Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Így hogy vállaljak gyereket? fórum

Így hogy vállaljak gyereket? (beszélgetős fórum)


2013. ápr. 16. 21:30

Még valami nem egy pár van,ismerős,rokon is akik a tökéletes időre vártak...és jelenleg ott vannak hogy meg van mindenük de a legszebb dolog nincs meg és sajnos évek óta próbálkoznak.És tudod tényleg van ilyen,sokan úgy élnek hogy ők biztos nem betegek,ő nekik nincs bajuk stb.stb.azt amikor élesben megy a dolog kapják a pofont rendesen.

Ezért sem mindegy mikor vág bele az ember.

2013. ápr. 16. 21:26

Ha arra vársz hogy meglegyen minden stb.soha nem lesz gyermeked.

Hitel nélkül manapság nem igen lehet itt házhoz jutni.

De ha van híper-szuper állásotok akkor simán össze tudtok rakni egy kis lakásra pénzt.

Akinek van háza az vagy örökölt vagy nyert a lottón vagy jó munkahelye van,vagy nem 20-on éves.


Mi nekünk is hitelünk van.De inkább fizetem a hitelt mint a bérleti díjat.

Én 23 vagyok párom 26.Mi is fiatalon akartunk babát...


Igazából ahogy írták tényleg nem vagytok rossz helyzetben sőt...

27. szafaripók (válaszként erre: 1. - Anneeeeee)
2013. ápr. 16. 14:31

Ez a lakás(rész) pontosan mekkora is? Mi albérletben lakunk, egyelőre nem is álmodunk saját házról.

Ha képes vagy feladni a gyereket (akár átmenetileg is), akkor nem is vágysz rá annyira, hogy midenáron most kelljen bevállalnotok. De ezzel nincs is baj.


Ha mindig azon agyalsz, hogy "mindent" meg akarsz adni a gyerekdnek, sose fogsz szülni.

2013. ápr. 16. 12:14

Mi egyszerűen tudomást sem veszünk a saját lakás gondolatáról.

Megbízható nagyon kellemes albérletbe költöztünk, a saját ízlésünkre alakítottuk. Minden megvettünk az elmúlt időszak alatt. Ebből még tudunk lejjebb adni, ha anyagi gondba lennénk, tehát el tudnánk menni olcsóbba. Ez is egyfajta biztonsági tartalék. Nem görcsölünk sem a saját lakáson, és nincs hitelünk. És nagyon boldogok vagyunk, csak jöhetne már a baba. nem kell attól félnünk, hogy elveszik a fejünk felől a tetőt.

25. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Anneeeeee)
2013. ápr. 16. 07:50

Mi is pont itt tartunk, annyi különbséggel hogy mi albérletben lassan 1 éve. Előtte szüleimnél laktunk, ahol van /lenne bőven hely de nehezen jövök ki sajnos édesanyámmal. Egyébként is azt vallom jobb ha 2 generáció nem 1 fedél alatt lakik.

Míg párom odahaza dolgozik köművesként én havi váltásban Németországban.

Másképp sajnos nem megy. Párom fizetése az albérletre elég, meg a konyhára ha nagyon össze húzzuk magunkat. De mint a jelenlegi példa is mutatja, az én fizetésem nélkül szar helyzetben lennénk, e hónapban pl még nem kapott fizetést párom.. Én hitelt soha nem akarok felvenni, ezért dolgozom inkább idekint.

24. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Anneeeeee)
2013. ápr. 15. 22:03
Most akkor lakás vagy ház? Nem mindegy!
23. Bcicus (válaszként erre: 1. - Anneeeeee)
2013. ápr. 15. 21:50
Így sehogy egyenlőre. Mi a fizunkból gyűjtöttünk össze, illetve nagyon minimális htielt vettünk fel a felújítására.
22. Aville
2013. ápr. 15. 21:45
Nagyon jó helyzetben vagytok. Simán be lehet vállalni a gyereket. Addig meg tegyetek félre havi 50-60.000 Ft-ot (másnak ez elmegy albira/hitelre), és meglátjátok, h tudtok e ennyivel kevesebből élni, ha igen, akkor tök jó, lesz félretett pénzetek, ami bármikor jól jön, ha meg nem megy, akkor adj hálát a Jóistennek, h van hol laknotok ingyen.
2013. ápr. 15. 21:36
Türelem a legfontosabb.
20. nikletty (válaszként erre: 17. - Nikletty)
2013. ápr. 15. 21:34
hát hallod én ide szülnék, lakáskasszát rakni, aztán jogosult leszel szocpolra is és már nem is kell túl sokat összerakni a lakás árához mondjuk hitelből... ami nem lenne már olyan hosszú, mint pl a miénk, le sem írom...
19. Ami.
2013. ápr. 15. 21:34
Nagyon nehéz most a fiataloknak..én is az vagyok,ugyanígy ennyi idősen,én is szeretnék babát évek óta,de nem leszek felelőtlen.Várjatok kicsit.Igazuk van a többieknek,keveseknek adatik meg saját lakás,nemhogy kertes ház.Főleg Budapesten.Nem tudom ti hol éltek,vidéken szerintem könnyebb házat venni,csak ott meg munkalehetőség nincs.Rengetegen élnek albérletben,valaki fel is sorolta az előnyeit,pl külföldön nagy divat,szinte mindenki abban él.Nem csak a bevándorlók.Ott a magas árak miatt szinte képtelenség venni,generációk élnek végig albérletbe.Könnyű lecserélni nagyobbra,olcsóbbra,közelebbire,igény szerint.Szerintem ne ess pánikba,örüljetek h így is van segítség a szülőktől,és tudtok hol lakni,nem fizettek érte!
18. Krisz42 (válaszként erre: 12. - Suora)
2013. ápr. 15. 21:30
Na az nem olyan biztos.Én mikor a 3.gyerekem szültem,a szobatársnőm a szülészeten nem volt irigylèsre méltó helyzetben.Neki párja kinn volt,a szülei viszont bejöttek,elvettêk tőle a babát,cipelgették,közben ilyeneket mondtak,anyuka:gyertek csak haza,viszlek shoppingolni.Apuka:na,majd viszlek motorozni,autókázni.Ezek voltak a nagyszülei a babának és komolyan gondolták.Tényleg az a jó egy újszülöttnek,h babakocsiba teszi a nagymama és elmegy vele egy nagy bevásárlóközpontba.Mondta is a lány,h pakol és megy a párja utân a babával.Én is menekültem volna.
17. nikletty (válaszként erre: 1. - Anneeeeee)
2013. ápr. 15. 21:29

Szerintem így is szerencsések vagytok, különálló lakás és fizetni sem kell érte, mint mondjuk az albérletét, vagy házért (a hitelt)...?


Szerintem ne légy keseredett...

Attól függ mennyire vágysz a babára, és mennyi munkaviszony van mögötted... magamat ismerve, szülőkkel mi nem akartunk együttélni semmi képp, de ott nem is volt különálló lakás, ha lett volna lehet megfontoltuk volna azt... mi mentünk volna albiba is egy ideig... végül az lett, hogy párom apuja, papája is meghalt sajnos, így rájuk maradt egy családi ház, amit évekig nem tudtak eladni, végül mi megvettük a felét (felét párom örökölte) a párom nővérétől hitelből ugye, azt nyögjük, de elégedettek vagyunk. de hidd el, Párom inkább szeretné, hogy éljen az apukája...


Aki hitel nélkül boldogul, vagy évekig spórol s addig a szülein él, vagy külfödre megy dolgozni..


ha ide válalsz babát a spájzból simán lehet babaszoba, szerintem az nem annyira fontos, mi is megszüntettük a házban, igaz van pince, ha csak nem csinálsz olyan sok befőttet stb :)


Szóval szerintem még könnyebb induló helyzetben vagytok mint sokan mások. Így többet kéne tudnotok félre tenni, mint akinek albi/hiteldíj is van... lehet rakni lakáskasszát pl, és az jó induló egy kis saját lakás vásárlásához pl...

16. zsoka1984 (válaszként erre: 1. - Anneeeeee)
2013. ápr. 15. 21:28

22 éves voltam mikor jött a nagyobbik fiam, anyuéknál laktunk. A kórházból nem haza, hanem egy szoba konyhás kis házikóba mentünk haza, ami a férjemé volt. Szülés előtt rendbe raktuk.

Aztán jött a kisebbik fiam és akkor úgy döntöttünk hozzá építünk, közben frankara vettünk egy kocsit, amit nehezen, de kifizettünk.

Most van egy 70m2-es házunk egy kocsink és a lényeg, két szép egészséges fiúnk.

Egyébként a gyerekek, még ma is emlegetik, amikor építkeztünk, hordták a téglát, festettek sorolhatnám.

Attól, hogy nem egyből a készbe érkeztek, nem lettek sem lelki töröttek, vagy épp értelmileg nullák.

Volt idő amikor nehéz volt, de mindig volt miért küzdeni.

15. e28c748947 (válaszként erre: 14. - BettyBoop Again)
2013. ápr. 15. 21:23
És legalább ennyien nem hitelképesek.Nagyon nehezen adnak most a bankok hitelt.
14. BettyBoop Again (válaszként erre: 1. - Anneeeeee)
2013. ápr. 15. 21:22
Hitel nélkül szerintem manapság senkinek sem sikerül... Kivéve, ha örököltek nagyon sok pénzt, vagy házat, lakást.
13. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 1. - Anneeeeee)
2013. ápr. 15. 21:21
A "mindentmegadásról" van külön véleményem. :(
12. suora
2013. ápr. 15. 21:12

36 vagyok +2 gyerek+férj 47nm2 és igaz h a miénk de fizetjük méág 3 évig...

nem az számít h a Tiéd hanem h mennyire szerezótitek egymást a férjeddel /pároddal.


Másik a mi fontos, hogy hidd el lehet nem jó, a kapcsolat a szülőkkel de ha megjön a baba sok minden megváltozik majd és meglátod jól jön a segítség ha egy fél órára is de jól jön

s.

11. r-iett (válaszként erre: 1. - Anneeeeee)
2013. ápr. 15. 21:10
Hitel nélkül max örökségből lett volna házunk egyszer... albérletbe laktunk majd megszületett az első gyerek,számolgattunk és arra jutottunk,hogy a 2. emeleti lukat egy kicsi plusszal egy saját családi házra cserélhetnénk így felvettünk hitelt.
10. b1266b8c26 (válaszként erre: 1. - Anneeeeee)
2013. ápr. 15. 21:08

Mi egy az egybe ugyanígy vagyunk a férjemmel, mint ti. Nekünk mondjuk jó a viszonyunk az anyósomékkal. Mégis ha jönne a baba, akkor bevállalnánk. Az már egy más kérdés, hogy nem jön.

Aztán majd, ha tudunk költöznénk nagyobba.

2013. ápr. 15. 21:06
Ma már egyre többen inkább lakást bérelnek:előnye pl. a mobilitás - ha munkahely vagy egyéb körülmények miatt költözni kell, egyszerűbb a költözés,nem a bérlőnek kell felújítania, tataroznia, míg családi háznál ez a tulaj feladata, addig még kicsi a család, elég kevesebb szoba, ha mégsem működik a kapcsolat símább a tovább lépés, és még számtalan előnye és természetesen hátránya is van. Jelenleg van hol élnetek, ha nagyon nem megy, albiba is mehettek.Nem a családi ház a baba függvénye!Háztulajdon nélkül is lehettek boldog,felelősségteljes szülők!
8. 17aadc1082 (válaszként erre: 1. - Anneeeeee)
2013. ápr. 15. 21:03

Albérletben élek a három gyerekemmel. Ha jobban belegondolok, semmi bajunk tőle, így is fel fognak nőni.

Ha a saját lakásra várnánk, sosem született volna egy gyerekem sem.

Elég sokan túlélik albiban.

7. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - Anneeeeee)
2013. ápr. 15. 20:55
Túl sok mindent akarsz egyszerre.
2013. ápr. 15. 20:50
Szerintem is alkalmazkodni kellene a magyar valósághoz.
5. patapucs (válaszként erre: 3. - Patapucs)
2013. ápr. 15. 20:46
Egyébként ha gyerek is van, sokkal nehezebb félretenni, hiszen rengeteg pént "elvisz" a felnevelése.
4. e28c748947 (válaszként erre: 1. - Anneeeeee)
2013. ápr. 15. 20:45
Albérlet? Nem kell rögtön saját.A gyerekvállalással is várnék kb 3-4 évet....Annyi idő elég ahhoz, hogy látni lehessen, hogyan tovább.Én legalábbis így csináltam, pont 24 évesen.
3. patapucs (válaszként erre: 1. - Anneeeeee)
2013. ápr. 15. 20:43

Szerintem pusztán az a "hiba", hogy türelmetlenek vagytok. :-)

Én a fiam egyedül nevelem, de 37 évesen tudtam úgy venni, hogy jelzálog van rajta.

Ha a család nem tud segíteni ill nincs sok százezres fizetés, akkor nagyon nehéz lakást venni. Házra, nekem önerőből sosem lesz pénzem.


Az öcsémék albérletben laknak hárman a pici lánykával (szoba, konyha, fürdöő) és nekik még spejz sincs....

2013. ápr. 15. 20:43

Hitellel, máshogy elég nehéz...

Nálunk meghalt a férjem nagymamája (akkor már a pocakban volt a fiam) és az utána maradt örökséghez vettünk fel hitelt...aztán fizetjük....

2013. ápr. 15. 20:36
Szeretnék mindent megadni a kicsinek, de 24 évesek vagyunk párom szüleinek a különálló lakásában lakunk, nincs saját lakásunk, ne adjisten házunk. A lakásban egy konyha egy szoba és egy fürdő van illetve speiz, semmi más. Nem tudom képesek leszünk-e hitel nélkül házat venni magunknak. Itt sem maradhatunk az örökkévalóságig, nem is túl jó a kpacsolat a szülőkkel, nem akarjuk hogy nagyon megromoljon. Fiatalon akarunk gyereket de én nagyon félek úgy nehezebb lesz megvalósítani a saját ház ötletét.. Emberek! Nektek hogy sikerült ha sikerült saját lakásban laknotok? Mit nem csinálunk jól?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook