Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ilyen nincs...(rossz szomszédság)! fórum

Ilyen nincs...(rossz szomszédság)! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
80. d5bae51d10 (válaszként erre: 74. - Channa*)
2019. jún. 18. 05:18
Gödöllő mellett. Miért fontos?
2019. jún. 17. 20:47
Kertes házban is ki lehet fogni zavaró szomszédokat és bármilyen társasházban is.
78. e18f2d4ad1 (válaszként erre: 71. - 12d083b51b)
2019. jún. 17. 20:33

4 lakás van a felső szinten.

1 lakatlan, eltűnt a tulajdonos, keresi a rendőrség is.

1 szintén üres, nincs hónapok óta bérlő. Aki megvette pár hónapot lakott itt, kiadta. A bérlő is alig volt itt.

A 3. lakás a másik oldalon egyrészt nem érintett a széljárás miatt, illetve lehet, hogy hétvégén elmennek szülőkhöz.

A 4. lakás az enyém. Amikor át tudok menni gyerekkel a szüleimhez, engem sem zavar. Ennyi...


A 2. emeleti lakás magasságában a felszálló füst rendszerint már lehűl annyira, hogy nem nagyon száll feljebb, hanem ott szétterül, megoszlik. Van ideje beszivárogni. Látom a füstöt.

77. ab3619a9cd (válaszként erre: 76. - Globus)
2019. jún. 17. 20:30
Családi házam van, de van minden amit felsoroltál! Elöl virágoskert. Bejáró betonos. Az udvar térköves. Hátul füves részen szalonnasütő és a sövény mögött a veteményes kert! 😁
76. globus (válaszként erre: 72. - Semleges)
2019. jún. 17. 19:53

Még jó régen azt mondtam, hogy öreg napjainkra kiköltözünk falura, egy kis házba és elszüttyögünk a kertben. De rájöttem, öngyilkosság lenne, füvet nyírni, udvart rendben tartani, fűteni, havat lapátolni, városba utazgatni dolgokért, ami hiányzik, ház állagmegőrzéséről gondoskodni.

Éppen arról beszélgettünk néhány napja, mert ismerősöm révén aktuális lett a történet, hogy egy magasföldszinti lakás, néhány lépcsős ház adott esetben megközelíthetetlen mozgássérült számára, ha nincs rámpa. Sokadik emeleten viszont van lift, ami levisz alagsorba, simán ki lehet gurulni. Mondjuk ilyen terveink még nincsenek :/

Ház és ház között is jelentős különbség lehet, nekünk pl. a kertes ház igazi (veteményes) kertet jelent, másoknak udvart vagy nyírt pázsitot, rózsát, sövényt, szalonnasütőt stb. , bár láttam olyant is, akik térköveztek, betonoztak...

75. Saffron (válaszként erre: 70. - Ab61752c45)
2019. jún. 17. 19:43

Itt is vannak gyerekek, lesznek is...

Valahogy ők nem zavarnak mert nem direkt csinálják. Vagyis felénk nem direkt.

74. Channa* (válaszként erre: 60. - D5bae51d10)
2019. jún. 17. 18:52
És hol van a te paraszt házad?
73. ab61752c45 (válaszként erre: 71. - 12d083b51b)
2019. jún. 17. 18:47
itt ki van jelölve,mikor lehet tüzelni.
72. semleges (válaszként erre: 60. - D5bae51d10)
2019. jún. 17. 18:41
Nem vagyunk egyformák, ki ezt szereti, ki azt, mindennek meg van az előnye és a hátránya. A parasztháznak is, a panelnek is, a téglának is, a családi háznak is, a belvárosnak is, a peremkerületeknek is, a tanyáknak is a falvaknak is, stb. Egyet tudok a panelnél nincs kényelmesebb és mostanra már a felújítottnak a rezsije is kevés. A minap hallottam, nagy a kereslet az ilyenek iránt.
71. 12d083b51b (válaszként erre: 67. - E18f2d4ad1)
2019. jún. 17. 18:41
Azt azért nem tudom elképzelni, hogy a füst kizárólag csak a te lakásodba tódul be. Egész biztosan bemegy másokhoz is, beszélj velük, találjátok ki együtt, hogyan lehetne azt megoldani, hogy mindenkinek jó legyen.
70. ab61752c45 (válaszként erre: 68. - Saffron)
2019. jún. 17. 18:41
itt egy időben sok volt a gyerek,azok aztán ricsajoztak. hálistennek megnőttek.
69. aszparagusz (válaszként erre: 67. - E18f2d4ad1)
2019. jún. 17. 18:33
Ha a szép szó nem használ, sok mindent nem tudsz tenni.
68. Saffron (válaszként erre: 1. - Ec345d5c45)
2019. jún. 17. 17:01

Nálunk a pihenés lehetetlen...

Én megértem, hogy a nagy melegben nem akar dolgozni de 3-4 órakor füvet nyírni 0-24ben... Igazából nem tudom honnan vágják mert nincs is annyi fű, hogy naponta levágja. Hétvégente pedig szintén 3-4 kor hajnalban a szomszédunk beindítja a traktorát majd bemegy lefekszik... a traktor meg megy. Csapkod ordibál. Beszélni vele nem lehet. Kutyát kiengedi ugat az ablak alat, engem a minap megharapott jöttem haza, még én voltam a hibás... Másik szomszéd (idős házaspár) ordítanak egyfolytában, verekednek, hangoskodnak... Van itt hangos zene minden. Na így ,hogy pihenjen az ember? Nálunk a szomszédok azt hiszik mindent megtehetnek nekünk meg kuss van. Ebben az utcában nőttem fel évről évre rosszabb. Ha tehetném elköltöznék.

2019. jún. 17. 16:26

Sziasztok!


Tanácsot szeretnék kérni: 16 lakásos társasházban a 2. emeleten lakunk. Földszinten 6 lakás van, amihez kert tartozik, illetve az én szintemen vannak nagyobb teraszok 4 lakáshoz (12 m2).

Engem a faszenes grillezés zavar. A légáramlat jellemzően az én szélső lakásom felé sodorja a füstöt. A kertes/teraszos oldalra néz a kisfiam szobája és a nappalink. De az ellenkező oldalra néző hálószoba is megtelik füsttel, akár csukott ablakon keresztül is. De ilyen melegben déltől egyáltalán ne nyissak ablakot??? Gyakorlatilag rendszeresen kifüstölnek a saját lakásomból, mert minden hétvégén legalább egy család grillezik.

Kértem, hogy elektromos grillt használjanak, de közölték, hogy nekik azért van kertjük, hogy azt csináljanak, amit akarnak.


Szerintetek mit lehet tenni? Fáj a fejem a füsttől, sőt, a kiteregetett ruhák is átveszik a szagot, így teregetni sem tudok a teraszra...

66. d5bae51d10 (válaszként erre: 65. - Mezei Virág)
2019. jún. 17. 11:46
Elvileg igen, jól vagyok köszönöm a kérdésedet. Még októberben lesz egy ellenőrző CT
65. Mezei Virág (válaszként erre: 64. - D5bae51d10)
2019. jún. 17. 11:06

Igen, tudom! Te ott szeretsz lakni, ez így van rendjén! :D

Remélem, már jól is vagy!!!

64. d5bae51d10 (válaszként erre: 63. - Mezei Virág)
2019. jún. 17. 11:02
Tudod már öt kutyám van, így elég nehéz lenne panelban lakni. Talán ezért is vagyok elfogult a vidéki házzal.
63. Mezei Virág (válaszként erre: 62. - D5bae51d10)
2019. jún. 17. 10:49

:)

Csak azért írtam, tudd, mindenki mást szeret! Panelban is lehet jó, ha jó emberek laják.

Még szerencse!!! :DDD

62. d5bae51d10 (válaszként erre: 61. - Mezei Virág)
2019. jún. 17. 10:42
Ok, semmi gond ezzel. Amit én nem kedvelek, azt másnak lehet szeretni. Annyit akartam írni, hogy örülök ennek a vidéki lehetőségnek, ahol most élek, és annak is, hogy nem igazán vagyunk a világ végén. A falu ellátottsága jó, közel van Gödöllő is, és Budapesten dolgozom. Valószínű ez a hobbim miatt van így. Egyébként kötekedő emberek mindenhol vannak. Bár a legutóbbi budapesti lakóhelyemre Zuglóban a társas házban ez sem volt jellemző. Időnként találkoztunk valakivel a liftben, köszöntünk és annyi. Szóval inkább annyit szerettem volna írni - nem is pont neked, nem tudtam, hogy panelban élsz - hogy én már nem szívesen költöznék panelba.
61. Mezei Virág (válaszként erre: 60. - D5bae51d10)
2019. jún. 17. 10:37

Mi szerünk itt lakni! Mindenhol vannak renitensek, meg kell őket fékezni. Ahol a lakók normálisak, ott ritkán van gond.


Minden elérhető közelségben van, nem mennék olyan helyre, ahol ez nincs meg.

2019. jún. 17. 10:31
Nem tudom, én boldog vagyok, hogy kiköltöztem egy parasztházba a városból. Ma már csak sajnálni tudom a panellakókat, olyan,, mintha egy vékonyka falú dobozban élnének. A lakások közti hangszigetelés gyakorlatilag nulla, azt is hallottam régebben a tesóméknál, ha tüsszentett a másik. A zuglói bérelt lakás ilyen szempontból jobb volt. De őszinte részvétem tényleg a panelban lakóknak. :-(
59. ab61752c45 (válaszként erre: 53. - 12d083b51b)
2019. jún. 17. 10:28
ilyen volt nálunk a növényvédős,azt mondta,ö ezt élvezi.vitte a kaját az embereknek,tökön,gazon át,mire odaért a leves kiömlött.a gatyát letolva mutogatta a seggét a buszon ülőknek.a gyereke rettenetesen félt tőle,mikor egyszer fölemelte a kezét,a gyerek sírva fakadt.de büszkén mondta,őt is verte az apja,aztán milyen rendes ember lett belőle.hát.én is voltam úgy,mikor festettek,mindent kimostam,kiteregettem.látták a szomszédok,mégis meggyújtották a gazt.általában én nézni szoktam,már ha látom.de azóta nem érdekel különösebben.az öregasszony kitereget akkor is,ha a kéményekből ömlik a füst.
58. Mezei Virág (válaszként erre: 56. - 12d083b51b)
2019. jún. 17. 09:48

Máshogy nem lehet megoldani sokakkal szembe a bajokat. Fizessenek.

Itt a rendőrök nem büntetnek pénzre. Meguntam, és az önkormányzatnál érdeklődtem, mit lehetne tenni. segítettek, és a lakók mellém álltak. Már unták, hogy a rendőröket hiába hívják ki minden hétvégén...

57. d5bae51d10 (válaszként erre: 34. - Ab3619a9cd)
2019. jún. 17. 09:47
Ott a pont Emili. :-)
56. 12d083b51b (válaszként erre: 54. - Mezei Virág)
2019. jún. 17. 09:44

Évekkel ezelőtt a felettem lakó csaj bömböltette állandóan a magnót, akármit, az a tipikus tam-tam zene. És hiába szóltunk, szóltak neki mások is, öregek, betegek, kisgyermekes anyukák, hajnaltól késő estig.

Mindig azt mondta, hogy nem ő, hanem aki őfölötte lakik...

Aztán valaki egy vasárnap d.e. kihívta rendőröket, azoknak is azt mondta, hogy menjenek a fölötte lakóhoz.

Mire a rendőrök, hát ne nézze őket hülyének, a hang onnét jön, és nem föntről... attól kezdve csak szidni, átkozni tudott mindenkit, mert hogy azt a 30 ezret másra akarta költeni.

55. d5bae51d10 (válaszként erre: 52. - Ab61752c45)
2019. jún. 17. 09:44
Hát mi csak hajnalban meg éjjel tudnánk füvet nyírni, ugye reggel hattól este hétig úton vagyunk...
54. Mezei Virág (válaszként erre: 53. - 12d083b51b)
2019. jún. 17. 09:27

A békés megoldás nem mindenkinél működik.

Itt végül összefogtunk, és az önkormányzat egy kis pénzbírsággal segített. Előtte állandóan hívták a lakók a rendőröket, de semmi foganatja nem volt.

Viszont a pénz beszél! :DDD

2019. jún. 17. 09:22

Több mint 30 éve panelban lakom. Sokféle ember van, itt is vannak esetenként bajok, amik zavarják a többi lakót, hát szólunk.

Szépen megkérjük ha rendszeresen csinálják a fesztivált. Ha nem használ, ma már akár fényes nappal is ki lehet hívni a rendőröket, nem csak este 10 után. Meghatározott decibel túllépése esetén a nap bármely szakában... a bünti alsó határa 30 ezer.

Az, hogy centrizés nélkül teszi ki száradni az erkélyre a farmert, mert akkor szép símára szárad, hogy a gyerekek minden féle vackot kihajigálnak, és az erkély előtt nőtt fenyőfa olyan mint egy feldíszített karácsonyfa...


De laktam kertes házban is. A fűnyírás egy dolog, a gaz égetés, amikor a füstöt éppen a frissen kiterigetett ágyneműre hozza a szél, a trágya szag is mindig feléd jön, mert nem képes eltakarítani az udvarból, hogy állandóan ugat a kutyája... mindig lehet találni okot a zsörtölődésre, de legjobb a békés megoldás. Minek a civakodás, veszekedés.

Persze, vannak emberek, akiknek ez a lételemük, akik képtelenek békességben élni másokkal, mindig kell nekik, hogy forrjon, pezsegjen körülöttük a levegő...

Nem kötelező velük beszélgetni, nem kötelező velük szóba állni, az ilyet jobb nagy ívben kikerülni. :)

52. ab61752c45 (válaszként erre: 51. - D5bae51d10)
2019. jún. 17. 09:01
valakinek le kell nyírni.reggel nedves a fű,este megesznek a szúnyogok.
51. d5bae51d10 (válaszként erre: 29. - Ab61752c45)
2019. jún. 17. 07:42
Neked sem kötelező
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook