Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Iskolai fegyelmezés "hány képecske marad péntekre" módszerrel fórum

Iskolai fegyelmezés "hány képecske marad péntekre" módszerrel (beszélgetős fórum)


1 2
22. gkreka (válaszként erre: 21. - Anya4005)
2013. szept. 3. 14:06
A kettő nem zárja ki egymást.
21. anya4005 (válaszként erre: 17. - Gkreka)
2013. szept. 3. 14:04
Régen nem erre voltak a fogadóórák? Bement az ember,megkérdezte a tanárt,hogy mizu a gyerekkel,és volt tanár-szülő kommunikáció,tudhatta a szülő,hol tart a gyerek,miben jobb,rosszabb,stb.
20. gkreka (válaszként erre: 19. - Vica66)
2013. szept. 3. 14:04
Egyet értek.
19. vica66 (válaszként erre: 17. - Gkreka)
2013. szept. 3. 14:03
Szerintem ez még a későbbiekben is hasznos lenne.
18. Milup2
2013. szept. 3. 14:01
Sztem jó ötlet :)
17. gkreka (válaszként erre: 14. - Vica66)
2013. szept. 3. 14:01
A fél évi osztályzásnál pl matematikánál fel van sorolva 6-8 szempont pl. elsőben biztosan ad e össze 10-ig stb., mindegyikre kap egy értékelést. Azért ez mégiscsak összetettebb képet ad a szülőnek a gyereke tudásszintjéről, mint egy bevésett 4-es.
16. anya4005 (válaszként erre: 10. - Angéla19)
2013. szept. 3. 14:00
Az én gyerekemre mindenki azt mondta,hogy hiperaktív,mert 2 percig nem tu 1 helyben ülni! Ha 3 év múlva még mindig ilyen módszerek lesznek,vahatak egy képecske albumot,hogy a tanárnéninek pótoljam,amit széttép,összegyűr,megeszik! Szerintem az osztályzatok is követhetőek voltak,de nem megyek bele,mert mindjárt epeömlést kapok a sok marhaságtól,amit kitaláltak az okosok! Az egész napos suli is jó ötlet,ha dolgoznak a szülők! Én viszont nem dolgozom,nem is fogok,majd malmozok itthon,míg a gyerekeim az iskolában nőnek fel! Magamnak szültem,nem a tanárnőnek!
15. vica66 (válaszként erre: 13. - Vaczila)
2013. szept. 3. 13:58
Igazából szerintem nem szükséges, hogy tudjon róla a szülő ilyen esetben. A lényeg, hogy a gyermek változtasson azon, amit nem jól csinált, javítson a magatartásán, igyekezzen jobb lenni.
14. vica66 (válaszként erre: 1. - Angéla19)
2013. szept. 3. 13:56
A képecskés ötlet nem tűnik rossznak. De a "bújtatott" "virágnyelven" történő osztályozás annál inkább ellenérzést kelt bennem. Egyszerűen nem bírják ki, hogy ne osztályozzanak valahogy. Annyira nehéz ez?
2013. szept. 3. 13:56
Az osztályzásról az a véleményem hogy felesleges volt eltörölni ha helyette pontokkal, jelekkel, de ugyanazt csinálják. Csöbörből vödörbe. A magatartás képecskék lehet nem rosszak, de felmerült bennem egy kérdés ezzel kapcsolatban. Ha elvesznek egy jelet, de a gyereknek még aznap sikerül visszaszerezni, a szülő nem is szerez róla tudomást?
2013. szept. 3. 13:56
Nekem is tetszik ez a módszer. Annak idején nálunk sem osztályoztak elsőbe csak másodiktól. Akkor csak piros meg fekete pont volt semmi más. Ez a képes dolog tetszik. És nem hiszem, hogy szorongást váltana ki a gyerekből. Nálunk a rosszaságért az egész osztálynak hátat fordítva kellett a sarokba állni és aztán szünetbe pótolni. Nekem ez az új módszer jobban tetszik.
11. gkreka (válaszként erre: 8. - Angéla19)
2013. szept. 3. 13:55
A gyerek valószínűleg nem a képecskék megléte vagy elvesztése miatt szorong, hanem mert érzi, hogy TE szorongsz! Sokkal jobb radarjaik vannak, mint a felnőtteknek.
10. angéla19 (válaszként erre: 3. - Anya4005)
2013. szept. 3. 13:55
Kösz a biztatást:)
9. Annie1130 (válaszként erre: 5. - Gkreka)
2013. szept. 3. 13:54
Az nem, persze, viszont az állandó teljesítménykényszert ebben a korban másképp fogják még fel, mint a nagyobbak. Én a játékos tanulás, illetve tanítás híve vagyok. Sajnos ilyen iskolákról nem nagyon hallottam még Magyarországon...:(
8. angéla19 (válaszként erre: 4. - Annie1130)
2013. szept. 3. 13:53
Igen, ez a fő bajom nekem is, nemcsak én szorongok, hanem a gyerek is. Ráadásul reggel 8-tól 4-ig kell folyamatosan jól viselkedni, mert most már a délután is tanítási időnek és nem napközinek számít mint eddig. Én felnőttként sem tudok egész nap jól viselkedni.
2013. szept. 3. 13:53
Valamilyen motiváció kell...nem rossz ötlet.
2013. szept. 3. 13:50
Nekem ezzel a módszerrel jó tapasztalataim vannak, hiszen a gyerek is nyomon tudja követni, hogy hol is tart, illetve jó ötletnek tartom, hogy arra ösztönöz, hogy jobb legyen, így viszakaphatja a képecskéit.
5. gkreka (válaszként erre: 4. - Annie1130)
2013. szept. 3. 13:49
Az, hogy tudatosul a gyerekben az, hogy hibázott (persze azt is megmondva neki, hogy miben), de ki is javíthatja, miért okozna szorongást?
2013. szept. 3. 13:46

Mi fog történni?Képtelenség!:)


Komolyra fordítva a szót, szerintem teljesen eszement dolog az, hogy nem osztályoznak, de még is kőkeményen osztályoznak. Ez nem csak benned, szülőben kelt szorongást, hanem egy ilyen kicsi gyerekben is.

2013. szept. 3. 13:45
Még nem iskoláskorúak a gyerekeim,de a hajam égnek áll az új rendeletektől,módszerektől! Sok sikert,és nem hinném,hogy gond,ha nem marad képecske: magatartásból nem lehet bukni!
2. gkreka (válaszként erre: 1. - Angéla19)
2013. szept. 3. 13:45
Az én kisfiam is tegnap kezdett :). Én örülök, hogy ezt a módszert választotta nálunk is a tanítónéni a fegyelmezésre. Szerintem egy-egy elvesztett képecske/szirmocska, arra fogja őket sarkallani, hogy visszaszerezzék. a büntetés pedig csak dacot szülne.
2013. szept. 3. 13:42
Kisfiam tegnap lett első osztályos. Az első szülői értekezleten ismertették velünk a fegyelmezési módszereket. Hét elején 5 képecske kerül a tolltartóba. Ha a gyerek a hét folyamán valamilyen rosszaságot követ el, egy képet elvesznek tőle. Ha utána valamilyen jó tettet követ el, vissza is lehet kapni. Majd pénteken megnézik hány képecske maradt a tolltartóban. Ennek megfelelően kerül az ellenőrzőbe a heti "magatartás jegy". Kaptunk fordítókulcsot is, mivel első osztályban nem lehet osztályozni. Tehát piros pont = ötös, piros karika= 4, zöld pont... stb és az egyes egy nagy felkiáltójel. Nagyon érdekelnének ezen fegyelmezési módszerrel kapcsolatos tapasztalatok, vélemények. Az én kisfiam Janikovszky Éva szavaival elég "eleven fiúcska", így aztán szorongok mi fog történni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook