Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Inzulinrezisztencia injekciós kezelése - van valakinek tapasztalata? fórum

Inzulinrezisztencia injekciós kezelése - van valakinek tapasztalata? (tudásbázis kérdés)


26. Norina Sz. (válaszként erre: 24. - 63eeb30ddc)
jan. 21. 03:06

szia! olyasmikkel próbálkoztál esetleg, hogyha nagyon éhes vagy, szőlőcukrot esetleg 1-2 kocka csokit elmajszolsz szép lassan? Vagy mézes teázol esetleg?

Eleinte nekem ingadozott a cukrom, mikor megkaptam az első kör gyógyszert, amikor leesett nem tudtam mi a jó megoldás. A fentieket cukorbetegek javasolták ilyen esetekre. Nekem a tea segített, eltelített, és a cukor helyett méz is jót tett. Csak egy ötlet :)

25. Norina Sz. (válaszként erre: 20. - Charlize)
jan. 21. 03:02
igen, az orvos 170 grammos szénhidrátot javasolt. nem direkt hozom ki 80-ra. előtte sem voltam nagyevő, ennél többet nem esik jól enni.
24. 63eeb30ddc (válaszként erre: 23. - 63eeb30ddc)
jan. 20. 22:09
Olyankor van,hogy túleszem magam
jan. 20. 22:07
Az a gondom, hogy délig jól megy a diéta,de délutánra rámtör a farkaséhség a kis adagok miatt, és ol
22. 63eeb30ddc (válaszként erre: 21. - 63eeb30ddc)
jan. 20. 22:04
is kellene vagy 7 kg- T.
jan. 20. 22:03
Èn gyógyszert szedek és 160 g ch diétát csinálok, 2-es tipusú cukorbetegségre. Fogynom i
20. Charlize (válaszként erre: 11. - Norina Sz.)
jan. 20. 21:13

Ha diétázol meg mozogsz, minek a szuri????????


Cukorbeteg étrendet csinálj inkább. 160-180 g ch, amennyit az orvos javasol. Fent van a neten, hogy hogyan kell elosztani. De azt meg kell enni, napi 80-nál éhezik a szervezeted!!!!

Velem terhesen csodát tett. Csak lusta vagyok követni, méricskélni.

Reggelire pl. 2,5 db tk. toast fért bele sonkával és főtt rizsből egy cappuccinos csészényi ebédre hús mellé.

19. Channa* (válaszként erre: 18. - Enissa)
jan. 20. 19:34

Igen, a 100 gr-ra írják, hogy 65 gr ch-t tartalmaz.

1 szelet pedig 3,1 gr-ot.

18. Enissa (válaszként erre: 17. - Channa*)
jan. 20. 14:53
Norina szerint kevesebb,én csak a netről szedtem, előtte meg biztos ott van feketén-fehéren.
17. Channa* (válaszként erre: 13. - Enissa)
jan. 20. 14:46
Akkor az 5 szelet abonett a napi megengedett ch duplája:(
16. Norina Sz. (válaszként erre: 15. - Enissa)
jan. 20. 14:38

Jelenleg is kivizsgálás alatt vagyok :)

Egy laboron már túl vagyok, most várom a másodikat. A gyógyszer még beállítás alatt van.

15. Enissa (válaszként erre: 6. - Norina Sz.)
jan. 20. 14:19

Szerintem minden normális embernek nehéz elfogadni.

A hormonokat kellett rendbe tenni, hogy meginduljon a fogyás.

Ez már 20 éve volt.

Most nem tornázom éppen semmit, mert eltört a bordám.

Előtte heti 2-3 x 1 órát jártam kardió edzésre. A kutyával napi 1 x megteszem a minimum 10000 lépést, mikor milyen ütemben, kutya hangulatától függ, hogy lassan, vagy gyorsan.

Mindent megeszek, néha csokit is, de mértékkel.

Lehet kellene Neked is egy endokrinológiai kivizsgálás, mert nálam, pl. itt volt az eb elhantolva.

14. Norina Sz. (válaszként erre: 12. - Channa*)
jan. 20. 14:05

Egy abonett 18 cal 3gramm szénhidrát tartalma. Én a kalória bàzist használom a szerint napi átlag 80 gramm szénhidrátot eszek.

Üdítő... ilyesmiket évek óta nem fogyasztok.

13. Enissa (válaszként erre: 12. - Channa*)
jan. 20. 13:59

"Ha jól gondolom, akkor az abonett egy szénhidrát bomba."


Egy szeletben, 65 gramm van a Bing szerint.

12. Channa* (válaszként erre: 10. - Norina Sz.)
jan. 20. 13:04

Az 5 szelet abonett nekem túlzás:D

Ennyit sosem bírnék egyszerre megenni.


Nem írtál sok mindent, de ebből számomra az tűnik ki, hogy rosszul eszel. 50 gr köret kevés, 5 szelet abonett sok. Ha jól gondolom, akkor az abonett egy szénhidrát bomba. És hányszor eszel naponta 5 szelet abonettet?


Legjobban a szénhidrátra kellene figyelned az étel mennyisége mellett.

Azt is csökkenteni kell, ahhoz, hogy fogyni tudj.

Azt szokták javasolni, hogy 160 gr-os diétát kell tartani az IR-es betegnek, de ez inkább a cukorbetegekre igaz. Nekik nagyon pontosan be kellene tartani, hogy ne ingadozzon a vércukruk és ráadásul étkezésenként kellene figyelniük, hogy egyenletes maradjon.


Nekünk IR-esknek pedig inkább, csökkenteni a CH mennyiséged, azaz én azt tapasztaltam magamon, hogy ha a CH-t csökkentjük, akkor van fogyás.


Igen, értem, hogy van ételintoleranciád, de ezeknek az ételeknek a mennyiségét is nagyon be kell lőni. 5 szelet bármilyen abonettől úgy érzem magam, mintha órák óta folyamatosan, nagy mennyiségű ételt fogyasztanék, azaz én, konkrétan ettől a mennyiségtől rosszul vagyok/lennék.


Amennyiben a pajzsmirigy gyógyszered be van állítva, azaz az értékeid jók, akkor nem befolyásolhatja a fogyásodat.

A jó érték pajzsmirigynél: TSH az alsó referenciához van közel, a T3 és T4 pedig a felsőhöz. Az számomra nem jó érték, ha fordítva van, de referencián belül.


Nekünk pajzsmirigy+IR betegeknek, nagyon oda kell figyelnünk mindenre. Nincs olyan, hogy zéró üdítőt iszunk, mert attól is hízunk, nincs olyan, hogy 1200 kalóriányi péksütit eszünk, mert attól is hízunk. Nincs olyan se, hogy csak sült krumplit eszünk a megengedett mennyiségben, mert attól is hízunk.

És igen, ezért van az, hogy én bár sok ételt megeszek, de csak naponta max. kétszer eszek és kis adagot csak. Nem eszek olyan ételt, amin minden is van, csak nagyon ritkán. Erre írok példát: kenyér, szalámi, vaj, sajt, mustár, kecsőp, majonéz, zöldség. Bár finom az ilyen szendvics, de én csak vajat és szalámit teszek rá és mellé eszek paprikát vagy paradicsomot vagy uborkát, de ezt sem minden nap, mert hízok ha ezt teszem. Így hetente max. egyszer engedek meg magamnak ilyet. Péksütit az elején heti egy alkalommal engedélyeztem magamnak, akkor is csak 1 db-ot. Mostanában már jó ha havonta egyszer eszek egyet. Nagyon hizlal. Főleg, ha gyakran eszünk ilyet;)


Bénán eszek! Tudom!

De én pl. ma ebédre fogok enni egy tányér húslevest. Zöldségekkel, tésztával. Majd vacsorára egy kis adag rakott krumplit. Reggelit csak akkor eszek, ha be megyek az irodába, de ekkor viszont csak vacsorázok.


Tehát én max. kétszer eszek naponta, de a legtöbbször csak egyszer, és sokszor az 1200 kalóriám sincs meg.

Simán elvagyok, sőt! jól vagyok. Van energiám, nem vagyok fáradt. Ráadásul éhes is csak ritkán vagyok, mert ehhez vagyok hozzá szokva,

11. Norina Sz. (válaszként erre: 9. - Bichi)
jan. 20. 10:26

Reggel fél óra cardio (táncos aerobick) és másfél óra alakformálás. Este 1 óra gyaloglás.


Az injekció pedig csak akkor hat (legalábbis így tájékoztattak), ha mellette betartod a diétát és a mozgást.

10. Norina Sz. (válaszként erre: 8. - Channa*)
jan. 20. 10:24

Szia,


Köszi a választ :)

Én ételallergia miatt bizonyos dolgokat alapból sem eszem, köretből 50 grammot, kenyér helyett gluténmentes abonettet (5 szeletet étkezésekként, főtt étel mellé soha). Általában 1100-1200 kalóriát eszek naponta, az orvos aggódott is, hogy túlzásba azért ne vigyem a dolgot. (Ezt még egyáltalán nem tekintem túlzásnak.)

A gyógyszer beállítása még nem zárult le, nem sokára megyek a második laborra.

Fogynom még nem sikerült, egyelőre csak a súlyomat tartani. (E mellett pajzsmirigyre is gyógyszeres kezelést kapok, nem tudom, ez mennyire játszik szerepet.)


Mindenképp meg akarom kérdezni az orvost, milyen hosszú kúrát jelentene az injekció, már csak az anyagiak miatt is.

9. Bichi (válaszként erre: 6. - Norina Sz.)
jan. 20. 10:22

Megkérdezhetem, hogy mi az a 3 órás mozgás?

Egyébként én nem szúrnám magam csak azért, mert nincs kellő kitartásom, inkább felszívnám magam, hogy csak azért is...

8. Channa* (válaszként erre: 6. - Norina Sz.)
jan. 20. 10:05

Nem engem kérdeztél.

IR-em van. 2015-ben derült ki. Az IR-emet diétával kellene elsősorban kordában tartani, de gyógyszert kaptam, mert a családomban több inzulinos cukorbeteg van, és úm. megelőzésként.


Én 13 kg-ot híztam 2 hónap alatt az IR-től. 1 hónap alatt leadtam, szigorú diétával. Azt tudni kell, hogy bár szokott feleslegem lenni, de én sosem voltam elhízott. Azóta sem, bár én sokszor szigorú vagyok magamhoz és amúgy sem vagyok nagy étkű.


1200 kalóriát eszek minden nap.

Én annyit tettem a fogyásom érdekében, hogy ugyan úgy mindent ettem, de csökkentettem az adagomat.

Pl. a köretet a harmadára csökkentettem, majd 1 hét múlva a felére, azaz ha 300 gr rizst ettem, akkor azt először 200 gr-ra, majd 100 gr-ra. Én azóta is tartom a kevés köretet.

Kenyérrel ugyan ezt tettem. Ugyan azt a kenyeret eszem, csak kevesebbet.


A lényeg, hogy fokozatosan kell csökkenteni az étel adagokat és ha elérted a megfelelő adagot, akkor onnantól mindig tartani kell, hogy ne szedd vissza a leadott súlyt.


Nem tudom, hogy a gyógyszer segített e, mert ugye azóta is szedem. A súlyom állandó. Van, hogy néhány kilót felszedek, ekkor megint jobban figyelek. De olyan is van, hogy néhány kilót lefogyok. Ez mindig akkor ha van, ha beteg vagyok, mert akkor még annyit sem tudok enni, amennyit szoktam, azaz még 1200 kalóriát sem.


Pusztán a fogyás miatt nem akarnék injekciót.

Orvost kérdezd meg, hogy örökre kell e majd szedned? Nem okoz e hosszútávon problémákat, pl. amit Enissa mondott.

jan. 20. 09:57

[link]


Hááát.....

6. Norina Sz. (válaszként erre: 2. - Enissa)
jan. 20. 09:39

Szia!


Nekem elég nehezemre esett elfogadni a súlynövekedést. (Bár ezt nyilván senkinek sem az, életmódtól függetlenül.)

Az orvosom bíztatott, hogy ne hagyjam abba a mozgást (kb napi 3 órát jelent) és 1400 kalóriás diétát írt elő.

160 centi vagyok és 94 kg-ra híztam fel, ebből szeretnék leadni. Csodákat nem várok, viszont tartok attól is, hogy jelenleg még jól bírom a plusz súlyt, de idővel esetleg az ízületekre stb. károsan fog hatni.

Megkérdezhetem, Te mit követsz mozgás-diéta szempontjából, ill sikerült-e fogynod injekció nélkül is?

Előre is köszönöm! :)

5. Norina Sz. (válaszként erre: 3. - Egnisz)
jan. 20. 09:34
Megkérdezhetem, mennyi idő alatt milyen mértékű fogyást tapasztaltál?
jan. 20. 09:34

Köszönöm a válaszokat :)

Ez S betűs cucc... "Sax...da"

3. Egnisz (válaszként erre: 1. - Norina Sz.)
jan. 20. 08:57

O vagy T betűs?

Az O betűst használom és jobb sokkal.

Ezek új, pár éves injekciók, 15 éve nem voltak.

jan. 20. 08:52

Szia!

Nekem nem tudom mit ajánlott volna az orvos, vagy 15 éve is volt az már. Én nem fogadtam el, mert féltem, hogy a hasnyálmirigyem még inkább nem fog magától funkcionálni. Azt hiszem jól döntöttem.

A súlyt kitartással, akarattal injekció nélkül is kordában tudod tartani.

Jó egészséget!

jan. 20. 06:41

Sziasztok,


Az injekciós kezelést elsősorban a testsúly csökkentése érdekében javasolta az orvos, de rám bízta a döntést. Érdeklődnék, hogy kinek milyen tapasztalata van ezzel kapcsolatban. (Nem tudom, az injekció márkanevét leírhatom-e itt.)


Előre is köszönöm! Nori

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook