Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ikrek. Mint két tojás...vagy nem? fórum

Ikrek. Mint két tojás...vagy nem? (beszélgetős fórum)


21. Rozália (válaszként erre: 18. - K.Mia)
2011. okt. 20. 06:45

Már megbocsáss, de ha kétpetéjűek, akkor nem igazán mint két tojás:)) Az egypetéjűek igen!:)

Nekem ikerunokáim vannak, kétpetéjűek. Már 8 évesek, de csak olyanok, mint bármelyik másik két testvér.

Csak ők egy napon születtek:)

2010. okt. 23. 15:34
Lányoknál külömböző fülbevaló....Fiúknál nem tudom,mire odaértem volna sajnos ők már nem voltak...
2010. ápr. 22. 22:50

nekem ugyan nincsenek ikreim, csak hallottam:

különböző színűre festeni a körmüket, persze csak 1-1 et :) akár fiuknál is működik a lábukon

18. K.Mia
2009. febr. 8. 10:22

Sziasztok!


1,5 hetes kétpetéjű ikerlányaim vannak...

Szerintem mint két tojás...

Hazajövetelünk után 2 nappal mertem levenni a karszalagjukat.. :(

Lelkiismeret furdalásom volt, hogy nem tudtam ki kicsoda.. :(

Most is erősen keresgetnem kell a "megkülönböztető jegyeiket"....

2008. okt. 12. 12:10

Sziasztok!


Nekem 2.5 éves iker fiaim vannak! Kétpetéjüek, de ennek ellenére nagyon hasonlítanak, sokan összekeverik őket, pedig nem öltöznek egyformában! Mint az előttem szóló írta, én sem akarom hogy egynek tekintsék őket, mind a ketten külön álló személyiségek! A nagyfiam mindjárt 5 éves, sokan mondják, ha összenőnek hármasikreknek elmehetnek majd!:) Szép napot mindenkinek!

2008. okt. 12. 07:30

Nálunk az ikrek kétpetéjű kislányok. A nagylányom 8 éves.Kívülállók szerint teljesen egyformák, szerintünk viszont csak annyira hasonlítanak egymásra, mint a testvérek általában. A jellemük is különböző. Mi nem öltöztetjük őket egyformán. A nevelésükben is alkalmazkodni próbálok az egyéniségük miatti eltérésekhez. Szeretnénk, ha az életüket nem az kísérné vigig (ami sajnos elkerülhetetlen, inkább csak tompítani lehet), hogy ők egyformák, hanem tudatosítani szeretnénk bennük, hogy ők egy-egy gyermek, nem egy.

Sok ikertől hallottam, hogy az "egyformázás" személyiségzavarhoz vezetett nagyobb korukban.

Szeretném a lányokkal elkerülni az "Iker vagyok, de ki vagyok ÉN?" problémát. Remélem, sikerül!

2008. júl. 29. 10:58
Nekem 30 éves ikerlányaim vannak Krisztina és Éva. Az idősebb tiszta anyja, a fiatalabb tiszta apja lányos kivitelben :) Természetre is különbözőek, inkább kiegészítették egymást. Érdeklődési körük, barátaik már az óvodában is különbözőek voltak, így nem volt egy percig sem kérdés egy vagy két osztályba járjanak, egy akadály lett volna ha csak egy osztály indul, de szerencsére két osztály indult, igaz 2.-ban összevonták öket...nem volt jó...3.-ban újra külön jártak. Tehát azon kívül, hogy egy nap születtek, semmi plusz nem volt bennük, ugyanolyan a viszonyuk a többi testvérükkel, mint egymással....talán ez így a legjobb! ..Amikor kiderült hogy ikreim vannak (szülésnél) akkor már rögtön elhatároztam, hogy soha nem fogom őket egyformába járatni, mindig külön személyekként fogom őket kezelni. Ez sikerült is, s ők sem kifogásolták soha, még most sem.:)
14. bea19
2008. jan. 3. 17:04

Sziasztik!


Az én legjobb barátnömnek is ikrei vannak!

Ők kétpetéjű ikrek,egy fiú és egy lány.

Most 1 évesek!

Nevük:Krisztina & Krisztofer

2007. okt. 19. 15:15
A hugomnak egypetéjű ikrei vannak és mint külsőleg ,mint természetre teljesen mások ! Egy valami közös bennük ,hogy megvédik egymást ,de más semmi ,még az izlésük is más .Állítólag egypetéjűeknél ez nagyon ritka .
12. bosika
2007. okt. 19. 12:56

Sziasztok!

Nekem az unokáim 1.éves fiú ikrek. Még nagyon változóak a vonásaik. Van úgy, hogy alig lehet megkülönböztetni őket, olyan egyformák, de előfordul, hogy egészen másak. Természetűk is már ilyen korai időszakban kitűnik. Az egyik nyugisabb, míg a másik erőszakosabb, dúrva. Remélem a későbbiek folyamán mindketten jók lesznek, és egészségesek.

Minden elismerésem minden anyukának, de legfőképpen az ikreseknek, mivel látom, hogy menyem is milyen nehézségekkel, de ügyesen látja el őket. Mindenkinek jó egészséget kívánok.

11. hajny
2007. júl. 24. 21:42
Sziasztok!2 és fél évesek a Fiaim,két petéjü ikrek.Mindenben különböznek egymástol!Az egyikük rám,a másikuk az Apukájára hasonlit.Az érdeklödési körük,a szokásaik-minden különbözÖ.Se veled-se nélküled a kapcsolatuk...De a bajban mindig megvigasztalják egymást:)
2007. júl. 24. 15:53

Sziasztok!

3 és féléves ikerunokáim vannak. Nem egypetéjűek és fiúk. A természetük is teljesen eltér, de jól kiegészítik egymást. Nagyon jól elvannak együtt.

Ja, László és Bence.

2007. jún. 1. 20:00

Sziasztok!


Nekem iker fiaim vannak 16 évesek. Egypetéjüek, de még a tanárok is meg tudják különböztetni őket.

Sokat vannak együtt, de külön társaságban is jól el vannak.


Üdv. mindenkinek. Nóra

8. Erás (válaszként erre: 7. - Lazamancs)
2007. máj. 29. 11:55
Gratula hozzájuk!:) Ez nagyon aranyos megoldás!:))))
2007. máj. 29. 05:12

Sziasztok!

A nővérem családjában nem régen születtek ikrek.

Egypetéjüek.

Mivel nehéz őket megkülönböztetni,átmeneti megoldásképp mindegyik kislány fülbevalója más szinű.

A nevük Kinga és Zoé,tehát a fülbevalókő színe:

kék és zöld.

2007. máj. 28. 21:28
Az én lányaim nemsokára hatévesek lesznek, kétpetéjű ikrek. Csak annyiban hasonlítanak, amennyire két testvér. A "nagyobbik" mindig is magasabb volt, anyáskodó típus, a "kisebbik" pedig a mai napig hagyja magát kiszolgálni...:) Nagyon különbözik a természetük, sokat veszekednek is, de talán manapság jutottak egy kicsit odáig, hogy eljátszanak egymás nélkül, vagyis hogy az egyik mondjuk itthon van, a másik pedig a szüleimnél. Nem lett volna szívem őket külön osztályba íratni, bárhogy is tanácsolják sokan.
2007. máj. 14. 09:23

Sziasztok!

Mi is egypetéjű ikerpárok vagyunk,most 24 évesek.Még mindketten itthon lakunk,de el sem tudjuk képzelni,hogy egymástól távol,más városban éljünk.Külsőleg is nagyon hasonlítunk,belsőleg méginkább.Ahhoz,hogy jól érezzük magunkat,kell,hogy tudjuk,a másik elérhető közelségben van.Mindig is barátnők is voltunk,nem csak testvérek.Ez nagyon csodálatos,habár nehézségekkel is jár,mivel a hétköznapokban néha nehéz megoldani,hogy annyit legyünk együtt,amennyit szeretnénk.Gyerekkorunkban egyformán öltöztettek,de ez minket soha nem zavart,és élveztük és mai napig élvezzük,ha összetévesztenek.

Ha tudtok ikertalálkozóról,írjatok légyszi egy privát üzenetet!Köszönöm!

2007. máj. 4. 09:58

Sziasztok! Én iker vagyok...egypetéjü és úgy hasonlítunk egymásra, mint két tojás!

Anyukámék már 2 éves korunkban vittek magukkal nyaralni és mivel "jól" nevelt lányok voltunk és persze szobatiszták így nem volt különösebb gond velünk!:-)

Mindig egyformán öltöztettek és a játékaink is egyformák voltak,az óvódában mindig összekevertek bennünket amit mi kikértünk magunknak. A suli az izgalmasabb volt,egymás helyett felelés,aztán a kamaszkor a fiúkat "becsaptuk" és kihasználtuk az ikerség minden előnyét!:-)

Aztán jött a felnőttkor.....jelenleg más városban élünk és ez borzasztó érzés!!

Az ikerségben a legfontosabb az amikor együtt lehetnek és mindent megosztanak egymással,még a barátokat is és ha mindkettőre egyforma figyelmet fordítunk akkor azt meghálálják!

2007. máj. 4. 08:32
Sziasztok! nekem is iker unokáim vannak 10-hónapos fiuk.Imádom őket .Kétpetéjü ikrek nem nagyon hasonlitanak egymásra csak a szemük.Gyönyörű hatalmas barna szemüek.Az egyik ducikább a másik örökmozgó és látni is az alkatán .Ő vékonyabb.Igy könnyen meg lehet különböztetni őket.
2007. máj. 3. 18:06
Sziasztok.Nekem iker unokáim vannak 1 1/2 évesek hasonlitanak egymásra,de mivel kétpetéjűek igy nem olyanok mint két tojás.Egyik fiú másik kislány,eleinte pár hónaposan volt amikor nagyon egyformák voltak,de azért mindig tudtam melyik-melyik.Most már az öltözködésük is teljesen eltér.
2007. máj. 3. 17:52
Hali. Igaz nekem a fiaim 5 évesek, de szívesen olvasnék más szülők tapasztalatait, hátha nálunk is beválna 1-2 jó "trükk".

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook