Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyesen vagyok, cégem felszámolás alatt. Hogyan vállaljak így munkát? fórum

Gyesen vagyok, cégem felszámolás alatt. Hogyan vállaljak így munkát? (beszélgetős fórum)

2009. okt. 14. 13:36
Tegnap beszéltem a tesómmal neki most járt le a gyes.A munkáltatója azt mondta neki hogy csak akkor fizeti ki neki a szabadság pénzt ha csináltat start kártyát!Szerintetek?
14. mh07 (válaszként erre: 4. - Jucus77)
2009. okt. 13. 16:03

Szia Jucus77!


Jól értetted, azzal ha bejelented, hogy szándékodban áll visszamenni dolgozni kizárólag két dolgot tehetnek. 1. Visszakapod a volt munkádat, de előtte kiadják a szabadságodat vagy kifizetik. 2. Felmondanak és kifizetik a szabadságodat a felmentési időre járó bért (ha másként nem rendelkezik az SZMSZ 3 évente 1 hónap) és kifizetik a végkielégítést.

Ahogy olvastam nem maradt túl sok pénze a cégnek, nem célszerű túl sokáig várni.

13. Csinszfi (válaszként erre: 11. - Jucus77)
2009. okt. 13. 15:32

Köszönöm a segítséget!!!

Én a gyedet a Budapesti Egészségbiztosítási Pénztártól kapom.Semmilyen hivatalos papírt ne kaptam még lehet nem is fogok mert ez egy utálatos cég nem értesítenek semmiről!!!

12. ircsi73 (válaszként erre: 11. - Jucus77)
2009. okt. 13. 11:02
Pontosan így van ahogy írod!
2009. okt. 13. 08:01

Szia Csinszfi!

Már én sem a cégemtől kapom a gyest, sőt az utolsó havi gyedet sem tőlük kaptam már, de attól még van a cég, csak minden papírra ráírják, hogy "fa" (felszámolás alatt). Tudtommal addig nem számolhatják fel véglegesen, amíg vannak inaktív dolgozók, legyenek akár gyedesek, gyesesek, vagy tartós táppénzen levők.

Annyit tudok, hogy a többi munkatársamat is a bérgarancia-alapból fizettek ki, mivel a cégnek nincs semmije már, mivel ellopkodták....

A te cégednél már le is záródott, jól értem, vagy csak azt közölték, h megkezdődött a felszámolás? Elvileg hivatalos papírt is kell kapnod, arról, hogy felszámolják, vagy felszámolták. Ha pedig lezárul a felszámolás, kötelességük fizetni!

10. Csinszfi (válaszként erre: 9. - Ircsi73)
2009. okt. 12. 22:36
Semmilyen papírt nem kaptam csak felhívtak telefonon!
9. ircsi73 (válaszként erre: 8. - Csinszfi)
2009. okt. 12. 15:50
A céged felszámolójától kaptál valami papírt, hogy még tart, vagy vége?
2009. okt. 12. 14:13

Egy kicsit én is hasonló helyzetben vagyok!!!

Azzal a külömbséggel hogy én még gyeden vagyok nem gyesen!A cég ahol én dolgoztam már meg is szűnt a gyedet sem tőlük kapom már.

Akkor nekem ki fogja kifizetni a szabikat és hová mehetek vissza dolgozni?!

2009. okt. 12. 10:40
Nagyon köszi a segítséget!
6. ircsi73 (válaszként erre: 4. - Jucus77)
2009. okt. 12. 10:02
Neked nem kell felmondanod!Mond meg, hogy dolgozni akarsz!
2009. okt. 12. 10:01
Ment a privi!
2009. okt. 12. 09:13

Sziasztok!

Próbáltam beszélni velük, de még dolgozik két régi irodista is, akik az ilyen ügyeket intézik, hozzájuk passzoltak. Ők azt mondják, hogy lehetséges így másodállásban dolgozni, de én is gy tudtam, ahogy ti. Állítólag, csak a gyes lejártakor köteles felmondani, addig, ha akarok dolgozni, akkor nekem kell felmondanom és így ugrik minden...Szóval, nem tudom...

Ircsi73, megkérdezhetem, hogy melyik cégnél voltál?

Mh07, tehát azt kellene kérnem tőlük, hogy szeretnék dolgozni?? És akkor majd felmond? Vagy nem jól értem?

Köszi előre is!

3. ircsi73 (válaszként erre: 1. - Jucus77)
2009. okt. 12. 08:48
Szia!Ugyanebben a helyzetben voltam!Beszélj a felszámoló cég megbízottjával telefonon.Mond el mi a problémád, ki fognak fizetni!Én is megkaptam, meg más is tőlünk!
2. mh07 (válaszként erre: 1. - Jucus77)
2009. okt. 12. 08:41

Kedves Judit!


Nem lehet valahogy megegyezned a volt munkáltatóddal? Ha idén munkába akarsz állni, akkor azt megteheted a jelenlegi munkáltatódnál is. Amennyiben felszámolás alatt állnak, fel kell, hogy mondjanak Neked. Akkor időarányosan jár a szabadság és a végkielégítés is.

A másik cég addig nem tud alkalmazni. Olyan, hogy másodállásban alkalmaznak nincs. Vagy 8/6/4 órában jelentenek be. A 8 órás foglalkoztatás nem lehetséges ha van másik munkahelyed.

2009. okt. 12. 08:21

Sziasztok!


Ha van valaki hasonló helyzetben, vagy esetleg jártas ebben a témában, kérem segítsen!

Szóval még februárig gyesen vagyok, de a munkáltatóm felszámolás alatt van, viszont én szeretnék már idén elkezdeni dolgozni. Van is kilátásban egy munkahely, de nem tudom, hogyan fognak így alkalmazni. Ugyanis a felszámolás alatt lévő cégnél nem szeretnék felmondani a gyes lejárta előtt, mert akkor veszik minden szabim és a végkielégítés is, ami nem lenne kevés. Így viszont az új munkahelyen másodállásban kellene, hogy alkalmazzanak. Vajon megteszik? Származik belőle nekik, vagy nekem valamiféle hátrányom?

Ha valaki tud erről valamit, kérem segítsen!

Köszönöm.

Judit

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook