Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ismeritek a Roaccutan gyógyszert? Mik a tapasztalatok? fórum

Ismeritek a Roaccutan gyógyszert? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯
338. erika0411 (válaszként erre: 336. - Alterbarbus)
2009. okt. 27. 16:48
hát hosszabb távon nagyon rossz lesz a bőrödnek ha nem tisztitod le a sminket.. főleg h alvás közben regenerálódna.. nekem sincs kedvem hozzá ha pl hajnali 6ra érek haza de nekem ez már megszokott, ha hozzászoksz akkor könnyebb :)
337. 07e4d2b91a (válaszként erre: 336. - Alterbarbus)
2009. okt. 27. 14:17
Mindenképp mosd le az alapozódat mielőtt alszol! A barátnőmnek alapvetően szép a bőre...de néha lefekszik alapozós bőrrel buli után, és ettől szép kis pattijai vannak az arca két oldalán:S
336. alterbarbus (válaszként erre: 335. - Erika0411)
2009. okt. 27. 14:02
mondjuk ha ilyen lassan fogy, akkor tényleg megéri, de én abban reménykedem, hogy nekem 1,5 hónap után már semmi nem lesz az arcomon, amire kenhetném :D mondom, ha megint csúnyább lesz, akkor utánaérdeklődöm ennek. egyébként én mindig sminkkel fekszem le, egy átlagos nap végén sincs már kedvem lemosni, nemhogy még ha bulizni voltam. pl tegnap is, fél 1kor jöttem meg, bedőltem az ágyba és aludtam, nincs ilyenkor már energiám erre, meg nem akarok mindenkit felkelteni. :S:S
335. erika0411 (válaszként erre: 334. - Alterbarbus)
2009. okt. 27. 13:46

én is sajnáltam először kiadni 5ezret érte,. de teljesen megérte. egyébként ebből 3kis borsószemnyi elég az arcodra h teljesen elfedje a hibákat. nekem már megvan 1,5hónapja és max a negyede fogyhatott el , annyira lassan fogy...


de ha mégsem veszed meg (v csak még), akkor az eddigi alapozódat is alaposan mosd le ha hazaérsz vmi arctisztitóval , utána kendd be hidratálókrémmel.ezek mellett sminkkel (akármennyire is fáradt vagy pl egy buli után) ne feküdj le! ezek alapszabályok, tényleg nagyon fontosak,bármennyire is apróságnak tűnnek.

334. alterbarbus (válaszként erre: 333. - Erika0411)
2009. okt. 27. 13:23
az a baj, hogy én egy alapozóért még 1-2 ezer forintot is sajnálok, mert nálam elég hamar elfogy. persze muszáj megvenni (még :P), de én akkor is sajnálnék 5000 Ft-ot kiadni egy alapozóra, ha két hét után elfogy (vagy egy hónap, de akkor is)... főleg hogy reményeim szerint majd lassan már nem lesz szükségem alapozóra :D hát majd meglátjuk. most elég gyorsan nekiállt javulni, ami jó, várok egy kicsit. de ha megint visszaesés lesz, lehet elmegyek egy gyógyszertárba.
333. erika0411 (válaszként erre: 328. - Alterbarbus)
2009. okt. 27. 13:01
Az is tömiti ha nem is ugyanannyira mint a folyékony és hab állagú alapozók.bár ez az alapozók összetételétől is nagyon függ. de ahol mondtam el fognak igazitani :D elmondod h milyen jellegűek az arcodon a pattanások éssegitekenk kiválasztani. fő h ne olyen 1-2ezer ft-osat vegyél... csak rosszabbitod a helyzetet.. :)
332. alterbarbus (válaszként erre: 331. - 07e4d2b91a)
2009. okt. 27. 13:00
nekem a doki 6 hónapot mondott, hogy addig kell szednem. de amúgy azt hogyan lehet kiszámítani, hogy hány gramm kéne? valahogy a súlyból azt tudom, de hogyan? :D hát most nekem is egész szép, a szám is kezd végre begyógyulni (hetek óta először látom, hogy nem lesz rajta minden nap újabb meg újabb seb :S), az arcom is egész szép, hát mondom nekem csak a homlokomon van már csak, ott mondjuk azért több, de nem gyulladtak, nem nagyok, tehát most nincs okom panaszkodni. remélem lassan teljesen elmúlik, aztán még a maradék 4-5 hónapban betankolok egy életre elengedő gyógyszert a szervezetembe, szóval csak nem jön elő újra. hegek nekem is lesznek, ezt már most tudom. amennyit nyomkodtam meg kapargattam régebben mindet, csoda lenne, ha nyomtalanul eltűnnének. hát, ez van. buta voltam. de nekem már az is jó, ha legalább a pattik eltűnnek :D
331. 07e4d2b91a (válaszként erre: 330. - Alterbarbus)
2009. okt. 26. 14:57
Egész szép:) bár még előjönnek pattik 4-5...de ha belegondolok, jobb, mint mikor 20db volt. Csak nem hiszem, hogy elég lesz a 3hónap, amit a doki mondott. Amúgy mióta szedem nem tornáztam:S nincs erőm:S Neked ilyen a pofid? Mennyivel jobb? Nekem úgy 70%. De csak ásványvízzel mosom, már korrektort se teszek rá, csak ha nagy seb van. Sajnos sok a hegem, Színtelen, d eén látom:(
330. alterbarbus (válaszként erre: 329. - 07e4d2b91a)
2009. okt. 26. 13:46
tényleg, te mostanában nem is nagyon írtad, hogy nálad mi a helyzet javulással? =) szép sima már az arcod? =)
329. 07e4d2b91a (válaszként erre: 328. - Alterbarbus)
2009. okt. 26. 10:48
Én azt olvastam, a porpúder szárít, így zsíros bőrre szokták felvinni. De gondolom mint minden púder, tömít:S De megértelek, régen én is alapozón éltem:(
328. alterbarbus (válaszként erre: 327. - Erika0411)
2009. okt. 26. 09:17
köszi a választ, lehet megpróbálkozok vele Zircen (ahol lakom), bár nem nagyon bízom benne, hogy itt lesz ilyen. ha nincs, akkor keresek Veszprémben egy gyógyszertárat (ott tanulok), ott már biztos lesz. úgyhogy megoldom :D és amúgy a porpúder is ugyanannyira eltömíti a pólusokat?
327. erika0411 (válaszként erre: 326. - Alterbarbus)
2009. okt. 25. 14:37

okés, akkor várom az e-mail-edet :) am ezzel én is igy vagyok, nem szivesen megyek ki alapozó nélkül viszont amint mondtam van olyan alapozó ami tényleg nem képez aknéket :)

nekem a volt pattanások helyein ilyen pici foltok maradtak..:S neked vannak ilyenek?

egyébként igen ha rákened akkor valóban látszik,de ha előtte való nap este bekened jól , meg reggel, majd ezt követően kened amikor látod h már érzed 'eltűnni a LaBello akkor kend be megin, igy ideje sem lesz hámlani meg egyebek:)

2009. okt. 25. 14:27

Erika! írok egy mailt akkor, és leírod a nevét annak az alapozónak! :D anélkül nem szívesen megyek ki a házból :S mondjuk még azzal se szívesen. na mindegy.

azt még nem tudom megmondani, hogy mennyire heges az arcom, mert még nem tisztult le teljesen, csak távolról pl nem olyan feltűnőek a pattanások, mert nem olyan nagyok és gyulladtak, de azért még van "pár". majd ha teljesen letisztul, akkor megmondom, de valószínűleg maradnak "nyomok", mert régebben is elég sokat nyomkodtam meg kapargattam őket, szóval nem hiszem, hogy valaha is olyan "babapopsi" bőröm lesz. meg most leginkább a szám sarkától félek, hogy heges lesz majd, mert már hetek óta sebes, mindig újra meg újra felszakad a seb, ahogy beszélek/eszek, és nem igazán tud begyógyulni. amúgy én is a "kék Labellot" használom, de hiba =( (nyilvános helyeken mondjuk nem gyakran kenem be, mert a sebek és a bőr hámlása miatt nagyon látszik, ha be van kenve)

325. 07e4d2b91a (válaszként erre: 322. - Alterbarbus)
2009. okt. 25. 14:07
Ne használj alapozót! Max. korrektort, oda ahol nagyon piros. Eltömíti a bőröd:(
324. erika0411 (válaszként erre: 322. - Alterbarbus)
2009. okt. 25. 12:57
jaa egyébként a szájszárazságot én is tapasztalok már elkezdése óta amire fel is hivta a bőrgyógyász előre a figyelmem.teljesen kiszáradt és kirepedezett a szám.vt amikor vérzett is :S nekem a hagyományos (kékszinű) LAbello tökéletesen bevált :) legyen nálad egész nap , és amikor úgy érzed kendd be:D
323. erika0411 (válaszként erre: 322. - Alterbarbus)
2009. okt. 25. 12:50

nem tudom milyen alapozót használsz, de igen, az alapozó hátráltatja a bőröd gyógyulását, aknéket képez, nem szellőzik a bőröd emiatt. nekem bőrgyógyászom ajánlott egyet mivel ha rosszat használsz nem ér sokat a kenegetés gyógyszerezés stb..:S főleg h az esetek töbségében alapozó van az arcodon. nekem bevált amit ajánlott, rengeteg bőrszinben lehet kapni gyógyszertárakban, ahol segitenek kiválasztani a bőrődhöz megfelelő árnyalatot.:) nekem bevált. mivel nem kellene reklámozni, ha kiváncsi vki a nevére irjatok (erika0411@citromail.hu)


egyébként alterbarbus neked mennyire heges az arcod?

2009. okt. 25. 10:40
az alapozó tényleg hátráltatja? mert én alapozó nélkül még egyenlőre sehova nem megyek, tehát nekem az mindennapos :/ amúgy én most 1 hónapja és 1 hete szedem, és most látom először azt az arcomon, hogy szebb valamivel (de azért még van minek javulnia :P). eddig vagy ugyanolyan csúnya volt, vagy még csúnyább is mint előtte. most viszont egész szép kezd lenni. az arcom/orrom környékén már nincs semmi, mondjuk ott eddig is csak elvétve voltak, nekem leginkább a homlokomon volt sok csúnya és gyulladt pattanás, na azok már kezdenek javulni (kisebbek, nem gyulladtak), de azért még vannak. remélem nekem már nem lesz több visszaesés. tehát így a pattanásaimmal jelenleg meg vagyok elégedve (hú, ez elég morbid...), viszont a szám még mindig annyira csúnya! az egész alsó ajkam száraz, sebes, és a szám sarka (MÉG AZÓTA IS!) tiszta seb, fáj ha beszélek, ha eszek, ráadásul nagyon nagyon ronda :/ most próbálom nem kapargatni. azért múlhatna. nálatok mi van amúgy?
321. erika0411 (válaszként erre: 318. - Poci19)
2009. okt. 25. 09:30
igen ez igy van, ezt nekem is mondta a bőrgyógyászom. az első pár hétben/hónapban(az arcod pillanatnyi helyzetétől függően) úgy fogod látni mintha romlana.pedig csak belülről tisztitja folyamatosan a szennyeződéseket és egyebeket.olyan mintha kilökné a bőrödből:D azért látod az elején h rosszabb:D de aztán egyre kevesebb lesz a 'tisztitanivalója' és javul az arcod :)
320. erika0411 (válaszként erre: 316. - Alterbarbus)
2009. okt. 25. 09:23

nekem is nagy volt az étvágyam, de kibirtam h ne faljak rögtön valamit ha konyhában vagyok...egyébként már azon is gondolkodtam h lehet h a mostani gondjaim (arcom,stb) miatt az evéshez folyamodom, mivel amikor eszem boldogabb vagyok^^ =)

(hihetetlen mennyire boldoggá tudja tenni az embert az étel :D) mindegy lényeg a lényeg h kezd látszani a dolog. egyébként elolvastam még jópárszor a betegtájékoztatót és tényleg emliti a súlygyarapodást...tehát a roaccutántól valóban lehet hizni ,persze aki hajlamos rá. eddig akármennyit ettem nem látszott meg rajtam.egyébként a fogamzásgátlót hamarabb kezdtem el szedni 2hónappal és nem volt semmi hizás tőle..:S most próbálok ellene tenni, próbálok egészségesen táplálkozni ( ami elég nehéz főleg ha édességeket látok...amik persze hátráltatják még az arcod tisztulását is) na mind1 emellett sok vizet iszom és próbálok többet lenni a levegőn (mondjuk leginkább az esti séták jellemzőek mert ha nappal sétálnék tuti feltennék alapozót az arcomra , azzal meg nem érnék el túl sokat:D meg elvileg a nap is árt neki rOAccután szedése mellett)..:S

319. 2f2417bd1b (válaszként erre: 315. - Alterbarbus)
2009. okt. 24. 20:11
ja nem, úgy értettem hogy fél vagy háromnegyed évig :)
318. poci19
2009. okt. 24. 18:37
sziasztok! én is most kezdtem el szedni a roát. remélem jó lesz. nekem azt mondta a doki, hogy készüljek fel, hogy az első 2-3 hónapban nagyon csúnya lesz az arcom sok előjön..de karácsony fele már szebb lesz..gondolom más is igy van vele..remélem soha többet nem jönnek vissza..:)
2009. okt. 24. 14:21
Csajok én is többet eszek, mint eddig:( Vékony vagyok, de látszik már:D És a fogamzásgátlótól nem volt ilyen régen...
316. alterbarbus (válaszként erre: 314. - Erika0411)
2009. okt. 24. 10:31
szia Erika. nekem is nagyon nagy lett az évágyam mostanában, de nekem eddig is nagy volt, tehát nem hiszem, hogy nálam ez a gyógyszer miatt van (egyszerűen imádok enni, hálaistennek rajtam se látszik meg soha). viszont a Roaccutan ezernyi mellékhatása között, amit a betegtájékoztatón felsoroltak, sehol sem szerepelt ilyesmi mellékhatás. a fogamzásgátlótól viszont előfordulhat, hogy felszed az ember pár kilót. tehát lehet, hogy a másik gyógyszert van a dologban. de az is lehet, hogy egyik gyógyszernek sincs hozzá semmi köze. a depresszió meg mentális dolog, ha nem meséled be magadnak, hogy depressziós leszel, akkor nem hiszem, hogy az leszel. szerintem kérdezd meg a bőrgyógyászod, aki felírta a gyógyszereket, hogy egyáltalán azoktól van-e, és ha igen, akkor melyiktől, és mit csinálhatsz ellene. ő biztos többet tud segíteni, mint én :D de szerintem 99%, hogy a másik gyógyszertől van. a fogamzásgátlóknál előfordul hízás, a ROaccutánnál még nem hallottam ilyenről =) beszélj szakemberrel!
315. alterbarbus (válaszként erre: 313. - 2f2417bd1b)
2009. okt. 24. 10:22
évig?!?! de miért, ennyire vészes?
2009. okt. 24. 10:07

sziasztok!

nekem az azcomon lévő aknék miatt felirt a bőrgyógyász roaccutant emellett szedem a diane35 fogamzásgátlót szintén a bőrőm miatt...az előbbinek eddig csak a tipikis száj/bőr szárasságot tapasztaltam 5hete szedem , 20mg naponta( nagyon vékony és magas vagyok).. azonban egyre inkább nő az étvágyam ami kezd meglátszani (ha a konyhában vagyok nem birom ki h ne nassoljak valami.:S), ami nem zaravna mert rám fér.. azonban a hastájékom mellett az arcomon is kezd látszani (egy, ami zavar, és emiatt kezdek elégedetlenné válni magammal. nem tudom h ezt melyik gyógyszernek 'köszönhetem' (lehet h a kettő együttes hatásának) , de elfog múlni? vagy próbáljak keveset enni? hogy múlna el az arcomról:'(...már kezd a rögeszmémmé válni (mindig magamat bámulom a tükörben)...depressziós is lehetek emiatt? de leginkább az a kérdésem h elfog múlni az arcomról ? és ha igen akkor mikor? ti tapasztaltatok ilyen mellékhatást? :S:(


előre is köszii.erika16

2009. okt. 21. 16:18
nekem kb 1/2 3/4 évig kell szednem
312. renice13 (válaszként erre: 304. - Májgaluska)
2009. okt. 20. 20:35
Hát én úgy tudom, hogy hiába ürül ki, már akkor károsítja a petesejtet mikor szeded. Tehát utána ha ki is ürül, lehet h pont az károsodott amiből a baba lesz. remélem érted :)
311. májgaluska (válaszként erre: 309. - Alterbarbus)
2009. okt. 20. 19:58
igen..meg picit hátam is olyan volt,de az pont most nyáron már egész szép volt alig volt rajta egy kettö néha..
2009. okt. 20. 17:46
Nekem a doki azt mondta elég lesz max 4hónapig szednem...ránézésre. Elég annyi? Van aki nem szedte nagyon sokáig és mégse jöttek viszsa a pattik? Úgy olvastam meg az adagomból is ugy tűnik fél év kellene...7200g-ot szedhetek, havi 1200-at kapok. Bár nekem nem olyan nagyon gáz a pofim.
309. alterbarbus (válaszként erre: 308. - Májgaluska)
2009. okt. 20. 16:50
én meg 1×20-at szóval ugyanannyi... és neked amúgy mire kell? arc?
❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook