Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Iskolakezdés külföldön fórum

Iskolakezdés külföldön (beszélgetős fórum)


10. trapiti (válaszként erre: 8. - Gavrilo1)
2012. júl. 9. 17:47
Magyar ovi után ott rögtön iskolát kezdett? És utána hogy volt, ismételte azt az évet?
9. trapiti (válaszként erre: 8. - Gavrilo1)
2012. júl. 9. 17:46

Mindenesetre én azért szeretném megpróbálni... végülis a semminél csak többre mehetünk... Bár nem tervezzük hogy hazajönnénk.


A másik lehetőség, hogy nem eröltetjük a magyar bizonyítványt, aztán ha mégis hazajövünk, akkor különbözeti vizsgával folytatja... csak akkor meg úgy érzem, még kevesebbet tanulna meg.

Tanítónő nem vagyok, de talán nem lehetetlen legalább az alsós anyag...

2012. júl. 9. 17:41
Nekem itt is ott is jártak suliba a gyerekeim. A lekisebb fiam fél évkor esett be az itthoni óvodából az ottani elsőbe. A magyar tananyagot nem olyan egyszerű megtanítani a gyereknek hacsak valaki alapból nem tanítónő. Az írás, olvasás az viszonylag könnyen megy. Az én kisfiam magától megtanult olvasni magyarul. A gondok inkább a nyelvtannal voltak sőt vannak is most hogy itthon a negyediket végezte. Októbertől járt itthon suliba. Ha valóban te akarod őt tanítani, akkor igencsak fel kell készülni, szerintem elég nehéz, naponta több óra extra tanulást is jelenthet. Én amikor a leckét csináltuk otthon minig magyarul is elmagyaráztam neki pl. a matekot is. Néha nekem is komoly kihívás volt- már igencsak régen használtam a pontos matematikai kifejezéseket. DDDDD
2012. júl. 7. 18:52
Érdekelne esetleg olyanok tapasztalata is, akik külföldön élnek, ott jár a gyerek iskolába, de otthon tanítják a magyar tananyagot is. Milyen rendszer vált be, hogyan fogtatok hozzá?
6. trapiti (válaszként erre: 5. - Nyulacska88)
2012. júl. 7. 18:39

Köszönöm a privit :) nagyon hasznos.

Annyit már kiderítettem, hogy vagy szüneteltetjük itthon a tanulói jogviszonyt, és akkor kint kap értékelést, vagy lehet itthon magántanuló, és akkor itt is lesz bizonyítványa... de ehhez engedély kell, olvastam olyan történetet, ahol negyedikig engedték, le is vizsgázott minden évben a gyerek, aztán ötödiktől nem engedték...

5. Nyulacska88 (válaszként erre: 4. - Trapiti)
2012. júl. 7. 15:05

szerintem nem kell beiratnod, ha jelzed, hogy külföldön fog oviba-suliba járni.


A gyermeked kb 3 hónap után folyékonyan fog norvégul beszélni, tehát azt gondolom, simán mehet suliba akár 6 akár 7 éves. Küldök privátba valamit, olvass ott utána a norvég helyzetnek, ott kérdezhetsz is.



A magyar írás-olvasás tanítást nyugodtan csinálhatod a norvág 1 osztállyal párhuzamosan, hidd el, nem fogja egy cseppet sem megerőltetni, sőt, ha csak azokat a szavakat írjátok le, ami a suliban volt, akkor még játék is lehet belőle :)

4. trapiti (válaszként erre: 3. - Nyulacska88)
2012. júl. 7. 14:34
Akkor itthon be sem kellene iratnom iskolába? Ott gndolom egy év óvoda után megmondanák, hogy mikor mehet iskolába... legfeljebb 2x járja az elsőt vagy marad még egy évet az oviban... Talán ez lenne a legjobb. Bár magyarul írni-olvasni mindenképpen meg akarom tanítani.
2012. júl. 7. 14:26

Szia trapiti,


bár a fiam nem 5-6-7 éves, de talán segít a döntésedben, ha írok Róla.

Most végezte el a 7. osztályt. Mivel a német nyelvet nem beszéli ( mi Németországba kültözünk hamarosan), így szeptembertől kint ismét 7. osztályos lesz, így lesz egy éve nyelvet tanulni és beilleszkedni.

Utánajártam a dolgoknak, és semmi értelme, hogy itthon magántanuló legyen. Számára ez azt jelentené, hogy egy év alatt mindkét ország tananyagát meg kellene tanulnia, ez pedig nem csak Őt, de bennünket szülőket ( hiszen nekünk kell segíteni) is megterhel.


Ha bármikor hazajönnénk, - mivel nem a magyar tananyagot tanulta - egy különbözeti vizsgával bármikor folytatni tudja a tanulmányait Magyarországon.


Teendőd csak annyi, hogy mielőtt indulnátok a férjed után, jelezd az óvodában és az Önkormányzat jegyzőjénél ,hogy "tanulmányait "külföldön folytatja.

2012. júl. 7. 14:18
A norvég iskolákban nem hiszem, hogy van magyar oktatás így igen kiesik. Ha időközben mégis haza jönnétek, akkor maximum a magyarral (irodalom, nyelvtan) lennének gondjai, mert minden mást (matematika, környezetismeret, angol stb) tanulni fog ott kinn is. Amennyiben külön foglalkozol vele otthon a magyarral nem hiszem, hogy különösebb gondok lennének:)
2012. júl. 7. 14:00
Olyanok tapasztalataira lennék kíváncsi, akik 5-6-7 éves gyerekkel költöztek külföldre. Férjem Norvégiában dolgozik, a kislányom kb. 6 éves lesz mire mi is utánaköltözünk. Évvesztes, itthon 7 évesen kezdené az iskolát, tehát még minimum egy évig ott is óvodás lenne. Utána hogyan szokott lenni? És közben itthon hogy oldottátok meg? Teljesen kikerül a gyerek a magyar rendszerből, vagy magántanuló lesz és hazajön vizsgázni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook