Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ismeri valaki a Citalopram nevezetű gyógyszert? fórum

Ismeri valaki a Citalopram nevezetű gyógyszert? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2016. márc. 26. 23:43
Másfél évig szedtem először reggel aztán inkább este mert kivert a víz és kicsit szédültem..este jobb volt mert jot aludtam..nekem használt..szerintem jobb mint kiugran az ablakon...problémákat ha vannak megkell oldani..ha nem tudod vedd be a leszsaromtablettát..de tényleg csak addig szedd amig megnem erősödsz lelkileg!!!
85. grizus
2016. febr. 11. 23:52

Szerintem a dilibogyóikat szedjék az orvosok, meg akik kitalálták.

Pufogást félretéve, kis mennyiségben, átmenetileg lehet mindent, ezeket is, de senki se várhatja egy bogyótól, hogy megoldja az életét, a problémáit.

2016. febr. 11. 15:51

Citapramot kellene szednem, de félek elkezdeni :(

VAnnak tapasztalatok?

2016. febr. 11. 15:51
Jár erre még valaki? Látom elég régi a fórum sajnos :(
82. 800bf0e940 (válaszként erre: 56. - Cydry)
2014. febr. 22. 09:17

cydry hogy vagy? sikerült gyogyulni?

sajnos hasonlo bajom van nekem is:(((

81. Regin_a (válaszként erre: 80. - Baby-G)
2013. jan. 25. 10:51

Ha "olyan" a szervezeted, akkor mindegyik, vagy nem, gyógyszer fel fogja erősiteni a rossz hatásokat az első időben


EZeknek márcsak van ilyen mellékhatása.

4-6 hét mire kifejtik a "gyógyító" hatásukat, ez meg lehet elmúlik egy hét vagy kevesebb alatt

Szedd!

80. Baby-G
2013. jan. 25. 08:54
Sziasztok.En ma hajnalban vettem be az elso szemet ugy kiutott alig allok a labamon. Dolgozni se tudtam menni :( Fulzugasom van idegi alapon nem tudok aludni tole. De a gyogyszertol sem. Nem tudom szedjem - e egyaltalan ..
79. kristo_f (válaszként erre: 77. - Rushby)
2013. jan. 21. 22:20

Akkor tessék váltani gyógyszert

SSRI , de nem mindegy melyik


Hogy mi hogy, nem tudom, de ha nem használ váltogatják míg el nem találják a legjobbat

78. kristo_f (válaszként erre: 73. - SF)
2013. jan. 21. 22:17

Mások szerint meg kevés

Mert a szerotonin visszavétel gátlók , ssri, pont azt eredményezik, hogy nem csökken a szerotonin


Akkormost?

77. Rushby
2013. jan. 21. 21:17
Olyan szintem vagyok pánikbeteg, hogy sehova nem tudok elmenni.... féléve szedtem citapramot, 1 hónapja citalopramot, szart se érnek, viszont 13 kg-ot szedtem fel ezekkel pedig alig ettem. Senkine sem ajánlanám...
76. Rushby
2012. dec. 16. 19:43
Hello! Fél éve vagyok pánikbeteg, ezt a gyógyszert szedem és kb 4 kg-ot híztam 2 hónap alatt! Elég durva! Hatását nem érzem! Hízott vki más is ettöl?
2012. nov. 22. 16:27
Nem tudom mihez kezdjek,mitévő legyek,tudom lekéne magam kötni,de emberek közé sem tudok menni,így nemtudom magam lekötni sem:(
74. SF
2012. nov. 22. 16:06
... nincs szksége rá. Bocs.
73. SF
2012. nov. 22. 16:01
A mai felfogás szerint pánikbetegség pl. akkor alakul ki, ha az idegsejtek közötti ingerületátvivő anyagok felszaporodnak, ezáltal az egyes ingerekre adott válaszok felerősödnek. A citapram, citalopram ezeknek az ingerületvivő anyagoknak a menniségét csökkenti. Leküzdeni másképp... a lányomnak nem sikerült sehogy, csak gyógyszerekkel karbantartani. A xanaxot csak akkor szedi, ha valami nagyobb változás, utazás előtt áll, különben szüksége sincs rá.
2012. nov. 22. 15:26
Szivesen várok tanácsokat ötleteket a pánikbetegség leküzdése ellen,mert már nagyon elkeseredtem,és 22évesen nem akarok mindennap a gyógyszerektől függni
2012. nov. 22. 15:24
Sziasztok,segítséget szeretnék kérni tőletek..22éves vagyok január óta pánikbeteg,erősen szorongok,stresszelek mindenen,nem tudok emberek közé menni tömegközlekedésre szállni,a munkahelyemet is ott kellet hagyjam szeptemberben.A héten elmentem egy pszichiáterhez,10perc beszélgetés után felírta a Citapram nevű gyógyszert,ki is váltottam,estére pedig 0,25 xanax.A kiváncsi lennék ki áll mellette és ellene ezeknek a gyógyszereknek?Nem merem beszedni őket,nehogy roszabb legyen miatta minden,mert már ilyet is hallottam.Nem hiszek ezekben a gyógyszerekben,mert elnyomják csak időszakosan a tüneteket,de aki élt már át ilyet tudja miről beszélek,amikor mindennap azt érzem,hogy megörülök,és sosem fognak elmulni a szorongásiam :(.Próbálok változtatni a dolgokhoz való hozzáállásomon is,mindenhez pozitivan álljak,és próbálom öngyógyitással meggyogyítani magamat,de nagyon nehéz..iszonyat nehéz amikor jönnek a rohamok.......Kérlek segítsetek!
70. Dina7808 (válaszként erre: 68. - Dina1105)
2012. nov. 9. 08:12

Szia!

Neked okozott a citalopram valamilyen mellékhatást?

Tegnap kezdtem el szedni,de csak negyedet,mert tartok tőle...:-(

69. dina1105 (válaszként erre: 67. - Jocó)
2012. máj. 11. 10:52
Hasmenést nekem nem okozott. Az lehet még az idegességtől. :)
68. dina1105 (válaszként erre: 66. - Jocó)
2012. máj. 11. 10:50

Szia!

Én kb 10 évig szedtem a gyógyszert minden nap.Nekem depresszióra és szorongásra írták fel. Én is eléggé ideges és feszült ember vagyok. Nekem bejött a gyógyszer de gyors változást ne remélj, mert kb 1-2 hónap állandó szedés után lesz hatása, legalábbis nekem így volt. Én most már teljesen leszoktam róla,mert babát szeretnék. De a leszokás is csak fokozatos lehet, mert könnyen visszajönnek a tünetek, ha egyik napról a másikra abba hagyod. Sajnos saját tapasztalatból mondom. Nekem úgy gondolom kicsit súlyosabb problémákra írták fel a gyógyszert de segített. Kívánom, hogy neked is így legyen.

67. jocó
2012. máj. 10. 11:32
Még 1 kérdésem lett volna, csak elfelejtettem: Valakinek okozott ez a gyógyszer hasmenést? Köszi!
66. jocó (válaszként erre: 65. - Bejusa)
2012. máj. 10. 11:27
sziasztok! nekem is pár napja irtak föl ilyen gyógyszert. nekem föleg utazáskor, vagy ha értekezletre, orvoshoz kell menni, akkor jön elö az izgalom, idegesség, többszöri wc-re járás. elég feszült vagyok egyébként is. ilyesmire jó ez a gyógyszer szerintetek? Köszi a tanácsokat! Jocó
65. bejusa
2012. febr. 20. 12:10

Sziasztok!

Réginek tűnnek a hozzászólások, de hátha még valaki idetéved ezzel a kérdéssel, szóval az én tapasztalataimat is megosztom.

Szorongásos depresszióm van/volt pánikrohamokkal megspékelve.

Citapram 30mg-ot szedek és ezt úgy kezdtük el, hogy 3-4 napig negyedet, majd 3-4 napig felet, szintén pár napig háromnegyedet szedtem és csak aztán kezdtem el az 1 egészet. Addig, ha valami nem volt rendben egy 0,5-ös xanax felét vettem be illetve este egy felet, hétvégén egy egészet,lefekvés előtt, hogy jobban tudjak aludni. A xanaxot én kb. 3 hét után elhagytam, azóta is van nálam egy mindig, de ez inkább csak a tudat, hogyha van valami probléma, egy roham, lesz gyors segítség. Azóta, hogy letettem, erre nem volt szükség.

A leállásról is kérdeztem a pszichiáterem és megnyugtatott, hogy ugyanúgy, mint ahogy kezdtem fogom abba is hagyni, és akkor nem lesznek kellemetlen tünetek.

Nem érzem, hogy valami eget rengető hatása lenne, de talán épp ez a lényeg, normál szintre hoz és ott továbbra is neked kell megbirkóznod a problémákkal, nem lesz hirtelen minden rózsaszín, vagy gondtalan, inkább a nehezítés múlik el.

Ha megteheted, mindenképpen menj el egy magán dokihoz, aki tényleg segít, veled van. Nekem 1/4 részt a gyógyszer, 3/4 részt a pszichiáterrel való beszélgetések, ráeszmélések segítettek, soha nem fogom tudni eléggé megköszönni neki, hogy akkor onnan segített összekaparni magam.

2011. okt. 29. 21:45

sziasztok

Végig olvastam a fórumot és meglepődtem,mivel én nem vagyok pánikbeteg és mégis ezt gyógszert írta fel Nekem az orvos.1 hétig félszem utánna napi 1 szem beszedését javasolta.

A tüneteim: mindent elfelejtek,nem jár az agyam,keverem a betűket a billentyűzeten,nemtudok fogalmazni stb.

Mi a véleményetek,miért kaphattam ilyen gyógyszert?

63. Fish
2011. aug. 11. 09:12

sziasztok en sertalinet szedtem egy evig, aztan abbahagytam es rohadt szarul lettem utana felirtak prozac ot amire allergias lettem es nem birtam szedni, utana meg citalopramot szedek masfel eve,

20 gramrol mentem le 10 re es 8-10 hetig mindenfele tunetem volt de mar jobb, es tegnaptol lementem 5 re, majd meglatjuk..

en 14 kg ot hiztam tole es ugyanugy panikrohamokat kaptam es a szorongasomon sem sokat segitett

62. judo64 (válaszként erre: 61. - Zoli011)
2011. jún. 20. 18:50

Kedves Zoli!

Ha tudnád én már hányszor abba akartam hagyni a szedését,de sajnos nem megy.2évig szedtem 1 szemet.Mikor abba akartam hagyni pár nap múlva visszatértek a problémáim.Most megint kísérletezek már 1 hónapja csak felet veszek be.eddig ok.De szerintem több hónapon keresztül tart míg csökkenteni tudom ismét.

2011. jún. 17. 21:56

Elkezdtem a citalopram elhagyását.

Próbáltam hirtelen befejezni a szedést, de pár nap után áramütésszerű érzések az agyamban, csukott szemmel este villanásokat tapasztaltam.

Ezért fokozatosan fogom elhagyani, még pár hétig felet fogok szedni.

60. judo64 (válaszként erre: 59. - Cydry)
2011. máj. 1. 07:31

Hát nagyon sajnálom hogy ilyen állapotba kerültél.Én is szedem a citalopramot közel másfél éve de nem veszem észre hogy étvágycsökkentő hatása lenne.Valami nagyon nagy stressz érhetett ha idáig jutottál.Pedig nem szabad elkeseredni,mert akkor rosszabb lesz az állapotod.Valami biztosan van amiben kedvedet leled,ne legyél szomorú!És ne zárkózzál be.Igenis menjél ki a szabadba,sétáljál vagy napozzál kicsit.Így saját magad alatt vágod a fát.Próbáljál meg enni ezt a rizsből összepréselt

semmilyen ízű zabpelyhet,meg joghurtot.De az is lehet hogy valami másfajta gyógyszerre lesz szükséged.Majd az orvosod eldönti,mert kell neki majd 1 hónap mire érzed hogy használ vagy nem.

Ahhoz Te is kellesz hogy visszanyerd önmagad,ezt biztosan tudod magadtól is.Üss a kezedre mikor kajáért akarsz nyúlni,és mondogasd magadban nem kell,nem kell....Könnyen beszélek mi?

Tényleg vigyázz magadra és legyél kicsit vidámabb.

Nem fenékig tejfel az élet,de sok jót is tartogat,hidd el.Drukkolok neked,majd jelentkezz!!!

59. cydry
2011. ápr. 30. 14:42
szia.köszi a választ.nekem az orvos írta a kórlapra h bulimia és szorongásos depresszió.a depressziommal fordultam hozzá,és erre adta a citalopram-ot.azt mondta tvágycsökkentö hatása is van.sok dolgot nem tudtam feldolgozni,többek közt ezt a hízás dolgot sem,már nem is nagyon megyek ki az utcára sem.ha találkoznék vmi régi ismerösömmel belehalnék a szégyenbe.ez a kaja dolog:folyamatosan eszem,bármennyit,nem érzem hogy elég,aztán furdal a lelkiismeret.azért a kukába nem nyúlok érte,de nem tudom hogy küzdhetném le,mert félek h a párom is el fog agyni,mivel nem így ismert meg.most meg egy roncs lettem.régen vidám voltam,jókedvű,vékony mostmeg bezárkóztam,nem is vagyok kíváncsi senkire,egy dagadt vesztes lettem.lehet most összezagyváltam mindent,de olyan furcsa állapot ez...
58. judo64 (válaszként erre: 57. - Judo64)
2011. ápr. 30. 14:24
Bocs összekevertem a bulimiát az anorexiával.Remélem azért mindenhonnan nem szeded ki a kaját./Bocs/
57. judo64 (válaszként erre: 56. - Cydry)
2011. ápr. 30. 14:20

Szia Kedves cydry!

Sajnos a citalopram egyáltalán nem étvágycsökkentő tbl,hanem antidepresszáns.Nem tudom milyen orvosod van de a neten is rátalálsz a leírására.Próbáld meg valami mással elfoglalni magad,és ne az evésbe vezesd le a szorongásod.Vannak fogyókúrás teák próbáld meg azokat.Nálunk a boltban sokan viszik a Csala Zs. féle testsúlycsökkentőt.Ha bulémiás lennél akkor pedig már csontkollekciónak kellene lenned.

Fel a fejjel!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook