Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ilyen nincs...(rossz szomszédság)! fórum

Ilyen nincs...(rossz szomszédság)! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
20. Sirga
2019. jún. 16. 11:04

Hőségtől függetlenül - úgy tudom - vasárnap nem szabad olyan munkát végezni, ami a pihenésben zavarhatja a szomszédokat (fűrészelés, flex, fűnyírás, ...). A hajnali 5 szintén erős. Akár tegnap reggel és este is elviselhetőbb volt a hőmérséklet, mint nap közben.

Már nincs olyan, hogy "csendháborítás" - pihenéshez való jognak hívják, és bármikor lehet jelezni a rendőrségnek, ha ez csorbul. (A csendháborítás este 10-től élt, ez nincs időponthoz kötve.) A fesztiválok, koncertek más téma, azt mi is kénytelenek vagyunk kibírni. Viszont van a szomszédságban egy játszótér, ahol rendszeresek az esti-éjszakai bulik - na, miattuk már én is kértem segítséget. Volt, hogy hajnali 3-kor is ricsajoztak.

19. ab61752c45 (válaszként erre: 18. - Perla del Mar)
2019. jún. 16. 10:46
hát szerencsés,hogy benzines fűnyírója van.én csak a hőségben tudok,mikor felszáradt a fű.
18. Perla del Mar (válaszként erre: 1. - Ec345d5c45)
2019. jún. 16. 10:40
Ma én is arra ébredtem hajnal 5 kor , hogy valaki füvet nyírt😱
17. ec345d5c45 (válaszként erre: 9. - Ab61752c45)
2019. jún. 16. 10:11
Nekem segít a füldugó, kizárja a zajokat olyan mértékben, h. el tudok aludni.
16. ab61752c45 (válaszként erre: 15. - 9cf0877606)
2019. jún. 16. 09:51
de miből tartották.előtte biztos beszereztek mindent.na nem a teszkóból.
15. 9cf0877606 (válaszként erre: 13. - Ab61752c45)
2019. jún. 16. 09:40
A bulit, persze, azért megtartották, ha már minden meg volt szervezve... :-)
14. ab61752c45 (válaszként erre: 12. - 9cf0877606)
2019. jún. 16. 09:28
emberség,mikor lopni,betörni jártak.mikor a rendőrség lefoglalta a sok pénzt,az ékszereket,az öregasszony óbégatott.azt a piarcon vettük.
13. ab61752c45 (válaszként erre: 11. - 9cf0877606)
2019. jún. 16. 09:26
ja,hogy el ne felejtsem a szomszédasszonynak előző este halt meg a férje.de már minden meg volt,pesti énekes,kaja,pia.én a kertben kapáltam,minden szót értettem,hát hazajött a családfenntartó,megjegyzem életében egy napot nem dolgozott,az anyja sírva várja a kapuban.
12. 9cf0877606 (válaszként erre: 11. - 9cf0877606)
2019. jún. 16. 09:14
Azaz: csak egy kicsivel több EMBERSÉG kéne, nem jegyző meg rendőrök.
2019. jún. 16. 08:52
10. ab61752c45 (válaszként erre: 5. - Ikres_anyu)
2019. jún. 16. 08:43
haha,mikor volt a szabadulóbuli reggel kilenctől hajnali fél háromig,hétköznap.mikor minden rendes ember dolgozni megy.azt hazudták,hogy van engedélyük.na persze.mind igazmondó juhász.majd a jegyző föl kel éjjel.a rendőrség kint volt,de csak álltak,mint a bálám szamara.
9. ab61752c45 (válaszként erre: 2. - 9cf0877606)
2019. jún. 16. 08:38
a füldugó nem tudom mennyire jó,mikor éjjel szól a lányom,ne horkoljál,mondom,hisz nem is alszom,persze,hogy horkolok.állítólag a külső zajok ellen jó.itt is volt egy buli,mikor a lányom hajnali háromkor ment át,hogy most már hagyják abba.voltunk a egy wellnessbe,hát nem elnéztük a időpontot,alig találtunk szobát a Balatonon.sétáltunk este tízig,a szomszédok akkor álltak neki vacsorát főzni,énekelni.akkor váltottam ki az altatót,a lányomnak egy fél,nekem egy egész.aludtunk,mint a bunda.
2019. jún. 16. 08:31

Nekem volt olyan szomszédom amíg albérletben laktunk kis társasban (5 lakás vol összesen) aki úgy gondolta, hogy partit tart minden előzetea egyeztetés nélkül közvetlen alattunk az akkor 6 hónapos gyerekem mellet nyáron nyitott ablak mellett.

De volt olyan is egy egész pereputty akik közt cserélődött a lakás családon belül akik nonstop fűveztek. Nem lehetett szellőztetni tőlük sosem. Pont a hálóink alatt volt az ő nappalijuk konyhájuk ahonnan dőlt ki a füst. Hiába kértük őket csak nevettek. Mivel szinte folyamat egyedül voltam a gyerekkel hasamban a 2., férjem hetelt a lépcsőházban szintén csak én voltam otthon (másik 3 lakó 2 betegeskedő idős néni és 1 fiatal) eléggé levágható lett volna hogy én hívtam ki a rendőrt a lakó meg nem épp a legjobb szituált volt.. Féltem hogy baja esik a gyerekemnek. Na ekkor döntöttünk a költözés mellett. Nem voltunk hajlandóak ilyen környezetben 2 gyereket nevelni.

7. andi6020 (válaszként erre: 1. - Ec345d5c45)
2019. jún. 16. 08:26
Szerinted azért vágja 5 kor, hogy téged zavarjon? Nem. Azért, mert akkor még elviselhető a meleg. Én is reggel vágom, és megértik. Normális ember felfigja ezt. Igaz nem vasárnap, de én vagyok olyan szerencsés, hogy hétköznap is megtehetem.
2019. jún. 16. 08:22

Mellettünk is idősek laknak. Az unokák idepasszolva minden hétvégén és teljes iskolaszünetekben. Egész nap bent rohadnak a házban. Este kilenckor kiterelik a gyerekeket focizni, rollerezni, görkorizni.. Esküszöm betoncsizmában van a lábukon!

Ezt megfejeli a 3 hónapon át tartó fesztiválozás. Plusz az éttermek üvöltő zenéje! 3 is van mellettünk!

Többször hívom a rendőröket egy nyár alatt!

2019. jún. 16. 07:33
A helyi önkormányzati rendelet valószínűleg tartalmaz erre vonatkozó szabályokat. Ha bemész a jegyzőtökhöz, meg tudja mondani, hogy mikor van ez az időszak, és szükség esetén be is jelentheted, hogy téged zavarnak a szomszédok.
2019. jún. 16. 07:20

Itt is hajnal 5-től vágják a füvet,de nem várnám el ebben a hőségben,hogy emberi időben tegye ..én a gyerekek miatt nem vágom hajnalban,cserébe este 7-kor fogok neki...

Örültünk hogy megcsinálják az utat is,de bár ne tették volna,mert akkora átmenő forgalom lett,hogy eszméletlen..

Szemben kisebbség lakik,egész héten üvölt a zene,ha nem zene akkor anyós ordít a menyével.

Családi ház átka,de panelbe akkor se mennék vissza.

3. 12d083b51b (válaszként erre: 2. - 9cf0877606)
2019. jún. 16. 07:05
Erről jutott eszembe, nálunk is évek óta ez megy minden nyáron. Tőlünk kicsit távolabb, egy lakótelep közvetlen szomszédságában minden hétvégén megy az őrület. Színpad, zenekar, utca lezárás a forgalom elől, mert éppen bográcsozó verseny, palacsinta sütő verseny, lecsófőző verseny, akármilyen verseny, de este 9-12-ig megy a tamtam zene, ordítás, üvöltés. És km-ekre elhallik.
2019. jún. 16. 06:36

Igazad van, ez tényleg csendháborítás.


Rosszul aludtam én is az éjjel...

...Már korosabb vagyok, korán fekszem, korán kelek.

(Mint ezek a te szomszédaid, a "mama" meg a "tata", akik miatt csak füldugóval remélheted, hogy el fogsz aludni. :-) Hat óra tájt...)


Nekem az okozott gondot, hogy egész éjjel üvöltött a zene... Egy nyári rendezvénysorozat keretében. Az éjszaka csendjét átható "bimmabummabumm" színesítette, órákon keresztül. Az ottani közönségnek nyilván megunhatatlanul...

Az ízlések viszont különböznek; el sem tudom gondolni, hogy hogyan élték túl a koncertet a közelben lakó, de a zenehallgatás helyett inkább aludni, pihenni kívánó polgártársak...

Azaz dehogynem tudom elképzelni! Hiszen kilométerekre lakunk, de a házunk népe - apraja, nagyja - nyűszített a kétségbeeséstől, amiért ebben a nagy hőségben nem lehet ablakot nyitni, mert üvölt a rock... Vagy mittoménmilyen más zene...

2019. jún. 16. 06:17

...és mégis van!

A szemben lakó szomszéd mama füvet nyír hajnal 5 óta, este meg a mellette levő házban lakó tata nyitott ablaknál annyira üvöltteti a TV-jét, hogy füldugóval kell megpróbálnom az elalvást, mert nem menne másképp!!!

Ez egyébként most 1 hete kezdődött nála, azon gondolkodom, h. mostanra süketebb lett, vagy nem az utcai szobában volt eddig aTV?!?

Szerintem mindkettő kimeríti a CSENDHÁBORÍTÁS fogalmát, vagy nem jól gondolom?

ÍRJATOK HASONLÓ TAPASZTALATOKRÓL.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook