Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ilizarov-módszer (végtaghosszabbítás) fórum

Ilizarov-módszer (végtaghosszabbítás) (beszélgetős fórum)

2012. márc. 10. 09:22
Sajnos nem sikerült itt találnom olyan valakit akinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban pedig már nagyon közel a fiam műtéte. :(
12. ae55128da6 (válaszként erre: 11. - Kutykurutty3)
2011. márc. 24. 09:35
Nagyon szépen köszönöm!!!!!!!!!!!
11. kutykurutty3 (válaszként erre: 10. - Ae55128da6)
2011. márc. 23. 13:47

SZóval:


Ilizarov klub: 2011. május 27.

14 órától 16 óráig

Helyszín: Heim Pál Gyermekkórház 7.emeleti előadók

Dr. Marschalkó Péter, aki ezeket a műtéteket végzi. Úgy tudom, inkább kisemberek lesznek ott, de lehet, hogy érdemes kihasználnod, mert nem hiszem, hogy ebben a témában túl sok ilyen fórum vagy platform lenne, másrészt biztos, hogy szívesen fogadnak és készségesek lesznek.

10. ae55128da6 (válaszként erre: 9. - Kutykurutty3)
2011. márc. 22. 18:03
Azt nagyon szépen meg köszönöm neked,mert tényleg jó lenne ilyen emberekkel beszélgetni és szívesen elmennék egy ilyen találkozóra.
9. kutykurutty3 (válaszként erre: 8. - Ae55128da6)
2011. márc. 22. 10:48
Lesz egy Ilizarov klub, de csak hallottam, ahol arról lesz szó, hogy már annyit fejlődött a módszer, hogy kicsit kíméletesebb, mint jó pár éve, és lesznek ott olyanok is, akik műtét előtt állnak, és akik már elvégezték. Hogy ezt most a Dávid kisemberek társasága szervezi, vagy tőlük jött a levél, azt nem tudom, de szívesen megkérdezem neked, ha érdekel.
8. ae55128da6 (válaszként erre: 6. - Kutykurutty3)
2011. márc. 21. 12:07

Szia!

Köszönöm szépen neked is,hogy írtál.

Nem achondroplasia-s.

Az én pici Zénóm alkatilag "egészségesen" született.

Sajnos neki van egy csont daganata amit ki kell vágni és az egészséges csontból is.Ezért megrövidülne neki a lába pár centit és ezért kell neki ez a beavatkozás.

Igen tudom nagyjából de jó lenne valakivel beszélni aki nem orvos.Aki végig csinálta maga vagy a gyerekével.

Köszönöm még egyszer.

7. ae55128da6 (válaszként erre: 4. - 5bfba16667)
2011. márc. 21. 11:53

Szia!


Először is köszönöm hogy írtál!

Igen szeretném elkérni az elérhetőségét ha lehet,mert szeretném több ortopéd orvos véleményét meghallgatni,hátha van más megoldás a fiam betegségének megoldására mint ez az elég drasztikusnak tűnő.

Köszönöm

6. kutykurutty3 (válaszként erre: 1. - Ae55128da6)
2011. márc. 21. 08:14

Szia!

A Dávid Kisemberek társaságánál tudnak neked segíteni szerintem. Nagyon kedvesek, és bár ha jól értelmeztem a kisgyermeked nem achondroplasia-s, ettől függetlenül ők is tudnak esetleg olyant mondani, ami segítség lehet neked. És nagyon sok erőt kívánok neked, de gondolom már úgyis tudod mivel jár, nem lesz könnyű.

5. Ncilány (válaszként erre: 3. - Ae55128da6)
2011. márc. 21. 07:36

Ez szomorú.

Ez is " keletről " származó megoldás. Jól emlékszem egy orosz doki csinálta először? Felnőtteknél, hogy picit a lábuk - karjuk hosszabb legyen?.

2011. márc. 21. 07:29

Szia!


A nagybátyámnak ez a fő szakterülete, ebből phd-zett, és elmesélése szerint, már eléggé mindennapos beavatkozás.


Mikor mondtam neki, hogy én is akarom,(persze csak viccből, mert én is pici vagyok) annyit mondott, hogy nem nagy ügy, kb 2 évig lenne rajtam egy szerkezet, ami kb 5 cm-t nyújtana a csülkeimen, viszont örökké eléggé csúnya heges marad. Szóval én ennyit tudok.

Amúgy a nagybátyám gyerek ortopéd sebész, ha esetleg kellene elérhetősége, akkor tudok adni, szívesen.. Mind ortopédián, mind magánrendelésen igyekszik segíteni a beteg gyerkőcöknek.


Sok sikert Nektek!

3. ae55128da6 (válaszként erre: 2. - Ncilány)
2011. márc. 21. 07:25

Szia!


Igen sajnos kell neki mert azt mondta az ortopéd orvosa hogy az ő betegségét csak így lehet megoldani úgy hogy a legjobb eredményt érjék el.

Igen ő sajnos így született,hogy beteg a lába és ennek eredménye hogy születésénél eltört a lábszára.

2011. márc. 21. 06:56
Ebben a korban tudjátok hogy ilyen kell, vele született??
2011. márc. 21. 05:57

Sziasztok!


Azért nyitottam ezt a fórumot hátha találok itt fent olyan szülőt aki végigcsinálta gyerekével a végtaghosszabbítást.Szeretnék ilyen szülővel beszélgetni,hogy milyen tapasztalatai vannak,mert

van egy 11 hetes kisfiam akinek sajnos egy ilyen beavatkozáson kell majd átesnie.


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook