Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Rossz szomszédság fórum

Rossz szomszédság (beszélgetős fórum)


1 2
46. Magnólia2 (válaszként erre: 45. - Andi6020)
2022. márc. 20. 09:41
Igen, én is így próbálok hozzáàllni. Egyszerűen nem fér a fejembe mire jó veszekedni és mással foglalkozni. Engem sosem érdekelt mit csinál más, sosem ítélkeztem senki felett. Mindig azt vallottam, ha segíteni nem tudok akkor nem àrtok.
45. andi6020 (válaszként erre: 39. - Magnólia2)
2022. márc. 20. 09:35

Ettől függetlenül én a szakikkal egyeztetnék.

Nekünk a hátsó szomszédunk nemnormális. Bármiért szól, csak bólogatok neki, hogy rendben, oké, stb. Megnyugtatja, hogy nem ellenkezem, de kb leszarom, hogy mi a baja.

44. Magnólia2 (válaszként erre: 43. - Birebora)
2022. márc. 20. 09:26
Erre tettünk kísérletet és ekkor jött a kitalált történeteivel rágalmaival. Nagyon vissza kellett fognom magam, hogy ne menjek bele a mocskolódásàba ütőkártyát adva ezzel a kezébe. Pszichiátriai gyógyszereket szed ő maga mondta, egyáltalán nem a realitás talaján mozog.
2022. márc. 20. 09:20
Én a férjemmel együtt nagyon határozottan helyretenném az öregasszonyt egyszer és mindenkorra.
2022. márc. 20. 09:15
Ezt fogom tenni. Ez az öregasszony azt is meg akarja mondani mi legyen az udvarunkban és okoskodik attól tartok ha ez az egész lezárul kitalál valami mást.
2022. márc. 20. 09:12

Én is a szakemberekkel egyeztetnék.

Nem mindenkivel lehet értelmes, kulturált módon megbeszélni a problémákat. Hagyd ki a nénit.

40. Léna123 (válaszként erre: 38. - Magnólia2)
2022. márc. 20. 09:11
Szörnyű lehet egy ilyen szomszéd. Andinak igaza van, próbálj egyezkedni az emberekkel, akik csinálni fogják, hogy nektek is jó legyen az időpont. Jobbat nemigen tudsz tenni.
39. Magnólia2 (válaszként erre: 37. - Andi6020)
2022. márc. 20. 09:09
Felvetettem neki ezt a lehetőséget mire a válasza az volt nekem semmi közöm az ő munkásaihoz.
2022. márc. 20. 09:08
Van gyereke de külföldön él. Semmi bajom nem lenne ezzel hogy àtjön és dolgoznak a saját házukon, de ez az öregasszony gonosz és azt hiszi neki kb bármihez joga van és balhét akar. Én az intelligens megbeszélés híve vagyok de vele egyszerűen nem lehet.
37. andi6020 (válaszként erre: 32. - Magnólia2)
2022. márc. 20. 09:07
Konkrét időpontot én a szakikkal egyeztetnék, akik a munkát végzik. Úgyis ők tudják, hogy hogy haladnak.
2022. márc. 20. 08:59

Engem tavaly mikor a szomszéd festette a házát nagyon szépen megkért, hogy engedjem meg, hogy a festő átjöhessen hozzánk mig azt az oldalt festi.


Nincs gyereke akivel szót tudnál érteni?

35. Léna123 (válaszként erre: 34. - Magnólia2)
2022. márc. 20. 08:58
Nincs gyereke, rokona akivel könnyebben lehetne egyezkedni?
34. Magnólia2 (válaszként erre: 33. - Birebora)
2022. márc. 20. 08:55
De igen, kerítéssel elválasztott önálló telek. Joga van ahhoz, hogy a felőlünk lévő oldalt megközelítse munkálatok elvégzése céljából, viszont az hogy mikor teszi ezt megegyezés tárgya, viszont a mentális állapota miatt nem igazán lehet vele egyezkedni :-(
33. birebora (válaszként erre: 32. - Magnólia2)
2022. márc. 20. 08:35

De miért kell beengedned? Miért ordit veletek?

Nem keritéssel körülhatárolt önálló telek? Mi köze a ti udvarotokhoz?

2022. márc. 20. 08:30

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni jó szomszédi iszonnyal kapcsolatban. A szomszéd néni egyedul él, 70 év feletti, a napokban megkeresett, hogy ő csatornát akar cseréltetni, tetőt csináltatni és az udvarunkban lévő fa kalodák (merthogy abban hozzák a tűzifát minden évben) ami 10 db útban van neki. Mondtam neki hogy el fogjuk pakolni és nem lesz semmi gond. Másnap a páromba konkrétan úgy beleveszett, hogy szegény azt sem tudta hirtelen ez most valóság vagy rémálom. Mondta neki ő is hogy el fogja pakolni erre az öregasszony elkezdett ordítani, hogy ne mondja már hogy nem tudja megcsinálni. Vártam egy órát még lehiggadok átmentem, hogy megkérdezzem akkor most mi is a probléma. A válasz az volt semmi nincsen semmi. Mondtam neki mégis egy órája a párommal kiabált. Erre váltott és elkezdett fenyegetőzni hogy feljelent hogy bezarva tartom anyukámat (78 éves, mióta pandémia van valamint nagyon fáj a lába folyamatosan és cukorbeteg nem szeretném hogy egyedül menjen bárhova is mert aggódom érte, féltem és meg szeretném óvni) és hogy nem vittem a kutyámat sétálni 5 éve, itt jegyzem meg nincs egy éves a kutyusom. Mindez nem volt még elég neki, elkezdte a 34 éve halott nagypapámat szidni és olyan rágalmakat mondott amiket inkább le sem írok, annyira felháborító és abszurd. Szóval a néninek teljesen elmentek otthonról,én pedig annyira felhúztam magam hogy ezen agyalok folyton mit csináljak. Nyilván a jog előírja hogy be kell engednem viszont azt nem szeretném hogy úgy jöjjenek, hogy csak az idős édesanyám van itthon ezt jeleztem felé amire ismét ordítás volt a válasz és hogy ő akkor jön be amikor akar én ne jogászkodjak mert feljelent az önkormányzatnál és kér az udvaromra takarítást.


Szóval a hosszú kusza bevezető után kérdésem az lenne mit csináljak egyrészt a helyzettel másrészt az öregasszonnyal, aki nyilván Pszichiátriai eset valamint hogy tudom megelőzni hogy még én magyarázkodjam bármilyen hatóságnak ha lesz olyan agresszív hogy bejelentést tesz bár nem tudom milyen jogalappal tehetné...


Szóval légyszí adjatok tanácsot...

31. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 30. - Napsugár8)
2022. jan. 14. 16:22
Ez nagyon jó ötlet.szerintem az lesz mert szépen takarna😌
30. Napsugár8 (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 14. 16:04
Akkor még a terasz köré is, attól kb. 3-4 fm-es távolságban körbe ültetni. Szépen megcsinálni, a sövény és a terasz között még kisebb cserepes virágokat ültetni. Kellemes kis nyári pihenő lenne.
29. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 28. - Napsugár8)
2022. jan. 14. 15:54
Igen,ilyenünk van a kapu melletti kerítés részen.Jó magasra tud nőni ha nem nyírja az ember😏😌
28. Napsugár8 (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 14. 15:43

Nézd csak, rákerestem: térelválasztó kerti díszsövény-re. Íme az eredmény:

[link]

27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - Napsugár8)
2022. jan. 14. 14:48
Mi is gondoltunk hasonlóra.amúgy terasz is van,oldalból meg leskelődnek.valami örökzöld növényt szeretnénk ami takar
26. Bichi (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 14. 14:31
Mondjuk ez visszafele is elsülhet, van olyan, ahol ez azt váltotta ki, hogy ők még inkább bömböltették...
25. Napsugár8 (válaszként erre: 20. - _Berry_)
2022. jan. 14. 14:24
Én is hasonlóra gondoltam, csak nem a kerítés mentén, hanem valami kis teraszfélét csinálni, és köré néhány tő szőlő, közéjük pedig a díszbabot ültetni, semmit nem fog látni, hogy mi zajlik mögötte. A sárga irígység fogja elönteni. Bár a szőlőre a darazsak is mennek, ez meggondolandó. :)
2022. jan. 14. 14:15
Szerintem is 2 m magas kerités, ponyva, tuja, bármi és ignorálni.
23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - Falipapir)
2022. jan. 14. 14:00
Amúgy is nagy férfigyűlölők ahogy látom...
22. Falipapir (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 14. 13:50
Én a férjed helyében kimennék az udvarra ádámkosztümben az ilyeneknél beválik. :D
21. Falipapir (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 14. 13:45
Ki kell feszíteni 2 méter magas árnyékoló hálót. Valami vastagabbat.
20. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 14. 13:05
Ha nem reagálsz, oda sem nézel, akkor előbb-utóbb meg fogja unni. A reagálással, ha csak csúnyán nézel rá, táplálod. Nyáron ülj ki, a széket tedd neki háttal,ha mész a házba oda se nézz, majd megunja a bámulást. Vagy ha mégis nagyon zavar, akkor áldozzatok be 2 métert a kerítéstől és csináljatok valami sűrű, magas takarást növényekkel.
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Channa*)
2022. jan. 14. 12:58
Van műsövény rajta de semmit sem ér.Fölötte simán átbámulnak
2022. jan. 14. 12:57

Én nem szoktam balhézni a szomszédokkal, de a földszinten lakókon simán átnézek.


10 évvel ezelőtt, amikor ide költöztünk köszöntem nekik, de sosem köszöntek vissza, így leszoktam róla. Azóta az van, hogy kilépek az ajtónkon, akkor az egyik folyamatosan bámul, amíg lát. Én ilyenkor még jobban felemelem a fejem és látványosan elfordulok. Még véletlenül sem szólok oda neki, hogy mit nézel? Konkrétan úgy viselkedek, mintha nem létezne.


A kerítésre lehetne venni hálót is, ami elég sűrű szövésű és nem látna át vagy nádat, stb. Talán nem olyan drága, mint a falhúzás.

17. secret8 (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 14. 12:43
Akkor marad a 2 méteres sövény (jó sűrű, örökzöld), és a visszabámulás, vagy ignorálás.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook