra, Már csak 6-8 kg van még rajtam..." Ilyen és ehhez hasonló mondatokkal traktál mindig. :-(

60. ében11 (válaszként erre: 59. - B2d0b7d91e)
2009. jún. 22. 20:01
azért van a tápszer!egész piciknek azt kell adni, az jó a gyomrának.a védőnőről annyit az enyémnek ikrei vannak.és még valami, aki ilyen korán elkezdi-az nagy valószínűséggel nem fogja mindennek kivárni az idejét-hiszen akkor a tecis korszakot is simán türelemmel megvárná.2 hósan abból a banánból almából nem sok mindent használ fel a pici szervezete.a tápitól nem gurulnak a babák csak ha nem jól keverik be és túl sokat adna neki-első a baba kellene hogy legyen nem az anyuka kényelme.2 hós volt a fiam és én azon izgultam jó sok tejcim legyen és hogy esetleg mégis kedvet kapjon a szopihoz(mert üvegből ette).teljesen fölösleges ilyen pici babának pürézni.
2009. jún. 22. 18:51

Tehát a félreértések elkerülése miatt:

Nem hiszem, hogy azok a szülők ártanak a gyereknek, akik adnak mást a tejen, tápszeren kívül.

És azt sem mondom, hogy töltött képosztát kell adni a gyereknek néhány hónapos korában, de amikor az én és a hasonló korosztályú nőknek volt kisbabájuk még így volt. 2 hónaposan lehetett a babának almát, vagy banánt adni. Ez nem azt jelenti, hogy mind4en étkezésre és több kg-ot. Hanem egy keveset tízórai mondjuk.

Tejet akkor sem lehetett nekik adni 1 éves koráig.

Ha nincs valakinek anyateje, és nem akarja, hogy a gyereke a tápszertől guruljon, akkor igen is kell valamit adni neki. Éhen csak nem halhat.

Én is mindig saját magam készítettem a gyerekemnek ételt nem vettem meg az üvegest.

A védőnőkről csak annyit, hogy a legtöbbnek nincs gyereke, így honnan tudná mit, hogy kell csinálni?


Ilyen alapon, amit írtatok (mivel van permetezve, stb.) sosem kellene a gyereknek mást adni és nekünk sem szabadna ezeket megenni.


Szerintem mindenki etesse úgy a gyerekét, ahogy akarja. Tanácsot lehet adni neki, de azt nem kellen mondani rá, hogy rosszul csinálja.

Kitudja, lehet nem sokára megint az lesz az egészséges, hogy nem anyatejet eszik a gyerek:)

58. erikpipi (válaszként erre: 53. - Pné Veronika)
2009. jún. 22. 18:02
Furcsa, hogy az ember annak okozza a legnagyobb kárt, akit a legjobban szeret....
2009. jún. 22. 17:47
Köszi mindenkinek, megyek, de írhattok még nyugodtan. Majd még visszanézek.:-)
56. ében11 (válaszként erre: 54. - Pné Veronika)
2009. jún. 22. 17:44
biztos nem.
55. gabilive (válaszként erre: 51. - Ében11)
2009. jún. 22. 17:44

Jaaaaa!:)

Hát nekem akkor is kényelmesebb volt,és csak akkor jöttem rá én is,mikor 7 hónapos korában elkezdtem kutyulgatni.

54. Pné Veronika (válaszként erre: 52. - Ében11)
2009. jún. 22. 17:40
Ez biztos...Nem hiszem, hogy ő is ezzel indít 1-1 tanácsadáson. :-( Holnap mennek a 2 hós szurira.
53. Pné Veronika (válaszként erre: 49. - Erikpipi)
2009. jún. 22. 17:39

Lehet, hogy most sokan megköveznek, de én a bagós anyukát is leszokásra kötelezném...

Mert hogy a szomszéd lány ráadásul még füstöl is... :-(( Végig amíg terhes volt, akkor is szívta, bár én mondtam neki, hogy nem mernék bagózni(mint ahogyan nem is tettem).

Megértek minden bagós (én is az voltam 8évig), mégis letettem, amikor babát terveztünk. Aztán a szopi alatt eszembe sem jutott...

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook