Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Iskolatitkári pozíció fórum

Iskolatitkári pozíció (beszélgetős fórum)


19. bowie
2014. ápr. 22. 11:05

nekem nem járt pótszabadság, csak ami a törvényben meghatározott. évközben nem szeretik, ha nincs az ember, nyilván szükség van rá, a nyári szünet vége előtt 3 héttel meg már munka van, jócskán. A szünet közben nekem mindig betartott a munkám júliusig kb, aztán heti egy nap ügyeletes nap volt, 8-13-ig.

Olyankor nyilván nincs mit csinálni, filmet néztem.:))

Sok dolog függ a főnöködtől is, mert én húzósabb időszakokban volt, hogy bent voltam este 7ig is, de ha máskor napközben dolgom akadt, akkor simán elmentem, elintézni. Max elintéztem közben a postát is a sulinak.

Nálunk rugalmas volt annyiból a dolog, hogy ha a munka el volt végezve, nem zavart senkit, ha az egyikőnk épp máshol van a dolgait intézni. Ez nyilván nem volt általános, de sok esetben jól jött azért.

18. Ildenc
2014. ápr. 22. 08:05
Nagyon érdekelne, hogy hogyan alakul a szabadságok aránya az iskolákban. Pedagógus ismerősöm elmondta, hogy nekik a rendes szabadságon felül jár kb ugyanannyi pótszabadság. Ez érvényes az iskolatitkárokra is általában? Tudom, hogy több iskolában más szabályok vonatkoznak bizonyos munkakört betöltő emberekre. Örülnék, ha páran írnátok tapasztalatot.
17. moonlight13 (válaszként erre: 16. - Stokimagdi)
2014. ápr. 20. 20:03
az sem lehet könnyebb, mint 28 helyre koncentrálni!
16. stokimagdi (válaszként erre: 12. - Moonlight13)
2014. ápr. 20. 19:08
Halmozottan Hátrányos Helyzetű
15. moonlight13 (válaszként erre: 14. - Ildenc)
2014. ápr. 17. 12:39
köszi
14. Ildenc (válaszként erre: 7. - Moonlight13)
2014. ápr. 17. 10:23
Felsőfokú Iskolatitkári képzés a következőkből áll: Rendeletek ismerete, word, excell felsőfokon. Pr-rendezvényszervezés, Közgazdaságtan. Ezekből írásbeli szóbeli vizsga.
13. Ildenc (válaszként erre: 11. - Bowie)
2014. ápr. 17. 10:21

Köszönöm a bejegyzéseidet, nagyon értékeseknek találom.

Annyi kérdésem még lenne, hogy hogyan alakul a szabadság kérdése? Mert, ugye én 28 nappal gazdálkodhatok, de ha figyelembe vesszük az iskolákban lévő tanítás nélküli napokat, akkor az jóval több napot ad ki.

Ezt hogyan oldják meg?

12. moonlight13 (válaszként erre: 11. - Bowie)
2014. ápr. 11. 21:43

Azért az sem biztos, hogy könnyebb munka, még ha nem is 28 dolgokkal kellett foglakoznod!

Mi az a HHH?

11. bowie (válaszként erre: 10. - Moonlight13)
2014. ápr. 11. 20:36
Nem tudom. Szerencsére nem kellett eddigi életem során sűrűn munkahelyeket cserélgetni.:) Nekem, csak ott kellett. A szociális szférában, ahol a fősuli elvégzése után dolgoztam, ott pl nem..ott simán voltak unatkozós napok a sulihoz képest, pedig majd dupláját kerestem. Ott "csak" szenvedélybetegekkel, azok elterelésével, meg HHH-kel kellett foglalkozni, nem egyszerre 28 dologgal. :))
10. moonlight13 (válaszként erre: 9. - Bowie)
2014. ápr. 11. 19:15
Manapság már szinte minden munkahelyre jellemző az azonnali váltás egyik munkamenetből a másikba.
9. bowie (válaszként erre: 5. - Ildenc)
2014. ápr. 11. 19:14

Általánosban voltam aha.

Nagyobb vagy kisebb, nem tudom mi a mérce. 8 osztály, évfolyamonként 2 és 3 osztály, osztályonként 30-33 gyerek. Egy osztály volt 24-es létszámmal csak.

Nem a sokrétű munka volt a megterhelő, mert az jobb szerintem, mivel sosem volt monoton. Inkább a sokszor 5 percenkénti váltás, és mindig mindennel rögtön képben lenni, azt kellett megszokni. De én szerettem. Volt, hogy órára is mentem, ha hiányzott tanár, azt is szerettem.

8. moonlight13 (válaszként erre: 6. - Ildenc)
2014. ápr. 11. 16:23
én is nézem az ilyen hirdetéseket, de úgy emlékszem, a köztisztviselő, közalkalmazotti bértábla szerint van a fizetésük. :(
7. moonlight13 (válaszként erre: 6. - Ildenc)
2014. ápr. 11. 16:21
szerintem nem sok ilyen állás van. és úgy gondolom, egy közgazdasági érettségivel is megpályázható. ez az okj-s papír miről szól? nem ismerem, ez már új dolog.
6. Ildenc (válaszként erre: 4. - Moonlight13)
2014. ápr. 11. 12:20
Előbb megvárom, hogy a kezemben legyen a bizonyítvány és azután keresek. Miért kérdezed, neked lenne?
5. Ildenc (válaszként erre: 2. - Bowie)
2014. ápr. 11. 12:19

Én is hasonlóra számítok. Tudom, hogy amit tanulunk az egy dolog, de sok mindent ránktestálnak azokon kívül.

Általános iskolában voltál ezek szerint? Nagyobb iskola volt sok gyerekkel, vagy kisebb? Nagyon megterhelő volt a sokrétü feladatkör?

4. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Ildenc)
2014. ápr. 11. 11:51
Van valami álláslehetőséged iskolatitkárként?
2014. ápr. 11. 11:30
Ja és augusztusban már természetesen munka van, suli kezdés előtt 2-3 héttel, ez változó.
2014. ápr. 11. 11:30

Én iskolatitkárként mindent végeztem. Pénzügyek, pályázati pénzek kezelése, hiányzók vezetése, fizetési papírok rendezése, elszámolás, levelek megírása, beíratkozásnál a papírok kitöltése, rendezése..stb..de mi csak ketten voltunk. Középiskolában ennél osztottabb szokott lenni, ott (legalábbis akiket én ismerek) külön van aki a gyerekek dolgait intézi, külön, aki az igazgatóét, külön, aki a gazdasági részt.


Nekem általában július közepéig volt munka, utána felváltva ügyeltünk heti egy napot. Téli szünet az teljesen szabad, tavaszi szünetben pedig csak a húsvét hétfő volt szabad. A szabadságot ezekre az időkre kellett ugye beosztani.

2014. ápr. 11. 11:21

Sziasztok!

Olyan iskolatitkárokat keresek, akinek van tapasztalata a témával kapcsolatban. Én most fogok okj vizsgázni és kíváncsiskodnék, hogy kit mivel terhelnek le a "tipikus" titkári feladatokon kívül, valamint, hogyan alakul a nyár egy iskolatitkár számára? A tanév szüneteiben van e feladat stb. Mindenkinek köszönöm a hozzászólást!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook