Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Illik-e levetetni a cipőt a vendégeddel? Illik-e kutyával érkezni vendégségbe? fórum

Illik-e levetetni a cipőt a vendégeddel? Illik-e kutyával érkezni vendégségbe? (beszélgetős fórum)


1 2 3
58. McKenzi (válaszként erre: 48. - D4b0dd2692)
2009. szept. 12. 21:43

én is kerültem ilyen helyzetbe és szóltam a házigazdának (mellesleg ők hívtak minket), meg is sértődött, de nem érdekel, magától is tudnia kellett volna

de hát a rokonait az ember nem választhatja meg...

:)

2009. szept. 12. 21:32

Mivel látják,hogy milyen rend és tisztaság van nálunk,eszükbe sem jut,hogy nem vetik le a cipőt.Egyébként én nem szoktam kérni mégis levetik.

Két barátunk van akinek van kutyája, egyik kicsi tacskó testű,az jöhet.A másik nagytestű,na az jobb lenne,ha nem jönne,de régen néha elhozták,aztán finoman jeleztük,hogy inkább ne.

56. 62cc0f78ae (válaszként erre: 54. - 62cc0f78ae)
2009. szept. 12. 20:20
Kihagytam, hogy télen:P
2009. szept. 12. 20:17
Cigizés: volt olyan bulink, ahol a házigazda lány, bár dohányzott, nem engedett senkit rágyújtani a lakásban. Kiköltözött a társaság az erkélyre:))) A csaj meg elvolt bent:)))
54. 62cc0f78ae (válaszként erre: 37. - Andi6020)
2009. szept. 12. 20:15

Ilyen emberekhez nem is szoktam:) max. telefonálok, ha fontos:))))


Pl. nálunk ott a konyha, járólapos, nem egy nagy wasistdas felmosni, ha vki koszos cipővel jön be. Amúgy meg szép, nagy és kényelmes!

De ha normál idő van, lazán be lehet jönni a szőnyegre is cipővel. Van porszívónk.


Egy "kedvencem" van, ezt már nem neked, de ez totál bunkóság: leveteti az illető a cipőt, de nem ám az előszobában, hanem kint, a bejárati ajtó előtt! (Kertes házról beszélek.) Tiszta élvezet újra felvenni a jéghideg cipőt.

53. tenkne_helga (válaszként erre: 52. - D4b0dd2692)
2009. szept. 12. 19:07
Így van!
52. d4b0dd2692 (válaszként erre: 51. - Tenkne_helga)
2009. szept. 12. 19:04
Tehát intelligencia kérdése,ki mennyire van tekintettel a másikra.Elvégre ha vendéget hívok,akkor szeretném ha jól érezné magát nálam.
51. tenkne_helga (válaszként erre: 48. - D4b0dd2692)
2009. szept. 12. 19:01

Hát,ha egy terhes nő társaságában a házigazda rágyújt,inkább nem irnám le milyen jelzőt használnék rá!Vannak olyan emberek,akik bár dohányoznak,de a család többi tagja egészségére azért figyel és nem pöfékel a lakásban.Vannak olyanok is akiket nem nagyon érdekel,hogy a család többi tagja nem bírja és nehezen viseli az erős dohányszagot.Ha dohányzó emberek hívnak vendégségbe,még eddig mindig megkérdezték,hogy rágyújthatnak-e,nem-e zavar minket.Úgyis tudjuk kihez megyünk vendégségbe,hiszen többé-kevésbé ismerjük őt/őket,azt is tudjuk mik a szokásaik,milyen emberek,ha eleve tudjuk,hogy ők semmi pénzért nem foglalkoznak a vendéggel,hogy zavarja-e őket vagy sem,akkor oda én nem megyek.

Különben is nem értem,miért akar engem egy dohányos mérgezni?Mérgezze magát!Ő döntése!

2009. szept. 11. 17:31
Talán a lakástól is függ,pl. egy házigazda nem szívesen megy ki a körfolyósóra ,ha otthon dohányozni akar.A vendége meg ül a szobában? Én sosem dohányoztam,de fura helyzetek állhatnak elő.
49. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 48. - D4b0dd2692)
2009. szept. 11. 16:42
hát erről nem mondom el a véleményemet........ tök mindegy, hogy ki van hol, soha nem gyújtanék rá egy nem dohányzó társaságában.
48. d4b0dd2692 (válaszként erre: 46. - Tenkne_helga)
2009. szept. 11. 16:38
Az is megér egy"misét",hogy a dohányos a nem dohányzóval hogy viselkedjen vendégség esetén? Ha a házigazda erős dohányos,és egy nem dohányzó terhes nő (jártam már így) jön a férjével hozzá vendégségbe,akkor "az én házam az én váram" alapon fújja a füstöt a szobában,vagy kivételesen kifáradjon dohányozni? Mit gondoltok?
2009. szept. 11. 11:13
No kutya, No cipö..... aztán zuhanyozás után meg nekem lesz olyan a talpam (panel)
2009. szept. 11. 07:22

Kutyával érkezni megbeszélés nélkül semmi képpen nem illik és nem várhatja el a vendég,hogy a vendégváró kutyástól beengedje.Éppen olyan,mintha nem dohányzó tiszta lakásba egyszercsak a vendég rá akar gyújtani.Na ezt nálunk biztos nem teheti meg senki akárkicsoda is legyen!!!Kutya amúgy jöhet,de az udvarban megvárja a gazdit.

Cipő ügyben meg mindenki úgy viselkedik,azt teszi amit ő is elvárna,ahogy szokta.Eleve aki otthon bemegy nyakig érő sáros cipőben,ő biztos ellenkezni fog,hogyha le akarjuk venni a cipőnket.Egyébként ha a vendégváró leveteti a cipőt illik papucsot is adni,mert ha pl.járólapos a lakás tényleg felfázhatunk.Ki mit szokott meg,az igaz,hogy a vendég kívánsága parancs és mindent el kell követni,hogy jól érezze magát,de a mi otthonunk!!!

45. andi6020 (válaszként erre: 38. - 3e0ba54fb8)
2009. szept. 11. 06:57
na, und???????????? Hát ez még nekem új! ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ, de gáz!!
2009. szept. 11. 06:56
Ha sár van kint,vagy a lakásban padlószőnyeg van,akkor mindenképpen megkérem,hogy vegye/vegyék le a cipőt,de megkérdezem,hogy papucsot kér-e.Szerintem mindenki tudja,hogy mikor kell magától levenni a cipőt akárhova,akárhol van.Ha olyan helyre megy ahol padlószőnyeg van,kint derékig érő sár és menne be a lakásba cipőstül,akkor ott már komoly bajok vannak!!!Akárhova megyek,akárkihez én mindig már veszem le előre a cipőmet akármi van a lakásba,akármilyen tiszta a cipőm.
43. Humor Helga (válaszként erre: 29. - 62cc0f78ae)
2009. szept. 11. 05:29
Hát nálunk mindenki kap papucsot, mert azért ha a cipőt le kell venni, akkor onnantól rám mint házigazdára az vonatkozik h illik papucsot adnom:)
2009. szept. 11. 05:27
Sztem illik levetetni a cipőt, és nem, kutyával nem illik vendégségbe menni!
2009. szept. 11. 05:25
Véleményem szerint a meghívott vendégnek nem feltétlen kell levenni a cipőjét,persze vannak kivételek /sáros csatakos idő/ amikor szennyezett a lábbeli, akkor a vendéglátó készít ki vendégpapucsot,s tovább ez már nem probléma. Kutyussal menni nem illik.Amennyiben a vendéglátó kíváncsi lenne a kutyára más módon érdeklődne.
40. Bcicus (válaszként erre: 39. - D4b0dd2692)
2009. szept. 10. 21:47
Szerintem semmilyen kutyát nem szabad vendégségbe vinni, ha nem mondják külön, hogy vidd őt is.
2009. szept. 10. 21:44
És a kutya? Kicsi kutya,kopaszkutya stb..
38. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 37. - Andi6020)
2009. szept. 10. 21:36
na, und? ; ott van még a garázs, a tároló, a mosókonyha. és már hipp-hopp, véget is ér a vendégség :DDD
37. andi6020 (válaszként erre: 29. - 62cc0f78ae)
2009. szept. 10. 21:33

Még jó, hogy nem hozzám jössz vendégségbe.

Bár van olyan helyiség a lakásba, ahová be lehet menni cipőben, de egy idő után kicsit egyedül éreznéd magad az előszobában.

36. Bcicus
2009. szept. 10. 15:42
Cipő kérdés nem illem dolga, hanem, hoyg milyen padlóvan a lakásban, ha szőnyeg, akkor nyilván leveteti az embe, ha perketta vagy kő akkor nem. Kutyát nem visz az ember vendéségbe, csak ha eleve úgy hívják, hogy hozza őt is.
2009. szept. 10. 15:31

Ha a cipőt levetetem,akkor adok papucsot is,elég hideg a csempe.

Kutyával is lehetne felőlem jönni hozzánk,de nyilván az kint is marad:)

34. 62cc0f78ae (válaszként erre: 30. - 3e0ba54fb8)
2009. szept. 10. 15:27

Nem-legyen egy helyiség, ahová be lehet menni cipővel! És meg van oldva.:) Ennyi:)


Azok meg szívnak, akik nyáron levetetik velem a papucsot: a talpam ezerszer koszosabb, mint a papucs:DDDD

2009. szept. 10. 14:12

Illik nem illik, nálunk le kell venni a cipőt!

Én kérés nélkül leveszem, bárkihez megyek. Akkor is ha kérik hogy ne vegyem le;)


Kutya...

Kicsi, szoba kutya jöhet, de csak ha szólnak előre

2009. szept. 10. 14:02
szerintem a vendégnek kéne automatikusan lehúznia a cipőt. ha csak nem egy félkész, felújítás alatt álló lakásba megy valamiért, ahol kosz van
2009. szept. 10. 14:00
Vannak azért kivételek. A héten olyan stúdiólakásban jártam, ami két szintes, szoba csak az emeleten van. A falépcső is mmakulátlan, szívesen vettem le a cipőmet, mert ott mindenki ezt teszi és tényleg nem tudnám elképzelni, hogy piszkos cipőtalppal másszak fel a süppedő szőnyeggel takart lépcsőn. Viszont az alsó szinten köves minden, ott lehet cipővel járkálni. Szóval, minden a körülményektől függ. De nálam otthon a vendégnek nem kell levennie a cipőjét, néha mi is visszaszaladunk valamiért a szobába indulás előtt cipőben, és nem dől össze a világ.
30. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 29. - 62cc0f78ae)
2009. szept. 10. 12:34

ez elég érdekes meglátás :o)).

biztosan jól éreznéd magad, ha cipővel végigcsattognál egy fehér szőnyegen és ott maradna poros cipőnyomod? ;) esetleg kikerülve végigpipiskedni a kanapéig? basszus, ne lennék ilyen vizuális :DD

2009. szept. 10. 11:47

Kutyát csakis olyan helyre vinnék, ahol ismerem a házigazdát, és tudom, hogy nagy kutyás.


Cipőt levetetni bunkóság, de sajnos nagyon sok ilyen hely van. Legyen egy olyan helyiség a lakásban, ahová be lehet menni a vendégnek cipőben! Én fáztam már meg úgy, hogy harisnyában kellett ülnöm, járólapos szobában.

És marhára nem érdekel, hogy a házigazda otthon cipőben, papucsban vagy zokniban mászkál, én vendég vagyok, nem ugyanazok a szabályok.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook