Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » 20 fős vendégség: mi legyen a menü? fórum

20 fős vendégség: mi legyen a menü? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
153. P.marianna (válaszként erre: 152. - F758a7200f)
2011. aug. 9. 10:46
Nem, nem az, ám ez itt nem téma, úgyhogy kímélj meg.
152. f758a7200f (válaszként erre: 151. - P.marianna)
2011. aug. 5. 09:52
Hát ha már ezt sem tudod, akkor az nagyon gáz...
151. P.marianna (válaszként erre: 149. - F758a7200f)
2011. aug. 4. 15:46
Néha már magam sem tudom, melyik melyik :-)
150. P.marianna (válaszként erre: 146. - 190fd934c1)
2011. aug. 4. 15:46
Szószos ételt vagy húspogácsásat most nem készítenék, curryt inkább hétköznapon eszünk, köszönöm.
149. f758a7200f (válaszként erre: 148. - P.marianna)
2011. aug. 2. 16:43

Addigra mar csak szeptemberi lesz...de sok sikert hozza:)


Marmint nem tudom hogy melyik neked az itthon es melyik a haza, en reszemrol 10 eve nem voltam otthon:DDDD ugyhogy nekem mar csak ez. Es a ferjem nem eszik meg semmilyen magyar etelt, sem a csalad tobbi tagja ugyhogy kenytelen voltam hozzajuk kupalodni konyhaugyben de mindenevo vagyok, nekem konnyen ment!

148. P.marianna (válaszként erre: 147. - F758a7200f)
2011. aug. 2. 16:11

Én nem húztam fel magam egyszer sem ezen a fórumon :-)

Megnézem a magazint, köszi az ötletet!


És de, komolyan gondoltam, köv. hónapban megyünk haza, itthonról :-))

147. f758a7200f (válaszként erre: 145. - P.marianna)
2011. aug. 2. 13:43

Jo, akkor gondolom nem gondoltad komolyan, hogy osszefuthatnank:) de ha tenyleg ez egy epito vita, akkor ajanlom a sale&pepe nevu ujsag augusztusi szamat (ha mar ugyis felig meddig itt elsz) es ebbol vettem a tesztasalata receptet, de van benne egy rovat:pasta party, es tenyleg talasz egy rahedli otletet:)


Mert vegulis oke, egesz ido alatt ezt mondtad, hogy fozes az megy csak hianyzik az otlet. Ezt minden guny nelkul mondom, szoval en is a sale&pepe-t jaratom tele van nagyon egyszeru es kulonleges, finom receptekkel. Es ebben az augusztusi szamban van azert nemcsak olasz hanem mas mediterran recept is, valogass kedvedre hatha talalsz valami jot:)


(es legyszi ne kelj megint ki magadbol, mindenfele guny tavol alljon tolem, csak otleteket szerettem volna adni, mint a tobbiek is...)

2011. aug. 2. 13:34
Paradicsomos zöldség curry,indiai zöldborsós burgonya,Tandoori csirkecombok,Tandoori hamburger,Masala sült csirke,joghurtos csicseriborsó saláta,írjak még valamelyiknek érdekel a receptje????Elég különlegesek?
145. P.marianna (válaszként erre: 144. - F758a7200f)
2011. aug. 2. 13:31

Na még erre egy sort: azért, gibedli, mert egyszerűbb egy csevegés közben egy fórumon ezt írni, ebben az értelemben a leves is előétel, azaz első fogás :-)

Nem tudományos értekezést folytatunk arról, hogy mit mondanak melyik országban a gasztro melyik részéről, csak csevegünk, hát így.


Most azonban tényleg munka, szép napot nektek ott és itt is, bár ott most jobb az idő, az tuti, mint itt :-)

2011. aug. 2. 13:28
De ha felig itt elsz akkor hogy jutott eszedbe olyat irni hogy a rizotto az egy eloetel? Az olaszok a temetoben forognak a sirjukban...
143. P.marianna (válaszként erre: 142. - F758a7200f)
2011. aug. 2. 13:25

Akkor egyszer összefuthatnánk, ugyanis én is ott élek (félig), nem turistaként vagy érdeklődésből ismerem a dolgokat, bár nem Milánóban ;-)


Több ízben főztem már eredetit, úgyhogy ezt ki is lőhetjük. És nem nyitok vitát a "mi az igazi gulyásleves" vagy "mi az igazi minestrone tárgyában", ugyanis egyszerű ételeknek nincs kőbe vésett receptje :-)))


És most megyek dolgozni, este még benézek :-)

142. f758a7200f (válaszként erre: 137. - P.marianna)
2011. aug. 2. 13:13

Szerintem egy kicsit igen, de ne haragudj ha ezt mondom, mivel Milanoban is letezik tobbfele rizotto, ezek kozul csak egyben hasznalnak velot. Es altalanos hogy eszakon vajjal keszitik, delen pedig olajjal. Csak azert vagyok ilyen biztos a dolgomban mert itt elek 12 eve es tenyleg az alapoknal kezdtem, es mas kimondottan az olasz haziasszonyoktol eltanulni mint egy szakacskonyvbol vagy netan turistakent erdeklodesbol.


Es igen, nagyjabol a szakacskonyvekben azt olvasod hogy egy magyar szakacs hogyan ertelmezte a mas orszag kulturajat es mit tett bele sajat kutfobol, ezert lehet kulonbozo az eredeti es az "atdolgozott". De ha tenyleg kiserletezo szellem vagy, akkor kiprobalod az eredetit;)))

141. P.marianna (válaszként erre: 139. - 91d4989ab9)
2011. aug. 2. 12:59
:DDDD
140. gica66 (válaszként erre: 138. - P.marianna)
2011. aug. 2. 12:58
Én is!
2011. aug. 2. 12:57
szerintem rizottót fogsz csinálni előételnek:DDDD
138. P.marianna (válaszként erre: 135. - Gica66)
2011. aug. 2. 12:56

Nevezd ahogy akarod, ezer s egy sörkifli recept létezik, egyszerű kelt tésztás dolgok, bár tudom, azok sem lehetnek hétköznapiak :-))


A gyümölcsös pite pedig pite: vagy magyar típus vagy angolszász lehet.


Egy sörben sült csirketípus elég régi recept, bár ilyen nevű sört nem tennék bele, inkább búzasörrel készíteném, ahogyan a marhát barnával.


Egy pácolt, majd sütött hús pedig pácolt, majd sütött hús.


Nem ilyeneket akarok készíteni, ezekben semmi extrát nem látok, sajnálom.

137. P.marianna (válaszként erre: 136. - F758a7200f)
2011. aug. 2. 12:53
Nem keverem a szezont a fazonnal, mindkettő a rizottó egy-egy típusa. És sehol sem írtam, hogy melyikbe jár a parmezán :-))))
136. f758a7200f (válaszként erre: 132. - P.marianna)
2011. aug. 2. 12:52
Na jo, ne keverjuk a szezont a fazonnal mert a parmezanos az a risotto alla parmigiana es a velos az meg a risotto all'osso buco, szoval 2 rizottorol van szo, nagyon sok tipusa van, egyikbe jar a parmezan a masikba nem stb.
135. gica66 (válaszként erre: 129. - P.marianna)
2011. aug. 2. 12:52

Örömmel tölt el hogy ismerted öket! Bár nememlékszem mikor ettél belöle.Ugyanis mind a 4 saját receptem.De amugy elnevezhetem öket másképpen is,mentás gyümülcsös csoda,Arany ászok kifli,Alba Regia pecsennye,Részeges csirke...

A lényeg ugyan az az egyediség..

134. f758a7200f (válaszként erre: 130. - P.marianna)
2011. aug. 2. 12:49

Jo, akkor ugy kerek, hogy az arborio inkabb zoldseglevesbe betetkent, rizottoba inkabb a carnaroli.


Es nem mindbe kell a fokhagyma, a tipustol fugg, pl a ferjem csinalja a legjobb pezsgos rizottot es annak az alapjaba meg a hagyma is szigoruan tilos:) eloszor vaj, radob a rizs es hallani ahogy "kacag" a ferjem szerint, szoval sistereg, es csak ezutan jon a pezsgo (vagy mas fajtaknal a bor). Es a vegen a tanyerban egy lyukat csinal a rizs kozepebe es oda mehet egy kis pezsgo csak ugy

2011. aug. 2. 12:49
köszi csajok, megfogom probálni:d
132. P.marianna (válaszként erre: 130. - P.marianna)
2011. aug. 2. 12:46

A legfontosabb kimaradt: reszelt parmezánt kell belekeverni a végén, a krémeséskor, anélkül fabatkát sem ér az egész!


Egy érdekesség: Milánó környékén például nem vajjal, hanem marhavelővel krémesítik a rizottót :-)

131. f758a7200f (válaszként erre: 126. - 91d4989ab9)
2011. aug. 2. 12:44

Hideg husi pl a tonhalas majonezes borju (vitello tonnato), ez tipikus nyari kaja:)


De tenyleg az ilyen rollek is jok, el lehet kesziteni elore, kenyelmes (mondjuk a tonhalas borjut is, en ugy szoktam hogy egy masfel kilosat csinalok meg es azt esszuk 3 napig de a kanikulaban ez az egyik nagy kedvenc:DDD)

130. P.marianna (válaszként erre: 128. - F758a7200f)
2011. aug. 2. 12:44

Gömbölyűszemű rizst használnak, hogy pontosak legyünk, arborio vagy carnaroli típusút :-)


Azokból csapódik ki megfelelően a keményítőtartalom. Az alapba nem cask olaj kell, hanem hagyma-fokhagyma is és a rizs előtt fehérbort kell beletenni.


Az alaplének pedig végig gyöngyöznie kell az eljárás alatt.


Így kerek a sztori :-)

129. P.marianna (válaszként erre: 127. - Gica66)
2011. aug. 2. 12:41

Ismerem a gyümölcsös pitéket, többféle módon is készítettem és hétköznapi édességnek tartom. Sörkiflit szintúgy.

A sörös csirke és a fehérvári pecsenye nem más, mint sült húsok, kicsit másképpen fűszerezve, némi pácolással megelőzve. Ebben semmi különlegeset nem találok. Akkor sem, ha szerinted ez "vitatkozás".

128. f758a7200f (válaszként erre: 124. - 91d4989ab9)
2011. aug. 2. 12:41

Zsu, ha rizottot akarsz akkor altalaban kicsit levesesebbre kell hagyni, es a rizs viszont ne legyen szetfozve (ezert a rizottot azonnal kell enni, kulonben beszivja a maradek vizet es sima magyar rizs lesz belole)


De amugy attol fugg hogy mivel csinalod, vaj vagy olajat hasznalsz (pl tenger gyumolcseivel vagy halakkal nem szokas vajjal kezdeni hanem olivaolajjal)


Egyszoval olaj vagy mas zsiradek melegit es bele a hagyma dinsztelni majd ra a rizst es kicsit piritani (idaig olyan mint a magyar, csak az olaszok carnaroli hosszuszemu rizst hasznalnak). Ezutan, ahelyett, hogy belezuttyantanad az osszes vizet, egy masik labasban elore felmelegitett leveskockas forro vizet (vagy levest) merokanalankent adsz hozza es folyton kevered (de nem durvan), mikor felitta a levest akkor megint egy merokanallal es igy tovabb mig kesz nem lesz. Ez is kulonbseg, a magyarok a rizst fedo alatt fozik es nem keverik.


Namost, amikor (kb 16-18 perc) keszre fott a rizsed, egy nagyon picit alljon benne a le, es leveszed a tuzrol, belekeversz egy dionyi vajat.


Vajat szokas hasznalni a sarga, feher, zoldseges, gombas, kolbaszos rizottokhoz es olivaolajat a halas-rakos-tengergyumi rizottokhoz. Amikor olajjal csinalod, a vegen elmarad a vajas belekeveres.


Ennyi, remelem nem komplikalt, de nem mindenki szereti igy a rizst, van aki szarazon, pergosen szereti de az nem rizotto, ahhoz kell egy magyar szakacskonyv;)

127. gica66 (válaszként erre: 123. - P.marianna)
2011. aug. 2. 12:34
Eszem ágában sincs vitatkozni veled.Igen elsiklottál valami felett.Lehet egy ételnek hétköznapi neve és ezmellett egy egyedi teknologiája,izvilága(füszerezése)ami kiemeli a héköznapi közül.Pl:Sörös csike,Fehérvári pecsennye,Sörkifli,Gyümölcsös pite
126. 91d4989ab9 (válaszként erre: 120. - F758a7200f)
2011. aug. 2. 12:33

wellington bélszin:D nyami:DDDDDDDD


na jó neked az szerintem nem jó most ide:D



ha hideg husi akkor lehet gondolkodni ilyen aszpikos dologban is bár abba én beleraknám a zöldséget és akkor nem jo vele a zöldséges krokett


viszont valami rakott hús az nem lenne rossz bár az megint sütő igényes


hidegnek még lehetne valami töltött husi


csirkemell vékonyra felvágni és csirkemájat belecsavarni az egészet meg baconbe

125. P.marianna (válaszként erre: 124. - 91d4989ab9)
2011. aug. 2. 12:27
Rizottórizsre gondolsz?
124. 91d4989ab9 (válaszként erre: 118. - E383e52b5e)
2011. aug. 2. 12:27
valaki megtanithatna jól rizst főzni:(
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook