Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Írd ki magadból! fórum

Írd ki magadból! (beszélgetős fórum)


25. 0c8f2ca217 (válaszként erre: 24. - Semleges)
2020. dec. 12. 21:31

Így van.Én is így gondolom.Nem kell mindent lenyelni...Sajnos annak már ismerjük az eredményét.

Bemutathatják hogy tudnak e viselkedni,ha nem irány haza.

2020. dec. 12. 06:47

Nálunk hol én hol a férjem mondja, hogy menjünk és akkor elkezdünk készülődni és megyünk:)


Kedves FI!


Nem tartom rossz ötletnek azt a félórát, aztán majd meglátjátok maradtok-e tovább. Mégis elmentetek, nem érheti szó a ház elejét. De én oda biztos nem mennék többet ahol sértegetnek vagy megbántottak. Ha cinkeznének biztos nem maradnék. Aztán gondolkodjanak el mit alkottak és hoztak létre "család" címen.

23. 0c8f2ca217 (válaszként erre: 20. - Channa*)
2020. dec. 12. 06:28
Szólni fog nekik még előtte.
22. 0c8f2ca217 (válaszként erre: 21. - Libikóka)
2020. dec. 12. 06:27
Na igen esetleg lehetne egy jót is beszélgetni :)
21. libikóka (válaszként erre: 19. - 0c8f2ca217)
2020. dec. 11. 12:20
SZerintem a helyzet is eldöntheti meddig maradtok:) Ha NETÁN a család v.mi csoda folytán összekapná magát akkor ne ugorjál fel időre:)) Minden jót :))
20. Channa* (válaszként erre: 19. - 0c8f2ca217)
2020. dec. 11. 09:35

Szerintem ennél rosszabb megoldás nem létezik.

Vagy elmentek és maradtok, ahogy a meghívás szól, vagy otthon maradtok.


Az én férjem nagyon nem szeret sehova menni, főleg nem a saját családjához.

Az én családomhoz szívesebben megy, mert ilyenkor az én nőrokonaim körbeugrálják:DDDD

De az ő és az én családomba is tudják, hogy a férjem ha egyszer azt mondja, hogy na menjünk haza, akkor nincs olyan, hogy jaj, de ráértek, maradjatok még, stb., mert megyünk és kész.


Nálunk pont ezért nem lenne gond, ha ezt csinálnánk, de ha nálatok nem így alakult ki, ahogy nálunk az elmúlt 32 évben, akkor tényleg olaj lesz a tűzre, hacsak a férjed nem hívta fel a figyelmüket erre.

19. 0c8f2ca217 (válaszként erre: 16. - Guruljka)
2020. dec. 11. 08:34

Amúgy ez tényleg jó lett volna :)

Megbeszéltük tegnap és hát majd csak elszaladunk egy fél órára max,nem leszünk ott ebéd meg még több órát utána...

Biztos el leszek szidva megint 😂

2020. dec. 10. 14:48
Erre van a naplóm! Köszönöm a lehetőséget. :)
17. semleges (válaszként erre: 16. - Guruljka)
2020. dec. 10. 14:39
Ez jó duma, tetszik:) Mindenki a saját családjában tegyen rendet és természetesen álljon ki a párja mellett.
16. Guruljka (válaszként erre: 12. - 0c8f2ca217)
2020. dec. 10. 14:25
Az anyja felhívta? Rögtön azt kellett volna mondani: de jó, hogy hívtál, anya, már szólni akartam, ez a járványos karácsony nem alkalmas a családi ünnepekre, a feleségembe meg még a szent ünnepen is beleköttök, hát idén maradjunk inkább a telefonnál.
15. 0c8f2ca217 (válaszként erre: 14. - Birebora)
2020. dec. 10. 09:18

Így van.Ha látom hogy hol mi a szokás én úgy teszek szó nélkül nem

pedig pofázok.

(Nála az se tétel hogy úgy fekszik a vetett ágyba;hát nálam meg rend es tisztasag az alap,még ha nem lenne gyerek akkor is .)


Egyébként jó ideje már nem is beszélek velük,ha esetleg találkozunk akkor is csak akkor szolalok még ha kérdeznek.

14. birebora (válaszként erre: 12. - 0c8f2ca217)
2020. dec. 10. 08:38

Ha velem ilyen hangot ütne mag após, anyós, sógor, sógornő, barát, barátnő, bárki... ott fejezném be velük a kontaktust.

Ahol kisgyermek van ott levesszük még a nem szaros csizmát is és kezet mosunk. Ez alap intelligencia. De ahol nincs gyerek ott is:)

13. 0c8f2ca217 (válaszként erre: 11. - Birebora)
2020. dec. 10. 08:30
Valami előnye is származott mert ez az időszak alatt kimutatta az egész családja a foga fehérjét...
12. 0c8f2ca217 (válaszként erre: 8. - Channa*)
2020. dec. 10. 08:29

Igen tudja jól,hogy mi van.

Apos múltkor azon akadt ki pl.hogy kértem vegye le a Sz..os csizmát mielőtt bejon a házba.

Erre hazament és reszegsegeben felháborodva felhívta a párom hogy én mekkora szemét vagyok és hogy majd ő nem segít nekünk többet stb ..(bár nem tudom milyen segítségre gondolt mert végignézte hogy tavaly 8honapos terhesen a párommal kettesben falat rakunk,stb..)

Ez csak egy a sok közül. .

Igazából ezért nem látom értelmét hogy akkor most mit jopofaskodjak velük.

Egyszer már megbeszéltük hogy nem megyünk,most sztem hogy tegnap felhívta az anyja úgy van vele h csak karácsony v nem tudom..

11. birebora (válaszként erre: 2. - 0c8f2ca217)
2020. dec. 10. 08:27
Én azt gondolom, hogy ha nem akarsz, ne menj. Jócskán meg van az indok. Túl ezen a a vírus helyzetre most mindent rálehet húzni és joggal.
10. 0c8f2ca217 (válaszként erre: 3. - Guruljka)
2020. dec. 10. 08:23
Bocsánat,leordította.(a telefon kijavított)
9. birebora (válaszként erre: 1. - Minimanó22)
2020. dec. 10. 08:08
Jó fórum:)
8. Channa* (válaszként erre: 2. - 0c8f2ca217)
2020. dec. 10. 07:51

Szerintem 2 lehetőséged van.


1.) elmentek és a férjed figyel és rendet tesz, ha bármi atrocitás érne és ezt előre közli a családjával. A saját családját neki kell rendeznie, nem neked kell megvívnod a csatákat.

Meg kell mondania nekik, hogy ne szekáljanak, mert te is fontos vagy nekik, a gyerek meg meginkább, így szokjanak hozzá a gondolathoz, hogy nem hozhatják őt sem ilyen helyzetbe, ha fontos a saját családjának.


2.)Nem mentek el, mert nem azért szoktunk családot látogatni, hogy porig alázzanak minket vélt/valós kritizálásokkal.


Férjed tudja, hogy mi szokott történni? Ő mit szól ehhez?


Régen, nekem is volt gondom a sógornőmmel, de a férjem pillanatok alatt rendezte. És bár leszokott arról, hogy engem kritizáljon, de ettől függetlenül, ha én nem mondogatnám a férjemnek, hogy legalább hívja fel a testvérét, akkor sosem hívná fel szinte...

Az én bűnöm az, hogy fiatalabb vagyok a sógornőmnél 15 évvel;)

7. libikóka (válaszként erre: 2. - 0c8f2ca217)
2020. dec. 9. 23:11
Nem jó helyzet(sőt) beszéld meg a pároddal. Kisbabával meg amúgy is jobban kell a pihenés ,nyugalom,hateheted maradj.De ha nem ,tudod mire számíts ,eltelik az a pár óra .
2020. dec. 9. 23:06
Így utólag én is arra tippelek. Szegény kicsi gyerek.
5. libikóka (válaszként erre: 3. - Guruljka)
2020. dec. 9. 23:04
Leordította ,,,lesz az,, azt hiszem :))
4. globus (válaszként erre: 3. - Guruljka)
2020. dec. 9. 23:03
Leordította?
3. Guruljka (válaszként erre: 2. - 0c8f2ca217)
2020. dec. 9. 22:59

Igazad van, és megértelek.

De áruld el, mi az, hogy lefordította a párodat?

Én fordító vagyok, de ezt nem értem. (Mindenféle szöveget fordítok németről magyarra vagy ellenkezőleg.)

2020. dec. 9. 22:16

Sziasztok!

Ez a poszt pont jókor jött...

A helyzet a következő.Anyósom ma meghívott minket karácsonykor ebédre.Nem is lenne gond de a párom apja állandó jelleggel szid,(80%ban matt részegen jelenik meg),az anyja is megragadja az alkalmat ha nincs ott a fia,hogy beszóljon nekem.A nővére a márciusi karantén óta berágott rám mert kértem ne jöjjenek a kicsi miatt(akkor 6honapos volt),de ő jött és nem tetszett neki hogy megmondtam a véleményem.Azota nem is beszélünk.

Szóval ilyen társaságba nem igazán kívánkozom, és nem szeretném ha elvinne a párom a gyereket is magával.

Nem is keresik a nagyszülők se kb.masfel havonta eljönnek felénk,pedig egy városban lakunk.

Tudni kell hogy az én anyám és a nővérem tönkretette a közös nyaralásukat,lefordította a páromat és ezt mind a gyerek jelenlétében, és nem érdekelte hogy a gyerek miatta sír (ordított a félelemtől).

Szóval augusztus óta nem beszélünk velük se ,de ha megkérdezném én nem eroltetnem a találkozást ezek után.


Ti mit tennének a helyemben anyos meghívásával kapcsolatban?

Oké karácsony de kicsit gyomorforgató számomra,hogy az év maradék napjaiban ha találkozunk is nem lehet normálisan viselkedni, ezért nem látom értelmét jópofizni egy ebéd miatt...

2020. dec. 9. 22:03

Sziasztok! A fórum célja az lenne, hogy akinek valami problémája van vagy bántja valami vagy csak lenne valami amit jó kiadni magából egyszerűen csak írja le ide. Ha elolvastad a másik hozzászólását és úgy érzed tudsz segíteni vagy te is éltél át ugyanilyet vagy hasonlót és tudsz hasznos tanáccsal szolgálni neki, akkor akár privátban akár itt is leírhatod.


Kérek mindenkit, hogy szépen beszéljen a másikkal! Ne rúgjunk bele még egyet a másikba!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook