Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ilyen nincs...(rossz szomszédság)! fórum

Ilyen nincs...(rossz szomszédság)! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
110. 12d083b51b (válaszként erre: 109. - Channa*)
2019. jún. 18. 19:19
Én is panelban lakok. Én gyufás skatulyának nevezem. :))
109. Channa* (válaszként erre: 108. - D5bae51d10)
2019. jún. 18. 19:07

"Ma már csak sajnálni tudom a panellakókat, olyan,, mintha egy vékonyka falú dobozban élnének."


Ez nekem teljesen annak tűnt.

108. d5bae51d10 (válaszként erre: 106. - Channa*)
2019. jún. 18. 19:03
Nem lesajnálás volt Channa.
107. 12d083b51b (válaszként erre: 105. - Ab61752c45)
2019. jún. 18. 19:01
Ez teccik! "Rossz fekete emberek" = ha jól emlékszem, a másik szigetről a kannibálok jöttek át, és díszvacsorát ültek, ahol egy szerencsétlen elfogott fehért tálaltak fel... :)))
106. Channa* (válaszként erre: 98. - D5bae51d10)
2019. jún. 18. 18:48

Én csak a te lesajnálásod miatt írtam azt, amit.

Ugye, hogy fordítva sem esik jól?:D


Tehát, laktunk a 18. kerületben családiházba, amíg 9 éves nem lettem, ekkor költöztünk Újpalotára panelba. Jelenleg (10 éve) Újpesten van egy tégla lakásunk.


Na, ez a tégla társasház nem mindegy. Sokat gondolkodunk a költözésen, de aztán mindig maradunk, mert a közlekedés és egyebek meg szuper.

105. ab61752c45 (válaszként erre: 100. - 9cf0877606)
2019. jún. 18. 12:33
hát igen.de az sem,hogy valaki a segítségére siessen.de ott volt a péntek.meg valami rossz fekete emberek.
104. 12d083b51b (válaszként erre: 103. - Aszparagusz)
2019. jún. 18. 12:16
Egy parazsat onnét is elvihet a szél, annyira azért nem zárt.
103. aszparagusz (válaszként erre: 102. - 12d083b51b)
2019. jún. 18. 12:11
A grillezés nem nyílt tűz.
2019. jún. 18. 11:45

Mert az ilyen társasházak minimum 30 évvel ezelőtt épültek, vagy még régebben, és a házirend is akkor született. A grillezés pedig az utóbbi kb. 8-10 év óta szokásos.

Vagy a házirendet kellene aktualizálni, vagy a grillezést, mint tevékenységet ugyanabba a kategóriába sorolni, mint ha valaki, valakik pl. tábortüzet akarnának gyújtani esti szalonna sütéshez. Azért mert kiskertjük van, meg teraszuk van, nem biztos, hogy célszerű lenne nyílt tűz mellett sütögetni a pecsenyéjüket.

101. e18f2d4ad1 (válaszként erre: 97. - D5bae51d10)
2019. jún. 18. 11:35

Nincs sajnos megemlítve egyik iratban sem. A lakógyűlésen szóvá tettem évekkel ezelőtt. Nekem estek a földszintiek, hogy mit képzelek...

Azóta az utolsó lakógyűlésen kb. 3 lakás volt képviselve, pont nem azok, akikkel baj lenne. Lassan csak én leszek ott, meg a közös képviselő. Mindenki érdektelen.

2019. jún. 18. 10:54
Robinzonnak volt jó sora... Nem volt egytlenegy rossz szomszédja se...
99. aszparagusz (válaszként erre: 97. - D5bae51d10)
2019. jún. 18. 10:42

Alapító okirat grillezésről, (és egyéb másról is) nem rendelkezik. Max. a házirend térhet ki ilyen dolgokra, de a grillezést nem szokták megemlíteni benne.

Általában a közös helyiségekben(lépcsőház)való dohányzás tilalma, illetve a zajos munkák végzése.

98. d5bae51d10 (válaszként erre: 83. - Channa*)
2019. jún. 18. 09:54

"Ne hidd, hogy jobb helyzetben vagy. Mindenkinek ott jó laknia, ahol lakik."


Te pedig kérlek ne mond meg, hogy mit higgyek Channa.


Az amit hiszek az én életemet befolyásolja és nem a tiédet. Tehát azzal kapcsolatban ami nekem jó, azt hiszek amit akarok. Te is higgy amit akarsz a saját életeddel kapcsolatban. Mindenki érezze a lehető legjobban magát ott ahol lakik.


Hol is van a Te panel lakásod Channa? Ha te kérdezhetsz olyat, amilyet, akkor én is.


Ja és köszönöm a megértő soraidat. Most okosabb lettem, komolyan!

97. d5bae51d10 (válaszként erre: 67. - E18f2d4ad1)
2019. jún. 18. 09:49

Heida! Meg kell nézni a Társasház Alapító Okiratát rendelkezik-e a grillezésről. Ha nem, akkor szóvá kell tenni a következő lakógyűlésen, hogy ez problémát okoz. Vagy jelezni a Társasház Közös képviselőjének. Nem tudom a jog mit enged meg... Az elektromos grill lenne a jó megoldás

ás szerintem is.

96. d5bae51d10 (válaszként erre: 83. - Channa*)
2019. jún. 18. 09:45
Sajnálj nyugodtan Channa. Mondjuk olyankor mikor két óráig tart haza érni a munkahelyemről, ami Budapesten csak fél óra volt. Igen, mindennek meg van az előnye és a hátránya is. Én nem szerettem Pesten élni, pedig ott születtem. De lehet, csak rossz helyen laktam...
95. 12d083b51b (válaszként erre: 92. - Ab61752c45)
2019. jún. 18. 08:50
Hát az biztos, hogy a telek nagysága, az elvégzendő munka mennyisége is számít, és biztos, hogy az évek múlásával az erő is fogy. Én már egy kicsinyke kertes házról már csak álmodni tudok. Pedig biztos, hogy nem ülnék a 4 fal között itt a másodikon... megyek is, összekapom magam, és kerülök egyet! :))
94. ab61752c45 (válaszként erre: 89. - 12d083b51b)
2019. jún. 18. 08:48
de itt,ha valami rendezvény van,biztatják őket,kiabáljatok még hangosabban.kutya legyek,ha értem,ez mire jó.
93. ab61752c45 (válaszként erre: 89. - 12d083b51b)
2019. jún. 18. 08:45
tudod,ha nem könyörögtem volna annyit a gyerekeknek.állandóan berúgták a labdát,van ilyen.mondom,ha nem vagyok itthon,másszatok be a kapun.de nem ,ők a rozzant kerítést taposták még rozzantabbra.
92. ab61752c45 (válaszként erre: 76. - Globus)
2019. jún. 18. 08:41
nagyon meg kell gondolni.a barátom egyik ismerőse gondolta vesz egy olcsó telket,házat épített rá,aztán öregkorukra elkapirgálnak a kertben.de mikor meglátta a hatalmas telket,meggondolták magukat.kell az nekik,hogy túrják a kertet,vagy fűnyírózzanak 70 éves korukban fél napig.az utcában talán egy ember műveli az egész terciát.vagy fűnyíróznak,vagy gyomirtóznak,mint én,vagy fölrobizzák.hozzánk lucernát vetettek,de pár év után kijelentette a pasi,neki nem kell már.
91. 12d083b51b (válaszként erre: 90. - Piroska52)
2019. jún. 18. 08:39
Erről van szó. Itt nálunk is pl. inkább előző nap d.u. daraboljuk fel a csontot a bárddal, mint a főzés napján kora reggel zavarjunk vele másokat, aki teheti 8 előtt nem porszívózik, és nem ordít a tv késő este, és hasonlók. És a falfúrást, meg az egyéb mestereket sem akkorra hívjuk, amikor mások pihennének. Egy kis tolerancia oda-vissza, és rögtön könnyebb az élet.
90. Piroska52 (válaszként erre: 89. - 12d083b51b)
2019. jún. 18. 08:35

lehetne erről sokat vitatkozni,kit mi zavar,

de sok értelme úgy sincs,

az embernek alkalmazkodni kell,másképp csak a saját életét neheziti meg,

89. 12d083b51b (válaszként erre: 87. - Piroska52)
2019. jún. 18. 08:32

Erről jut eszembe, mert a háznak azon az oldalán, amerről én is lakom, egy játszótér van, és a közeli óvodából oda hozták a kicsiket, egyszerre kb. 30 gyerek zsivaját hallgattuk.

Egy alkalommal az egyik ovónő:

Jajj gyerekek, kicsit halkabban, hát megőrülök tőletek.

Gyerekhang: csak tessék nyugodtan megőrülni!

Azt hittem halálra nevetem magam itt a másodikon. :))

88. globus (válaszként erre: 84. - Lávli)
2019. jún. 18. 08:32
Majd visszatérek a témára, ha egyszer reggeltől-estig otthon lehetek :)
87. Piroska52 (válaszként erre: 84. - Lávli)
2019. jún. 18. 08:28

nálunk nincs veteményes,mert akkora nincs a telek,hogy elférjen,de van virágoskertem,

tavasztól őszig van benne mit csinálni,

annó,a panel előtt is csináltunk,legyen hová lemenni kicsit kapirgálni,

ott is volt télen hó,és azt is mi takaritottuk el,

mikor éppen ki volt a soros,de az meg úgy volt jó,

lent a játszótéren visitott az összes gyerek,

akit mindez zavar,mért nem költözik tanyára ott biztos nincs szomszéd,

86. 12d083b51b (válaszként erre: 83. - Channa*)
2019. jún. 18. 07:59

Mintha én írtam volna! Ahogy mondani szokták: a számból vetted ki a szót. Pont ezeket mondom én is.

Nyáron szeretnék kertesben lakni a fűnyíró zaját és a kutya ugatást is hallgatva, de kiülhetek az udvarra, kapirgálhatok a kiskertben, locsolhatom a virágaimat, és megszedhetem a saját borsómat.

Télen vissza a panelbe, és nincs hókotrás, meg csúszós járda, és csak egy mozdulat a konvektoron és meleg van, és az összes egyéb kényelmével együtt.

Mivel a legtöbb embernek nincs ilyen is, meg olyan is, ma már örül ha valamelyik van, hát örüljön annak, hogy egyáltalán valami van a feje fölött, és azzal együtt próbálja meg elfogadni a hozzá tartozó, azzal együtt járó dolgokat is. :))

2019. jún. 18. 07:45

Minden lakásnak van előnye is meg hátránya is.

7-évig laktunk panelban,a földszinten.

Nagy élvezet volt,amikor a másodikon lakó szomszéd,minden este 11-kor részegen veszekedett az asszonnyal.

35-éve, lakunk kertesházba,és mindenkinek kell füvet nyírni,meg havat lapátolni,itt is játszanak a gyerekek.

De ilyen az élet,akit zavarnak a szomszédok,jusson eszébe,lehet ő meg másokat zavar.

Én sem vagyok boldog,Mikor éjjel az összes kutya őrjöngve ugat,valami kóbor kutya vagy macska miatt,de ez van.

A madarak is is nyomják rendesen,3,25-kor kezdik ami belefér csicseregnek ezerrel.

De zajlik az élet.

84. Lávli (válaszként erre: 82. - Semleges)
2019. jún. 18. 07:44

8 hónap megvan az :) márc-okt :)

Az borzasztó lehet, mikor egy ember reggeltől estig van egy lakásban, és semmi de semmi elfoglaltsága nincs, max ülni a számítógép előtt.

Szerintem a helyes arányokat kellene megtalálni. Elég közel van-e a falu a városhoz, létezik-e házhozszállítás, ha szükség lesz rá, nem kell 40 sor borsó, elég kettő is ... Stb.

83. Channa* (válaszként erre: 80. - D5bae51d10)
2019. jún. 18. 07:25

Csak azért kérdeztem, hogy én is tudjalak sajnálni a lakhatási körülményeid miatt:)


Ne hidd, hogy jobb helyzetben vagy. Mindenkinek ott jó laknia, ahol lakik.


Én sosem költöznék el Budapestről és Budapesten sem laknék sok helyen, mert nekem fontos, hogy ne kelljen sokat gyalogolnom a buszig, a busz jöjjön hamar és ne csak naponta 2x, az orvoshoz eljussak néhány percen belül, ugyan így a piacra, közértbe, gyógyszertárba, munkahelyre, stb.


Én gyerekoromtól laktam panelba és sosem hallottam a szomszéd, tüsszentését sem és azt sem, ahogy beszélgetnek, most téglaházba lakok, de pont olyan szerintem, mint bármilyen más lakás. Semmivel nem jobb és rosszabb, mint egy panel, azaz de, ez rosszabb a szomszédok miatt, és sajnos nem csak a liftben futok velük össze, hanem ha kinézek az konyhaablakomon, akkor máris látom őket, ahogy hallom a beszélgetésüket, nevetgélésüket és vitájukat is.

De nem jobb a kertesház sem, hiszen a rengeteg munka mellett, hallgatni kell a szomszéd fűnyírását, a kerti összejöveteleit, stb. Arról meg ne is beszéljünk, hogy a kertes övezetekben szinte nem lehet megélni autó nélkül, mert messze van a bolt, az orvos, az iskola, stb.


Nekem így jó, neked úgy, de sajnálni, ne sajnáljuk egymást.


Ja, és a panel előnye szerintem, hogy az mindig rendezett, nem úgy, mint egy régi téglalakás pl., ahol a belmagasság nagy, nincs egy derékszögű sarok sem, jellemzően sötét egy részük, stb.


Nekem a kertesben egy vonzó van, az pedig, hogy jó időben ki lehet ülni a teraszra, medencét lehet telepíteni, de a többi az csak nyűg....

82. semleges (válaszként erre: 76. - Globus)
2019. jún. 18. 05:58
Mi is erősen gondolkodunk a kertes házon. Tavasztól őszig tudnánk kiélvezni a kert adta örömöket. Tulajdonképpen 4-5 hónap az évből. Még sem vagyunk biztosak benne, hogy helyesen döntenénk.
81. d5bae51d10 (válaszként erre: 74. - Channa*)
2019. jún. 18. 05:20
Szerinted ez a kérdés kedves volt?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook