Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Iskolakezdés - rettegek fórum

Iskolakezdés - rettegek (beszélgetős fórum)


27. 480b578442 (válaszként erre: 25. - Pipőci)
2010. szept. 4. 00:44

Igen tudom.A fahasogatás és behordás élményében mi is részesülünk:))

8 gyerek!? Nem semmi.

Ne gondold, h városon sokkal könnyebb programot találni vagy ha van az zsebbenyúlós.


Hát nem könnyű de én azért elbicigliznék ha nem a barátokhoz akkor csak ugy.Mi szoktunk menni.

26. fehérleander (válaszként erre: 25. - Pipőci)
2010. szept. 3. 19:08
Faluffeling nálunk egyenlő pletyka! Abból meg nem kérek! A gyerek most még el van! Jót tesz neki az esténként tartott box edzés. Ja és nekem is!
25. Pipőci (válaszként erre: 24. - 480b578442)
2010. szept. 3. 14:33

Akkor mi is "Aprajafalván" lakunk... :) A mi falunkban összesen 8 gyerek van (különböző korcsoport), 5 faluból került ki 10 elsős idén. A fiam osztályába 12 gyerkőc jár...

Egyébként bocs, de nem nagy divat falun az ide-oda bicajozás betakarítás idején... :( Kezdődnek lassan a szüretek, kukoricaszedés, fahasogatás és behordás... stb. stb. Már más idők járnak, mint régen... a régi "falu-feelingnek" nyoma sincs, amit én sajnálok (vagy csak nagyon kis nyomokban él).

24. 480b578442 (válaszként erre: 23. - Fehérleander)
2010. szept. 2. 14:06

Hú, hát ez tényleg nehéz.összesen 80 gyerek, 9 elsős?

Hol laktok ti, aprajafalván?:)

Akkor talán elbicigliznék vele a község másik végébe, összeismerkednék a szülőkkel és jönne hozzánk a másik kisfiú is, eseleg hétvégén ott is aludhatna.Sajnos ezeket a gyerekeket megváltoztatni nem lehet csak kikerülni.Viszont szerintem az sem jó ha tíltod a gyereknek, h játszon vele.Le kell foglalni az idejét, ki kell találni programot, h ne unatkozzon és ne menjen a szomszédba.

23. fehérleander (válaszként erre: 22. - Pipőci)
2010. szept. 1. 20:40
Ez valóban így van. Az iskolába kb. 80 gyerek jár, a fiamék osztályába 7 gyerek jár! Most 9 elsős kezdett! Nincs nagy választék! Két kisfiú van az osztályban,akivel nem bánom, hogy barátkozik de sajnos a község másik végén laknak. Mondjuk most nyár vége felé, mér az egyikkel összejártak. Örültem is, ha vele volt!
22. Pipőci (válaszként erre: 21. - 480b578442)
2010. szept. 1. 13:22
Azért játszik vele, mert gondolom nincsen más és vágyik rá, hogy gyerekkel játszon. Falun kevés a gyerek, kicsi a közösség....
21. 480b578442 (válaszként erre: 17. - Fehérleander)
2010. szept. 1. 01:00

Én azt nem értem, ha a gyereked jól nevelt, tisztelettudó hogyan áll szóba ilyen gyerekkel?

Az én fiam ha elmegy biciglizni és ott akad ilyen gyerek ő hazajön.A gyerekek pillanatok alatt ki tudják szűrni ügyesen ki a társaságuk és hozzájuk tömörülnek ahogy lászlozsu mondta.

2010. aug. 31. 11:22
Nincs azzal semmi baj, ha azt mondod neki, hogy védje meg magát. Ne kezdjen verekedést, de ha bántják, igenis védje meg magát. Én mindig ezt mondtam a fiaimnak. Igaz, hogy jellemzően nem volt semmi ilyen problémájuk. Voltak agresszív gyerekek itt is, de ők valahogy egy társaságba tömörültek, s egymást ütötték állandóan. Hiába, kellett a hierarchia. A többi pedig olyan jól megvolt egymással. Nagyon jó kis osztályközösség alakult ki aztán mindkettőnél. Később, a felső tagozatra pedig már a vadabbja is hozzászelídült a többiekhez. Most, amire elballagtak, akkor lettek igazán jó haverok.
2010. aug. 31. 11:05

Viszont nem minden gyereknek kellenek annyira a társas kapcsolatok. Ne a számítógéphez meneküljön, de nem is fontos, hogy a délutánt a "barátaival" töltse.

Az iskolai dolgokat pedig mindenképpen a tanárok elé kell vinned.

18. mágnes74 (válaszként erre: 17. - Fehérleander)
2010. aug. 31. 11:01

Ha a gyerekkel nem tudsz beszélni, mindenképpen a szülővel kell. Talán egyszer megérti.

Ha más gyereket is bántanak, a szülők összefoghatnának, így nagyobb lenne a nyomás az agresszív gyerekek szülein.

Bár, a tapasztalataim alapján ez sem sokat segít:(

17. fehérleander (válaszként erre: 14. - Mamcili)
2010. aug. 31. 10:34
Az a baj, hogy ha a szomszéd kisgyerekkel beszélgetek (megpróbáltam) tök elferdítve adja elő anyukájának, és ebből majdnem balhé lett egyszer, mert anyukája neki hisz! Meg igazából falra hányt borsó. Múltkor rászóltam a másik ilyen gyerekre, és mi volt a válasz?"Nekem senki nem parancsol, még apám se!" Az óvónőkről ennyi volt a véleménye, örülnek is h. megszabadulnak tőle: "Te csak egy szolga vagy, azért kapod a fizetést, hogy kiszolgálj!" Szóval ilyen gyerekekről van szó!
2010. aug. 31. 10:31
Jártunk iskolapszichológusnál. Véleménye szerint Dom egy álomgyerek és egyszer a felesége nagyon hálás lesz nekem, a magas érzelmi intelligenciájú gyermekemért, mondjuk szerintem ez nem az én érdemem. De addig? Oké, én is büszke vagyok rá, hogy mennyire kedves, megértő, de hát védje már meg magát, könyörgöm! Tegnap a férjemmel arra jutottunk, hogy az önbizalmát fogjuk erősíteni és megtanítom neki azokat a dolgokat, amiket én tanultam meg box-on. Lehet, hogy nem helyes, de ha tud, valaki mondjon jobbat én köszönettel fogadok minden tanácsot!
2010. aug. 30. 23:12

Nagyon szörnyű ezt a brutalitást hallgatni, ilyen kis gyerekektől...

de állítom ennek legtöbbje, a mozgáshiány és a feszült élet következményei...

Nincs hol levezeti a bennük lévő feszültséget, így egymáson vezetik le...


De iszonyat, hogy egyoldalú dolgokat csinálnak...régen kicsapások, stb...voltak...

egyre alacsonyabb szintű iskolákba osztályokba kerültek ezek a problémás gyerekek...


Nincs lehetőség fejlődni, vagy felzárkózni a mostani oktatási rendszerben...


Én is harcolok a gyerekemért...

Egész nyáron tanultunk, hogy ne legyen akkora gond a tanévkezdés...

És egyáltalán nem jó ez az értelmetlen értékelés, amiből egy másik iskola tanára nem tudja, hogy hol tart a gyerek...


de én azt mondom, hogy a gyereknek, mindenképp meg kell védenie magát, még beírások árán is...

így legalább a szülő is tud végre valamit tenni a gyereke védelmében...

És sok helyen van iskolapszichológus...

14. mamcili (válaszként erre: 10. - Fehérleander)
2010. aug. 30. 23:04

Akkor ne enged vele játszani ha nem muszály...mi lesz később?

vagy beszélgess el te a gyerekkel...

múltkor a játszón kaptam el egy csapat gyereket azt játszották ki az erősebb...addig verték a kicsit, míg nem sírt...a másikat meg addig amíg nem kezdett el vérezni...

stb...cifrább dolgok...

mit élhetnek meg otthon?

2010. aug. 30. 20:04
Olyan szinten féltem azt a gyereket, hogy már fáj! annyira kedves és tisztelettudó mindenkivel, kicsivel-naggyal egyaránt. Nem tudom, jó ötlet e, de azt hiszem, hogy szerdán az első tanítási napon félrehívom az osztályfőnököt és elmondom neki a félelmeimet. Tudjátok az a baj, hogy vannak az iskolában bizonyos védelmet élvező gyermekek, mert "VALAKIK" gyerekei és ez a szomszéd gyerek, meg egy másik, aki szintén hasonló, sőt talán még rosszabb is ilyen. Mivel én nem vagyok se fodrász, se postás, se boltos, ezért az én gyerekem nem élvez ilyen előnyt. És persze rajta kívül még sokan vannak így. Nálunk az uralkodik, aki valaki!!!
12. fehérleander (válaszként erre: 11. - Krisztine2)
2010. aug. 30. 18:27
Tudod, én már rég eljutottam addig, hogy azt mondom: üss vissza, de nem üt, mert fél. Meg az is megesik, hogy visszaüt, de ezek a kis szemetek nem hagyják, övék kell, hogy legyen az utolsó ütés!
11. Krisztine2 (válaszként erre: 1. - Fehérleander)
2010. aug. 30. 18:01

Én is úgy nevelem a fiamat hogy ne bántson másokat,udvarias legyen stb.

Sajnos az oviban sokszor lekevertek neki egyet,belerúgtak...ő pedig nem ütött vissza,mert nem így neveltük.

Most megy suliba.

Félek hogy hasonló problémák lesznek:(

Nem tudom mi a "helyes" ha azt mondom a gyereknek hogy "üss vissza"-akkor ugyanolyan agresszív lesz és én nem akarom...ha azt mondom:"ne üss vissza" akkor meg nézzem hogy ütik a gyerekem?!:(

Dilemma...

2010. aug. 30. 17:48
A küzdősportot jó ötletnek tartom, de mi vidéken lakunk errefelé nincs ilyen. Én jártam egyébként kick box-ra, és ott azt tanították, nem élhetünk vissza a tudásunkkal! Én csak azt tudom, hogy a fiam lába össze van rugdosva, a kö9lykök a szomszédban nagy hangon játszanak, az enyém meg a számítógéphez menekülne, de ezt nem akarom! Elegem van! A múltkor a kukiját rúgta meg, most a hátát, hasát, lábát! A szülő? Tudja,de ez a válasz: Hát mit csináljak, ha többen vannak nem normálisak!!!!
2010. aug. 30. 17:34
Az én lányom, mármint a nagyobbik nagyon talpraesett volt és az osztályba is beilleszkedett elég hamar. Mondtam neki, ha bántanak üss vissza, ok nélkül nem szabad verekedni. Ő megvédte magát sőt elmondhatom nyugodtan az osztályban rengeteg barátja volt. Üdv.Ágnes
2010. aug. 30. 17:30

Sajnos igazad van sok negatív tapasztalatot hall az ember, csak a hírekben is mennyi gond merült fel a tanár és diákok között szinte háború van, ami igazán elszomorító nem csodálom, hogy rettegsz.

Ma már képtelenek fegyelmet tartani, mert ezt a szót nem ismerik. Üdv.Ágnes

7. trapiti (válaszként erre: 1. - Fehérleander)
2010. aug. 30. 17:28
Nekem is az jutott eszembe, hogy esetleg járhatna vmilyen küzdösportra. Megtanulná megvédeni magát + lenne egy kis önbizalma is :) Aztán tényleg ha visszaütne párszor, utána nem bántanák.
2010. aug. 30. 17:28
Év elején talán októberben, ha csak nem dönt másképpen az iskola vesd fel a szülői értekezleten és próbáld megbeszélni, valójában mi is bánt tégedet a reklamációd jogos mielőbb tisztázni kell, mert sajnos a gyerekek nem egyformák ez a mai társadalom nem arról szól, hogy a mai ifjú generációt emberségre nevelik, mert csak kizárólag a rosszat látják maguk körül és úgyanúgy próbálnak viselkedni, ami igazán nem vezet jóírányba. Megértem a problémádat és kívánok sok szerencsét Üdv.Ágnes
5. gyerekeim (válaszként erre: 1. - Fehérleander)
2010. aug. 30. 17:25
Mise erre neveljük de sajnos csak akkor lesz nyugta ha 1X 2x vissza üt. Nekem a középső gyerek karatézik nem szokott verekedni. 3.-ban ketten támadtak neki és akkor vissza rúgott így megrúgta az egyik kisfiút ezért ő kapott beírást,mert hogy ő karatés és tudja,hogy nem verekedhet. Ez olyan lelki gondot okozott neki,hogy 4.ben gyomorszájon vágták és nem mert vissza ütni. Szóval is-is ha kell védje meg magát de ne kezdeményezzen én azóta is ezt tartom.
2010. aug. 30. 17:23
Szerintem beszélj a szülőkkel. Ez az ő felelősségük!
2010. aug. 30. 17:23
Ezt én is tudom, de hogyan?
2010. aug. 30. 17:22
Nem baj, hogy nem erre nevelted. De a saját érdekében kicsit meg kell keményednie. Csak annyit, hogy ne hagyja magát.
2010. aug. 30. 17:19
Úgy nevelem a gyerekeimet, ahogy szüleimtől láttam azt, szeretetben. Nem bántom őket, nem kell félniük tőlem. Nagyfiam most lesz másodikos és már előre rettegek: állandóan sírva jön haza, bántják, kirekesztik. Az imént is sírva jött be: a szomszéd kissrác (osztálytársa) áthívta játszani, de végig rugdosta. Ha nálunk játszanak, vagy náluk, de nincs ott más gyerek, akkor jóban vannak, azonban ha megjelenik egy harmadik, a kisfiúnak meg kell mutatni, ki a főnök. A szülőkkel nem akarok ezen veszekedni, de elegem van! Tudom, nem állhatok állandóan a háta mögött, de amikor sírni látom, ütni akarok!!!!! Amúgy a fiam erős gyerek, tudom, ha elengedné a kezét, megérezni a kisfiú! De mi nem erre neveltük!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook