Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ismeri valaki a hasfalsérvet? fórum

Ismeri valaki a hasfalsérvet? (beszélgetős fórum)


2010. júl. 27. 18:13
szia! én is jó egészséget kívánok neked, és remélem hamar rendbejössz!!!!
19. fenyvesik (válaszként erre: 18. - Ildikó24)
2010. júl. 26. 08:50

szia!

megtettem az első lépést,el menten nőgyógyászhoz,hogy biztos legyek benne,hogy nem a császár helye fáj. azt mondta,hogy ez már tuti nem az.

30-án megyek hozzá vissza uh-ra,és elküld sebészetre is,mert szerinte a hasfalam ki van nyúlva.

anyukádnak jó egészséget kívánok!

18. Ildikó24 (válaszként erre: 17. - Fenyvesik)
2010. júl. 25. 19:50
szia. nem tudom mi a kettő között a különbség, anyukámnak hasfalsérve volt. amikor köhögött, akkor dudort érzett, de nem látszott semmi, csak ki lehetett tapogatni. áprilisban megműtötték, és betettek neki egy hálót.
17. fenyvesik (válaszként erre: 12. - Szebinora)
2010. júl. 12. 10:48

Szia!

Nekem tavaly augusztusban született gyermekem császármetszéssel 4720g-al

Most úgy néz ki,hogy kötényhasam alakult ki.

Ha hason alszok,kb 15 percig bírom,mert fáj.Olyan érzésem van,mintha a belső szerveim kint lennének a "kötényben".

Ma azt írta egy orvos,hogy lehet,hogy nem kötényhasam van,hanem hasfal sérvem.

én nem látok rajta dudort,mert állandóan lóg,nem feszes a bőröm.

Mi a kettő között a különbség?

2009. jún. 11. 16:23
Köszönjük szépen! Aranyos tőled!
15. cfe91a5448 (válaszként erre: 14. - Ildikó24)
2009. jún. 11. 15:09
ennek örülök ,mielöbbi gyógyulást:)))
14. Ildikó24 (válaszként erre: 13. - Cfe91a5448)
2009. jún. 11. 15:08
köszönöm szépen a tájékoztatást, anyukámnak hasfalsérve volt, kivették cserébe kapott 30 centi vágást. De szerencsére mostmár nagyon jól van!
2009. jún. 1. 09:45
sziasztok:)nekem csak ágyék sérvem volt a jele kicsi gomboc kitüremkedik amit minden sérvnél vissza kell maszirozni ez non fontos mert kizárod6 az+halálos lehet.A barinömnek köldök sérve volt sajnos no tudta ha sima sebész müti akkor no lesz köldöke(no világositotta fel a dr:(igy sajnos most nincs neki:(ugyhogy non fontos akinek köldök sérve van kérdezzen rá a dokitol h tud e köldököt formálni vagy csak plasztik sebésszel végeztesse a mütétet!
12. szebinora (válaszként erre: 11. - Solyo)
2008. nov. 5. 20:25

Mindig van külső jele a sérvnek!

Köhögni kell, akkor kitüremkedik!

11. Solyo
2008. nov. 5. 19:20
Sziasztok! Milyen vizsgálattal derítik ki hogy valakinek sérve van? (ha külsőre semmi jele annak).
2008. nov. 5. 18:49
Köszönöm szépen a válaszaidat.
2008. nov. 4. 17:47

A sérkötő az, ami tartja a sérvet, de ez csak nagyoknál szokott kelleni!

Kicsi sérv pl. ami akkora, mint egy dió, vagy egy gyermekököl!

2008. nov. 4. 16:55
És mi számít még kicsi sérvnek?
7. Ildikó24 (válaszként erre: 6. - Szebinora)
2008. nov. 4. 16:53
mi az a sérvkötő? Bocsánat, hogy ilyen kérdésekkel fárasztalak, de az ő orvosa semmit nem mond, csak bólogat mindenre és elküld.
6. szebinora (válaszként erre: 5. - Ildikó24)
2008. nov. 4. 16:52

Csak műtéttel lehet helyrehozni a sérvet!

Ha kicsi a sérv, akkor még sérvkötőt sem kell hazsnálnia!

Az a baj vele, hogy továbbra is fájhat neki, és még a kicsi sérv is kizáródhat!

Nem megijeszteni akarlak!

5. Ildikó24 (válaszként erre: 2. - Szebinora)
2008. nov. 4. 16:39
Köszönöm a válaszodat! úgy tudom, hogy kicsi a sérv, és nincs vele gondja anyukámnak, csak eleinte fájt neki, és mikor kivizsgálták akkor jöttek rá, mi az. Viszont azt mondja azóta semmi baja. Nem tudsz valamit, ami gyógyítaná, vagy csak a műtét van?
2008. nov. 4. 11:46
nem
2008. nov. 4. 11:36
Sebészeten vagyok műtősnő!
2. szebinora (válaszként erre: 1. - Ildikó24)
2008. nov. 4. 11:35

Szia!

A hasfali sérv a hasfal gyengesége miatt jön létre, ilyenkor a hashártya meglazul és előboltosul. Ilyenkor a sérvtömlőben belek, vagy a cseplesz (hasi szerveket védő zsír) van benne! Ha kicsi a sérv, általában nem okoz problémát, ha nagy, akkor az a veszélye, hogy kizáródhat! Ez életveszélyes állapot, mert ilyenkor, ha nem kerül gyorsan kórházba a beteg, akkor elhal a bélnek azon szakasza, amelyik ki van záródva!

Ha kicsi a sérv, akkor műtéttel könnyen, rövid idő alatt megoldható, ha nagy, akkor egy sérvhálót ültetnek be a bezárt hasfalra, hogy ezzel védjék, és megakadályozzák az újbóli kialakulást! (ez nem 100%-os)

2008. nov. 4. 11:27
SZiasztok! Anyukámnak hasfalsérve van, ezért érdekelne, hogy mi ez, és hogy mi ilyenkor a teendő! Neten már rákerestem, de arra lenne szükségem hogy valaki saját tapasztalatairól meséljen, vagy ismerősének tapasztalatairól. Előre is köszönöm a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook