Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Imádom a cuki műfenyőm. A legyilkolt, méregdrága élő fenyő... fórum

Imádom a cuki műfenyőm. A legyilkolt, méregdrága élő fenyő... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

2022. dec. 7. 11:28
Abban a témában, hogy a mű vagy a legyilkolt a jobb-e, nincs konszenzus. Nem veszek fel műbőr cipőt, mert fúj-fúj műanyag. De nem veszek fel igazi bőrt sem, mert szegény legyilkolt állat. Akkor mi is az etikus és környezetbarát megoldás? Egyik sem, mert a probléma nem itt gyökerezik. A nejlonzacskó lecserélése papírzacskóra olyan, mint átállni gázról elektromos fűtésre. Elsőre jobbnak tűnik, de ha kicsit mögé nézünk, ugyanott vagyunk, ahol a part szakad. Nincs baj a műanyaggal, ahogy nincs baj a természetessel sem. A baj a túlfogyasztással van. Lehet műbőr cipőd, és lehet valódi bőr cipőd is. De ne legyen 20 pár belőle, és ne cseréld őket évente.
17. PöttyösPanka (válaszként erre: 6. - Kótyomfity)
2022. dec. 7. 11:18
Döglött búza 🤣🤣🤣
16. globus
2022. dec. 4. 18:08
Azok a csemeték, amit karácsonyi fenyőnek ültetnek, igazi fának meg sem tudnak nőni, annyira sűrűen vannak. Egy részük akkor is elsatnyul, ha nem nyúlnak hozzá.
2022. dec. 4. 18:02

Én meglepődtem, amikor műfenyőre váltottam.

Annyira büszke vagyok, hogy nem járulok hozzá a természet értelmetlen legyilkolásához! És ugyanolyan szép! Nagyon megszerettem!


(Szépet kell vásárolni!)

2022. dec. 4. 17:40
Fenyőfákat termesztik, ebből èlnek. Nem vándorolnak az országba, hogy jè itt egy fenyő kivágjuk! Direkt azzal a cèllal, hogy eladják. Akkor ennyi erővel fával sem èrdemes fűteni mert szegèny meggyilkolt fa. Ès igen nagyon szèp műfenyők vannak.
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Channa*)
2022. dec. 4. 17:04
Tudod van az a mondás enni kell, c@rni muszáj.
12. gigi>
2022. dec. 4. 08:54

Az első műfenyőnk 23 évig bírta.

Ekkor vettünk egy újabb műfenyőt.

A régit,aminek egyébként semmi különösebb baja nem volt,elajándékoztuk egy fiatal hölgynek.Akkor, pár éve pont így karácsony előtt kényszerült költözésre, és semmilye nem volt még az új lakásba. Pár darab bútort is kapott. Mindennek nagyon örült. És mi is,mert jó helyre került.

2022. dec. 4. 06:10
Évek óta műfenyő van nálunk is és szeretjük. Van akinek az élő tetszik és megveszi azt,mert megteheti. Mondjuk majd most az is egekben lesz ár ügyileg. Békés ünnepeket mindenkinek!
2022. dec. 3. 19:42
Nekem pont a műfenyővel van bajom;)
2022. dec. 3. 19:18

Bízom benne, hogy a vallomást kiíró, ilyen alapon nem iszik tejet, nem eszik tojást, húst, stb.


Mert ezek mind legyilkolt, elrabolt, lerabolt, stb. élőlények, ráadásul méregdrágák is.;)

2022. dec. 3. 18:56
Nekem műfenyőm van már nagyon règ, szèp az is. Van, hogy díszestől teszem el, így legközelebb nem kell díszíteni, csak elővenni .
7. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 3. 18:50

A műfenyővel semmi baj,szépek.



A megtermelt fenyőket ,kidobás után bedarálják és visszakerül a természetbe,vagy máshogy hasznosítják.

2022. dec. 3. 17:34

Semmi bajom a műfenyővel, de azon felkacagtam, hogy "legyilkolt" élő fenyő! 🤣


Gondolom aki a vallomást írta kenyeret sem eszik, hisz az meg döglött búza!


Hozzáteszem, az élő fenyőt erre a célra termesztik évről évre újraültetve a kivágott példányokat. Mind életükben, mind kivágás után a biológiai körforgás szervez részét képzik. Ellenben a fröccsöntött műanyagok előállítása is roppant környezetszennyező, és több millió év múlva sem fognak lebomlani.

5. Alessandro (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 3. 16:00
Nekünk már évek óta műfenyőnk van és az is nagyon szép. Igaz szoktunk behozni egy két ágat a hátsó hatalmas élő fenyőkről is egy vázába vízbe téve, de csak az illata végett. Februárban ráérünk levinni a műfenyőt egy nagy zsákban a pincébe, ahol a következő Karácsonyig pihen.
2022. dec. 3. 14:31
Èn azèrt szeretem a műfenyőt mert az legalább nem szemeteli tele a házat.
2022. dec. 3. 14:16
2022. dec. 3. 14:05

Sokan azt hiszol milyen faca gyerekek, mert nem irtanak ki erdőket. De ezek nem erdei fák, hanem ebből élnek sokan, hogy ezt termelik, kivágjál, újat ültetnek.

A műfenyő meg isten tudja meddig fogja a környezetet szennyezni, ha meg lebomló, akkor a tulajdonosait, akik belélegzik a bomló műanyag mikroelemeit.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook