Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Inzulinrezisztencia másként fórum

Inzulinrezisztencia másként (beszélgetős fórum)


2022. ápr. 8. 08:27

Tegnap ettem cukrot ,nem szándékosam,egy állítólag CM sütemény nem cm volt csak a piskóta

.

Ma belső remegés, gyengeség van rajtam.

Emiatt lehet ?

Cukrom nincs leeesve, mértem.

3 hete semmi cukrot nem ettem.

24. Anyagi
2022. ápr. 2. 20:12
Köszönöm.
23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - Anyagi)
2022. márc. 30. 12:27
Amikor leesik a vércukor.
22. martini64 (válaszként erre: 21. - Anyagi)
2022. márc. 29. 20:40
Hipoglikemia. Mikor extrém alacsony a cukor.
21. Anyagi (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 29. 19:27
Ne haragudj, de mi az a hipózás??????????
20. Alnisa (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 21. 11:01

Igen, enni kell 3 óránként a folyamatos cukorszinthez.

Ha nem vagy éhes is enni kell!

19. Ágio8405 (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 19. 14:37
Igen, kène enni
2022. márc. 19. 09:53

Képzeljétek,tegnap este már beszedtem az első Xr-t és ma már nem vagyok olyan éhes sőt undorodok mindentől.

Egy kérdésem lenne,ha nem is bírok enni akkor is majd eroltessem le tízórait?

11-kor lesz esedékes de ha csak kajára gondolok,elkap a hányinger.

17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Timmy0520)
2022. márc. 18. 21:03
Köszönöm!
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Ágio8405)
2022. márc. 18. 21:03

Nem,a PM túlműködés jár állandó èhsèggel,ezt első körben azonnal kizártuk, testvéremnek az van(TSH 1,23

T3 t4 és atpo is jó , referencián belül)

Ezzel a betegséggel nőttem fel úgymond a tesóm miatt,ezzel sajnos nagyon képben vagyok

15. Ágio8405 (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 18. 19:43
Igen. Nem ajánlott. A megengedett gyors ch is bőven elèg. elavult régi nézet a kockacukor cukorbetegeknél. Mondjuk inzulinos cukorbetegeknél lehet azt ajánljàk mèg, nem tudom. De ir mellett jobb kerülni.
14. Ágio8405 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 18. 19:41
Lehet az ir is de leginkabb a pajzs mi alulmüködés tünete. Az pedig kéz a kézben jàr az ir-el. Ritka akinek nincs ir mellett.
2022. márc. 18. 19:36

Azért szükséges a gyakori evés, hogy folyamatosan a normál tartományban tudd tartani a vércukorszintedet. Ezt segíti az is, hogy alacsony glikémiás indexű ételeket veszel magadhoz. Elméletileg- ha ehhez tartod magad- akkor nem fog előfordulni váratlan rosszullét.

Ha mégis, akkor bármi szénhidrát megteszi hirtelen.

12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Sziget)
2022. márc. 18. 18:08

Ájultál már el valaha hipó miatt ?

Én még nem,de néhány napja úgy kellett vízzel fellocsolni mert annyira elkapott és pánik is jött rám mert megijedtem.

Szörnyű volt

11. Sziget (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 18. 17:53
De! Azonnal és gyorsan felszívódó ch-t! Bármit, ami hamar - ájulás előtt - felviszi a vércukrot.
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Aszparagusz)
2022. márc. 18. 17:12
Nem ehetünk még hipózás alkalmával sem cukrot ,igaz ?
9. aszparagusz (válaszként erre: 5. - Napsugár8)
2022. márc. 18. 17:09
IR nem azonos a cukorbetegséggel.
8. Napsugár8 (válaszként erre: 6. - Alnisa)
2022. márc. 18. 15:01
Igen, a kocka cukor, amit a kávé mellé adnak a presszókban. Beveszed a szádba, abban a percben olvad szét.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Alnisa)
2022. márc. 18. 14:09

Igen,3*1000mg lesz a vége,most 750 de kezdünk kezdetben egy aztán ahogy jobb lesz emelünk mivel brutál magas az inzulinom,a terheltet ki sem mutatta nem bírták megmérni

Az èhgyomri is sajnos 100 feletti.

Szerencsére a házi orvosom szintén IR így rengeteg tanáccsal látott el és többször elmondta mi hogy van.

Kaptam papírt igaz még nagy a homály.

Azt is mondta kezdetben egyek több zsíros dolgot a hatalmas éhség miatt mint pl kolbász szalonna és sok zöldség.

Viszont egy érdekelne...ez a depresszió szerű valami is az inzulin hatása lehet ?

Elmúlik ez valaha ?

A jókedvű életvidám lányból egy félős visszahúzódó ember lettem,kimenni sincs kedvem, félek megint rosszul leszek.

6. Alnisa (válaszként erre: 5. - Napsugár8)
2022. márc. 18. 13:57

Mi az a mokka cukor? Kocka cukor?

Mondjuk azt én tuti nem tudnám elropogtatni.

Akkor már inkább 1 kocka csoki vagy szőlőcukor :D

5. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 18. 13:53

Legyen mindig a táskádban, akárhova is mégy egy kis zsacskóban, (dobozban, stb.) mokka cukor, és ha azt érzed, hogy zuhan a cukrod, abból néhány szemet bekapsz. Kis helyen elfér, és a leggyorsabban felszívódó segítség.

Azon kívül keresd a boltokban a Detki-féle Stop. feliratú tk. kiőrlésű lisztből készült cukormentes kekszet. Ha ebből is néhány szemet raksz a táskádba, a mokka után tudsz belőle 1-2 db.-ot elrágni.

2022. márc. 18. 13:51

Merckformint ügye elmondták ,hogy hogy kell felépíteni? Vagy mennyit kell szedned?

Illetve ha IR-nek megfelelően eszel, akkor nem leszel 1,5 óránként éhes és nem zuhanik le úgy a cukrod, mintha fehér kenyeret ennél.

Nem tudom mennyire olvastál már utána? Meg van mikor mennyi és milyen (gyors vagy lassú) ch lehet, kell enni. Mi a lassú, mi a gyors, mit nem kell számolni, stb.

Pl a tej, joghurt, kefír alacsony ch tartalmú, de rettentően megemeli az inzulint, tehát délelőtt tilos enni. Illetve minél zsírosabb valami, annál lassabban szívódik fel. De ha nagy a túlsúlyod(ha van), akkor azért érdemes figyelni a kalóriabevitelre is, mert lehet sok kalóriát bevinni kevés ch evéssel is.

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Ágio8405)
2022. márc. 18. 13:26
Nagyon szépen köszönöm !
2. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 18. 13:23
Gyors ch-t egyèl. Pl gyümit, de nem banánt és utána egyél lassut is hogy aztán ne zuhanjon megint be. Esetleg érdemes lenne egy hozzáértő dietetikussal beszélned. Fb-on keresd meg Tárczy Virágot.
2022. márc. 18. 13:08

Körülbelül három hónapja kezdődött minden,egy reggeli hipózást pánikrohamnak véltem,és azóta csak arra figyeltem mikor jön megint ,csak ez érdekelt,csak a testem figyeltem.

Két hónap után nem bírtam, orvoshoz fordultam,és kiderült mindent az IR okoz és ma kiírták a 160 grammos diétát és gyógyszert.

Kicsit félek,amire az orvos nem adott konkrét választ,ezért próbálok itt érdeklődni,hátha valakinek van tapasztalata.

Ma este kellene szednem az első Merckformint.Az egyik legidegesítőbb tünet az állandó éhség.

Körülbelül másfél óránként ennem kell,olyan mintha kezdenèk rosszul lenni.Ilyenkor én állandóan banánt csokit ettem,ami hamar megemeli a cukrom.

Most csak teljes kiőrlésű, cukormentes dolgokat kell ennem,és mellé a gyógyszer.

Ha ilyen hirtelen cukor leesès törik rám akkor mit ehetek ?

És körülbelül mennyi idő amíg ez az állandó éhség elmúlik,illetve ez az állandó idegeskedés, félelem egy újabb hipótól?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook