Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » ínszallagszakadás. Segítsetek mit tegyek. fórum

ínszallagszakadás. Segítsetek mit tegyek. (beszélgetős fórum)


2010. febr. 7. 10:41
köszönöm mindenkinek.
19. kisvirág42 (válaszként erre: 13. - Zsanna13)
2010. jan. 13. 13:21

készítenek "P" kenőcsöt a patikában de ezt felirják akkor olcsóbb, Phenilbutazonos kenőcs, de van benne mentol, kámfor, ami hűti, és ha véraláfutás van azt is segít feloszlatni.

Én is azt használtam, de sok mindenre jó mivel mentol kámfor, és még nem tudom mi van benne, de a phenilbutazon gyuladás csökkentő, de ennek a másik változata az "I" kenőcs ami phenilbutazon helyett indometicint tartalmaz, mindkettő nagyon jó

18. m.gery (válaszként erre: 13. - Zsanna13)
2009. dec. 15. 18:22

Én szedtem a fájdalomra algoflexet, segített.

És szűntelenül kenegettem pl jó volt rá az Aminoerg, és a Volteran is, ill a Lioton.

Amennyit csak tudod emeld magasabbra, mint a medencecsontod, éjjel is pockold fel!

A költözésben inkább kérj segítséget, a lábadra hosszútávon szükséged lesz!!!

17. zsanna13 (válaszként erre: 16. - Gabcsi8080)
2009. dec. 15. 13:16
köszönöm
16. gabcsi8080 (válaszként erre: 15. - Zsanna13)
2009. dec. 15. 12:01

Ha leveszik a járógipszet akkor vegyél bokavédőt ami stabilan tartja, fontos, hogy cipőben jó minőségűt válassz.

Nem hiszem, hogy lesz komolyabb bajod.


Pihentesd amennyit csak tudod.Jobbulást :)

2009. dec. 15. 11:52

Igen kaptam járógipszet, ami levehető mert ugye borogatni is kell.

De nem tudom, szerintem a műtétre már késő van. Remélem ebből nagyobb bajom nemfog származni.

Balerína, Tánctanár és spotroló már nem leszek, ebbe már rég beletörődtem.

2009. dec. 15. 11:35

Hát akkor ez így elég kemény....nekem annyit mondott a doki, hogy ne lógassam, mert az nem tesz neki jót.

Rögzítették valamivel?????Fásli vagy ilyesmi??

Szerintem max. fájdalom csillapítót tudsz erre bevenni.......

2009. dec. 15. 11:30

az a baj hogy pihentetni nemnagyon tudom, wc-re menni kell, és költözünk is.

De van járókeretem azzal megyek ide-oda.

Csak jó lenne, ha lenne egy krém ami kicsit segít.

2009. dec. 15. 11:01

Ja és polcold fel, ne ugrálj vele (mármint fél lábon, mert az sem jó) sajna sokat kell vele feküdni.

Én is 2 hétre fekvő gipszet kaptam, mert addigra apadt le.

2009. dec. 15. 10:56
Ha még duzzadt, dagadt addig szerintem nincs értelme kenegetni, borogatás esetleg jó lehet.
2009. dec. 15. 10:54
és valami krém nincs erre véletlenül hogy ne fállyon annyira?
9. gabcsi8080 (válaszként erre: 8. - Zsanna13)
2009. dec. 15. 09:46
Nekem még annyit mondott a doki, hogy majdnem mindegy melyik lehetőséget választom, mert a műtét helye is sokáig érzékeny lehet és a frontra is.
8. zsanna13 (válaszként erre: 4. - Gabcsi8080)
2009. dec. 15. 09:15
Hát igen a havat a hideget én is érzem a régebbi sérülésnél
7. 57abc43d5b (válaszként erre: 1. - Zsanna13)
2009. dec. 15. 09:12

Szia.

Nekem egy év különbséggel volt szalagszakadásom.Jobbos-balos.Az elsőt műtötték.Akkor csak annyit mondott az orvos,hogy másnap reggel 8-ra jelenjek meg a kórházban mert műteni kell.A másiknál csak javasolta adoki,hogy még fiatal vagyok(voltam:))csináltassam meg.Akkor úgy gondoltam ha nem muszáj nem fekszem kés alá.Az óta is sz@rakodik a bokám,amit műtöttek azzal semmi baj.

6. zsanna13 (válaszként erre: 2. - M.gery)
2009. dec. 15. 09:12
hát igen a magassarkúról én már rég lemondtam a másik bokám miatt. Nekem sem ment a járás tűsarkúban egy darabig, de csak szoktatás kérdése meg bátorságé. /de így 3-4 év után is azt mondom, hogy tökéletes sosem lesz, vagyis tűsarkúban futni már nem fogok úgy mint régen:(/ Hát igen ez sajnos maradandó tünet.
5. m.gery (válaszként erre: 2. - M.gery)
2009. dec. 15. 09:12
Jah, az én sztorimhoz hozzátartozik, hogy ugyanez a bokám a belső szalagnál 5 éve szintén szakadást szerzett, de az nem volt ilyen vészes, ott csak 5 nap fekvőgipsz, + 2hét otthon, és klasszul helyrejött. Akkor nem volt frontérzékeny sem, viszont ezzel a mostanival mindig érzem, ha jön a hidegfront.
2009. dec. 15. 09:10

Nekem 12 éve volt külső boka ínszalag szakadás és azt mondta a főorvos, hogy eldönthetem mit szeretnék....18 éves voltam.....

Soha nem lesz a régi, ha nem műtenek meg akkor azért lesz érzékeny, ha megműt akkor a műtét miatt lesz érzékeny......mármint frontra vagy mozdulatokra gondolt......

Nem műtettem meg.

Évekig a hideg frontra volt érzékeny de szép lassan elmúlt és ma már egy évben 2-3* fájdogál.


Nehezen gyógyult, gipsz levétel után masszív magas szárú cipőt hordtam.

3. Chrissy28 (válaszként erre: 1. - Zsanna13)
2009. dec. 15. 09:04

Nekem '89-ben ket szalagom szakadt a jobb bokamban. Ez egy penteki nap tortent es hetfon mutottek. 5 het gipsz, utana meg kb 1 evig erzekeny volt a bokam, de azota semmi bajom.

Engem 20 evvel ezelott operaltak ezzel, en csak ajanlani tudom.

2. m.gery (válaszként erre: 1. - Zsanna13)
2009. dec. 15. 09:03

Szia! Nekem tavaly karácsony után lett külső inszalagszakadásom. Az ügyeletes orvos nem vette észre, egy hét múlva a kontrollra menve látták, hogy ez bizony sokkal súlyosabb, mint gondolták.

Akkor már nem lehetett műteni, azt mondják, tényleg felszívódik az ínszalag. 4 hetet voltam otthon feküdve, mankóztam csak a legszükségesebbekért. Egy éve volt, de még mindig fájdogál, és nem hajlik úgy a lábfejem. Talán sosem lesz már a régi...magassarkút nem is tudok hordani. Nem tudom, ha mondják a műtétet bevállalom-e, mert azt is mondják, nem sokat számít. Ezen igazából az idő tud csak segíteni, sok-sok idő...talán évek kellenek mire teljesen helyrejön. A szakadás helyétől is függ nyilván, hogy műtét legyen-e vagy sem.

2009. dec. 15. 08:56

Sziasztok, nagy dilemmában vagyok.

Szombaton (2009.12.12.) költözés közben megbotlottam a lépcsőn és eltörtem a kislábujjam középcsontját a lábfejemben

Ez magában még nem lenne olyan nagy baj csakhogy a bokámban (kívül) az ínszalag is elszakadt.

Azonnal orvoshoz mentünk és ott meg azt mondta nekem az első orvos, hogy azonnal műtét, de a szakadásról egy szót sem szólt (szerintem nem is vette észre). elmentünk egy nevesebb orvoshoz hétfőn és Ő meg csak ajánlotta a műtétet, a szakadást már Ő vette észre.

Azt mondta, hogy az én érdekem, de ha nem akarom nem muszáj.

Lehet ezzel így is élni csak szerinte én még fiatal vagyok ennyi bajhoz (a másik lábamban pár éve úgyszintén elszakadt az ínszalagom, azt sem műtötték mert későn vették észre.) kérdésem a következő lenne: Ti mit tennétek?

Igaz-e az hogy az ínszalagot csak 2-3 napon belül lehet műteni mert később felszívódik?

Én nagyon félek a műtéttől, egy ismerősömnek 2-3 éve nem sikerül jól megcsinálni a szalagját, azóta sántít és nagyon csúnya neki.

A tanácsokat előre is köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook