Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen pozícióban szeretnek a babák aludni? fórum

Milyen pozícióban szeretnek a babák aludni? (beszélgetős fórum)


2008. nov. 2. 18:38
Hason
2008. jún. 27. 10:13
kislányom oldalt aludt amig hasra nem tudott fordulni, kisfiam pedig egyelőre háton.
2008. jún. 4. 10:02
az enyem oldalt szeret aludni, pedig en mindig hatra fektetem..., de mar az elso naptol kepes volt az oldalara fordulni, es par perc utan meg is fordult.
24. RLindi (válaszként erre: 23. - Mongi)
2008. máj. 8. 21:31
Nálunk is ez a nyerő. Néha szokott háton is aludni de csak mostanában és elég ritka.
23. mongi
2008. máj. 8. 21:30
Oldalt,hason
2008. máj. 8. 21:28
Az én kislányom lassan 3 éves lesz, mindig hason alszik.
21. Verka (válaszként erre: 20. - Sz.Csirke)
2008. máj. 8. 21:27
Az én lányomnak sem volt, aztán 3 hónaposan megtanult elfordulni, azóta csak hason.
2008. máj. 8. 11:49

Haton fekve. Nincs valasztasa, mert a hason alvas a legveszelyesebb bolcsohalal tekinteteben.

Meg a dohanyzast is maga mogott hagyja.

2008. ápr. 19. 10:11
oldalt fekve :)
2008. márc. 25. 13:28
CSAK HASON TUD ALUDNI A KISFIAM
17. LoLiNa
2008. márc. 8. 07:11
nekem mindkét fiam csak hason volt hajlandó aludni.. de a mai napig csak így alszik a pici
2008. márc. 7. 21:02

Sziasztok!

A kisfiam oldalt aludt addig, amíg nem tudott fordulni, azóta meg csak hason. KIvéve a babakocsi, ott háton.

15. RLindi
2008. márc. 7. 15:07

A kislányom oldalra fekve alud egészen addig amig nem forgott. Aztán inkább háton.

Most meg már mikor-hogy kényelmes.

2008. márc. 7. 14:59
Az én kisfiam hason szeret aludni pici kora óta, de már szívesen alszik oldalt fekve is. Hanyatt szinte soha nem alszik.
13. dus
2008. jan. 8. 13:42
Mindkét fiam csak hason alszik, csecsemő koruk óta! De ha megunják, pózt változtatnak! A picivel volt is gond babakocsiban-bundazsákban, de már hozzászokott! :))
2008. jan. 3. 16:42
Csak hason alszik... de így úgy megtanulta, hogy nyomja ki magát, hogy három hónaposan kész fekvőtámaszozó művész lett:)
11. contu (válaszként erre: 10. - Ibi75)
2008. jan. 2. 23:36

Jó az alvókája. :)

Márk oldalt fekve szeretett aludni, Laura pedig háton. A hasonfekvést egyikük sem díjazza. A húgom lánya viszont csak úgy szeret aludni.

10. ibi75
2008. jan. 2. 23:29
Háton, hason, oldalt, félig ülve, de szerintem fejen állva is tudna aludni az én kis drágám :)
9. bucimami (válaszként erre: 2. - Davidadri)
2008. jan. 2. 22:57

Az első lánykámnál azt mondta a védőnő, hogy altassam az oldalán, mert az úgy jó. Aztán pár hét múlva egy ortopédus mondta, hogy nem tesz jót a csípőjének az oldalt fekvés, úgy hogy háton altattam. A vége az lett, hogy nem volt hajlandó hason feküdni, így nem emelgette a fejét, nem erősödött a háta, a nyakizma, gyógytornára jártunk, hogy valahogy behozzuk az elmaradottakat. ( Sikerült! :-) )

A második gyerkőccel hazamentünk a kórházból, üvöltött két órát este, a férjem javasolta, hogy tegyük hasra, akkor elhallgatott, úgyhogy ő még a babakocsiban is hason aludt.

Bár hason fekve valóban ráfeküdhet az orrára és a szájára, viszont az újszülöttek már pár órásan képesek a fejüket átfordítani az egyik oldalról a másikra, tehát ha nem kap levegőt, akkor odébbfordítja buksiját. Ellenben ha hanyattfekve bukik, az visszafolyhat a légcsövébe és megfulladhat. Tehát marad az oldalt fekvés, akkor viszont a csípője...:-))) Ja, igen, kedvenc ortopédus szakorvosom szerint a hason alvás jót tesz a csípőjének, tehát ez még egy érv mellette...

8. bendegúzsimon (válaszként erre: 7. - Hemrichne)
2008. jan. 2. 17:58

Szia!

Az én kisfiam is csak hason szeret aludni, egyedül a babkocsiban alszik hanyadt. Bendi már 2 hónapos korában hasról a hátára fordult. Én sem akartam elhinni, de ezt már többször is megcsinálta, bár azért még nem sűrű jelenség.

7. hemrichne (válaszként erre: 6. - LoLiNa)
2008. jan. 2. 08:08
mikor kezd megfordulni a baba?
2007. dec. 19. 05:15
csak hason hajlandó aluni. háton egyáltalán még feküdni se szeretett, mig meg nem tudott fordúlni. :)
2007. dec. 18. 22:12

Sziasztok!

Én születésétől oldalt fektettem a fiam, úgy altattam. Ez működött is 3,5 hós koráig. Mikor már tudott hátról hasra fordulni. Onnantól kezdve ő a főnők, csak így hajlandó aludni, még babakocsiban is.

2007. dec. 18. 21:16
Tudom én is jól, hogy a hason altatást nem ajánlják, de az én babám csak úgy volt hajlandó aludni. Elég hasfájós volt, lehet, hogy ez is volt az oka. Már 1 éves, és hason fekve alszik el, úgy, hogy felhúzza a lábait, szinte térdel. Persze azért az oldalára is fordul és hason is alszik, de a kedvenc azért ez maradt.
3. ansza (válaszként erre: 2. - Davidadri)
2007. dec. 18. 20:35
igen,ezt én is igy tudom.nem is azt akartam,hogy hason aludjon,csak a változatosság kedvéért egy picit ezt is ki akartam vele próbáltatni.meg olvastam is,hogy napi pár percet érdemes a babókat hasra fektetni,és figyelni,hogy emelik a fejüket,megtudják e magukat tartani stb.hogy erősödjön a nyak és vállizmuk.
2007. dec. 18. 16:34
Csak egy tenács. Ha akarod megfogadod ha nem nem. Az a helyzet, hogy én úgy hallottam, hogy nagyon nem jó a babákat a hasukon altatni. Attól függ, hogy milyen idős. 0-3 hónapos korig nem ajánlott hason, mert ilyenkor fordul elő gyakrabban a gyermekágyi halál. Nagynéném mindíg oldalt, vagy háton altatta az ikreket.
2007. dec. 18. 16:16
Nagyon sok anyukától azt hallottam,hogy az övé csak hason szeret lenni.az enyém,mivel bukós volt,a doki tanácsára oldalt fektettem,kitámasztva.persze,ébredéskor már a hátán feküdt,ez a kedvenc.Próbáltam hasra fektetni,hátha az is bejön,de két perc múlva már reklamál.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook